CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: msafwan

BoboyBoi - Siri Animasi Terbaru

harap ada animasi keluaran malaysia utk pasaran dewasa

dah tgk.....mmg terbaik dr yg terbaik. xde kekurangan yg aku tgk berbanding kartun2 luar negara yg ditayangkan di televisyen kita.

mencuit hati dgn gelagat2 karekter boboi boy. watak antagonis pun agak lucu juga. sesuailah untuk tontonan kanak2 dan santai bagi golongan dewasa.

berkenaan dgn animasi yg serius, kena bagi masa juga pada team diorg nie. bukan senang nak buat anime yg org tak beberapa nak kenal berbanding negara anime, jepun. kebanyakkan anime jepun bermula dr komik atau pun manga diorg kat sana.

walau apa pun tahniah kepada animonster dgn buah tgn sulung mereka ni.

yup mmg terbaik.kelakar sangat hahahah tengok trung trus robot purple tu lari kelakar.lagi kelakar masa boboi dapat power.hahah gempa bumi.
.trus teringat jepun ,moga dorang dapat teruskan hidup

kebetulan TERtengok. menarik. cantik mcm Jimmy neutron. mcm tu je dapat kuasa. power dh mcm naruto. ahahaha...

lawak bersahaja watak jahat. watak baik patut ada pak lawak jugak, mcm Sheen & sigemuk tu, dlm Jimmy Neutron. Well done!

p/s: masa 1st time nmpk iklan dia kat tv, aku pikir "erk, diorg tau tak, ade anime bodo kat jepon tajuk macam ni gak. hero yg boleh kawal bulu-bulu seluruh badannya, terutamanya bulu hidung. Bobobo Bobo Bobo http://en.wikipedia.org/wiki/Bobobo-bo_Bo-bobo"

sekurang2nya kita ada 2 dah animasi yg beridentitikan malaysia....

Post Last Edit by AMDTurion at 14-3-2011 08:26
harap ada animasi keluaran malaysia utk pasaran dewasa
sekngucing Post at 12-3-2011 01:57

bukan senang nak buat animasi lagi2 didalam negara kita yg banyak sgt garis panduan dan larangannya. itu sbbnya kita terbelengu sbbnya kita terlalu takut dgn bayang2 kita sendiri lebih2 lagi org melayu islam kita nih.

lagi2 untuk anime utk pasaran dewasa.

Follow Us
aku rase diorg kena improve pronunciation seiyu tuk bbrp watak....

kurang impaknye...

Reply 46# AMDTurion

tmbhn lagi buat anime cintan-cintun

dan ada masjid bgi...

Post Last Edit by AMDTurion at 15-3-2011 15:03
Reply  AMDTurion

tmbhn lagi buat anime cintan-cintun

dan ada masjid bgi...
dauswq Post at 15-3-2011 09:34

yg aku tak puas hati tu, anime luar boleh.....tapi bila kita buat mcm tu sikit jer nanti dah kena ban.

Tahniah, pertama kali tengok ingatkan animasi ni 5 minit. Rupanya 20 minit lebih, kira oklah tu... Cuma nak tunggu mcmmana animasi ini dikembangkan.

p/s: pekan tu nampak sunyilah. Takkan xder org lain selain watak2 utama.

Reply 47# dauswq

pastu penggunaan bahasa pun kena jaga. kosa kasa kita ada "ungu" knp pakai "purple"? memang lumrah msykt kota raya berbahasa rojak tp sepatutnya rancangan slot kanak2 mesti berbahasa dgn betul kan? upin & ipin pun tak boleh kata "best" lagi.

Post Last Edit by cmf_scorpio_mmiv at 15-3-2011 18:53

Reply 49# AMDTurion

ya perasan tak babak boboiboy pergi ke kedai tok aba, ada bhgian dikejar anjing tp anjing tak nampak pun. animasi malaysia lama spt usop sontorian ada gambar anjing, tp skrg tak boleh?

Reply  dauswq

pastu penggunaan bahasa pun kena jaga. kosa kasa kita ada "ungu" knp pakai "purp ...
cmf_scorpio_mmi Post at 15-3-2011 18:51

rasanya kalo ditayangkan di rtm harus guna kosa kota 'ungu'.

Reply  AMDTurion

ya perasan tak babak boboiboy pergi ke kedai tok aba, ada bhgian dikejar anj ...
cmf_scorpio_mmi Post at 15-3-2011 18:52

tula....bunyi jer ada. tapi kadang2 untuk jimatkan ruang animasi. mungkin selain dpt jimatkan ruang, mungkin juga nak fokus pada eksperisi karakter.

dua minggu boboi x ke udara. rupa2nya ada pertandingan lah pulak. esok harap2 adalah yer.

apasal asyik ulang jer nie. ade sape2 boleh jawab nih. mcm dah kurang teruja aku nih....:@

aku mmg x ske kartun sejak kecik..kecik-kecik dulu aku x pernah tgk kartun..tgk anime je..mickey mouse dan sebagainya pon aku x pernah tgk..bebudak kat skola aku semua suka tgk kecuali aku

aku mmg x ske kartun sejak kecik..kecik-kecik dulu aku x pernah tgk kartun..tgk anime je..mickey mou ...
Kokoro_Hikari Post at 27-8-2011 02:02

anime tu kartun la woii. kartun buatan negara jepun

Reply 58# RED 666

Jgn la marah dia Red. Lagipun skang ni walaupun kat jepun sana anime = kartun, tp kat luar jepun org anggap anime tak sama ngan kartun. Ni utk membezakan kartun dengan anime. Merriam-Webster pun da ada definition utk anime :

: a style of animation originating in Japan that is characterized by stark colorful graphics depicting vibrant characters in action-filled plots often with fantastic or futuristic themes

Maksudnya, apa2 kartun yg asalnya dari Jepun, ataupun mempunyai karakteristik kartun jepun (walaupun bukan dari jepun) adalah dipanggil anime. {:1_144:}

ehhh..knape aku sorang je yg minat boboi boi ni??haritu tertengok citer ni masa cuti raya..aku plak yg lebih2 tgk dari adik aku yg umo 2 tahun tu