CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

❤ THREAD SEMBANG2 RAYA USAHAWAN ❤

mlm ni ke bangkok kejap.. ada hal yg penting... mlm esok blk kl... sebab isnin ada hal penting jgk kat sini.. huhuhu.. sangat penat bebeapa hari ni..tido pun tak cukup... cuba mencukupkan pagi tadi.. ... sangat terasa semenjak dah tua ni...

semoga usaha kita semua berjaya dengan berkat Ramadhan yang akan menjelang ini.. aku hanya fokus pada baju muslimah sahaja musim raya ni..bisnes aku yang lain semua aku tinggalkan... sebab e-katalog telah di lancarkan utk semua orng bleh merasakan bisnes baju muslimah SINAR INSPIRASI

alhamdulillah.. dah sampai bangkok dengan selamatnya... rasa sukacitanya dan berbangga dengan peningkatan yg ada dikilang kecik ku ini...

semua produk2 saya akan di war warkan di facebook.. samada produk sama.. design sama.. design lain.. produk lain.. semua di facebook... pusing sana pusing sini.. maka facebook jg jadi tmpt fokus... kata orng.. sebahagian dari keluarga kita skrng.. huhuh

alhamdulillah.. hari ni inspirasimuslimah dari SINAR INSPIRASI diiklankan di harian metro edisi ahad... masyaALLAH.. penangan iklan sangat baik..

saya pun org baru gak...tapi family dah buat business nie 10 years....so this year dah tekad nak berniaga setelah 13 tahun berkerja...harap otai2...kat sini beri tunjuk ajar mu sifu especially mcm mana nak bawa barang masuk dari china dan thailand.......

Ramadhan bakal menjelang
semoga semua usahwan2 board usahawan mendapat keberkatan ...

"Apabila anda merasa bahawa perniagaan anda
sudah berjaya, ini adalah petanda awal yang menunjukan bahawa kita
akan bermula untuk hilang fokus. Lebih berjaya perniagaan kita,
lebih banyak fokus yang kita perlu berikan. Jangan mudah terpedaya
dengan kejayaan sementara."- oleh Shahabudeen Jalil

Follow Us
sambil rancak berniaga dan beribadat di bulan puasa nanti
jangan lah kita lupa pada mereka2 yang sangat memerlukan...........

bro sinar,

apa cara termurah untuk bawa masuk barang dari Thailand?
kena tax tak utk barangan baby? baju?

oh ya..tumpang tanya semua
berapa rate upah pekerja jaga kedai eh?
lokasi di luar bandar
kedai kecik je

aku pun nak tumpang tanya..kat KL macam mana rate pekerja kedai ni? Aku ada pikir kan sama ada pekerja tempatan, Indon, Bangla. Sapa2 otai macam Bro. Sinar yang dah expert tu boleh tolong cerita sikit?

Post Last Edit by amirul_nazri at 14-8-2010 01:39

huhu...bila ,mebuka kembali pm, fb dan membaca cerita2 palsu kononnya aku nk kikis duit dia n bla bla bla..terror betul mereka2 cerita palsu, ntah bila lah aku nk pinjam...bodoh sungguh...sampai tak sedar diri nya juga pernah ajak aku join sharing profit dgn modal 10K utk open  satu site dan sumpah2 palsunya skali....hahaha nasib baik tak bagi sbb dah sedar dgn her materialistik attitude..kalau dah perempuan lying bitch, tetap lying bitch...pandai sungguh her "keji" taktik menagih simpati pakwenya dgn memburukkan aku..

dah selalu jg indon sampai perangai serupa org indon

usahawan2 melayu haprak, cakap berdegar2 jer dlm forum..

huh kurang pahala puasa aku hari nie..

SEKIAN

nk tanya ada yg tahu tak cemana nak sewa booth di menara rebung, telekom?
ctredzuan Post at 6-7-2010 15:12

sewanya tak silap rm50 sehari..boleh apply kat G floor Menara TM, time gaji nampaknya bisnes disitu ok...ada yg jual minyak wangi, tudung, kek coklat, buku2, baju2 kurung, pakaian2 kanak2 dsb.

