CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

❤ THREAD SEMBANG2 RAYA USAHAWAN ❤

dah lama tak jenguk board ni..

bulan2 puasa ni banyak kenangan
jom kita layan.... kenangan terindah
...

bulan2 puasa ni banyak kenangan
jom kita layan.... kenangan terindah
...
aarie Post at 17-8-2010 14:42

lagu ni kacau ar bro.....tersentap jap melayan emosi.....
tp alhamdulillah....masa lagu ni tgh meletup lar, niaga pelan2 mendaki naik sampai skrg....

Tepat sungguh apa yg Acehand cakap tuh.

tp alhamdulillah....masa lagu ni tgh  ...
wanusaha Post at 17-8-2010 16:11

setuju!

tp alhamdulillah....masa lagu ni tgh meletup lar, niaga pelan2 mendaki naik sampai skrg....
wanusaha Post at 17-8-2010 16:11

sorry ehh buat jadi tersentap plak..

tapi kadang2 elok gak kita kenang kembali pengalaman silam
buat tauladan....

tapi jgn arr sampai tersentap.. bahaya tu kalau tengah driving   

Follow Us
setuju!
ctredzuan Post at 18-8-2010 01:18

sorry mod...

setuju yg mana tu?

setuju kacau ke.. setuju tersentap..

alhamdulillah... walaupun agak terlewat dan ada beberapa ujian dipertengahan.. akhirnya siap juga katalog baju muslimah aku.. walupun e-catalog dah lama tersebar... katalog fizikal yg baru belum aku sebarkan..

pengedar aku skrng seluruh malaysia dah mencecah 85 org ..alhamdulillah.. setiap sorang aku bagi percuma katalog 20 unit.. so senanglah mereka nak meniaga..melantik 20 orng agen dengan menggunakan katalog.. setakat ni alhamdulillah sale memberangsangkan...

urm.. nak tanyer r camner nak buar marketing paling berkesan untuk produk macam
website
design kad nama
design flyers

ke harga saya terlalu mahal?

pening r baru ade satu je customer huhuhu tu pon design mechanical

forumers,

mummy nak tnya...mummy cam minat nk start bisnes online pinggan mangkuk corelle, corningware etc..leh x nk tnya cemana nk dpt supply? ada sesapa yg leh tlg x?

nak tanya...antara buat website @ buka kedai, yg mana lebih bagus? sebab apa? still berkira2 lagi samada nak wat online shop yg proper (ade shopping cart etc) @ upah org buka kedai...yg mana lagi untung eh?

salam comei, kedua2 ada kelebihan dan kelemahan sendiri, mcm ct, buka niaga di online dulu, tp mungkin sbb ct antara org terawal jd sng nak attract customer, skrg sangat2 byk online shop, satu je online shop ni svc kena tepat masa dan superb

lps stabil baru ct buat kedai sendiri, bina atas hasil jualan online, tanah sendiri, bina kedai sendiri, tak menyewa, ada baik dan buruknya..

urm.. nak tanyer r camner nak buar marketing paling berkesan untuk produk macam
website
design kad ...
primerabizz Post at 21-8-2010 23:02

target pertama, dptkan order dr peniaga online juga, pastikan design yg telah siap di snap dan promo ke fb

alhamdulillah.. dengan menggunakan katalog fizikal dan e-catalog digital.. baju muslimah SINAR INSPIRASI semakin dikenali... disertakan paparan iklan di akhbar dan majalah...  itu lah pengkongsian hari ni cara utk memasarkan produk yg saya guna dan buat...

mcm nak dapatkan katalog fizikal..s ebelum ni saya galakkan datang amik sendiri di plaza GM kedaisaya tu.. skrng lagi senang.. hantar sampul surat besar ( besar sikit dari A4) kealamat kedai saya.. dan letak setem sendiri.. rm1-2.. pastu saya akan poskan katalog tu ... katalog ni adalah cara asas utk mulakan niaga baju muslimah saya..

ada cadangan lagi mcmana lebih ramai bleh dapatkan katalog ni...?

utk pengatahun.. katalog fizikal ni saya bagi FREE je... sebelum ni saya jual RM10.. tp kerana ramai yg baru nak belajar bisnes dan tak nak tanggung risiko.. so saya buat la mcm ni...

semoga ia dapat menolong ramai kawan2 mulakan bisnes... eh satu lagi... E-CATALOG.. adalah utk jualan online dan ofline jg... senang je.. bleh download di web saya.

Reply 134# sinar_inspirasi

duduk jer kat simpang masjid india - kasi jer kat peniaga2 baju part time kat situ.

Errr...

sorry ehh buat jadi tersentap plak..

tapi kadang2 elok gak kita kenang kembali pengalaman sil ...
aarie Post at 18/8/2010 01:39

Jizzz... Klong! Klong!

target pertama, dptkan order dr peniaga online juga, pastikan design yg telah siap di snap  ...
ctredzuan Post at 4-9-2010 03:14

tq tq dah dapat satu order da

Salam kepada semua rakan FB,Ahli Usahanita dan org ramai dijemput agar kita bersama sama di Majlis Aidilfitri & Sitalurahim antara kita.Diharap kita boleh jumpa disana ia dan berkenalan lebih mengenali dan menjalinkan jalinan antara kita:-

1)01/10 jam 2ptg dgn rasa rendah diri Ybhg Datin Rubi Hashim selaku Pengerusi Negeri Perak mjemput semua ahli Usahanita,rakan FB,org ramai ke Restoran D'Polo bdepan Padang Polo,Ipoh,Perak.Jemputan ini percuma.Hubungi 012-8331801

2)01/10 jam 8mlm,Pn Raidzah Rohana Tahir selaku Pengerusi Negeri WP bharap agar semua ahli usahanita,rakan FB dan sesiapa saje agar dpt bsama kami di Majlis Aidilfitri Usahanita WP bersama 100 org anak yatim di Legend Hotel.BBagai acara diadakan serta penyampaian duit sumbangan kpd anak yatim.Hrp Hubungi Pn Rohana 019-2406736.Bayaran RM100.00 utk sumbangan kepada anak yatim.

3)02/10 jam 1.00 tengahari,Junaimaslinda Othman selaku Pengerusi Usahanita N.Kedah mjemput semua ahli Usahanita,rakan FB dan org ramai untuk hadir beramai2 di Majlis Aidilfitri brsama anak Thafiz di Padang Awam Tmn Sri Pinang,Tikam Batu,Sg Petani,Kedah .Bbagai cara,persembahan,nyanyian dan penyerahan sumbangan kpd anak thafis.Jemputan ini percuma.

Kak CT,

sempit dunia nih

saya lebih drpd kenal avatar kak ct tuh

Kak CT,

sempit dunia nih

saya lebih drpd kenal avatar kak ct tuh
cmf_WonBin Post at 2-10-2010 14:34

hehe.. lebih drpd kenal macamana tu?