CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dn_vision

Misteri Rumah Tua | Sangkuriang Villa Taiping | Banglo Berhantu

betul tu..taiping banyak bangunann sejarah & memang menarik...lg pun suasana sekeliling da ...
dn_vision Post at 3-7-2010 22:25

betul2...pembangunan pun..kalau boleh jgn la sampai kacau rumah2 bersejarah ni..pokok2 kat tepeng pun dlu mmg besar2...n nampak mcm berpuluh2 or perhaps beratus2 thn tuanya..sayang kalau dimusnahkan..taktau mcm mane rupa taiping sekarang..dah lame tak pegi

Reply 177# mieraedoera

biase lah..kt ngan area bukit larut..name pn bukit kan..

adik kite mase bljr mrsm tepeng pn kne kaco gak

siap main aci kejar ngan toyol ha

tadi aku ada snap pic banglo yg TT mentioned in his/ her 1st posting here..actually aku tatau which bungalow...aku agak je la..sbb st neh je banglo kat area church all saints n penjara yg jadi ofis tentera...jap lagi aku tepek pics...tenet lembab sgt2 neh...nk upload dr td x leh

and i also took pictures of remains casuarina inn...ehh mmg x operate dh hotel neh kan..gila buruk mcm terbiar..

tadi aku ada snap pic banglo yg TT mentioned in his/ her 1st posting here..actually aku tatau which bungalow...aku agak je la..sbb st neh je banglo kat area church all saints n penjara yg jadi ofis tentera...jap lagi aku tepek pics...tenet lembab sgt2 neh...nk upload dr td x leh

and i also took pictures of remains casuarina inn...ehh mmg x operate dh hotel neh kan..gila buruk mcm terbiar..

ok..neh banglo neh...TT ckp kat jln Temenggung..tapi aku rasa kat tepeng ada ke nama jln gtu..hahaha...nama jalan mmg failed la...banglo neh dh jd wisma perwira...tatau briged apa...x pasan wpn ada tulis kat gate dia...ntah.,..aku snap pn jejauh aku takot askar yg jaga gate tuh curious tgk aku snap pic situ..kang tak pepasal bersoal jwb plak...

wisma neh terletak di jalan kelab baru...aku snap kul 7 gtu la...tadi le...aku br abeh jog...awal tuh terlupa nk snap...TT tlg confirm ini ke banglo yg dimaksud kan itu...

Rate

1

neh plak casuarina inn...pic snapped dr pntu blkg ke? hahaha aku tatau..gate semua terbuka n terbiar...scary je wehhh

Follow Us
Post Last Edit by dn_vision at 5-7-2010 00:31
ok..neh banglo neh...TT ckp kat jln Temenggung..tapi aku rasa kat tepeng ada ke nama jln gtu..hahaha ...
juliajie80 Post at 4-7-2010 23:11

juliajie80, bkn yg tu tp yg ni umah makcik sy tu..

Posting 30# page 2..
Umah ni sebelah asrama kem askar wataniah..cuba gi jln2 area situ..leh snap gmbar terbaru..
xtau ade org lg x kat umah tu sbb dgr citer kem tu nak pindah batu kurau ye...

Post Last Edit by dn_vision at 10-7-2010 17:14
neh plak casuarina inn...pic snapped dr pntu blkg ke? hahaha aku tatau..gate semua terbuka n terbiar ...
juliajie80 Post at 4-7-2010 23:20

ha'a casuarina inn..memang scary...
Sesuai sangat kalo ghost adventure ntv7 tu datang wat siasatan..

Reply 188# dn_vision

hmm...kem askar wataniah kat mana ekk...huhuhu...kalu kem askar mmg byk area kamunting...area taiping adalah satu tuh...nnt saya try riki2 lagi...tapi mmg ada satu kem kat batu kurau skrg neh...baru je la

Post Last Edit by juliajie80 at 5-7-2010 00:52

-double post-

Dulu masa duk King Edward.. biasa gak duk asrama Banglow dekat Jalan Tate...

Reply 186# juliajie80

ni bukan rumah makcik TT ni..yg ni depan padang esplanade.
Kalau nak pegi rumah yang TT cirita ni, boleh lalu jalan utama ( arah dari bandar) kat rumah ni, lalu depan Church lama ada cemetery (tak sure nama) , staright sampai nampak penjara Taiping belah kanan, Muzium belah kiri, before muzium amik kiri, pastu straight lepas sekolah, amik kiri, masuk jalan yg akan nampak church & Masjid Hanafi tu..

takde pon carik bangunan balai polis yang besar tu (masuk lorong sebelah tu) or dari asrama KE amik straight dari trafik pastu lepas mahkamah (kanan) amik kanan...

TT, aku ada pegi tengok smlm, berkebetulan aku balik kampung. Dan aku jugak ada tengok banglo yang kawan engko shoot 'pilem' tu. Memang creepy.

Aku ajak 'kawan-kawan' aku masuk ke situ, sekor pun taknak! Kalau tak, boleh aku tempek gambar2 dari dalam banglo tu kat sini.

Post Last Edit by dn_vision at 14-7-2010 11:52
TT, aku ada pegi tengok smlm, berkebetulan aku balik kampung. Dan aku jugak ada tengok banglo yang k ...
tetenun Post at 5-7-2010 14:11

tetenun xde amik gambar ke?abang askar tu bgatu anak2 'benda' tu ade kat pokok besar dpn umah tu..cuba gi time malam lak...

Post Last Edit by ea208964 at 6-7-2010 01:02

Reply 187# juliajie80

yg ni menarik gambar dia ...ada mcm  bayangan kucin or rimau besar .... nmpk bnyk jugak yg jenis2 lain berhimpum ..agaknya sbb dah dekat magrib time dorang kluar yea.....

tetenun xde amik gambar ke?abang askar tu bgatu anak2 'benda' tu ade kat pokok besar dpn u ...
dn_vision Post at 5-7-2010 20:29

erkkk...dn ...siap rekemen kat tetenun pi melawat 'anak2' tu ...

Reply 195# dn_vision

Kalau waktu pagi tu takper lah jugak.. tapi kalau waktu memalam tu... errr... tak berani la aku..

Reply 196# ea208964

Salam Ea, tuan umah dan geng lain....

EA....
tgk aje pic tu, terus terfokus kat pagar tu......garang sehhhh air mukanye.....ada kat situ kan??

Reply  ea208964

Salam Ea, tuan umah dan geng lain....

EA....
tgk aje pic tu, terus terfok ...
lampu_liplap Post at 6-7-2010 10:18

tu musti cip die tuh..grg tul jgnlah marh bang..amik gambo kenangan jek..

Reply 199# lampu_liplap

ni yg pelik sikit..sebeanrnya klu tguk kat gate tu ada 3-4 'corak pixels' masing2 ..tapi bila combine jadi wajah besar tu .. jadi tak pasti  ..dan sebenarnya tak tahu dan tak ada explaination jugak samada betul atau tak .. tapi tu lah hasil  'corak pixels' yg dapt klu combinekan