CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PeminatSiti

Litchin Debella - Bakal lebih meletup(Testimoni AISYAH terkinill!! pg 14)

Pakar berpendapat tiada bukti air banyak manfaat kepada tubuh

LONDON: Sekumpulan saintis menyangkal dakwaan bahawa meminum lapan gelas air sehari adalah baik untuk kesihatan manusia sebaliknya menyifatkan ia sebagai satu mitos.

Kumpulan saintis itu berpendapat bahawa sehingga kini tiada bukti dengan meminum sejumlah besar air dapat memberi manfaat kepada kesihatan seseorang dan mereka tidak mengetahui bagaimana kepercayaan itu boleh tersebar.

Kumpulan pakar buah pinggang di Amerika Syarikat membuat kajian terhadap dakwaan bahawa dengan meminum lapan gelas air sehari dapat membuang toksin dalam badan, menghalang kenaikan berat badan dan meningkatkan tona kulit.

Dr Dan Negoianu dan Dr Stanleu Goldfarb dari Bahagian Hypertensi, Elektrolit dan Renal di Universiti Pennsylvania berkata bahawa tiada satu kajian menunjukkan bahawa purata kesihatan manusia memerlukan untuk meminum sejumlah air melebihi 1.5 liter setiap hari.

"Tidak jelas dari mana datangnya cadangan seumpama itu," kata mereka dalam Journal of The American Society of Nephrology.

Penyelidik mendapati beberapa bukti bahawa individu yang dalam keadaan panas, cuaca kering dan juga atlit perlu meningkatkan jumlah air yang diminum. Kajian juga menunjukkan bahawa meminum banyak air juga membantu badan mengeluarkan garam dan dan urea.

Tetapi tiada kajian mendapati adanya manfaat kepada organ sekiranya pengambilan air adalah berlebihan.

Dr Negoianu dan Dr Goldfarb turut menyiasat teori bahawa meminum lebih banyak air boleh menyebabkan kita berasa kenyang dan hilang selera makan.

Ada pendapat mengatakan bahawa perkara ini dapat mengekalkan berat badan sihat dan mengatasi obesiti tetapi tiada bukti terhadap dakwaan itu. - Agensi

White beli ngan sape? Dah refer masalah progress bersama consultant?? Ke ngan saya? Hehe. Actual ...
suffah Post at 31-3-2011 09:45

Suffah, i mmg teruja sangat nk beli ... tp dok tgk aisyah turun lambat sangat .... i tak jd la nk oder lagi..mmm apa kata u upload gambar pn puziah tu kt sini.... nak jugak nengok before n after dia..... boleh tak?

Tu laa suffah takut xlarat nak minum 5 ltr air sehari....
Azana Post at 31-3-2011 16:14

kalau takut tak larat nak minum jangan makan.....nanti membazir duit ...

Kimo.. yang biasa saya baca camtu laa.. jenuh gak le nak habis 5 ltr air kalau dok ofis nie dh l ...
Azana Post at 31-3-2011 20:59

5 liter tu bukan nye suruh abis kan sepanjang duk opis 8 jam tu.... 5 liter tu sepanjang hari...dari bagun pagi sampai lah sebelum mata tutup untuk tidur.... takde kenyang sampai tak lalu nak makan nye minum 5 liter tu

suffah, thread mana mentioned mengenai kandungan product ni? dan sapa yang leh amik dan dilarang amik?

5 liter tu bukan nye suruh abis kan sepanjang duk opis 8 jam tu.... 5 liter tu sepanjang h ...
aptseroja Post at 1-4-2011 09:37

Ooo cam tu... maaf yea..

Follow Us
suffah, i mana boleh try lagi..kan i cakap i nak try join marathon in june..so lps tu boleh la kot..
Ariys21 Post at 31-3-2011 21:01

Hehe tak perasan lak part marathon tu hehe ..

Suffah, i mmg teruja sangat nk beli ... tp dok tgk aisyah turun lambat sangat .... i tak j ...
miswhite Post at 1-4-2011 00:18

Haha .. cuba gi london weight tengok ... sekali pegi ribu raban baru 2kg turun ... . Tak payah upload laaa ... now rata2 gi tengok real LIVE gitew ..

suffah, i mana boleh try lagi..kan i cakap i nak try join marathon in june..so lps tu boleh la kot..

Walaaa kak .. lalat yg akak bagitau dah makin banyak laaa dalam ni ..

