CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

Orang Sarawak Bodoh:Boy Racer for Chief Minister?

Close [Copy link]
kepada penduduk negeri mundur dan miskin seperti kelantan, terengganu, kedah,perlis, sabah dan sarawak pandai2ler memilih pemimpin...

motif tersentap katuanan sarawak terguris hati lah ni

negeri i srg ni pemerintah BN ckp  ...
AHMADVW Post at 13-7-2010 09:19 AM

ni lah kerja org seberang. x habis2 dgn ketuanan ni la ketuanan tu la. mane x terguris beb. tgk la tajuk thread nih. aku org swk, mesti la aku bersikap defensive. aku bukan nak defend CM aku. aku nak defend NAMA negeri aku. aku x kisah la korg BN ke PKR ke DAP ke .. tp tajuk thread ni sgt2 sensitif. klau korg just letak 'Boy Racer for CM?' aku x kesah beb. tp ni yg depan tu haaa. pak off lah sape yg letak tuh.

kepada penduduk negeri mundur dan miskin seperti kelantan, terengganu, kedah,perlis, sabah dan saraw ...
alfida Post at 13-7-2010 10:13 AM

mcm la ko pandai sgt pilih pemimpin

Reply 142# caney

kita berforum kt CI bebas lontarkan any idea, kalu takut berumah ditepi pntai jgn berforum di CI board,lebih baek duk kat board personal problem,,,

Reply  caney

kita berforum kt CI bebas lontarkan any idea, kalu takut berumah ditepi pntai jgn b ...
AHMADVW Post at 13-7-2010 01:17 PM

same goes to u bro. in fact, it suits u well

Reply 145# caney
rumah terbakarv nmpak api, bomba datang pdm api

hati terbakar,, sob sob sob

Follow Us
Reply  caney
rumah terbakarv nmpak api, bomba datang pdm api

hati terbakar,, sob sob sob
AHMADVW Post at 13-7-2010 01:20 PM

gosh, ure so good in words. why dont u apply keje kat editor kat majalah Mangga or URTV ke .. seriously dude

gosh, ure so good in words. why dont u apply keje kat editor kat majalah Mangga or URTV ke .. se ...
caney Post at 13-7-2010 13:24

hi dude wrong person u approach about,,, no need to ooff topic

kesian kat TT,,

hi dude wrong person u approach about,,, no need to ooff topic

kesian kat TT,,
AHMADVW Post at 13-7-2010 01:29 PM

xyah kesian kat TT la. TT ni duk asyik kutuk org jer. sebaik2nya thread ni di delete. niat TT nak kutuk anak CM dah jadi tpt org yg berfikiran kuno nak kutuk orang sarawak. so, i strongly demand that this thread NEED to be close and delete.

xyah kesian kat TT la. TT ni duk asyik kutuk org jer. sebaik2nya thread ni di delete. niat TT  ...
caney Post at 13-7-2010 13:33

hi dude ,,just reported to moderator if u not satisfied with the topic, MOD will help u,,

kpd semua orang sarawak, kalau tak bodoh, knp tok uban dok perintah sarawak sampai 20 tahun lamanya...mengalahkan raja brooke...raja brooke pun reti balik UK...ni sultan baru ke di Sarawak?

Sabahan are more bright...rotation system for Chief Minister...

Reply 151# ifanonline

Korg yg bijak pandai tapi belum mampu nk tumbang UMNO 100%...msh nk mharapkan org srwk yg buduh2..pe citer plak?

Belum pegang kuasa dh ada ati nk cop org bodoh..bila dah bkuasa x tau ler aku nnti..:re:

Reply 122# Muntz

Aku rasa macam ni je la Muntz. Dia org ni nak sangat menguasai negeri swk ni. Sebab tu la dgn apa cara pun nak dapatkan jugak. Dalam pada tu, risau sbb org2 politik swk ni dah ambik byk takut tak ada apa yg tinggal utk dia org nak songlap nanti bila memerintah. Tengok kat selangor, pasir pun berebut2. Kesian aku tengok dia org tu. Kita mana nak tengok pasir memasir semua tu..

