CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 33111|Reply: 184

Dato CT Pinjam TEKUN? BETUL KE NI?

Salam.. Maaf jika isu ini dah ada cuma saya nak tahu betul ke? saya dapat e-mail pagi ini..

Nak Beli No Plate Kereta Sampai RM66,550 Mampu, Nak Berniaga Barang Make Up Pinjam Tekun

Oleh Satu Hala
Inilah antara benda-benda yang buat sakit hati dengan orang kaya Melayu ni.
Datuk K sanggup perabis RM66,550 untuk beli nombor plate KCT 1 untuk isteri tercinta, Datuk Siti Nurhaliza.
Kononnya cintan maut habislah tu kan .
Tak tahulah kot-kot Rozita Che Wan yang dulu orang kata dapat Mercedes dari Datuk K (lepas dah kahwin dengan Siti) pun akan dapat nombor plate yang sama
Gasaklah hal Rozita Che Wan tu.
Yang penulis tertarik nak tulis ialah sikap orang macam Datuk K dan Siti Nurhaliza.
Parasit adalah perkataan paling tepat.
Tahu tak Siti Nurhaliza adalah pemohon pinjaman Tekun untuk bisnes barang solek Simply Siti.
Kalau tak percaya, pergilah cek dengan Tekun. Pasti nama Siti akan terpacul.
Sakit hati betul penulis dengan orang-orang macam ini.
Dah tahu duit banyak, gunalah duit sendiri untuk berniaga, tak pun pinjamlah bank.
Gi pinjam dengan Tekun tu buat apa? Mentanglah bayar balik dia rendah dan murah, nak tumpang ambik kesempatan jugak tu.
Tekun tu biarlah untuk orang-orang Melayu yang baru nak merangkak dalam dunia perniagaan dan tidak ada duit yang banyak.
Ini, orang macam Siti Nurhaliza dan suami yang boleh berbelanja beli jam ratus-ratus ribu, nombor plate puluh-puluh ribu pun ada hati nak mohon jugak
Memang parasit.
Sekali lagi penulis hendak tanya, ada keperluan ke untuk orang-orang seperti ini memohon?
Pengajaran di sini ialah kerajaan perlu tegas dalam memastikan dana Tekun yang semakin mengecut itu tidak disalurkan kepada  golongan peniaga atau individu yang sebenarnya berkemampuan.
Jangan orang seperti Siti Nurhaliza ini pun hendak diberikan pinjaman jugak.
Tak tercapailah matlamat Tekun kalau macam tu.

p/s : Ini lah petikan yg saya dapat.. betul ker semua ini? kalau salah harap di betulkan tak baik kita menabur fitnah begini tapi kalau betul... hem.. kena musabah diri cik ti kita ni..
SUBJECT: Change in AmBank Group Email Domain
p/S :
P

kalo betul apa salahnya...
as long as dato ct bayar balik loan tu...

rasa dah ada benang ni...

xper la...atleast dia byr...

saya terpanggil utk betulkn statement tu w/pon saya xminat ngan ct ni...yg buat statement ni kerja ngan TEKUN ke? klu bukan sila lah cek dulu betul2 sblum buat statement ye...

DCT bukan peminjam TEKUN tetapi beliau menyertai TEKUN sebagai Rakan NIaga yg memberi peluang kpd usahawan lain utk menjadi stokis dibwh syarikat jenama beliau dan sesiapa yg tlh menjadi stokis boleh membuat pinjaman TEKUN sbg modal tambahan melalui rangkaian Rakan Niaga tersebut...

itulh saje utk makluman anda semua...sekian

Dan utk makluman anda juga...yg mengecutkan dana TEKUN adalah org2 yg berangan nk jd usahawan tetapi telah menyalahgunakan peluang tersebut...bila dpt pinjaman saja berangan pulak nk ganti kereta la, beli itu beli ini bayar hutang lapuk, hutang along dll smpaikan duit nk buat modal xder..akhirnya hutang bertambah tapi nk berniaga xde modal...so penyelesaian masalah tutup kedai pindah rumah...org bank cari..org TEKUN cari...xnmpk bayang lagi...

Lebih baik bagi pinjaman pada org mcm DCT yg mmg dh tau bnyk duit , berjaya dan dh pasti boleh buat pembayaran yg baik dan Tekun utk membayar...xde la sampai mengecut dana yg ada...

ini dh bagi pinjaman...patut bayar minggu RM60 tapi bayarnya RM5...patut ke??? pikir pikir la yer...dh bagi kemudahan disitu...tp rakyat juga yg memperlekehkn kemudahan tersebut...kita slalu marah kerabat, ahli politik dll yg sewaktu dgnnya krana membazirkan duit rakyat..tp ada rakyat juga yg membazirkan duit rakyat yg lain...

Follow Us
OOOOooooo...gupanay DUIT PINJAM buat SIMPLYCT!!!
Huhuhu......ingatkan kaya sangat.

Motif kat gosip kenamaan ?

dia bukan pinjam kat TEKUN tapi TEKUN offer loan utk dia......n datuk k sedang tekun menghabiskan duit dia.............hahahahahah

dia bukan pinjam kat TEKUN tapi TEKUN offer loan utk dia......n datuk k sedang tekun menghabiskan du ...
pluto Post at 7-7-2010 10:17

hu hu hu
tak hengat komen pluto ni tawwww

nak bukak bisnes pun pinjam loan rupanya. berkepuk duit nak bawak mati agaknya.

besar kawah...besar lah kerak nye..kn hehe

Reply 11# cik.panda

ko tahu mana duit dia berkepok......ko dah audit ke account dia .............mak cik pasar tani tu lagi duit berkepuk aku rasa........

Reply  cik.panda

ko tahu mana duit dia berkepok......ko dah audit ke account dia ......... ...
pluto Post at 7-7-2010 11:08

penyanyi no  1 negara khen? katanya jutawan khen? tak kayes ke?

but kata mis she besar periuk bear kerak weh............dia sorang jer cari duit tolong perabis ramai.............ko nih cam baru hidup

contohi la Tan Sri Syed Motkhtar Al Bukhari, banyakkan bersedekah dari menghabiskan duit kat duniawi

tak sri mokhtar tu wife dia anak org kaya tu, ko nih mana layak setakat siti tu nak dibanding2kan ngan al-bukhary nya org

kalau dia sedekahpun tak ingin aku duit tak tahu sumber halal haram duit ke arah hiburan, mana la layak nak tandingi al bukhary nya owner

saya terpanggil utk betulkn statement tu w/pon saya xminat ngan ct ni...yg buat statement ni kerja n ...
Tekun Post at 7-7-2010 09:29 AM

salam...klu tak salah saya...pasal dia masuk skim francais tu kan.....dia offer product....stokisnya boleh pinjam dengan tekun....lebih kurang lah kot...yg pasti bukan dia pinjam kan????

Reply 6# Tekun

awak keja ngan tekun ke?