CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: baksamakmu

Football Manager 2010

hehe...seedorf tu aku cuba sambar jer. makan lak dia....kalo ikutkan favourite team dia real madrid dgn dua club lagi lupa plak aku. hebat tu tak lah sgt cuma yg penting pasion tu kena ada. senang juga ko nka teka cara aku main. betul tu. tu sbbnya bila ko citer pasal player yg ade reputasi aku x beberapa nak tahu sgt hehe. yg penting 'certain attribute' player yg aku scout tu menepati standard yg aku dah tetapkan.

itulah keistimewaan FM nih....mcm2 cara ko bule buat janji ko  puas hatila. pasal mcm mana nak buat installmant tu mksud aku bayaran ansuran ataupun perjanjian. biasanya aku guna kalo aku mmg desperate sgt nak player tu. tapi pastikan keputusan yg ko buat masa nak buat installment tu x menjejaskan budget ko didlm masa akan dtg.

masa ko nak bid player ko boleh tambah kat additional fee. pastu ada option 'monthly installment', 'per league apperances', 'after league apperances', 'after international apperances', 'goal league apperances' dan 'after promotion'. ini suma bergantung mana2 yg available dgn player yg ko nka bid. biasanya kalo aku bid player yg dah reputasi aku akan letak monthly installment. bergantung berapa bulan. kalo x salah aku minimum 12 bulan maksimum 36 bulan.

pasal kalo club tu tak nak jual pemain tu ko cuba unsettle pemain tu dgn 'interaction' dgn pemain tu. ko pujilah pemain tu tapi ko kena tgk dulu favour personal dgn club. kalo player tu mmg ade favor personal kat club tu dan player tu suka kat club yg di main sekarang aku nasihatkan ko carilah target lain.

work permit? satu masalah kalo main kat liga Inggeris nie. kalo nak senang dpt work permit ko cari player yg dah main international team negara dia banyak kali. biasanya aku akan cuba bila player tu ade cap dlm 20 lebih. tapi ko kena tgk juga reputasi pemain tu. kalo local reputation tu mmg payahlah nak dpt work permit.

lagi satu caranya, ko cari pemain belasan tahun. ko try ambil dia tp pastikan ko ada affiliate club yg boleh ko loan kan player tu untuk mendapatkan kewarnegaraan eropah. ko boleh tgk kat affialate club tu berapa lama masa yg diambil sebelum dia dpt pasport eu. setahu aku minimum 3 thn. tp yg nie mmg ko kena 'gamble' lah. kalo aku yakin dgn budak tu aku gambel jer bid. biasanya kalo dtg dr brazil or argentina.

uish lama dah aku tak tgk kitab taktik nie....masa yg tepat ko bagi link tu. tq bro.

Rate

1

aku ada beli sorang player tu...Alipio dr Brazil...masalah nya...work permit tak approve..!!! Aduhai....aku cuba LOAN out player nih...suggest kt maner2 club....tapi takder RESPON...!!!!
Apa pendapat kau??? Aku nk sangat dier main...sebab dier nih..WONDERKID list..!!! TAkkan release camtu jer.....

Post Last Edit by AMDTurion at 22-7-2010 20:21
aku ada beli sorang player tu...Alipio dr Brazil...masalah nya...work permit tak approve..!!! Aduhai ...
baksamakmu Post at 22-7-2010 13:42

baksamakmu...kasilah tepek dia punya profile. baper umur dia? kelab yg ko nak loan tu kelab affialiate ke bukan. kalo kelab affiliate senang sikit. ko cuma approach player ko suruh dia pergi kelab affiliate ko tu.

kat bawah nie ade aku tepek ape tu afilate(ish teak reti betul aku nak eja bende nie)

tapi kadang2 ada player yg x mau move pergi kelab afiliate. Mungkin sbb reputasi diorg. Bagus kalo player korang tu player yg muda2. Bawah  umur 19 thn. Kat bawah tu mcm mana nak move player kita ke kelab affilated.

Standard taktik semasa aku main away ground. Formasi masih sama cuma team instruction jer yg lain sikit.

Aku jrg donlod taktik yg power2 nih. Aku mcm mana pun nak mencuba taktik yg aku wat sendiri walaupun kadang kala hati aku jadi panas membara bila team aku kena bid banyak gol. Baru2 nie aku kena dgn Valencia dlm Champion League masih dlm peringkat kumpulan. Hangin juga.

Follow Us
Reply 1# baksamakmu

ok

nanti rajin2 aa share reviews+tactics+screenshots kay!

tQ & teruskan support board games

Group Of death. Parma antara 4 top team kat Itali skrang nie.

Aku terkejut juga bila keluar berita nie dlm game aku. Haha rasa nak gelak jer. Bole ker?

Reply  baksamakmu

ok

nanti rajin2 aa share reviews+tactics+screenshots kay!

tQ & terusk ...
naen Post at 22-7-2010 20:38

tq aaaa...mod. dapat tacang yea. kalo aku x bz aku update pasal taktik sekali. tq so much again.

Reply 29# AMDTurion

aaaaa welkam .. dah memang keje kami ntok bagi kredit tu kan

& tQ gak wat aku gelak memalam ni .. pacik ronaldinho jadik coach brazil? ahahaha

aku main jadi manager kelab Manchester United..skrg baru abis 3 musim..ni statistik..