Begini la org2 PR. Aku pun tak kisah siapa nak perintah Swk ni asalkan org2 Swk sendiri yg pegang kuasa. LEPEH2 semua tak main. (Lepeh = Lipas) Parti2 macam yg korang amalkan tu pergi mampus je la. Ketuanan Melayu , perintah cara Isle tu tak penting. Nak sgt perintah swk cuba buat benda ni. Kalau PR ambik alih perundangan yg sedia ada masih kekal spt biasa. Cthnya, org2 semenanjung yg nak melawat, kerja dsbnya di swk kena la guna passport dan mohon permit mcm2 org2 Indon dan seumpamanya. Korang pun takda bezanya dgn dia org pun. Org2 swk yg nak pergi ke merata2 msia, nak buat harta benda masih kekal spt sekarang. Guna IC dan buat la apa nak buat kat negeri2 korang. Yg ni mmg apa yg kita praktikkan sekarang. Tak boleh di ubah. Korang jgn bimbang sebab korang sendiri dah cop dia org bodoh memang dia org takkan pergi kat negeri2 korang pun. Apa lagi nak rampas2 hak korang

Ni paling penting, 95% hasil bumi kita org mesti diserahkan kpd negeri swk utk menguruskannya. 5% lagi tu korang ambik la. kita org pun tak la kisah sangat. Kita anggap sodokah je kalau rasuah tak wujud dlm PR. Kalau tak, macam mana korang nak hidup kat sana. Sesiapa yg ada kabel ngan nuar tu cakap la benda ni. Takde masalah PR nak menang kat swk dlm next election nanti. Kalau masih dgn akai yg sama macam ahli2 politaik yg lain mmg tak jalan punya. Sebab apa, belum sampai satu penggal memerintah pun dah rasuah sana sini. Pasir pun nak curi... buat malu je

Reply 152# cmf_shalom

orang semenanjung dah tumbang kan mahathir as PM...di negeri mana menteri besar yg memerintah selama 20 tahun?

Reply 153# zach2008

kesian orang sarawak...ni lah maksud aku orang2 sarawak bodoh...this explanation proofs my theory...

Aku rasa macam ni je la Muntz. Dia org ni nak sangat menguasai negeri swk ni. Sebab tu la dgn apa cara pun nak dapatkan jugak. Dalam pada tu, risau sbb org2 politik swk ni dah ambik byk takut tak ada apa yg tinggal utk dia org nak songlap nanti bila memerintah. Tengok kat selangor, pasir pun berebut2. Kesian aku tengok dia org tu. Kita mana nak tengok pasir memasir semua tu..

Begini la org2 PR. Aku pun tak kisah siapa nak perintah Swk ni asalkan org2 Swk sendiri yg pegang kuasa. LEPEH2 semua tak main. (Lepeh = Lipas) Parti2 macam yg korang amalkan tu pergi mampus je la. Ketuanan Melayu , perintah cara Isle tu tak penting. Nak sgt perintah swk cuba buat benda ni. Kalau PR ambik alih perundangan yg sedia ada masih kekal spt biasa. Cthnya, org2 semenanjung yg nak melawat, kerja dsbnya di swk kena la guna passport dan mohon permit mcm2 org2 Indon dan seumpamanya. Korang pun takda bezanya dgn dia org pun. Org2 swk yg nak pergi ke merata2 msia, nak buat harta benda masih kekal spt sekarang. Guna IC dan buat la apa nak buat kat negeri2 korang. Yg ni mmg apa yg kita praktikkan sekarang. Tak boleh di ubah. Korang jgn bimbang sebab korang sendiri dah cop dia org bodoh memang dia org takkan pergi kat negeri2 korang pun. Apa lagi nak rampas2 hak korang

