CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

Alam Jin bersama Hantukiller

Close [Copy link]
sebenarnya setiap surah seperti Kursi atau al Ikhlas boleh digunakan untuk menolak gangguan... Dua-d ...
tenteraangin Post at 6-5-2010 12:15

Tujuan Alquran diturunkan ialah untuk penyampaian ilmu dengan dibaca, fadilat pembacaan sebenarnya hanya sampingan dan memang benar, semua surah AQ buleh digunakan untuk rawatan terutama jiwa kita

Seeloknya sesuatu bacaan ayat Alquran itu, kalau dibacapun bukan untuk fadilatnya, tetapi ilmunya, dan jangan ditetapkan jumlahnya seperti 365X dan sebagainya kerna ia mengundang jin... baca aja semampunya kerna Allah

Jika berkehendakkan bantuan tentera jin (365) tu pun nak buat apa, ia akan kekal mendampingi sipembaca tsb dan menjadi saka setelah kematian

wahh ada byk info menarik dari hantu pasal jin nih

hantu dah cerita psal kekuatan dan kelemaha ...
abstruse Post at 6-5-2010 12:38

Aku rasa kalau ko baca dari awal, soalan tu dah terjawab...hehe penatlah menaip... nak makan ni

sukanya apa yg hantukiller ngan tentera angin diskusi.......

do love this thread......

Reply 187# hantukiller

ye ke..aku terlepas pandang agaknya..makan la dulu

tapi dulu ada sorg forumer penah kata bukan senang nak zasst benda ni..TT zasst camne benda tu byk skaligus?
melalui anugerah Allah or ilmu yg dipelajari..

hehe..soklan cepumas

pasal chakra, aura atau cahaya nihh yang hamba suka untuk bincangkan.... malah di dalam tubuh manusia mempunyai 7 cahaya yang tidak semua kita aktifkan..... itulah yang diterapkan dalam malan Budi Suci Sejati....

Seperti kata saudara hantukiller.... cahaya atau aura itu adalah berbeza dari segi sumber dan kegunaannya.... ada bersumberkan dari perzikiran dan juga sesetengah amalan... mungkin ada yang dapat mengaktifkan sesetegah cahaya sahaja iaitu tenaga dalam....

ada yang hanya aktifkan cahaya dari hasil perzikiran dan amalan sehariannya... itu yang kadang2 kita nampak sesetengah orang yang bercahaya sahaja wajahnya...

dari golongan JIN, mereka dapat membezakan cahaya seseorang itu.. malah golongan JIN amatlah tidak suka mendekati seseorang yang terang benderang CAHAYA dalam dirinya...

selain makhluk JIN, dikalangan manusia juga mampu melihat cahaya diri seseorang melalui amalannya, sesetengah ustaz, sesetengah perawat dan juga orang yang diberikan keistimewaan berupa karomah dalam dirinya....

sebab nak citer JIN punya HEBAT, manusia lagii berganda HEBATNYA... itu kita tak boleh sangkal...

pasal chakra, aura atau cahaya nihh yang hamba suka untuk bincangkan.... malah di dalam tubuh manusi ...
edy137 Post at 6-5-2010 14:06

hamba stuju dgn saudara edy... banyak sy belajar dari sni..
saudara edy..bile saudara nk lawan jin lagi?
sy ingin sekali melihat..

Follow Us
Sebelum maghrib semalam pun ada bini kawan tu histeria, dia panggil aku...aku sampai kat rumah dia ...
hantukiller Post at 6-5-2010 11:02

hehe..tak pe hantukiller..nanti kalau ada nk merawat orang..ajak la sy...sy pn teringin nak tgk saudara lawan jin
boleh tambah ilmu lagi

Dakwah ialah untuk diri kita, dengan ini kita akan istiqamah…Pintu taubat sentiasa terbuka, kita dakwah org lain untuk diri kita…Keistimewaan dakwah adalah ia akan membina yakin ( ilallah) org yg memberi dakwah…Memberi amaran kepada org lain, org itu tidak akan dapat manfaat tetapi org yg memberi dakwah akan mendapat kesan…Org yg istiqamah (dalam usaha) akan maju dalam membuat usaha… Mereka yg membuat usaha agama dengan tidak faham, akan mendatangkan musibah dan mereka yg membuat usaha agama kerana dunia juga akan mendapat musibah…

Maulana Ilyas rah.a berkata terdapat dua golongan org yg membuat usaha usaha tabligh(iaitu) :

1)Mereka yg keluar di jalan Allah untuk menyelesaikan masalah hutang /sakit /kesusahan…Org yg seperti ini tidak akan istiqamah (dalam usaha)…

2)Mereka yg keluar di jalan Allah (kerana menganggap)itu adalah perintah Allah Taala…Org seperti ini akan istiqamah dalam membuat kerja dan akan mendapat tarbiyyah dan maju (dalam usaha)…
http://gotabligh.com/?cat=9

pasal chakra, aura atau cahaya nihh yang hamba suka untuk bincangkan.... malah di dalam tubuh manusi ...
edy137 Post at 6-5-2010 14:06

Fuh, huraian yg bernas! bagus edy!

hehe..tak pe hantukiller..nanti kalau ada nk merawat orang..ajak la sy...sy pn teringin na ...
leoxx Post at 6-5-2010 15:00

Masaalahnya selalu datang kes cara mendadak je...hehe dan kini tiada lagi aksi bertempur atau bersilat...

