CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dn_vision

Misteri Rumah Tua | Sangkuriang Villa Taiping | Banglo Berhantu

Reply 219# ea208964

ea...ada nampak byk ..atas muka garang tu ada satu lagi kan, dan kat rumput2 pun ada..tai yg paling jelas yg muka garang tu

thanks ea...sebab dok edit mengedit pic sampai ku yg selama nie tak pernah nampak boleh nampak

yupz.. sume tu boleh diedit.... dorg yg taksub je pecaya...

eh, EA tolong clearkan apa2 yg tersembunyi sebenarnya

terpulanglah kan sama ada nak percaya atau tidak... alam ciptaan Allah bukan kita manusia saja yg menghuninya ...dan, dah namanya bod misteri dan paranormal kan

Reply 222# nhuser

hehehehe  ..sonok nhuser yea...tapi mmg betul klu kita tilik makin menjadi2 laknya kan corak2 tu .... ada nmpk mcm corak kepala harimau tak..?

tak kisah lah apa org cakap pon nhuser ..kita tahu batasan diantara taksub atau minat  dgn mistri  ..kdg2 yg mengata mcm2 tu beria2 jugak lepak kat MPS... it says something about the person kan   ..dia pon lebey kurang je 'minat' dgn msiteri ni  ...tapi sesaje nak jadi  lain drp org lain kononnya..

hairan sbb org2 kita masih lagi taksub dgn menda2 tahyul ni. lepas tu sendiri2 rasa takut benda yg ntah takde bukti kukuh apa pun.

Post Last Edit by dn_vision at 11-7-2010 12:48
Reply  nhuser

hehehehe  ..sonok nhuser yea...tapi mmg betul klu kita tilik makin menjadi2 laknya kan corak2 tu .... ada nmpk mcm corak kepala harimau tak..?

tak kisah lah apa org cakap pon nhuser ..kita tahu batasan diantara taksub atau minat  dgn mistri  ..kdg2 yg mengata mcm2 tu beria2 jugak lepak kat MPS... it says something about the person kan   ..dia pon lebey kurang je 'minat' dgn msiteri ni  ...tapi sesaje nak jadi  lain drp org lain kononnya..ea208964 Post at 10-7-2010 09:17

ntah..betul tu ea..da nama pon bod mps...

Follow Us
tgk world cup 2010...

gambar yg menakutkan....

dari pokok...ke rumah..di ranting pokok berlatarbelakangkan langit pun...mata2 byk jer..
kat rumput2 pun....dalam rumah..luar rumah...   

mungkin pixel...tapi suasana rumah dan persekitaran rumah ni..menyeramkan!!

betul..aku nmpk bermata-mata kt situ..

korang perasan x bentuk rmh ni mcm muka orang...

ke aku sorang je yg perasan..

aku yang ambek gambaq tuh still tak perasaan apa2 yg pelik pn..korang nmpk mata apa? entiti apa? binatang apa? tak perasan la plak aku neh...

banglow bukit jana tu memang tahap otai angker dia.........
aku penah dengar cerita yang entiti yang dok kacau penghuni umah tu siap ngilai2 pusing keliling kat luar umah tu bila majlis bacaan yassin diadakan untuk nak halau benda ni...last pindah gak orang yang duduk umah tu sebab tak tahan daulat..
yang peliknya jiran 2 dia tak kacau plak ....pasal yang kacao tu mati pakai baju merah..so dendam dia tak abih laa..

Reply 233# amirhamzah11

perghh seram..

jika sesaper nampak ada forumer yg sengaja buat provok dan sengaja nak buat bod kacau bilau jgn segan pm pada mod atau tekan butang report ok

banglow bukit jana tu memang tahap otai angker dia.........
aku penah dengar cerita yang entiti yan ...
amirhamzah11 Post at 10-7-2010 22:18

erghh..gila..jiran dia dengar tak?

