CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: darkcloud

Kahwin dgn Janda Anak 3...

dah selera dia masih kat yg berlainan jenis tu pon dah besar rahmat....sok kalu dia nak sejenis tak ke parah!!! jenuh awwwwwww

kadang2 tu mama rela mengaku mama nie isteri org dari mengaku janda.
banyak buruk dari baikknya..
Semua tu mama dah tempuh... bukan nak bangga diri tp alhamdulilah, mama dikurniakan rupa paras yg agak sederhana..
serba salah bila nak melangkah..

janda ke tak sama je yg dara tak semestinya masih dara cuma yg jand nie cam buy1 fre 1,2,3,4,5 bergantunglah brapa banyak gives nyer.... tapi klu janda cam nora danish aku nak gak hahahahahaha

Aku pun janda gak (suami aku dulu dah meninggal dunia). Tapi now dah kawen lagi..suami aku sekarang bujang and mude 4 tahun dari aku. hensem dan "power" lak tu..Alhamdulillah bertuah badan aku..

Aku rasa lelaki sekarang ni lagi suke kejar mak janda dari anak dara. Ni aku citer berdasarkan pengalaman aku.
aku menjanda kejap aje. tak sampai 2 tahun pun . masa aku menjanda tu belum abis edah dah ada yang ajak kawin. dan kawan2 enjoy tu mmg ramailah jugak..kata orang kalau kuwa seminggu tu silih berganti. aku rasa ramai lelaki suke kawan dgn janda sbb janda ni lebih open minded dari anak dara, tak mengada2, lebih independent, lebih berkerjaya, lebih byk duit, emosi lebih stabil sbb dah matured dan berpengalaman dan pandai layan kerenah lelaki and more satisfying in bed...

So jgn lah nak pandang hina janda2 kerana being a janda ni mmg byk kelebihannya...bende2 camni yg buat lelaki separuh gila ngejo mak janda..ikut hati mmg takmo kawin lagi dah..sonok hidup single kembali and buat lelaki begging on their knees..tapi bila fikir2 balik usia dah meningkat, masa mude ni kejap je..so ade baik lah kahwin bagi ngelakkan fitnah. family belah suami mmg menentang abis, tapi hubby dah gila bayang so we all kawin jugak..aku tak mintak hantaran ape2 pun masa kawin tu memandangkan aku sedar aku ni janda dan aku sendiri pun dah byk duit..so suami aku just bayar duit mas kawin je masa tu...

aku tak pernah rasa rendah diri pun masa menjanda tu, sbb pada aku janda ke anak dara ke tak de bezanye...infact jadik janda lagi ada kelebihan sbb lagi byk experience dan knowledge...
masa mula2 kawin pedih gak la tinge bila balik kg orang dok perli2 aku ni janda..tapi aku wat tak port aje. aku dulik hape..aku janda pun ade susah kan dia org nak kasik aku makan ke? sekali dia org tgk aku asik terbang sane sini gie overseas, belanja mewah, gie holiday sane sini siap aku tanggung suami lagik..lame2 dia org pun sonyap tak terkata..

now setahun lebih aku kawen, alhamdulillah bahgia je rumhatangga kami. In fact aku rasa lagi bahgia dari org yg kawin anak dara (adik aku kawin anak dara, tapi manjang gaduh sampai abis bersepai barang2 aku di balingnya)..

so please eh guys...moral of the story..kahwin anak dara belum tentu janjikan bahgia..yg penting org lelaki bila kahwin kena lebih bertanggungjawab dan kena bimbing isteri supaya lebih dekat dgn Allah..lelaki zaman sekarang?? sembahyang pun ade yg tatau..aape kess???

ni la nasib pempuan, kalo pgang title janda je msti dianaktirikan, dipandang hina....tp kalo llaki yg berstatus duda, xde lak org ckp pape, pelik sgt :re:

Post Last Edit by ruffleen at 28-4-2011 13:07
tp kalo llaki yg berstatus duda, xde lak org ckp pape, pelik sgt
gurlfriday Post at 28-4-2011 12:55

kalo duda yg hot mcm Anang Hermansyah tu org nak cakap ape pasal dia, dia jadi duda pon sbb bini dia menyundels sana-sini
siap dah preggy 3 bulan masa nikah...mamfoo?

Follow Us
tt....kiah janda ank 3.......
nape nak nilai org berdasarkan status..nanges sgt
cik_kiah Post at 16-7-2010 10:21

kiah kiah..setiap masalah kat board ni mesti berkait dgn kiah kan ...ala-ala takdir gitu...masalah gemuk,lesbo(ala yg jiran kiah tu, bkn kiah),dan sekarang janda anak 3...apa aku merapu ni?????