Minggu lepas aku pergi kesebuah sekolah agama di kawasan P Gudang, bukan murid yg histeria, tapi beberapa ustazahnya yg tombang

Masa aku datang, ustazah yg sakit tu tak berani jumpa aku, nak lari, tapi dipegang rakannya termasuk gurubesar

Sembang lebihkurang, mereka tarik ustazah tu depan aku, dgn meronta , aku ketawakan.. kenapa? tanya aku... aku takut! katanya, alah cuma pontianak dan polong jek dlm badan ustazah tu... aku pergi belakang dia dan hampirkan tangan kat belakang dia, 2-3 minit pas tu aku duduk balik, tiada nampak perubahan besar... cuma aku kata dah ok tu, mampos dah sambil ketawa... dan aku sembang sembang dgn ustazah lain

Beberapa minit kemudian aku tanya ustazah yg sakit tadi, apa rasa? dia kata tinggal pening sikit.. Walhal sebelum aku datang tu, sikit punya mengilai dia tu! So aku tuju kat kepala dia, dan dia nampak segar sikit...aku minta alamat rumah kemudian zassst, aku minta alamat rumah mak dia dan zasst dan terakhir aku minta alamat nenek dia (hidup lagi) dan zasst

Kemudian aku cakap kat dia, ok saka saka nenek ko tu dah nak abis, bagi nama adik ko.. dia bagi nama aku zasstt hehe (macam kartun je cerita aku ni!) dan dia segar siap sembang sembang sambil bergurau ketawa lagi...

Kemudian dihadapkan pada aku sorang lagi ustazah.. aku check, ok je, cuma lemah semangat... minta alamat rumah, fuh punyalah banyak jin kat rumah dia! aku tanya banyaknya! ustazah tu pun cakap, dulu dia sakit teruk, masa berubat tu ramailah yg buat pagar! hehe

Aku kata tak kesah ke pagar tu aku robohkan? dia kata ok...akupun zassttt hehe

Lepas tu sorang lagi, lembik je....alah sikit je...

Semalam aku tanya diaorang, kata sejak tu semua dah ok.... sebenarnya ustazah 1 tu sakitnya pun dah lama...nasib la ko polong..mati gak akhirnya dek penyamun macam aku ni hehe

Dakwah ialah untuk diri kita, dengan ini kita akan istiqamah…Pintu taubat sentiasa terbuka, kita da ...
mlsnklyn Post at 6-5-2010 15:09

Cantik! sentiasa istiqamah dlm membuat kebaikan!

hantukiller Post at 6-5-2010 15:32

InsyaALLAH
nasihat juga utk diri kau...

hantukiller Post at 6-5-2010 15:32

Dengan dakwah akan wujud iman, dengan iman akan datangnya ihtisab (yakin yg betul dengan janji2 Allah), dengan ihtisab akan menyebabkan seseorang itu dapat beramal… apabila iman lemah, ihtisab akan menjadi lemah dan amal akan menyebabkan tumbuhnya riak…Para sahabat rahum berkata kami belajar iman dahulu baru belajar al Quran… Para sahabat rahum belajar al Quran untuk memasukkan perintah2 Allah dalam kehidupan mereka… Hari ini ummat membaca al Quran untuk al-faz… (satu ketika) Dalam majlis nabis aw, ada seorang sahabat ra telah mengumpat… Nabi saw bersabda kepadanya ” Kamu tidak beriman dengan al Quran..” … Sahabat ra itu berkata, Sesungguhnya saya beriman dengan al quran ya Nabiyyullah… Nabi saw memberitahunya, org yg beriman dengan al Quran akan menjauhkan dirinya daripada larangan al Quran…
Rasulullah saw yg mulia pernah bersabda (mafhumnya), perbaharuilah iman kamu dengan memperbanyakkan dakwah kalimah dan bukan hanya dengan zikir kalimah… Untuk yakin pada diri kita dan untuk dapat ikhlas dalam kalimah iman, kita perlu buat dua kerja iaitu:
1) Bercakap nama dan zat kebesaran Allah
2) Bercakap nizam Allah yg ghaib