BTW hari Jumaat hari tu saje la lalu jalan rumah yg TT cerita ni, tapi lalu pagi la sbb rumah aku ader baby, kang payah pulak kang (sbb hari tu ada sekali bapak & abg aku (bapak baby ni) keluar tgh malam nak cari durian, elok diaorang balik rumah je terus baby ni terjaga menangis sekuat2 hati, lama pulok tu, mak aku punya le bengkek huhu)

jalan ni sekarang agak busy la kan sbb kat area tu dok sebuk ngn construction balai&kuaters polis baru, nak amik gambo pon aku tgh drive, siap ada pengawal lagi kat gate depan masjid tu. Pastu bila lalu jalan tepi (tembus kat esplanade, yang juliajie80 kata ada lencongan tu), actually kalau tgk betul2 boleh la nakpak bangunan rumah tu, tapi jalan sempit, kang aku dok usha2 kang takut masuk longkang pulak, buat malu je kat abang2 askar&construction workers kat situ

ni nak mencelah sikit, haritu mak aku cerita, ada satu rumah satu tmn ni, mintak tlg ustaz (dan ada org lain kut) baca Yassin ramai2 kat rumah dorang, sbb asik kene kacau, tak sure le kacau macam mana, tapi mak aku citer cth nye cam time tido orang tarik2 kaki camtu....gilo la, aku malas nak amik tau umah mana, kang aku pikir bukan2 pulak

and TT, ko nye avatar tu buat aku tekejut laaaaa...dah le tgh mlm ni..berderau sat

famous banglow cina ni...memacam cerita aku denga wallahualam betoi ka dak...

erghh..gila..jiran dia dengar tak?

BTW hari Jumaat hari tu saje la lalu jalan rumah yg TT cer ...
jai09 Post at 11-7-2010 00:33

...

Memang betul sebelah jalan temenggong tu diorang tengah wat construction.. kalau nak masuk lorong umah makcik aku tu xde masalah..ko masuk dalam n' buat2 u-turn je depan umah tu. Sambil2 tu cuba tengok blakang umah tu..

Tapi kalo malam area situ mmg gelap gelita...lagi2 umah JKR94 sebelah lorong tu...

Reply 226# ea208964

ea..kepala rimau tu yg kat atas muka garang tu ke? tapi nampak byk sangat pertindihan...nampak satu muka tapi actually terbentuk dari byk muka2 (faham ke ayat ku nie?)

keep up the good work ea!

Reply 233# amirhamzah11
kiranya prempuan yg mati tu chinese ke? sebab org cina percaya kan kalau mati pakai baju merah rohnya akan balas dendam tahap gaban perkasa gitu

Post Last Edit by ea208964 at 11-7-2010 12:01
Reply  ea208964

ea..kepala rimau tu yg kat atas muka garang tu ke? tapi nampak byk sangat pertin ...
nhuser Post at 11-7-2010 09:02

salam nhuser..

aha paham pasal pertindihan tu ...yg tu selalu clarifykn bentuk2 ni ikut macamana yg kita nmpk ...tapi masih ada yg pertikai mcm2 ..penat tul.... tapi interestingnya bila kita hilite corak2 tu ...boleh membentuk rupa ...bukannya kita  yg buat ...cuma timbulkn ..

klu yg muka tu ..klu tguk betul2 bhgn atas/dahi  kepala tu sebanrnya bhgn dagu untuk yg corak atas ... ni yg gmbr clear sikt..

yg rimau or kucing tu ..mmg imaginasi kot ...bentuk lalang kat ctuh terbentuk ...yg tu jauh sikit dari gate ...

Reply 241# ea208964
salam ea

nampak makin byk rupa dan bentuk kat gambar nie...ya betul, kat dahi yg bawah tu dagu utk kat atas...muka semua menakutkan...mcm marah gitu...yg kat semak tu byk dan kabur tapi tak seclear yg kat pagar...tak nak tengok lama2 sebab kat sini sekarang pukul 9:00mlm..kang dok terbayang2

abakan ajelah komen2 yg negative tu ea...and keep up your god work
*gambar2 yg lain tak nak tolong highlight ke? beri timbul apa yg tersembunyi hehehe