Post Last Edit by elle_gogo at 14-8-2010 11:05
huhu...bila ,mebuka kembali pm, fb dan membaca cerita2 palsu kononnya aku nk kikis duit dia n bla bl ...
amirul_nazri Post at 13-8-2010 19:25

ler.. tak habis lagi ke bro?
kes dah lama bro.... dah setahun..... apasal nak ungkit2 lagi ek????

hurm.. i malas la nak memalukan and menghebohkan kes u ni dalam ni..
tapi, since i rasa u ni jenis suka cari pasal.. and dah menulis terang2 mcm ni...
meh i explain kat sini k... i dah malas la org tanya2
dan make it clear kat sini..plz jangan ganggu ketenteraman i lagi.
if not i terpaksa report polis.

yes, 1st time u nak berkenalan dengan i..
since u ternampak my pic dalam forum cari.com
my mistake is, i melayan ur ym and melayan ur pm.

untuk pengetahuan umum. i berjumpa dengan u baru 3 kali (if i not mistaken)
itu pun jumpa sekejap aja.. u selalu datang dekat my gym..
and my partner yus ada sekali...
and perkenalan kita hanya jangka masa yang singkat iaitu 3 bulan.
(itu pun hanya di phone and ym)

i start menjauhkan diri sebab u start cerita tentang sakit u..
sakit barah hati dan barah otak. u minta bantuan sebanyak 20k utk kos rawatan di sjmc.
start dari situ i mulai was2..... i pelik kenapa dalam masa perkenalan yang singkat..
u boleh minta duit dari i... (do u still remember?)
u selalu cerita pasal ur x wife.. ( i tak nak la mention kat sini.. k)

plz la stop this.. i dah bosan la dapat msg2 from u..
msg2 berunsur cacian and hinaan..
if my marriage got a problem.. itu my personal.
i perlu cerita pada semua org ke?

skg ni i terlalu sibuk sgt and i jarang masuk forum..
byk masalah lagi yang i perlu fikir.. dari isu2 gaduh ni..
sekiang....

Post Last Edit by cendana at 14-8-2010 10:52
huhu...bila ,mebuka kembali pm, fb dan membaca cerita2 palsu kononnya aku nk kikis duit dia n bla bl ...
amirul_nazri Post at 13-8-2010 19:25

i x faham dgn u ni....x habis2...apa agaknye masalah u ni...i rasa u sesuai jadik tukang karut..n i rasa bnyak bende yang u ni lupe..atau buat2 lupe...kalau i pastekan pm2 u...buat malu u je.....cukup2lah tu....i rasa u i mmg terlalu bnyak masa yg terluang thts why..mcm2 agenda yg u buat n plan..utk jatuhkan elle...i serius x faham ..

Cara mulia untuk dapatkan duit ialah dengan titik peluh sendiri. Peras ugut suruh bank in duit ni cara yang keji.... Hati2 laaa bila ada org approach kat forum kaaa, ada org dah pasang jerat nak duit ajaa

sapa ni kat sini suka peras peras ugut? tak kena potong telinga dah baik. try lah peras ugut aku.. satu family dia aku keja kan. polis2 ni semua tak main...potong tetap potong

edited..jalan ceta masih sama.

Post Last Edit by amirul_nazri at 16-8-2010 17:22
ler.. tak habis lagi ke bro?
kes dah lama bro.... dah setahun..... apasal nak ungkit2 lagi ek ...
elle_gogo Post at 14-8-2010 10:21

Ko dah reveal but ko sedar tak masa tuem ko nie  pun sama juga kepura-puraan tue...Konon2 kisah A--->bila kantoi dgn kawan sekolah lama--->keluar Kisah B + SuMPAH (Palsu version)..sat tue aku mmg dah realize yg ko tak percaya kat aku..takper..aku bersabar lagi..then aku yg break kan...tup tap tup tap..rupa2 nya KISAH C bebenornya ttg ko  + gambar lagi..dan akhirnya ko admit yg ko juga byk menipu spnjg masa itue...huh...ko pun lebih kurang sama la weiiii time tue...dlm kes nie, aku taknk ceta detail Kisah A, Kisah B rekaan ko dan Kisah C yg betul sbb akan menjatuhkan credibility ko as moderator...ko nak aku cerita gak ker?? so, jgn risau...aku tak ceta kat sesapa pun, bukan macam ko yg suka suki reveal kisah aku membuta tuli serta berbau fitnah spt di atas tue..

