CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: riger00

Kisah Saka Mertua Aku

Hehe, aku rasa maybe ada jin yang boleh ditipu ikut cara korang tu, tapi ada gak jin yang educated gak, tak terpedaya dengan theori korang nie.

Saka/Belaan nie kalau mengikut kefahaman aku ada dua jenis, hak milik turun temurun ngan hak milik transferable. Yang transferable, sesiapa boleh ambil, tak kisah waris sah atau tidak, selalunya yang nie jenis jin peringkat bawahan, manakala hak milik turun temurun, yakni kekal, yang nie mesti disambut oleh waris yang sah dari keturunan pemilik asal.

Yang nie selalunya ada memorandum of understanding antara pemilik dan jin itu, dimana pemilik tu agree yang jin itu akan jaga dirinya dan seluruh keturunan. Yang nie selalunya jin yang high class, kalau setakat nak makai decoy nak tipu dia, dia boleh buat DNA analyze kat korang heheh...

Apa apa kes rujuk kat pakar pakar hantu yang bertauliah dan di iktiraf oleh persatuan hantu hantu Malaysia..... hehehe

TT...kat board FD camna lak conclusionnya??

Reply 61# St.Yeepi
Aha ..dlm proses nak digest The Arrivals - iblis jin setan ni yg mastermind ...'manusia'  ni kira puppets jelah yg dok buat semer persediaan berkurun2 tu kan ... klu tak silap pemahaman

kiranya dorang lah canggih ..tapi tak tahulah jin2 kat Mesia ni educational level dia tahap mana ..

mcm hantu matrix pulak dh aku rasa

mcm hantu matrix pulak dh aku rasa
kelip_kertas Post at 22-6-2010 11:39

hehe..mmg dlm The Arrivals tu bnyk guna scene dari Matrix..

hantu matriks? matriks hantu?

Follow Us
susah gak kan pasal saka ni bleh memecahbelahkan kuarga kalau tak reti nak handle....tepok tangan setan tu bila berjaya putuskan silaturrahim...

patut nick pun system failure nak ubat orang berantu pun guna style computer haha

Post Last Edit by melinda_gordon at 22-6-2010 18:11
hehe..mmg dlm The Arrivals tu bnyk guna scene dari Matrix..
ea208964 Post at 22-6-2010 12:00

sbb dlm cite matrix tuh ada bnyk klu2 org yahudi nih senang cite zionis la.. bnyk klu diorang nak mempengaruhi org islam..sama jgk mcm die tunjuk cite hidden treasure..die cite kan nape diorang beriye2 sgt nak takluki masjidil aqsa tuh..mel blom abis lagi tgk dokumentari tu..ade satu episod missing..episod 46 xsilap..

assalamualaikum,,,

maaf lambat reply... internet slow sgt2..
terima kasih sebab sudi bg pendangan dan teguran kepada saya dan suami...
sebenarnya, saya ckp terus terang, saya takut dengan iblis syaitan ni... saya selalu
terfikir2 mcm cerita2 dlm tv.. menyerupai..menjelma...mengilai... kalau saya tak tahu tak
apa..bila dah tahu otomatik rasa seram..

saya akan minta suami baca thread ni... dengan nasihat anda semua, saya harap suami
akan lembut hati utk pulang ke kg..

nak tanya, betul ke hantu raya tak turun pada lelaki?tapi naper ramai lelaki yg bela? lagi satu, ada sorang forumer sebut 2 nama utk saya rujuk... kat mana saya nk rujuk? mana tau boleh tolong saya selesaikan masalah ni... saya risaukan suami tak nak jengah mak dia..dlm masa yg sama saya risau kalau saya desak2 balik, buatnyer betul mak dia nk bg kat dia mcm mana? atau sebenarnya saya tak perlu fikirkan apa2?

Reply 70# riger00

salam kembali..

takut kita hanya pada Allah.. tiada upaya mrk nak bbuat apa2 melainkan dgn izin Allah..
sama cam kita jugak.. tiada kekuatan upaya kita melainkan dgn izin Allah..

slalunya laki yg ramai bela en. raya ni.. jarang nak dengar pompuan..
ntahlah... xtau nak kata..

tp pepehal pong, ajaklah dia balik cam dulu.. wat cam xde pape.. drp dok kecikkan ati org tua..
takut nanti dpt 2 prize.. x cukup dgn yg dia nak elak, dtg bala dr Allah akibat pbuatannya skrg.. na'uzubillah..
yg ptg.. jgn patah semangat.. ikhtiarkan utk buang/bunuh/whatever yg perlu..

hantukiller.. edy.. pm jer diorang...

aku pernah baca dulu kat mana ntah.  kalau nak perturunkan saka ni, dia kena salam anak dia tu lama2, sambil baca apa ntah. klu anak dia tu kata setuju je (walhal dia x tau pn apa yg bapak dia ckp), selesailah saka tu diwariskan... :cf:

Reply 73# cmf_inquisitor

kompem raya ni adalak yg tak nak bersalam bermaaf- maafan sbb takut....

Reply 74# ea208964

dah nak turun.. x salam pong dia sampai..

Hantu raya bukan bnyk yg independent ke halimi tak de tuan ..yg suka tumpang patung2 ...yg suka kacau sesape yg suka borak2 dgn boipren mlm2..nnti dia pon berlakon semula...

yg takde tuan dan yg bertuan ...'kebolehan ' dorang berlainan ke...

ada gak yg 'independent' asalnya btuan pastu tbuang..
yg tbuang slalunya sebok nak cari tuan baru..

Nak tanya TT, ada bukti ke mak mertua TT ni bela saka? mana la tau kan mak mertua TT ni pun mangsa keadaan, maksudnya saka tu datang tanpa kerelaan dia

Reply 58# system_failure

kalo donload & bunuh, master copy masih ada..tu la pasal perawat kena hapuskan sumer copies yg ada..
adeh..interesting sgt perbincangan ni bila sampai boleh buat analogy dgn computer..

TT, sebagai sorang mak, yenil rasa amat sedih kalau anak tak balik rumah..lagi lagi masa raya..rumah parents bini pergi tapi rumah  mak sendiri tak datang....kalau ada tak puas hati, bincang cara berhemah, bukan nak elak2 jumpa mcm tu..
Lagipun, cik antu raya tu boleh je sama2 menziarahi anak masa mak dia datang tu..dan boleh jer antu raya tu melekat kat family anak walaupun 2 tahun tak jumpa..

Nak tanya TT, ada bukti ke mak mertua TT ni bela saka? mana la tau kan mak mertua TT ni pun mangsa k ...
wadiunong Post at 23-6-2010 08:53

Memang TT tahu saka tu turun ke mertuanya tanpa kerelaan. cuba baca balik cerita TT. kesimpulannya yang aku boleh buat ialah suami TT ambil keputusan yang kurang bijak dan pentingkan diri iaitu : menjauhi emak kandung sendiri untuk mencegah kiranya saka itu jatuh kepadanya.

Inilah keputusan yang aku sendiri pun tak sokong.