CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

Reply  Hana

alaaa...soto & laksa param..mana ada byk hana..ciput jer..kuah pun cair ..he.. ...
hereana Post at 14-10-2010 09:38 PM

wakakakaa... aku selalu cakap kat kakak aku pasal ni. dia selalu nak kurus pasal nak pakai bikini tepi pantai. sebab tu tuhan tak makbulkan kot

Reply 1047# pinksarah

ha ah...pengalaman sendiri plak kalau yg drastik2ni, bila dah sampai objektif...drastik pulak dia naik

Reply 1051# amoilawa

kalau ikut tak leh skip makan..
makan gak walau sikit...

kalau rajin belek kat majalah rapi selalu ada meal plan utk seminggu, utk diet

Reply 1049# Hana

ekekeke...
tak yah drastik sgt...so far dah try menda ni since bersalin haritu, berat takde la turun sgt
yg perasan kalau makan luar rasa mcm masin sgt..sbb lidah dah terbiasa makan kurang masin kalau masak..
ok la kot, dalam masa setahun boleh program tahap kemasinan ekekek

eh korang baca la majalah rapi, banyak info situ..yg ptg murah je rege dia...promo rapi plak

recipe for selulit
hi salt+ low water intake +low fibre intake  

Reply  Hana

alaaa...soto & laksa param..mana ada byk hana..ciput jer..kuah pun cair ..he.. ...
hereana Post at 15-10-2010 11:38

hahahahhaha..ayat terakhir tu tak menahan laa...

aku kena kuruskan badan sebab 2 adik ipar lelaki telah komen2 ayat joke2 gitukk.. derang tu yang selalu bercakap dgn akula. aku rasa, betul dah tu komen2 derang tu.

so, it is TIME kena kuruskan betul2 sket.. - kalau tak, selama ini tak sedar..sebab laki diammmmmm ajer.. - itu pun tambahkan syokk utk aku mengemukkkan diri.

Follow Us
Reply  Hana

ekekeke...
tak yah drastik sgt...so far dah try menda ni since bersalin harit ...
misy Post at 15-10-2010 11:58

mak mertua aku masak complate pakej rasa gitukk - lengkap dgn masin, masam & pedas. semua orang puji sedappp termasuk laki aku.
so, aritu, aku masak (masa ini, mak mertua takder) gulai/sayur yang cukup dgn masin (letak garam byk), masam & pedas. baru laki puji - "haa..gini la sedapp". kalau aku masak (pun, masa mak mertua takder) gulai/sayur yang rasa "kesihatan". misti dia ckp -" boleh laa"

Reply 1087# Hana

ekekeke...laki dah terbiasa makan rasa mcm tu...ambik masa gak nak tukar lidah dia ni..mau bertahun..kena kasi syarahan kesihatan banyak2 sket
mcm lakiku kesedaran dtg sendiri kut, skrg mlm2 makan salad, kalah aku....rumah dia (parents dia) hidangan manjang takde sayur, kalau ada pun stakat mcm jadi hiasan meja je, takde org sentuh
agaknya dia tgk ramai kenkawan dia nak masuk forty kena high blood, hi kolesterol mcm mcm

Reply  misy

Tapi tahun lepas aku lean and mean...pergi gym hari2...kawal pemakanan...tahun ...
nighunter71 Post at 2010-10-15 10:03

takyah gi gym, tolong bini mop lantai, cuci pinggang, potong rumat pun bole

Reply 1086# Hana

tak pa..tak pa..tak menjadi dgn plan A..
kita gi plan B plak..okay..hana...
aku sejak menjak, rasa thakis harapan nak kurus ni..
asik2 psiko laki jer..
kalo aku nmpak kapel sesama gemuk..pimpin2 tgn..cepat2 aku wat cth..
nengok tu bang..'kebahagiaan hak milik setiap insan'....buat style bunyi iklan kosmetik tuh...
takpun,kalu nampak pic pompuan2 seksi kat board slim world ker,london weight ker,marie france ker..
cepat2 aku cakap2 kuat2 kat anak2 aku..tp mata jeling2 laki ler...
alaaaaa..mama kan..kalu kurus..lagikkkkk lawa drp dorang tu semua..
pastu mama mesti jadik seksi...dosa...sian babah..

Reply 1064# pinksarah

betul tu...sapa ckp lau bf baby leh kurus? aku ni tgh bf baby tp xkurus2 gak, bertambah lapar ada la..camna nak diet?? dah la bf dua baby sorg 4bln sorang sethn 11bln.. lg bertambah lapar... berat xturun2 gak.. malah bertambah penat lg..dgn xcukup tido tp demi anak2 ku xkisah.. tu nak try kelogg's mana tau berkesan....
tp kan kalau nak detox bole ke time ni sbb bf baby kan.. baby lum start mkn lg..

3 orang kakak ipar aku badan besar..tapi diaorang  makan tak banyak..tak tau naper tak kurus2..mungkin hormon dia kot..
aku pulak makan bukan main banyak..tiap kali makan mesti tambah nasik tak kiralah makan tengahari/malam..badan tak jugak naik2..mungkin sebab aku tak minum air manis macam ader sorang forumer ckp tu..
sarapan,makan tengahari/malam aku minum air puteh sejuk jer( xder ais).pernah terbaca kat mana tak ingat..minum air puteh sejuk boleh membantu menurunkan berat badan sebab badan kita akan membakar lebih kalori untuk meninggikan balik suhu air puteh tersebut..lebih kurang gitulah..

Reply 1091# Azmanja
i makan phytonatal dari masa dlm pantang,phytonatal also part of detox juga,cuma x drastik mcm kebanyakkan detox product.mmg akan ke toilet ler,tp hasilnya sgt memuaskan,perut leper compare ms dlm pantang tu.until now i masih makan phytonatal and at the same time i bf juga.dh tanya sebelum beli,phytonatal x memudaratkan air susu..

3 orang kakak ipar aku badan besar..tapi diaorang  makan tak banyak..tak tau naper tak kurus2..mungk ...
alisya05 Post at 15-10-2010 13:53

badan besar itu sebab, lemak tepu. lemak tepu, dah tak lut kalau diet pun. kena PECAHKAN lemak tu dulu...

Reply 1078# hereana

ni jugak laa yg aku selalu terpikir

buat penyedap hati badan tak melentik2...serta malas berusaha nak melentik2kan badan hihi

Reply 1093# pinksarah

ni produk dr Nr kan.. td tanya pokcik google.. dan baca review ckit... phytonatal ni bole menurunkan berat badan juga ek..
so pd pink adakah ia berkesan?

ada org kata...kalau dah genetik keturunan gumuk..ko diet pon gumuk gak..

Reply 1093# pinksarah

i mkn phytonatal, susu jadi kurang

Post Last Edit by ParinAmat at 25-10-2010 15:14
aku kena kuruskan badan sebab 2 adik ipar lelaki telah komen2 ayat joke2 gitukk..
Hana Post at 15-10-2010 12:05

edited

Reply  Azmanja
i makan phytonatal dari masa dlm pantang,phytonatal also part of detox juga,cuma x  ...
pinksarah Post at 2010-10-15 14:21

me too....makan phytonatal, cepat sket berat balik kpd pre preggy...masa anak ke2 tak ambil, berkurun gak nak balik kpd berat ideal...
maybe produk ni rasi dgnku