puncanya sumer nie ialah bila ada org betau aku, ko menuduh aku cuba memeras duit ko masa kenal2 dlm 3 bulan dulu...sedgkan ko tau jalan cerita BUKAN begitu..aku dah jujur dgn ko, aku dah minta maaf, aku dah terang segala sebb, ko dah maafkan aku, tp kemudian, bila aku putuskan hubungan dgn ko,  ko memburuk2kan aku kat kawan2 ko, boypren ko...huh...sorry to say but ko nie worse la farlina..

aku mintak duit ko??? aku nak jerat ko?? ....huh...another tactic bodoh nak memburukkan aku..aku malas juga nak cerita kat sini kisah2 hidup ko yg konon2 nya tragis termasuk sumpah2 palsu ko...

aku sebenornya dah lupakan ko pun..dah tak ambik kisah asalkan ko bahagia dan terus berjaya dlm bizness ko...aku doakan ko success lg...so far bizness ko berkembang maju ...ada makin teruk? ada org santau ko ker??  apa agenda yg konon2nya cendana tuduh aku nak jatuhkan ko...??  and aku ganggu ketenteraman ko?? biler masa??? call ko pun tak lagi......aku ada hal yg lebih penting dr nak miss call2/ sms2 ko..takder maknanya...lebih baik layan chart2 saham, fcpo..bg aku duit lagi

tp bila...konon2nya aku nak pinjam duit ko, merayu bg 20 K???..20K????....20K??? oh my god...nie dah sgt melampau...:@

duit balance RM 100 masa ko mintak tolong aku bg makan pekerja ko kat site dulu pun aku pulang balik.....n duit advance RM 100 masa aku nak gi Bintulu dulu pun aku dah bayar balik dan siap betau ko lagi, ko noted in replied sms....ko dah lupa..ker??  atau sengaja lupa??

aku ada hutang sesen ngan ko lg ker?? ..ko tue yg salah tafsir..org yg berprasangka, niat baik tetap di sangka buruk...

huh...mmg ko yg cari pasal ngan aku ...sehina2 aku...nak peras ugut cam tuduhan wonbin yg cakap berdegar2 tue, bukan style aku..

aku terlalu busy dgn urusan trading aku...

utk org luar yg happy tgk aku bergaduh kat sini...aku bg amaran keras, bila dah send mms gmbar elle n wonbin yg aku tk prnh minta :@ dan ntah dari mana dia dpt no.hp aku, sms mesej2 yg mengundang kemarahan aku  to hp aku, bila aku call-->tolong pick up balik..DUIT TAKDE MASALAH UTK AKU TARIK KE MAHKAMAH ...

sial sungguh...aku dah happy DGN LIFE AKU SKANG  tiba2 gaduh cam sini...

sapa ni kat sini suka peras peras ugut? tak kena potong telinga dah baik. try lah peras ugut aku.. s ...
etoille_rouge Post at 14-8-2010 18:32

nie bukan aku...ntah2 sapa nak amik kesempatan..kang ko aku heret sekali pi balai polis...

Post Last Edit by amirul_nazri at 25-8-2010 11:56
Cara mulia untuk dapatkan duit ialah dengan titik peluh sendiri. Peras ugut suruh bank in duit ni ca ...
cmf_WonBin Post at 14-8-2010 16:48

What an "idiot" statement...berhati2 bila menuduh org memeras ugut...think before you quote..bak kata pepatah, kerana mulut, badan binasa

credibilty talk.

Post Last Edit by amirul_nazri at 22-8-2010 11:19
i x faham dgn u ni....x habis2...apa agaknye masalah u ni...i rasa u sesuai jadik tukang karut.. ...
cendana Post at 14-8-2010 10:38

sbnrnya dah habis pun lama dulu tukang hasut....pi baca apa aku quote kat atas...bila maruah org jadi permainan, yg terkena boleh hilang pertimbangan...cermin diri tue dulu seblum bg nasihat kat org

SEKIAN...