CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: faizal_u2

Jalan Bangi Lama Kalau Kita Dari Semenyih

Reply 51# haZelEyEz

harus aku pun join lari pecut 100m gak... ha3!! rumah dekat ngan hutan ke kubur ke tempat2 yg pelik?

nk kata hutan, takdelah sangat..
ayah dulu estate manager koko, so belakang rumah tu ada lah banyak pokok koko..pokok koko ni taklah tinggi sangat...
kt sebelah kiri rumah ada rumah lain, kanan pun sama..
tapi dulu ms aku kecik mamang penakut pahit..dengat bunyi katak aku dh terbayang "hantu kotak"..boleh imagine tak hantu kotak??kekeke..aku masih ingat lg imaginasi waktu kecik..

tapikan, masa tu mmg aku dgr macam cviter cik pon ni..penah satu malam, masa
satu famili tgh tgk TV, aku kt dapur basuh pinggan sambil main air, pintu belakang rumah masih terbukak..masa tu dh gelap abis dh..
tiba2 abah aku panggil masuk kt ruang tamu, kumpul ramai2..pastu abah tutup pintu dapur sambil suluh ngan torchlight..
aku pun heran..dah besar beranak pinak ni br tau rupanya ms aku kat dapur dorg tgh layan tv, tetiba dorang dgr cik pon tu ngilai... (ini adik aku yg citer..patutlah dorg tak citer masa tu, takut aku jd penakut, atau takut aku dh tanak ambik shift basuh pinggan ) sebab tu lah abah aku suluh ngan torchlight kat pokok nangka bapak besar kt belakng dapur, mmg dekat sgt ngan pintu tpt aku basuh pinggan

tabik spring aku kt abah aku...

Haha, aku tinggal Bukit Mahkota and kerja dekat Jalan Broga, Semenyih.. Memangla lepas ni kalau kena kerja malam aku keluar ke Kajang and ikut highway. Hari-hari lalu sini, seram pulak lepas baca..

tamingSari Post at 19-6-2010 00:16

Haha, aku tinggal Bukit Mahkota and kerja dekat Jalan Broga, Semenyih.. Memangla lepas ni kalau kena ...
peez Post at 19-6-2010 01:14 AM

aku nie dok seksyen 5 BM jer...ekekekekek......kalau nak tahu tadi baru berbual pasal adik aku yang berniaga di Prima Saujana pada hari khamis lepas...balik ke rumah dia di salak tinggi melalui jalan ukm-jenderam hilir....waktu dia melalui kubur tepi bukit kat selekoh sebelum ATOM tu...(yang boleh nampak highway plus sebelah kanan)...tetiba pembantu indon yang dok sebelah muka dah pucat...asyik pandang dia..tak berani nak pandang keluar...dia dah dengan benda tu dah ada kat atas bumbung van...heheheehe.....adik aku cakap sampai dia kat umah pun still benda tu ada ikut..sehinggalah dia habis baca ayat2 suci baru benda tu hilang......

aku nie dok seksyen 5 BM jer...ekekekekek......kalau nak tahu tadi baru berbual pasal adik aku y ...
tamingSari Post at 19-6-2010 01:24

Ooh ni Bob NKAD kan? Selalu nampak kat Forum Putra Mahkota.. Hehe..

Follow Us
Ooh ni Bob NKAD kan? Selalu nampak kat Forum Putra Mahkota.. Hehe..
peez Post at 19-6-2010 05:00 PM

heheheh 10 markah untuk anda..........yerp saya antara forumer aktif di forum itu.....

heheheh 10 markah untuk anda..........yerp saya antara forumer aktif di forum itu.....
tamingSari Post at 20-6-2010 02:09

Hehe, baru malam tadi singgah beli NKAD.. Sedap!

Reply 26# haZelEyEz

haah....yg ala2 dusun tue

Reply 63# tamingSari

bro...melihat pada gambar yg bro hantar nie kan, kejadian saya yang saya alami tu ada selepas traffic lights dari jalan tu sebelah kanan nak ke semenyih...dan rumah besar tu actually seberang jalan tu dahulunya ada pokok besar...

Reply 63 # tamingSari

ktne ni?

Hehe, baru malam tadi singgah beli NKAD.. Sedap!
peez Post at 20-6-2010 12:05 PM

alhamdulilah....kalau jumpa tegur la...

leh tak sesapa tlg list kan
tempat2 angker antara kajang-bangi-nilai
jalan bangi lama minggu lepas dah pegi "main2" kat situ
thrill jugak

so tlg ye...
sapa2 leh tlg bagi list

penah lalu sekitar jam 7.00 pagi, rasa seram gak sebb cam berkabus gitu pas tu kete aku sebiji je kt situ......

dulu selalu la jugak lalu dr ukm teras jernang nk ke salak tinggi...
pernah gak balik mlm2.... tp bwh kul 10pm lah...

dlu mmg aku slalu lalu sana..org kg aku panggil jln tu jln 6 kaki...coz mmg kecik pon..muat2 1 kete je lalu..aku penah lalu mlm kat situ..mmg kne kacau...pastu mmg x berani lalu situ...gler..

huhu..stesen komuter bangi lama tu pun dah cukup seremmmm...apatah lagi kawasan sekelilingnya...

Semalam lalu dengan wife...lalu jam 5 petang...by pass gak rumah yang dikatakan angker tuh...rumah tuh dah tak berpenghuni skrg eh?

ini laluan aku dulu.. tiap2 hari selama 7 tahun sehingga sekarang (tahun ni dah masuk 10 tahun) . alhamdullillah setakat ni tiada ape2 yg berlaku. tp, lepas baca tread ni rasa cam semacam lak..

ni jln yg lalu kat pusat kajian atom tu ke?pernah lalu kat situ ngan mmbr aku n mmg lalu rmh tu....masa lalu tu automatik kitorang dlm keta diam walaupun 1st time lalu situ...mulut mmg x boleh nak bukak dah...lepas je terus kitorang borak pasal rumah tu..masing2 ckp ada rasa sesuatu..