CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sariilmia

Kongsi Cerita Reno Rumah

Reply 99# rzman_07

ye teramat setuju dgn razz even if he quoted more than 30k pun... hubby akan setuju... actually kami ingat mahal dr tu sbb saya nampak quite a big job jugak... tapi mmg kami tak arif bab reno job hack dan relocate tangga pun kami anggap besar dan actually estimate more than 30k... bila cina tu cakap 31k hubby terus je setuju 30k.... adeiiii sudah barang lepas jangan dikenang fikir ke depan je la....

Reply 100# Nisda_

nisda.... semua diuruskan oleh cina kontraktor ni... kami lukis atas plan je mana points yg patut ada...

now i plak tgh tercari2 org lukis plan...kalo dpt org majlis bandaran lagi senang

Post Last Edit by sariilmia at 4-8-2010 11:15

reno dah masuk week 6... dah masuk 6th progress payment (payment sama laju dgn weekly progress... ) nak share the reno progress

Ini progress Sabtu lepas

slap untuk bilik tidur tingkat atas...

Hari tu ada saya cerita pasal VO - antara kerja-kerja VO ialah

1.  relocate tangga - antaranya ialah kerja

tangga asal seketul di tengah-tengah ruang rumah - akan dipecahkan dan relocate. tangga ni ada ntah berapa beams dan setelah kontraktor pening kepala fikir ( sebab saya tak nak ruang tamu saya ni ada beam) dia akan maintain satu beam (kat tempat cina tu berdiri dan jadikan beam tu satu beam yg besar dgn 9 besi)

disinilah tangga baru akan dibina ( di belakang dinding putih ini adalah dapur asal... ikut design reno awal saya dapur ini akan dijadikan prayer room...

dapur asal, sebahagian akan dibina tangga baru dan lebihnya dijadikan stor, harap dapat stor yang cukup besar utk simpan all my clutters of 14 yrs

entrance akan dipecah dan pintu kayu besar tu akan direlocate sbb di sini akan dijadikan prayer room, sebelah entrance ni ada toilet kecik, kira sesuailah utk jadi prayer room sbb dah sediada toilet

tingkap ini akan jadi entrance baru - depan tingkap ini akan dibina slap utk jadi teduhan entrance baru

Itulah kerja-kerja yang termasuk dlm VO... kos 30k..

Ini progress petang semalam

slap siap hari sabtu, hari ahad cuti, hari isnin pasang besi atas slap dan selasa dah siap dikonkrit... jadi petang semalam saya pergi utk confirm sempadan bilik-bilik dan bilik air... adeii susah jugak ye sbb rumah reno bukan macam rumah bina baru... rumah reno ada kekangan beam sediada dan lain-lain

garis-garis sempadan bilik dan pintu masuk bilik

ukur bilik air, lebar kecik hanya 4 kaki shj sbb ada beam, saya minta panjangkan bilik air jadi 10 kaki.. kontraktor cakap 10 kaki manyak besar... adeiii saya cakap saya nak bilik air yg selesa... last-last dia ukur 9 kaki... apa la... sbb dah maghrib... kita oarang pun ye kan aje... agaknya sbb kontraktor ni bukannya tahu sgt design tahu bina je..

lawanye rumah sariilmia
umah awk area alam sari , bangi eh?
untungnye dpt beli situ
hr tu sy n hb saje2 je tgk kwsn alam sari tu
cantiknyeeeeee..suke sgt tgk

Follow Us
Reply 106# mommymeowy

ye rumah saya di alam sari... saya pun rasa untung sbb dapat beli fasa 1 tahun 2007 dulu, memang rezeki sangat sebab nak beli pun bukan senang iyelah fasa 1 hanya 90 unit dgn harga yg masih murah... yg register ramai beratus tak salah saya dan pembelian pakai sistem ballot... saya ingat lagi setengah hari tunggu ballot tu...

rumah mommy kat mana?

Reply  mommymeowy

ye rumah saya di alam sari... saya pun rasa untung sbb dapat beli fasa 1 ...
sariilmia Post at 5-8-2010 13:54

sy dlm proses beli rumah kt kelana jaya
beli teres setingkat je yg mampu..huhu
alam sari dgr2 masa launch tu harga dlm 250k tp bile siap terus melonjak naik smpai 350k tu..betul x?
tu utk intermediate unit baru..corner unit makin mahal le kan?
sy biasa balik bangi wiken sbb g umah mertua..slalu baca psl alam sari ni..hr tu ajak hubby jalan2 area situ
mmg cantik sgt kwsn tu!!!!
developer pulak i&p mmg elok kan finishing umah2 diorg kn?
jeles betul ni ngan sariilmiaa

p/s- sistem ballot tu ape eh??