Ni paling penting, 95% hasil bumi kita org mesti diserahkan kpd negeri swk utk menguruskannya. 5% lagi tu korang ambik la. kita org pun tak la kisah sangat. Kita anggap sodokah je kalau rasuah tak wujud dlm PR. Kalau tak, macam mana korang nak hidup kat sana. Sesiapa yg ada kabel ngan nuar tu cakap la benda ni. Takde masalah PR nak menang kat swk dlm next election nanti. Kalau masih dgn akai yg sama macam ahli2 politaik yg lain mmg tak jalan punya. Sebab apa, belum sampai satu penggal memerintah pun dah rasuah sana sini. Pasir pun nak curi... buat malu je
zach2008 Post at 13-7-2010 15:00

jangan la mudah menyerah maruah...dah lah gadis penan mudah di rogol...takkan penduduk sarawk nak di rogoli bergilir-gilir lagi

Reply 156# ifanonline

Maruah korang pun bawah tapak kaki je. Tak payah la nak cakap pasal maruah. Gadis Penan di rogol, baik ko pikir adik beradik ko dan keluarga terdekat ko. Lepas tu jiran2 berdekatan. Begitu la seterusnya. pasal gadis penan tu ko letak la dlm senarai ke 100. Tnegok dulu sekeliling. Gadis korang kena main ngan niger, bangla dan etc pun korang kat sana boleh tengok je... apa la sangat nak cakap pasal maruah.

Aku rasa hang kena adil la dengan Sarawak, ipan...

Aku pernah tulis kat thread lain camni:

Orang Sarawak cakap kat aku, sejahat-jahat Taib Mahmud, jahat lagi UMNO...

UMNO kumpul harta kasi/kongsi dengan cina. Taib Mahmud setidak-tidaknya kumpul harta kasi/kongsi kat orang Melayu/Melanau.

Taib Mahmud kasi penaya cina Sarawak, penaya betul-betul. UMNO kasi penaya cina Malaysia, dia kasi penaya yang bawah aje. Yang atas ni dia kipas...

Kalau parti Taib Mahmud (PBSS ke?) jatuh kat Sarawak, nescaya UMNO akan masuk Sarawak.

So pada orang Sarawak, baik la status quo kekal camtu...

Dulu masa Sabah nyaris-nyaris dapat kat BN, UMNO masuk Sabah.

Orang Sarawak tak nak kalau BN Sarawak kalah, UMNO plak masuk Sarawak...

Reply 158# juwaini

bukan ape ju, jadik org sarawak ni in general bersetuju la tok uban sekor ni memerintah sarawak mcm firaun memerintah mesir...depa tak kisah la duit berbillion-billion yg sepatutnya di buat jalanraya, masjid, balairaya, air, letrik, dsb...pemurah sungguh org sarawak ni ye?

yg hairannya, banyak lagi tempat2 di sarawak yg masih tiada air, elektrik, masih mandi di sungai, kemudahan awam yg teruk, budak2 nak ke sekolah naik tongkang...but still the sarawakian are happy lots...

Reply 158# juwaini

Ada jugak org2 PR yg celik.

Senang cerita la, even PR pun kalau nak memerintah swk, dia org takkan mampu kalau setakat nak guna nama PKR, DAP dan PAS. DAP pun hanya kuat kat kawasan2 cina saja.

Org swk suka tok uban, rasanya lbh dari separuh yg tak suka. Tok Uban pun memilih tempat kalau nak jadi calon. Sebab tu dia balik kat kawasan dia. Cuba pergi kat tpt lain spt kat DUN kita org, mmg boleh kalah punya. Apa lagi golongan tua yg mmg pro Rahman Yaakub masa dulu. Tapi nak ambik org luar lagi la tak boleh pakai. Jgn sampai sekarang boleh dapat sipi2, lps tukar habuk pun tarak.