CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juragan_malam

AKU.......SANGAT MISTERI!

Close [Copy link]
i poloooooooo

tu la...selalu baca citer pasal hantu yang jahat2..

kali ni nak la dengar pasal orang bunian yang baik tu

yes...akhirnya bukak juga thread sendiri....

lagi cerita.....

cerita pakcik naik beskal, cerita tapak kaki yang datang tengok aku, semua terjadi... aku selama ni yg tak pernah experience benda2 camni, bila jadi, susah gak nak percaya.. tapi kena la percaya kan.. dah jadi....

banyak lagi cerita yang hubby aku tak bukak,

nanti2la dia cerita

cerita pakcik naik beskal, cerita tapak kaki yang datang tengok aku, semua terjadi... aku selama ni yg tak pernah experience benda2 camni, bila jadi, susah gak nak percaya.. tapi kena la percaya kan.. dah jadi....

banyak lagi cerita yang hubby aku tak bukak,

nanti2la dia cerita

pergh paduan cerita somi isteri.. mantap tu . i likee

Follow Us
hai TT....

me mmg dah lame tau pasal pokok tu,....sbb bile g ane2...me tanye kat abah "apsal balik rase kejap je ek?" nanti abha jawab "mase pergi tadi pokok2 kiri kanan jalan ni tanye kite nak pergi mane, bile kite balik ni die dah tau kite dari mane, so takde la die tanye lagi.." ..

cerita pakcik naik beskal, cerita tapak kaki yang datang tengok aku, semua terjadi... aku selama ni  ...
nurulcomfykid Post at 2-7-2010 10:57

sabar menanti cerita2 yang menarik dari nurul dan juragan...

hai TT....

me mmg dah lame tau pasal pokok tu,....sbb bile g ane2...me tanye kat abah "apsal bali ...
siape_aku Post at 2-7-2010 12:29

mmg pokok2 area situ je ke yg tegur macam tu? ingatkan pokok2 lain pun sama...

mane2 pokok la...especially tmpt yg kite jarang or tak penah pegi...walopon ukuran mase die same....tapi bole rasa perjalan tu sekejap and lambat

mane2 pokok la...especially tmpt yg kite jarang or tak penah pegi...walopon ukuran mase die same.... ...
siape_aku Post at 2-7-2010 12:34

aah la....aku baru prasannn
tp bnd nie btl2 or k'betulan jer????
mmg pkok2 tnyr kite tnpa kite sedari??

aah la....aku baru prasannn
tp bnd nie btl2 or k'betulan jer????
mmg pkok2 tn ...
lamometomemeto Post at 2-7-2010 12:56

hmmmm...expect the unexpected...... .. aku pon tak tau camne nak eksplen......tapi itu la yg terjadi......perjalan pergi dan balik mengambil tempoh mase yg same...sejam atau sejam stengah atau dua jam...tapi kite dapat rasa kelambatan dan kecepetan perjalanan tu......

pokok je ke yg tego?  klu tpt tu tade pokok? bangunan jek? pun rs lama jgk..

Post Last Edit by juragan_malam at 3-7-2010 00:13

TAKZIRAH HARI JUMAAT........
Rasulullah s.a.w pernah ditanya oleh para sahabat mengapa hari tersebut dinamakan hari Jumaat.
Rasulullah menjawab; 'Lantaran pada hari itulah tanah yang dijadikan darinya Adam diuli dan diadun,
pada hari itu terjadinya tiupan sangkakala yang pertama (kiamat terjadi pada hari Jumaat)
dan hari kebangkitan dan pada hari itu juga doa seseorang dikabulkan oleh Allah s.w.t.'

Kalau difahami satu persatu kata-kata Rasulullah s.a.w itu telah menyampaikan berita gembira
dan berita sedih lagi menakutkan kepada umat baginda sebagai bahan berfikir dan bertindak menuju keredaan Allah Taala.

Berita gembira ialah tentang kejadian Adam, Adam dimasukkan ke syurga dan janji Allah memakbulkan doa orang-orang yang beriman.