Reply 108# mommymeowy

launching price fasa 1 RM230k dan sekarang secondhand baru (sbb rumah tak duduk lagi) RM360k... jiran sebelah saya mulanya beli kat D'Cempaka Sek. 9 tapi bila dah siap dia kata finishing rumah agak teruk jadi dia jual dan beli unit sebelah rumah saya harga RM360k... dia kata finishing elok dan agak quality.

fasa baru rumah cantik-cantik tapi harganya mak aiii mmg cantikkk.... ye develepor I&P mmg bagus berdasarkan Alam Damai yang sudah jadi new township saya harap Alam Sari juga bakal jadi new township yg ada segala kemudahan.

Ballot tu ialah sistem cabut undi ... semua interested buyer kena bayar deposit RM10k dulu baru layak utk masuk ballot tu... lepas register dgn bank draft RM10k akan dapat number, saya ingat lagi masa itu number register saya 38... number itulah yang akan diundi, kalau number kita naik baru boleh pergi pilih rumah dalam bilik khas dan siap ada penerangan pasal pelan keseluruhan rumah.... since masa launch dulu ada 90 rumah makanya 90 kali le cabut undi dan jenuhle tunggu satu-satu buyer selesai pilih lot rumah mereka... masa undi saya dpt ballot yg ke 87 rasanya... suspen giler takut tak dapat...

rumah kelana jaya ok jugak kan...  datang Alam Sari maile rumah tepi playground tu

wah gambar...best best best....

sarii jgn lupa pastikan utk bilik air depa mesti letak waterproof kalo tak nanti leaking plak ke tingkat bawah nanti susah nak buat balik...

kalo finishing teruk..melibatkan plaster dinding, the best sebelum sapu cat kilat buat skin coating dulu utk dapatkan dinding yg licin sbb jika dah cat kilat tak bole buat melainkan kena hack plak dinding tu
Reply  mommymeowy

launching price fasa 1 RM230k dan sekarang secondhand baru (sbb rumah ta ...
sariilmia Post at 6-8-2010 08:12

sariilmia...

kos utk reno semua tu 30k ke? murah betul tu? coz pecah hampir 80% & bina baru..mmg murah bangattt

sariilmia...

kos utk reno semua tu 30k ke? murah betul tu? coz pecah hampir 80% & bina baru..mmg  ...
dealova04 Post at 6-8-2010 12:40 PM

Dea, 30K tu tambahan kos utk pindah lokasi tangga tu...bukan utk overall kerja renovation rumah sari....

biar betul launching price 230k ????
uwaaaaaa...jelesnyeeeee
mana nk dpt rumah from I & P dgn rege tu skrg kan
umah kj yg sy n hb beli tu 290k tapi punyela lama umah tu..lagi tua dr umur kitorang..hehe
haih..mengenangkan convenient nk pegi keje je kitorg beli
kalau beli umah jauh2..kena pk kos transport, minyak lg mmg x mampu

wah best tu umah tepi playground..senang anak2 nk main2 kan
sy masuk alam sari tu skali je..punyela jenuh nk ajak hb pegi ms tu
kebetulan ms kitorg g tu hujan..x kuar dr kete pun
tp umah alam sari yg phase baru tu mmg mabeles gile lawa okk
tp harga pun 4 sure mabeles kan..x mampu..huhu

sy suke design yg ni

Reply 114# mommymeowy

Saya beli rumah ni harga 380k, owner tu untung atas angin 100k lebih. Nak buat macam mana, dia beli masa kawasan hutan hutan lagi.

Reply  mommymeowy

Saya beli rumah ni harga 380k, owner tu untung atas angin 100k lebih. Nak  ...
earthfault Post at 7-8-2010 22:02

huhuh..betul2..
ms launch , x smpai 300k pun
tp bile dah siap..harga naik smpai 100k tu
untung betul sape yg dpt beli kan
sy mampu tgk je..huhu
bnyk ke awk reno utk umah ni?

Belum buat apa lagi, rumah dah cantik tak tau nak buat apa, cuma satu je, belakang kat wet kitchen tu takde tingkap takde penutup, orang boleh bukak dari luar. Maybe nak sambung sampai habis belakang kot.

Reply 117# earthfault

design your house cantik dan dalam pun ok nampak luas... pagar tu yg unik ala ranch... kalau saya pegi tengok rumah saya nampak tak ramai lagi yg masuk rumah tu ada beberapa buah rumah je yg berlampu....

Reply  earthfault

design your house cantik dan dalam pun ok nampak luas... pagar tu yg uni ...
sariilmia Post at 9-8-2010 08:48

kalau pagar ala2 camtu..agaknye2 lagi mahal ke ye if nak tempah?
minat sgt yg jenis2 mcm ranch ni..rumah sy antik..ingt nk kumpul duit ubah skit2 sbb duit yg ada x seberapa

eh jap nk tumpang tny..kalau sy nk relocate toilet agaknye bape ek kosnye?
contohnye toilet tu jenis cangkung, nk tuka ke jenis duduk & sy nk alih location dr tepi ke tgh
sbb tepi tu sy ingt nk buat shower screen
mahal ke eh?