CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mama_humaira

nk mintk pendpt mcmner nk urus kewangan aku yg tgh meruncing ni..plzz

Reply  amirul_nazri

betul....betul sy setuju...lgpn sy klu blh nk kumpul harte sendiri.. ...
mama_humaira Post at 25-6-2010 00:43

make sure harapan u jd kenyataan... jd wanita, tolong larr tingkatkan savings...
saya juga terpaksa hadapi masalah lebih kurang TT...
bezanya, saya kena struggle sorang sbb bertukar status kpd ibu tunggal...
semua jd sgt perit bila expenses anak2 semua terletak atas bahu saya seorang yg sblm ini ditanggung bersama...
bear in ur mind, ALLAH disisi kita... ALLAH x duga pd hamba yg x mampu menanggung dugaanNYA..

mama humaira,

i faham sbb i pun penah dlm situasi mama. mmg pening dan sentiasa risau duit tak cukup. anak 2 org, tp alhamdulillah lepas tau pasal unit trust, terus simpan duit tuk invest dan skang duit td dh beranak2... walaupun duit tu tak digunakan skng tetapi i tau masa tua nnt i ada duit simpanan. bila fikir ada simpanan yg tak usik2 so i lebih tenang dan boleh bajet belanja harian. pesal loan tu boleh jugak target nk settle loan dgn invest unit trust td.

kalau mama humaira tak buat simpanan, atau plan masa pencen, pening jgk kan sbb duit kwsp akan habis lepas 3 thn kita keluarkan. kalau mama nak tau lebih lanjut mama pm i nnt i boleh share mcm mana mama boleh double kan simpanan kwsp dan plan utk pencen mama nnt..

bykkan bersabar yea mama..insya Allah...

Post Last Edit by amirul_nazri at 26-6-2010 15:25

byk nasihat nie utk mama humaira..bagus..

kalau plan nak berniaga pun boleh juga sbb ramai yg akan bantu dan offer nasihat di forum ini..just berhati2 lah dgn forummer2 laki dan pompuan yg cakap besar2 dan meroyan tak tentu pasal..selidik pencapaian mereka dahulu..jgn terjebak dgn mereka yg lying bitch udah la..ajak join modal buat bizness nie..silap2 buat bizness lain..nasib baik ku tak terjebak dahulu

Post Last Edit by nuralisa at 26-6-2010 15:56
Salam,

Satu lagi cara nak murah rezeki - bykkan bersedekah. I have practised this for ages and it ...
Bell Post at 25-6-2010 08:47

betul tu cara camni pun leh tambah rezeki..
dulu masa rezeki aku lebih.. [dok oversea] .. selalu gak aku niat bersedekah kat org dan rezeki x pernah putus...
tpi skrg bila dah decide balik msia ... bnyk commitment..kurang bersedekah, financial pun agak tight sikit..heheh
tpi tetap bersyukur dan selalu usaha nak mantapkan diri sendiri dengan buat biz...

byk nasihat nie utk mama humaira..bagus..

kalau plan nak berniaga pun boleh juga sbb ramai yg aka ...
amirul_nazri Post at 26-6-2010 15:19

marah betul u mod cari tu ek..sapa la agaknya tu ...  :re:

marah betul u mod cari tu ek..sapa la agaknya tu ...
nuralisa Post at 26-6-2010 15:55

takper..ignore ajer la . berhati2 dgn forummer2 sedemikian sbb sering berpura2 bagus dan menagih simpati dgn mereka kisah2 sumpah palsu..persoalan yg TT bawa di sini lebih penting utk kita sama2 ambil iktibar  kerana sikap sedemikian boleh membawa kita ke dlm situasi lebih meruncing--> di saat nak cari jalan penyelesaian...kalau dr pengaruh org sekeliling..org itu ibarat virus..

anyway, kita fokus kembali ke topik ini..

maaf kalau pos2 saya terlari dari perbincangan asal...

Follow Us
salam...aku nk mtk sekadar pndangan @ idea psl pengurusan kewangan aku ..dihrpkn kwn2 sume dpt beri  ...
mama_humaira Post at 22-6-2010 22:03

Ramadhan dah dekat ni...

ko ambik cuti berniaga air

mama.
u boleh menjahit. seriously boleh buat duit tappi kena korbankan masa lah..
betul belajar buat tudung DIY tu.. memang boleh generate income.
la ni kan dah nak raya, elok sangat ambik tembahan jahhit baju raya.
sikit2 dulu lama2 insyallah memang berbaloi.

takper..ignore ajer la . berhati2 dgn forummer2 sedemikian sbb sering berpura2 bagus dan menagih ...
amirul_nazri Post at 26-6-2010 16:24

hehe aku pun sama dr td lg dok terpikir2 sape la mod tu ek? seriau dgrnya..
neway incik amirul, bgus la u ni..hehe tu je yg i bole ckp..quite cool, berwawasan..

opss..sory mama TT, teroff topic jap..

mama humaira,

i faham sbb i pun penah dlm situasi mama. mmg pening dan sentiasa risau duit tak c ...
erinarir Post at 26-6-2010 08:24

ek..ala... i pun berminat nk tau pasal invest2 duit ni...share plez..

ble ak baca komen2 korang ni, buatkan aku terpikir 40 kali..:re:

aku ni muda lg, bru keje 1 thn..masih bujang, belum kawen, belum ada anak...
tp hutang dah byk..tiap2 bulan tu mmg asyk kena korek duit asb yg aku smpan pun xbyk mn..lama2 sure bertambah susut kn? aku korek duit asb tu sebab aku xde backup duit gaji utk settlekn mslh yg tiba2..cth cm maintnce kete..dsb..{:1_146:}

aku dok mencari2 part time job, tp nmpknya mcm payah. aku xde pape kemahiran..nk msk ke, jahit ke, aku xreti..aku pun dok risau. ni aku belum kawen. myb aku xreti nk urus duit gaji aku kot. al maklumla...first time keje..pgg duit byk..trus jd gile jap. then, cm skrg, donno wat to do..