P/S : Kepada yg berkenaan sudah2 la tu wat mutiple nick nya. Bape banyak nick beginner nak create ni .. . Penyamaran anda sudah terbongkar kerana saya la detective conan ... Henti2kanlah lagak mcm wira bg pihak consumer ... akui sajelah anda peniaga yg tak laku barangannya .. . Tanggungjawab masih banyak .. hari2 ada panggilan dari kubur ... renung2kan lah ..

suffah, thread mana mentioned mengenai kandungan product ni? dan sapa yang leh amik dan dilarang ami ...
PutriJ Post at 1-4-2011 10:08

Lerr lama tak nampak kak .. outstation kaaa?? Cam biasa laa yg sakit kronik iada galakan utk amik. Yg mengandung .. lain ok. Selebihnya moh thru PM. Banyak menda nak story laa

salam..
to those yg pernah bace komen i..tau pasal penurunan i ngan de bellan yg teramat slow..so after finished my 6 set..Dari set yg kelima hingga set keenam saya hanyer turun 400gram..amat amat menyedihkan..ari saya  dah minum 6 boto dan lebihl sehari..still content 44.8(kalau ikut peratusan cukup 45..tak faham betul..coz last time maser saya minum 5 botol pun samer jugak..and saya ader selak fail fail customer lain selain saya,,bukan semua turun dengan jayanya..ramai jugak yang penurunan die slow..even ader yg naik..so semua yg keluar masuk paper tuh hanyer lah sucess story..yang fail semua taknak bertanggungjawab.SAYA bukan menyamar ataupun nak hentam product nie.just bagi another testimoni..bukan semua berjaya turun seperti yg diiklankan.Saya cume ralat kenapa HQ Debella tidak ambil serious terhadap aduan pengguna yg tidak dapat menurunkan berat badan mereka..selain jawapan..tidak cukup air..dan tak sesuai dengan badan.Just another info..saya masih membeli set yang ketujuh..KENAPA?kerana saya tidak merasa lapar bila saya makan debella nie..dan saya perasan perut saya makin kecik(hanya sedikit).bukan nak mempengaruhi sesiapa..hanya berkongsi cerita..terserah kepada pengguna semua..

salam..
to those yg pernah bace komen i..tau pasal penurunan i ngan de bellan yg teramat slow..so a ...
lina1983 Post at 1-4-2011 14:40

testi yg saya suka...harap tiada pula yg tanya pelbagai soalan untuk seolah-olah nak nampak pengguna pula yg bersalah...atau tak ikut peraturan

betul yg fail mana masuk iklan......apa fungsi iklan...apa fungsi jurujual...buat duit....

jika produk itu baik...apa guna iklan...cos "produk itu boleh bercakap sendiri...."

Reply 952# ratu_cinta

thank you..saya hanyer raser bertangunggjawab menyampaikan kisah saya..terserah kepada pengguna untuk menilai.Produk nie agak mahal..kalau yg berkemampuan dan result nya memang betul berjaya tak mengapa..tapi kalau hanya mahal dan bukan semuanya berjaya..uhave to consider yourself..can u afford it?like me..i dah sepent almost RM2000 lebih untuk 7 set,,and penurunan hanyer tak sampai 2kg..so ader yang berjaya dan ader yang tidak..renung renungkan sendiri..at the end of the day it's your money..

anyway..jumlah 2k masih murah dari pergi london weight mangement dan sebagainye,my friend abis 44k in london weight management.. hehe..i tgk samer jer..She said..kg tak banyak turun only inches..dunno logical or not alasan consultant tue..Itu jugak antara alsan i terus membeli jugak walaupun i turun sikit..at leats tak sampai pun 10% dari what yang member i spent..

Post Last Edit by ratu_cinta at 1-4-2011 15:54

Walaaa kak .. lalat yg akak bagitau dah makin banyak laaa dalam ni ..

P/S : Kepada yg berkenaan sudah2 la tu wat mutiple nick nya. Bape banyak nick beginner nak create ni .. . Penyamaran anda sudah terbongkar kerana saya la detective conan ... Henti2kanlah lagak mcm wira bg pihak consumer ... akui sajelah anda peniaga yg tak laku barangannya .. . Tanggungjawab masih banyak .. hari2 ada panggilan dari kubur ... renung2kan lah

suffah Post at 1-4-2011 14:23

betul ke ko check...boleh tunjukkan IP nya sama dengan siapa????jgn mahu buat gimik lah if u seller yg sudah gi training...harap bagi fakta yg betul jika ada soalkan  u punya points tapi sudah kantoi, tak tahu jawab...mahu buat spekulasi pula seolah-olah ko itu di pihak yg benar.....kenapa tak boleh cakap pekara yg benar..terasa tercabar????....peniaga yg baik tidak akan menafikan hak pengguna...so lihatlah u tak suka pengguna celik akan hak2 mereka...ada kepentingan????

