CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sariilmia

Kongsi Cerita Reno Rumah

mungkin kak anis yg kurang bernasib baik..a`ah, masa dia mai ukur, dia bawak wife dia sekali..ad ...
AnisSuraya Post at 26-11-2010 16:50

Nasib satu hal...satu lagi kot tahap kepuasan hati orang pun lain2 gak...ish risau2 nya  sebab kami nih cerewet ler jugak.  Kalau dalam hal tinted kan..takkan nak menggelembung2 pulak kan??? ish ish dahler macam hal Kak Anis nak kena sabar dia pasang kaler salah pulak tuh!  Saya pun tak suka..

Kak Anis bayar habis ker kat dia sebelum pasang?  Macam saya kena RM1780 utk satu rumah...deposit RM500.  Jiran yang rekemenkan tuh lagi syok...tak bayar apa2 pun ...bila dah siap pasang baru bayar habis.

Benda2 camnih memang kena gamble skit...masalahnya sebab kang nak pasang grille bila pulak kalau ada hal nanti...harap2 takde hal.

Isnin nih kalau dia datang kaler lain dibawaknya ..memang cari pasal ler hehehe.  saya akan ada kat umah dan tengok dia buat keje kuikui.

Nasib satu hal...satu lagi kot tahap kepuasan hati orang pun lain2 gak...ish risau2 nya  sebab ...
meya Post at 26-11-2010 04:59 PM

mungkin kak anis cerewet sgt kot (tapi kalau kekawan dtg rumah n ckp...kenapa tinted ni gelembung2 n tak kemas, membara gak ler hati kan).kak anis bayor deposit 300 rengget pehtu lepas siap dia pasang, dia ckp lepas 2 minggu baru semua gelembung2 kecil tu akan ilang..sebab air2 tu dia ckp kena cahaya matahari dia akan kering n ilang ler gelembung2 tu.then dia akan tarik sendiri kasi rapat ke tepi tingkap nyer cermin..then dia ckp, kalau x ilang gelembung, call dia nanti dia akan tukar tinted lain..lepas 2 minggu, tinted makin teruk kondisinya..terbukak2 satu hal, gelembung sana sini jgn citer ler...kita call, mula2 dia angkat ler...then dia pergi sendiri kat rumah x inform kita (masa tu rumah tak berkunci lagi sebab pembersihan/pencucian sedang dibuat oleh budak2 reno)..tau2 dia call kata dah siap buat..kita pi tgk, mana ada repair/ganti pun...call2 lagi dia x mo angkat tepon..meradang punya pasal n ati sakit tgk tinted yg ntah apa2..terus carik org lain..kopak kasi buang..rupa2nya kat tingkap kaca tu byk abuk/debu2 alus..rumah 2 tingkat, cermin merata atas bawah...dia guna air cuma 2 botol jer..botol air yg tinggi tu..1.5litre ke aper tu...org yg pasang tinted kemudian kat rumah kak anis tu sampai lencun lantai rumah kak anis...yuan tu lak leh guna 2 botol air jer....

anis sangat suka pagar fesyen begini...rumah anis nyer pagar buat masa ni guna pintu pagar biasa ...
AnisSuraya Post at 26-11-2010 16:02

akak.. ada kawan buat jenis macam nie.. 16 kaki. tapi besi horizontal tue rapat lagi dan sendeng sikit.. kiranya orang luar tak nampak dalam.. orang dalam nampak kaki orang luar.. siap coated.. rm 2500...

lokasi bukan lembah klang lah... akak leh buat budget lah dengan info ini kot....

mungkin kak anis cerewet sgt kot (tapi kalau kekawan dtg rumah n ckp...kenapa tinted ni gelembun ...
AnisSuraya Post at 26-11-2010 17:13

Saya pun ekceli kadang2 terasa jugak macam saya ker yang cerewet tak bertempat kan...susahler sebab kalau orang tak keluarkan RM iaitu orang yang buat keje dan dapat RM ..dia tahu siap ajek...nayaler kita kan yang keluarkan RM kalau yang siap tuh tak berkualiti...

Kalau dah nama tinted takkan nak menggelembung2 pulak....cermin pun takde belon2 tup..tup pasang tinted berbelon2 kuikui bukanker buruk rupanya....so bagi Meya bukanler kita nih cerewet cuma nakkan yang sepatutnya ler kan.  Betul tak kak?

Kadang2 saya rasa Yuan dan Soong nih macam adik beradik pulak...