Dakwah kita perlu menafikan benda yg tidak nampak dan dakwah ghairullah… Tanpa kita keluarkan yakin kepada ciptaan Allah barulah kita akan dapat yakin qudratullah…Maulana Yusuf rah.a berkata, asbab2 dijadikan Allah supaya manusia dapat mengenal Allah Taala… Allah jadikan langit dan bumi, binatang dan seluruh ciptaan Allah untuk manusia ini kenal (kekuasaan) Allah…Di samping itu, Allah Taala telah hantar nabi2 alaihimussholatu wassalam di kalangan ummat untuk memperkenalkan ummat kepada Allah Taala… Seterusnya dalam menguruskan nizamNya, nizam ini akan diubah2 supaya tawajjuh manusia dalam semua keadaan hanya pada Allah…

Masaalahnya selalu datang kes cara mendadak je...hehe dan kini tiada lagi aksi bertempur atau bers ...
hantukiller Post at 6-5-2010 15:29

wah..mcm simple je nak settle....klu dah ribu2 tak de yang cuba melawanka...

tt klu tak keberatan boleh cerita pasal merawat sihir dari manusia plak...adakah sesimple kes saka...zas sikit suda settle?

Tanpa dakwah kehidupan org2 Islam dengan org bukan Islam (menjadi) sama sahaja, malahan kehidupan org2 Islam akan bersatu dengan kehidupan org2 bukan Islam… Org yg membuat dakwah akan mendapat nusrah Allah terus menerus… Qudrat Allah akan membantu org2 yg beriman supaya iman yakin mereka tidak rosak… Jika sangkaan org itu kepada Allah lemah, bantuan Allah tidak akan bersama2 dengannya… Abu Darda ra berdoa dengan penuh yakin kepada (janji) Allah dan apabila kebakaran berlaku, rumahnya tidak terbakar.Untuk mendapat bantuan Allah terus daripada qudratNya, kita perlu bersangka baik kepada Allah kerana Allah bertindak atas sangkaan manusia… Seterusnya dalam beribadah kita perlu ada sifat taat… Ibadah dan taat berjalan seiring dan tidak boleh dipisahkan… Abi bin Hatim ra dahulunya adalah seorang Nasrani dan kemudiannya telah memeluk Islam… Beliau ra telah bertanya kepada Rasulullah saw, mengapa terdapat firman Allah dalam al Quran yg mengatakan mereka telah menjadikan paderi2 mereka sebagai rob mereka… Rasulullah saw bersabda mafhumnya kamu dikatakan beribadah kepada paderi2 kamu kerana apabila mereka mengeluarkan sesuatu hukum( menghalalkan yg haram dan mengharamkan yg halal) maka kamu ikut, "itulah sebabnya kamu dikatakan menjadikan paderi2 sebagai Tuhan kamu"…Usaha tabligh biasanya mengadakan majlis2 iman iaitu bercakap keesaan Allah (wahdaniyyah)… Dengan banyak bercakap tentang wahdaniyyah, kita akan putus daripada (yakin dan harap kepada) ghairullah… melalui dakwah kita akan dapat ma’rifah daripada qudrat Allah…

wah..mcm simple je nak settle....klu dah ribu2 tak de yang cuba melawanka...

tt klu tak k ...
ninja9 Post at 6-5-2010 16:11

Sebab tu aku dah kata tadi, sekarang aku merawat macam tak best, dan amat tak logik... tapi tap tap orang tu ok

Yg ada sekali tu sakit sakit badan, lelaki le, org singapore....aku just sentuh jari aku kat tapak tangan dia pas tu bual bual.. tiba tiba dia bilang, eh hilang la sakit sakit yg dan 3 bulan ni... camne nak cerita lagi! aku pun tak tau... tu yg aku malas sikit nak cerita kes rawatan aku tu...

Masaalahnya selalu datang kes cara mendadak je...hehe dan kini tiada lagi aksi bertempur atau bers ...
hantukiller Post at 6-5-2010 15:29

hehe..jurus aje hantu tu..mengacau manusia je tau..tapi saudara jauh pulak ..ingat dekat area KL...
sebelum saudara vs jin..apa yg saudara akan buat dlu?baca ayt2 al-Quran..?atau ape2 je untuk mempersiapkan diri sblum VS jin

hehe..jurus aje hantu tu..mengacau manusia je tau..tapi saudara jauh pulak ..ingat dekat a ...
leoxx Post at 6-5-2010 17:10

Sekiranya saudara memahami maksud

"La Haula Wa La Quata Illa Billah"

jangankan hantu, apa-apa pun tak kan mendatangkan mudharat kepada saudara..

P/S = Asas kepada pembelajaran ilmu kebal ...

Sekiranya saudara memahami maksud

"La Haula Wa La Quata Illa Billah"

jangankan hantu, ap ...
tenteraangin Post at 6-5-2010 17:16

ye saudara itu salah 1 nye..

asas pembeljaran ilmu kebal?
ade ke ilmu kebal?
cube jelaskan