ko tak der panggilan kubur ?????so why not ko habiskan masa beribadat daripada berporum...u cakap...so u praktis first....

eh detektif....inikan porum..dan ini bukan port busniss....setakat diskusi pasal produk dan keterangan yg menimbulkan tanda soal kalo tak puas hati jgn le nak  hantar segala spyware ke  malware ke, atau  trojan ke??????gunakan brain untuk reply if tak tahu senang kata tak tahu, ....tambahan saya buta IT...hehhehehehe..ishhh ishhh bahaya busniss punya pasal...patutlah ada kes kena sihir menyihir segala....ironinya ada hati masih  mahu menasihati org

ratu cinta,

bagus komen ko, aku nk buat ayat cam ko la,tp xpandai karang... kesimpulan masalah lina ni adalah produk xsesuai ngan badan dia.itu ajer..dahla lina, ko carila produk lain yang bersepah sampaila ko jumpa betul2 yg sesuai ngan badan ko.mungkin keterujaan dgr testimoni and coach2 yg selalu mengajar mmbuatkan ko rasa 'kenapa aku xberjaya?'.ni semua salah satu marketing, mesti mau update n membuatkan customer teruja.padahal basic sumer org tau, jgn mkn makanan minyak/lemak, kurangkan gula and so on.air mesti mau banyak minum... xder coach pon xper, mmg tau dah hat ni...ekekekke

cubala benda lain, sumer org mana penah stick to one product pon.
back in 2007, aku penah try dtone n dgreen.n pada aku benda ni mmg lah sama ngan litchin.hanya org yang tau jer tau.samala dermedex = caroline.so far ini jer produk yg aku penah guna n ada persamaaan walaupon di deny oleh penjual.aritu aku mention dlm 3days da turun 1.2kg kan?skang naik balik.heheheh.ari ke 4 aku stop sbb beli produk lain plak...fiber litchin watkan aku sembelitla.tp kalo kata aku xcukup air, xjugak,sbb amaun yg sama aku amik air n aku cuba fiber dr.fit elok plak kuar... rasanya more % physillum husk br leh wat aku uk.. uk..

penjual pon jgnla xtreme sgt yer.. pertahankan produk sampai kalo fail, ada jer jawapan sampai dah xmasuk akal pon ada... jwbla mana yg patut, bukan semuanya kita tahu, dan bukan semuanya kita betul.same goes to customer.

p/s:tp yg paling xpaham xleh exercise.. sampai skang aku diamkan n baca jer... sbb DR. pon terdiam bila aku tya ada kena mengena ke consume air n xcercise bole kacau penurunan berat badan.(terdiam maleh nk layan aku agaknya)

peace no war

Ekekeke .. tu dia .. tu dia .. kuar dah semua .. panas dah tu ... . Lain topeng .. tapi 1 muka ... . Wokeh laa letih laa layan hang kak ... hope bertaubat la sebelum masa yg Allah janjikan tu smp ... kenapa takut sangat ngan bayang2 nick 'suffah' ni .. .... percaya 1 mende je ... rezeki tu hak Allah .. tak perlu wat camni k .. Allah Taala kalau dia nk buka aib hamba dia sekelip mata saje tau ... consumer dlm ni ramai power IT tau ... leh trace ur ip address ..

Okeh choww malas dah layan ... just selingan sekadar ingatan ...

To all consumer ...

Insyaallah will share Litchin info ... carry on walau seribu badai melanda dari puak2 yang sering memikirkan tiada pembalasan atas setiap perbuatan ..

Dear Consumer ....

Dapat maklumat baru dari Debella (Company yg produce Litchin)  ... Debella akan berikan ganjaran sebanyak rm1,000.00 jika memberi maklumat mengenai Litchin yang diragui keasliannya dgn syarat ada laporan polis dibuat and bukti set Litchin tiruan tersebut ..

Debella terpaksa wat langkah camni coz tak nak jadi cam JM5 yg siap ada 1 kilang wat JM5 tiruan lagi ... sebelum ni no case tiruan lagi. Ni Litchin dah naik ni and Debella baru2 ni diangkat sbg company Bumiputra Wanita pertama yang berjaya melonjak abad ni dek kerana produk LITCHIN  .. ... so langkah2 camni terpaksa diambil sebelum Litchin dijual di pasar2 malam huhu ... sbagaimana terjadinya pada JM5 huhu