Follow Us
akak.. ada kawan buat jenis macam nie.. 16 kaki. tapi besi horizontal tue rapat lagi dan sende ...
actza Post at 26-11-2010 08:44 PM

tq actza, akak punya pintu pagar tu ada 2 (satu di car porch sedia ada n satu lagi di new car porch, 14' x 2 = 28') dan 1 lagi pintu kecil 4' utk laluan pejalan kaki (kikikikikiki)..total semua 32'....akak mmg minat pintu pagar yg simple2 begitu, sesuai dgn konsep rumah yg moden...

salam...nk tnya...lau sy nak naik dinding 17'10"(lebar) x 7'11" (tinggi) brape ek anggaran kos?

Hari ni rase cam bole cite sikit2..kira..Part 1 la...Reno dah 95% siap..dah pindah masuk pon...punyala lambat kontractor tu....dah tak larat nk ngamuk dah.....redho jela..ni pun cat tak siap lagi..tong2 cat dia pun dok lam stor kite lagik tangga2 pon ada kat depan lagik..pintu stor mintak solid wood dapat ply...angin...angin..dgn anak2 i yg aktif maunye..sebulan je tahan pintu tu kot...pintu blakang quo 800 dpt pintu yg design senget..entah pintu reject saper dia letak, mintak tuko..digantikn ngan pintu rege 200       ( ngk kt hardware)..marah tol..tukang cat lak balik kg..so dah pindah tapi pintu stor ngan pintu blakg tak cat lagik.. tapi lantakla tak kose dah...

esok reno rumah kimy akan start..Ya Allah permudahkan lah renovation ni..Amin!!!

Byk akan berhabis ni..contractor mintak berapa2 ajek utk deposit..tp bile dah naik progress 30% dlm rm10k kene bayar..

rumah ana dah siap renovation.. kalau ada pun touch up sket2 je.. ni link dia kalo nak tgk.. tp part laman dah byk yg berubah..

ni ttg rumah :

http://mylovelyfamily-ana.blogsp ... urga-ku-part-1.html

Ni ttg laman yg dah di ubah suai sket :

http://mylovelyfamily-ana.blogsp ... an-dah-selesai.html

As'kum..tumpang ty (tapi tak reti nak citer), bilik air bawah tu saya nk alihkan ke belakang (terus abiskan tanah belakang), masalahnya skrg setiap bucu bilik air tu ada column yg support bilik air tkt atas. Kalau saya alihkan bilik air tu, akan ada long term effect ke sbb bilik air kat atas dah hilang 1 column utk support dari bawah. harap boleh faham soklan saya ini...hehehe...

As'kum..tumpang ty (tapi tak reti nak citer), bilik air bawah tu saya nk alihkan ke belakang (terus  ...
aazlina78 Post at 8-12-2010 11:18 AM

Faham jer citer lina ni...
mcm kes rumah kak anis gak ler nih...kena bijak mendesign supaya tak usik/potong column support tu..mcm rumah akak anis, pindah bilik air ke tempat lain tanpa usik/buang column2 support asal dia...

thanks, kak anis..
masalahnya kalau tak usik column tu, akan ada tiang tercacak di tengah bilik tersebut...mmg akan kacau space bilik tu sbb bilik tu pun nk dialihkan ke belakang jugak..pening gue..heheh...
mmg ada satu lagi cadangan (alihkan bilik air atas sekali), tetapi kos melambung la pulak...

thanks, kak anis..
masalahnya kalau tak usik column tu, akan ada tiang tercacak di tengah bilik ter ...
aazlina78 Post at 8-12-2010 11:52 AM

bagi ler sketch dwg dia utk kita sama2 bincangkan kat sini...

thanks, kak anis..
masalahnya kalau tak usik column tu, akan ada tiang tercacak di tengah bilik ter ...
aazlina78 Post at 8-12-2010 11:52 AM

ari tu dtg rumah kak anis, mesti tak tgk betul2 apa yang kak anis dah buat dgn bilik air yang dipindahkan tu..
cuba bagi pelan lantai rumah lina tu..baru senang nak diskus..

nanti ek saya lukis...plan S&P tak bwk lak ke ofis, kalau tak boleh scan jer..
tu la kak anis..masa tu tak terfikir lagi pasal column2 ni...maklumla, takde ilmu..hehehe

rumah ana dah siap renovation.. kalau ada pun touch up sket2 je.. ni link dia kalo nak tgk.. tp part ...
mama_ain Post at 7-12-2010 00:24

cantiknyer rumah mama ain... tak berani ai nak tanya harga nya... hehehe.. apapun mmg lawa.. tahniah!

kak anis...ni plan tkt bawah (amik dari brochure)...
yg kat bawah lak plan tkt atas...

kiranya kat area belakang tu ada 8 feet lagi..kitorg nk tolak bilik tu ngan bilik air abis ke belakang..