Reply 127# wallflower

ko stalker kiah ke?

hai semua.. aku ada peringatan utk SEMUA orang yg hina/perkecilkan Janda. sapa yg tak perkecil, tak perlu sentap

Kpd anak dara yg perkecil janda - sbg janda, aku dah terbukti laris.. pernah ada lelaki bujang pinang aku.. aku pernah merasa alam berkahwin.. aku dapat anak.. ko hado? nan hado :re:  

kpd lelaki yg perkecil janda, spt bf TT - aku janda boleh free-free dapat merasa ais krim pelbagai perisa.. tak payah kuar duit, tunggu lelaki pinang je.. hari tu aku dah merasa aiskrim perisa coklat, insya allah kalau kahwin lagi sekali aku dapat merasa aiskrim vanilla pula.. ko lelaki mampu? ada duet ke nak rasa banyak2 karipap?

kpd bini org yg perkecil janda - jaga je lah rumah tangga ko tu.. jgn riak sangat2, silap2 ko pulak masuk kelab janda baru tau :re:

harap maklum kpd yg perkecilkan janda.. suluhlah diri anda tu apa yg anda ada? :re:

Janda selalunya hebat diranjang..klu kawin dgn diorg selalunya 3 hari tak kuar kelambu.

itamrazali Post at 16-7-2010 15:40

sumpah betol

p/s
bang itam.. tolong invite wj utk baca blog bang itam..

kpd lelaki yg perkecil janda, spt bf TT - aku janda boleh free-free dapat merasa ais krim pelbagai perisa.. tak payah kuar duit, tunggu lelaki pinang je.. hari tu aku dah merasaaiskrim perisa coklat, insya allah kalau kahwin lagi sekali aku dapatmerasa aiskrim vanilla pula.. ko lelaki mampu? ada duet ke nak rasabanyak2 karipap? ...
wanitajelita Post at 3-5-2011 12:47

WJ sangat bergaya

i like ur stail

Post Last Edit by tajul186 at 3-5-2011 13:05

point dia,samada laki atau perempuan,bujang atau pernah berkahwin,tapi selagi perangai tu teruk maka teruk la dia
kalo baik perangainya,maka baiklah dia

jadi,status tak memberi pape petunjuk
hanya sikap diri sendiri yang menunjukkan kita bagaimana

nak pesbuk TT

hai semua.. aku ada peringatan utk SEMUA orang yg hina/perkecilkan Janda. sapa yg tak perkecil, tak  ...
wanitajelita Post at 3-5-2011 12:47

yang! kelakar kak liza baca komen WJ nie, MJ bagi kak liza memang berani samaada dalam percintaan mahupon dalam kelangsungan kehidupan, itulah kelebihan yang ketara berbanding anak dara yang tak semestinyer dara.....

ai takde hal ngan janda, sebab kita semua mana nasibnye beruntung semata2.. ada yang dah kawen cerai, ada yang tak kawen2 sampai akhir hayat.. mereka yang untung tu dapat la kekal bahagia ngan pasangan masing2 sampai ke mati.. pokok pangkalnye yang penting hati kena bersih beb..

Aku pun janda gak (suami aku dulu dah meninggal dunia). Tapi now dah kawen lagi..suami aku sekarang  ...
namahat Post at 28-4-2011 12:42

Terima kasih kerana sudi berkongsi cerita.. semoga berbahagia bersama suami bujang yg tersayang..

Namun tujuan saya mula2 membuka thread ini bukanlah utk memandang hina atau memandang rendah golongan janda.. Tapi saya cuma ingin berkongsi cerita tentang bf saya yg juga merupakan seorang lelaki bujang.. Maksud saya, saya terpegun dgn kaum lelaki.. kerana ada lelaki bujang yg boleh menerima seorang janda malah sanggup mengahwini mereka.. tetapi ada lelaki bujang yg tak boleh terima perempuan janda seperti bf saya yg skeptikal terhadap perempuan janda.. Ini menunjukkan bukan semua lelaki bujang trang tang tang suka dgn janda.. ada juga lelaki bujang yg tak suka.. dan pada mereka lebih baik menerima anak dara sunti.. Tapi saya tak menafikan pengalaman luas seorang janda dalam melayan karenah suami..ya, mereka mungkin lebih pandai melayan.. Tapi orang bujang yg berkahwin dgn anak dara adalah pasangan yg sama2 tidak berpengalaman..

adik bF TT dah menyelamatkan maruah seorang pompuan yang bergelar janda di malaysia ni..

sweetmi09 Post at 19-7-2010 09:22

good for them

ada tak mana-mana teruna lagi yg sudi selamatkan maruah janda?

sekali dia org tgk aku asik terbang sane sini gie overseas, belanja mewah, gie holiday sane sini siap aku tanggung suami lagik..lame2 dia org pun sonyap tak terkata..
namahat Post at 28-4-2011 12:42

wahhh.. kau bisnes ke apa? share la dgn kami..

maybe laki tu nk kawen tp gf dia kat UK tu takmo kawen lg.nak bina kerjaya la,ape la.drpd tunggu benda yg tak pasti,baik kawen dgn org yg mau kawen jgk kan tambah plak kalo janda tu pon baik budi pekerti, pandai ambik hati, why not?????
kalo dah laki tu sendiri sanggup nak pikol tanggungjawab nk jd instant father kat bdk 3 org tu,kenapa plak org lain nk sibok2 kan????
yg penting sbg family kta kna bg support

anak dara yang tak semestinyer dara.....
lizaliza Post at 3-5-2011 13:04

betul la tu kaka liza tapi jgn lupa, emak2 org pun pernah menjadi anak dara jugak satu ketika dahulu

adik me kahwin janda anak 8, ok aje me tenguk tapi
teruklah kena keja keras menyara anak anak tiri,
sbb me dengar khabar, bapak kandung jenis lupa diri...