CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3980|Reply: 11

MENCARI MODAL PERMULAAN UTK BISNES PERTAMA DI MALAYSIA

Assalammualaikum dan salam sejahtera kepada semua....

Secara umumnya, ramai yang tahu untuk memulakan sesuatu bisnes memerlukan modal yang secukupnya dan bagi mendapatkan modal tersebut amatlah rumit dan sekiranya dapat pun, biasanya tidaklah 100% daripada jumlah yang dipohon. Saya telah mendapat idea perniagaan yang agak unik dan mungkin akan menjadi yang pertama di Malaysia. Setelah mempelajari,meneliti,serta mengkaji, saya merancang selama hampir 1 tahun untuk menjalankan perniagaan ini. Idea perniagaan saya ini juga telah mendapat sokongan daripada satu-satunya syarikat yang mengedar dan memperkenalkan produk tersebut di negara ini. Masalah saya sekarang ini ialah tidak mempunyai modal yang mencukupi (modal di tangan hanya RM30k) sedangkan perniagaan ini memerlukan dana modal RM100k-RM200k. Modalnya memang agak tinggi kerana bisnes ini melibatkan pendidikan dan komputer.

Di sini saya ingin mencari individu yang benar2 berminat untuk membantu saya dan perniagaan saya ini. Sebolehnya saya ingin mencari individu yang boleh memberikan pinjaman peribadi kepada saya untuk memulakan perniagaan tersebut. Segala urusan akan dibuat secara profesional dan tidak menyalahi undang-undang. Sebarang pertanyaan boleh berhubung melalui e-mail saya (tajul505@yahoo.com).

Rate

1

Assalammualaikum dan salam sejahtera kepada semua....

Secara umumnya, ramai yang tahu untuk memul ...
Masalah saya sekarang ini ialah tidak mempunyai modal yang mencukupi (modal di tangan hanya RM30k) sedangkan perniagaan ini memerlukan dana modal RM100k-RM200k...

tajulasyikin Post at 14-7-2010 16:07

besar modal tu bro... tapi kalau yakin... cuba buat personal loan....kalau tak boleh...cari kaum keluarga yg kerja gomen.. guna nama mereka buat loan dgn bank rakyat ke...

dulu saya juga bermula dgn modal besar sebegini... tapi akibat sebab2 tertentu... saya jatuh dan menanggung hutang yang banyak.... itu yang saya bimbang akan terjadi kepada saudara... tapi kalau benar2 yakin... teruskan... menjadi yang pertama... ada kelebihan dan keburukan....  study betul2 dahulu sebelum menceburi.... itu sekadar nasihat dari saya....

saya kini baru nak bermula kembali.... dengan modal kurang dari RM30K.... mudah2an saya mampu bangun semula tahun hadapan...

Reply 2# I-chi-ban

Patut lama x nmpk bro Ichiban selama ni, jatuh x bgn2 rupanya. syukurlah skrg dh mula melangkah.

btw, biz diapers dulu tu ke yg bro mksdkan?

Reply  I-chi-ban

Patut lama x nmpk bro Ichiban selama ni, jatuh x bgn2 rupanya. syukurlah skrg d ...
Maisarah Post at 15-7-2010 09:49

diapers tu yang kedua kali jatuh....

sebelum tu... beratus ribu juga hangus...

mudah2an usaha kali ini akan menjana modal untuk terus bangun...

Reply 4# I-chi-ban
hmm..dasat gak ujian dan cabaran yg bro alami dlm biz yer..harap2 byk yg dipelajari dr kejatuhan itu dan semoga kejayaan menanti slp beberapa kali mengalami kegagalan.

slps ni biz apa plk?

Reply  I-chi-ban
hmm..dasat gak ujian dan cabaran yg bro alami dlm biz yer..harap2 byk yg dipelaja ...
Maisarah Post at 15-7-2010 10:01

jual rebung.... (sori TT..off topik)

Follow Us
thanks bro Ichiban atas nasihat tu...sememangnya saya sudah bersedia untuk apa yang akan terjadi samada bisnes ini menjadi atau sebaliknya...segala yang saya rancangkan utk bisnes ini adalah berdasarkan kelemahan dan risiko bisnes itu sendiri...adakah cara ini dapat mengelakkan bisnes itu jauh dari kegagalan...

ops!!! hampir terlupa, saya doakan agar bro Ichiban dan rakan2 bisnes yang pernah jatuh, dapat bangun dan bina semula kekuatan untuk bisnes anda...ingat,bina kekuatan atas dasar kelemahan itu sendiri.

bisnes ini melibatkan pendidikan dan komputer

web education ke tuan..

Reply 9# Kamen_rider

x la bro,ni online education n mcm2 lg. yg pasti konsep agak unik n mmg berlainan...

Reply 4# I-chi-ban

I like this...determination...semoga you berjaya...

Saudara Tajul,

Saya ada kenal somebody yg mungkin bole bantu saudara  utk memulakan perniagaan. Dia InsyaAllah boleh menawarkan kerjasama melalui “profit sharing”  dan menyediakan fund sekiranya saudara tidak mempunyai modal mencukupi.

Boleh PM saya, saya akan bagi details telefon no. utk perbincangan lanjut.