Berita sedih lagi menakutkan ialah Adam dikeluarkan dari syurga, tentang kematian, tiupan sangkakala, hari kiamat dan hari pembalasan.

Orang berniaga mengambil berkat Jumaat. Orang yang inginkan kelapangan rezeki mengambil berkat Jumaat.
Pelajar mengharapkan kelebihan Jumaat. Apatah lagi orang berjuang di jalan Allah lebih-lebih lagi mengharapkan keberkatan Jumaat. Berdoalah untuk kesejahteraan dan kebaikan pemimpin, jamaah, sahabat, keluarga, masyarakat serta umat.

Kita semua daripada keturunan Adam.
Semoga setiap turun naik nafas dan langkah kita adalah untuk menuju kembali ke syurga.
Al-Quran dan as-Sunnah adalah panduannya. Muhasabahlah kita!

dicedok dari cikguazrin.blogspot.com

malam ni kita sambung yang misteri.....InsyaAllah!

nak share pengalaman aku masa study kat UTM dulu.

kat UTM Skudai aku dok satu bilik dua orang. susunan katil and meja sebelah-sebelah rapat ke dinding (aku sebelah sini, rumet aku sebelah sana, meja kat hujung kepala katil - er, bleh paham ke ni). satu malam, rumet aku dah tido, aku still terkebil-kebil, mata takmau lelap. tetiba aku dengar ketukan kat meja study rumet aku. aku diam je. pejam mata kuat2, buat bodo je.

Then bunyi ketukan tu berpindah ke meja aku pulak. aku angkat selimut, tutup kepala and muka sebab takut sangat.

esoknya aku tanya rumet aku kalo2 dia pon dengar, tapi dia cakap tak. malam tu kitaorg berjaga sebab nak tunggu kalo2 ada lagi bunyi yang sama. dia dok katil dia, aku dok katil aku. kita org sembang2 cam biasa. tetiba pintu bilik kitaorg bergegar macam nak runtuh. kat luar takde angin takde hujan.

aku tengok rumet aku, dia tengok aku, dia terus seret katil dia supaya kembar ngan katil aku (katil besi ringan bodo je). pintu still dok gegar lagi, kami terus masuk dalam selimut. pas tu terus tido.

Nasib baik boleh tido.

nak share pengalaman aku masa study kat UTM dulu.

kat UTM Skudai aku dok satu bilik dua orang. s ...
nurulcomfykid Post at 2-7-2010 14:07

slalu jd cam 2 ker skali skale jer???

Ni masa kitaorang baru kawen pulak.

Memandangkan baru kawen, gaji pon kecik, so kami sewa apartment kecik 2 bilik je.. selalunya aku akan sampai rumah lebih awak dari hubby, rutin aku kat rumah bila balik keja, terus masak. sebelum balik opis, aku call hubby mintak tolong belikan buah. tak ingat buah apa yg aku mintak time tu.

masa tengah sebuk masak, hubby balik, tapi dia terlupa nak beli buah, so dia kuar balik sebab aku nak jugak makan buah tu. a few minutes lepas dia kuar, aku tengah dok masak then aku dengar dia panggil aku. suara datang dari belakang aku. memang suara hubby.

aku toleh belakang, tapi aku heran sebab aku nampak dia keluar rumah tadi, tak nampak dia patah balik pon. bila tengok takde orang belakang aku, aku panggil dia pulak. tapi tak berjawab (nasib baik tak berjawab). then aku pon buat bodo sambung masak. padahal dah kecut perut menahan takut.

bila hubby balik, aku cita kat dia dia diam je....

rupa-rupanya itulah permulaan kejadian-kejadian misteri dalam hidup kami berdua.........

Rate

1

Reply 37# lamometomemeto

sekali tu je

Ceritalah lagi... best ni gabungan cerita korang berdua...

bagus jugak laki aku bukak thread ni... sesetgh cita ku pon tak tau, walopon aku kat tempat kejadian

dia tamau cita, esp kalo bab kampung dia,