so, plez forumer..kalo ade pape part time job ke..ape ke yg boleh aku buat..plez offer me.. ( dgn muka yg xmalu..) sila bg nasihat ikhlas anda gak..TQ..

p/s : semoga aku setabah mama TT

Reply 48# simbiosis

alhamdulilah....sy dh berjaya menjahit 2 psg baju kurung...dh pakai wat gi keje lagi...insyaallah pas ni dh save bajet ...nk try wat baju kurung anak plak..bkn ape..raya ni pakai bj raya hasil tgn sendiri le..kwn2 keje pn puji gak la..berjaya wat baju kurung sendiri..xde cacat cela pn..syukur ada bakat tang tu...
hsband pn dh sound bile nk bljr wat baju melayu plak...insyaallah sy akn cube belajar sikit demi sikit..

ble ak baca komen2 korang ni, buatkan aku terpikir 40 kali..

aku ni muda lg, bru keje 1 thn.. ...
hAzEL^nut Post at 26-6-2010 23:26

muda2 nie..bagus bebenor buat sesuatu yg berfaedah, supaya next 3-5 years, bila pandang ke belakang akan pasti terfikir, nasib baik aku benda nie awal2, dah senang pun skang..

setiap org mesti ada satu benda skill...pasti ada...cuba fikir sejenak..dr situ, cuba commercializedkan..

Reply 51# hAzEL^nut

salam....ilmu blh dicari ...ilmu menjahit ke,memasak ke,...tekan jer kt search...internet ni...byk blh jdkn rujukan...akak pn br pandai jahit baju kurung..itupn melalui nota2 yg akak print dr blog2 yg berkaitan la...akak pn macm awak gak..pegang mesin jahit pn x nak..tp smpai bile kn..kiter mesti berubah klu nk hidup dlm keadaan selesa wpn scr pwerlahan-lahan...zmn ni sume pakai duit..apatah lg bila dok kt bandr2 bsr....sumenyer mahal kan..
apepn kira okla awak dh mula sedar dr skrg ....masih boleh diperbaiki dlm ilmu pengurusan kewangan kan sblm jd mcm akak...hehehe..yg penting jgn berutang utk mende2 yg x perlu k...(cakap brdsrkan pengalaman la ni)

Reply  simbiosis

alhamdulilah....sy dh berjaya menjahit 2 psg baju kurung...dh pakai wat gi  ...
mama_humaira Post at 26-6-2010 23:30

Kita selalu dgr perkataan takdir..."takdir penentu segalanya".."dah nie jalan hidup kita".."takdir telah tertulis sejak azali"

hakikatnya.....allah tidak akan mengubah nasib seseorang, kecuali org itu berusaha utk mengubahnya..meaning, takdir kita di masa hadapan belum tertulis pun, sbb kita sendiri yg akan menentukannya..berdoa byk2 supaya tuhan bukakan jalan, dan kita kena berusaha semasa melaluinya..

I don't believe in fate...i believe in effort..i believe in don't give up...

if you want to see a brighter future in the next few years, so don't make mistake now.

Reply 37# 220796

utk pengetahuan awak,sy actually belajar wat baju kurung dr internet jer...print nota2 cara jahit dr mula gunting ,potong n jahit dr blog2 yg berkaitan je...alhamdulilah sy dh berjaya siapkn 2 psg baju kurung utk pakai wat gi keje...okla gak selesa pakai...rasenye dlm forum ni pn ader..cube tgk kat thread 'baju kurung'...

Reply 55# amirul_nazri

insyaallah..sy xkn ulangi kesilpn yg same....akn tgktkn usaha utk meningktkn lg pendptn keluarga....semoga Allah sentiasa memberkati usaha sy..aaaamin

Reply 40# ninja boy

thanks....byk tips2 yg bagus awak kongsikn dgn sy n forumer lain...apepn sy akn manfaatkn tips2 trsebut dlm kehidupn harian sy....

kata2 hikmah...

Hidup nie ibarat kita mengemudi bahtera yg berlayar di lautan yg amat luas...samada ia selamat berlabuh di pelabuhan, atau karam di tengah2nya..itu kita yg tentukan...

disc: jiwang la plak haku ekekeke..

muda2 nie..bagus bebenor buat sesuatu yg berfaedah, supaya next 3-5 years, bila pandang ke belak ...
amirul_nazri Post at 26-6-2010 23:38

ok2..cmni la. sy keje dlm bidang perubatan, tp bkn dktr la. sy rs nk wat part time kt hospitl2 swasta mlm2 ke, weekend ke.. tp takut nk apply sbb kena byk pikir menda lain lg. cth, hspital swasta tu jauh gak dr umah..30 min, ade tol rm 1.60. kang xberbaloi ngn duit minyak, tol lg..pergi balik. lagi satu, takut ketua jbtn xluluskan. sy kje krjn..nk wat part time cmtu kena mntk kelulusan ketua jbtn dlu kn? ketua jbtn sy tu, tersangat la byk songehnya..mmg kompem xleh lulus kot. nk futher stdy pun xlulus. ke sy nk je wat prt time ni sembunyi2? xleh nk decide...{:1_146:} help me plez..

actually tu jela part time yg sy dok nmpk ni..nk berbisnes..lgsg xreti. kadang2 rs diri ni cm budak kecik yg terpaksa hadapi masalh org2 dewasa. tp bile ku pikir2 n dihitung2 balik..dah besar dah aku ni..huhu..