CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: liya71a

Hidupku MilikMu

ok gak citer nie...

ada rumah baru nak lepak ni...
best2,,

wahh cm best je ni

lagik!!!!!
baru baca sket...
cam nak n3 lagik banyak jek....

belum apa2 lg dah rs mcm nak jatuh cinta dgn hero... thanks liya... nice intro.... sambung laa lg...

jangan lupa sambung lagi banyak2 n3 nye yer...

Follow Us
liya xdak n3 ka arini....

malam tadi tido, hajat berangan nak bangun siapkan angan2 ni heheheheh... tunggu...

malam tadi tido, hajat berangan nak bangun siapkan angan2 ni heheheheh... tunggu...
liya71a Post at 15-6-2010 10:58

wokeh.... i'm waiting!!!!

liya71a Post at 15-6-2010 10:58

liya cepat sambung....

liya blm ada n3 lagi ke?...best..best

blm ada sambungan ke...

Post Last Edit by liya71a at 18-6-2010 21:10

‘Sorry, buatkan awak terkejut, saya Fareez Fahmi, staff baru kat sini, kalau tak silap, awak Intan Syuhada kan? ‘

‘Err... ya, saya Intan Syuhada’ . Ish kenapa pula purse yang ku letakkan dalam beg tangan tadi susah sangat hendak keluar.

‘Tak pa saya bayar. Mak Cik Peah, berapa?’ Dia bertanya bila melihat aku terkial-kial dengan payung dan beg.

‘Waahhh Intan, hari ni untung awak, pagi-pagi lagi dah ada orang nak belanja sarapan.. Makan terus la kat sini... kan masih awal lagi, tadi encik ni dah cakap ofis belum buka. Tak payah bungkus lah, makan terus aje di sini...’ Cadang Mak Cik Peah.

‘Ya lah, Intan Suraya, or can I call you Intan?’. Pandai-pandai aje si Fareez ni menggelarkan aku. Tapi aku diam.

‘Kita makan aje lah disini, boleh I tanya you ofis ni, I kan staff baru, mesti banyak yang I kena tau, staff-staff lain, cara kerja.. Boleh kita bual-bual di sini sementara menunggu ofis buka’. Aku masih mendiamkan diri, cuba mencari alasan untuk mengelak.

‘Err... Emmm.... Tak perlu la Encik Fareez, saya mesti bukakan pintu ofis. Nanti orang lain nak masuk tak boleh pula. Sebenarnya saya ada kunci duplicate’ Aku menjawab sepantas kilat. Mujur juga geliga otak dalam kepala ini. Memang betul pun aku yang selalunya paling awal, membukakan pintu ofis untuk staf-staf yang lain.

‘Kalau macam tu, Mak Cik Peah, lain kali la kami makan di sini, ni bayarannya, keep the change ye..’ lembut suaranya.
‘Terimakasih cik’ Mak Cik Peah menyambut duit 5 ringgit dari tangan Fareez.

===============================
‘Bismillahirahmaanirrahim... “ Aku memulakan bismillah sebelum menyentuh nasi lemak sotong yang nampak begitu lazat sekali. Sungguh pun begitu perutku tidak berasa begitu lapar, dan lidah ku juga tidak merasa apa-apa keenakkannya bilamana nasi mencecah hujung lidahku.

‘Mmmm sedapnya.. Selalu ke awak beli kat gerai di bawah tu?’  Dia sengaja memecah kesunyian pantri. Kedengaran dua tiga orang staff masuk ke dalam pejabat. Kebetulan pantri terletak bersebelahan dengan pintu masuk.

‘Tak selalu’ aku menjawab perlahan.
‘Sekejap lagi jam 9 pagi, saya perlu berjumpa Dato’ Shukor. Boleh awak tunjukkan biliknya?’ tanyanya lagi.
Aku menganggukkan kepala. Tiada selera.

‘Eh kenapa aku macam ni?’ bisik hatiku. Tampan sangatkah si Fareez ni sampai lidah aku kelu dan aku jadi pembisu? Atau mungkin pewangi yang di pakai Fareez yang memukau aku untuk menjadi kelu.

Aku makan dengan perlahan-lahan. Ku lihat nasinya hampir habis. Nampak betul-betul berselera dengan nasi lemak sotong mak cik peah tadi. Sebentar tadi aku memetik suis air panas, terdengar bunyi air panas masak. Aku mengambil kopi sumbangan kelab dan membancuh ke dalam teko paling besar.
‘En Fareez, ada kopi saya sediakan untuk staff, nanti jemputlah minum, saya perlu ke meja saya sekarang.’

‘Eh, awak kan belum siap makan lagi? Dah nak beredar?’

‘Nanti saya sambung makan lagi, saya takut Dato’ dah masuk dan tak nampak saya di meja’ aku membungkuskan balik nasi tadi lalu menjinjit cawan berisi air kopi. Aroma kopi semerbak.

‘Waaa.. Untungnya ada orang baru dating terus dengan Syuhada!’ Secara tiba-tiba muncul seorang wanita anggun dan seksi di depan pintu pantri, cuba menghalang aku dari keluar.

‘Cik Suraya, saya cuma buat kopi aje’ aku menjawab sambil menundukkan mukaku. Aku cuba mengelak dari menggangkat mukaku, darah panas terasa menerpa ke wajahku. Dengan tergesa-gesa aku menyelinap dari tangan Suraya dan kembali ke mejaku.

lagi liya...

siapalah wanita anggun lagi seksi tu......................

bunyi cam jeles je..........

mesti pempuan seksi tu jeles dgn intan..

lagik!!!!!

Best citer ni...

x de n3 ke ari ni.........