Season 2009/10
League: 2nd
Community Shield: Runner Up
LEague Cup: Champion
FA Cup: Semi-final
Champion Cup: Runner Up
Player in: Riccardo Montolivo(AMC) (142M) - Fiorentina, Silviu Jung Jr(GK) (9M) - U Craivoia
Player Out: -

Season 2010/11
League Cup: Champion
FA Cup: Final
Champion Cup: Champion
Player in: Cristian Ansaldi(D WB/M R/L) - Feyenoord (55M), Christian Rodriguez(AML) - Porto (75M)
Player Out: Anderson to Sevilla (ni chairman bodoh gi accept bid dr Sevilla), Nani to Atl. Madrid (aku reject bid, trus mamat ni unhappy, nak tak nak terpaksa jual)

Season 2011/12
League Cup: Semi-final
FA Cup: Champion
Club World Championship: Champion
Champion Cup: Champion
Player in: Jeferson Farfan(AMRL, ST) (100M) - Schalke 04
Player Out - Gabriel Obertan (free) to Galatasaray, Dimitar Berbatov (22M) to Bayern

Retired: van der Saar(Season 2), Gary Neville(Season 2), Michael Owen (season 3),Paul Scholes(Season 2),Ryan Giggs(Season 2)

Rate

1

aku main jadi manager kelab Manchester United..skrg baru abis 3 musim..ni statistik..

Season 2009 ...
syam87 Post at 22-7-2010 22:20

welkam syam to baksamakmu Football Manager 2010 thread nih. Huish boleh tahan juga. Dah pernah menang champion league lagi. Kasi tepeklah picture dlm nie syam. Lagi satu aku nak tanya...ko punya currency dlm nilai ape yer?

Reply 32# AMDTurion

BRO,

1.Aku guna RM jer......hahahaha.....

2.Nanti aku upload player Alipio tuh,btw thanks sebab kasi idea...pasni aku try....

3.Ada impak sangat ker team talk tu ngan team kita b4 MATCH....????

Reply  AMDTurion

BRO,

1.Aku guna RM jer......hahahaha.....

2.Nanti aku upload player Al ...
baksamakmu Post at 23-7-2010 10:29

No hal bro. Pasal currency itu adalah kepuasan masing2. No offence. . Okes aku tunggu ko punya wonderkid.

Pasal teamtalk tu mmg ada manfaat pada player kita. Tapi kena tgk situasi keadaan motivasi pemain, lawan yg kita hadapi dan juga performance pemain. Yg ni ko kena peka sikit. Kadang2 aku menyampah juga dgn teamtalk nih tapi ada juga teamtalk semasa halftime yg menjadi. Yg kat bawah nie biasanya teamtalk dan masa bila aku guna.

sebelum perlawanan bermula:
None = aku guna sekiranya lawan aku nie biasa2 jer dan aku yakin team aku boleh menang. (Tempat sendiri)
I have faith =  yg nie sekiranya ada player yg moralnya "okay". (Tempat sendiri dan tempat lawan)

individu teamtalk =

expect performance = sekiranya perlawanan lepas player nih main teruk. biasanya kalo rate dia 5.9 ke bawah.

take where u left off = mana2 pemain yg ade option nie. biasanya pemain yg boleh menghasilkan gol.

separuh masa kedua:
disapointed = yg nie kalo team draw dgn pasukan yg setaraf dan lower reputasi dr pasukan kita. tapi pastikan moral sekurang2nya good and above. (tempat sendiri dan tempat lawan)

encouraged = yg nie kalo draw dgn pasukan setaraf dan lebih kuat dr pasukan kita. moral below okay. (tempat sendiri dan lawan)

better performance = yg nie bila ketinggalan 1-0 ataupun 2-0. (tempat sendiri dan lawan).

dont be complacent = yg nie bila leading 1 goal. (tempat sendiri dan lawan)

kadang2 perlu juga kita bagi personal teamtalk bagi player. yg biasa aku buat:

no pressure = yg nie biasanya bagi pemain baru dan pemain muda yg ko beri peluang untuk main 1st team pertama kali. tapi kdg2 kena juga tgk lawan kita. kalo reputasi pemain lawan adalah lebih kurang seperti pemain baru@muda boleh guna " none". sbb kdg2 boleh jadi complecant. boleh juga digunakan sekiranya ko terus start dia sbg 1st eleven.

fulltime:

well done = kalo menang takat beza 1 goal.

sensational = kalo menang besar mcm 4-0 ke atas. tapi kena tgk juga reputasi lawan. kalo lower setakat well done jer.

warn complancy next game = menang tipis takat 1 goal dgn lawan yg sepatutnya ko boleh jaringkan banyak gol. bagi warning bila next game adalah game penting.

individu teamtalk;

delight or sensational = kalo rating dia 8.0 ke atas. 7.5 kalo lawan ko adalah lawan yg betul2 kuat.

disapointed = 5.9 ke bawah. kalo pemain muda cuma bg 'none' jer. dan bergantung kepada reputasi pasukan lawan.

aaa...manager2 yg lain kalo ade pe2 komen bolehlah tambah dan cadangan yg lagi bagus. tq.

Rate

1

Post Last Edit by AMDTurion at 23-7-2010 22:51

Nie attribute2 penting yg perlu ada bagi setiap pemain di posisi berbeza sbg panduan kepada manager2 baru. credit kepada website asal.

Position                    Vital Skills                      Other Skills

Goalkeepers             Positioning                      Throwing
                                Command of Area            Pace
                                Agility                             Concentration
                                Stamina                          Composure
                                Jumping                          Bravery
                                Reflexes                          Anticipation
                                Strength
                                Decisions
                                Ariel Ability

Centre Backs            Positioning                      Stamina
                                Jumping                          Anticipation
                                Tackling                          Determination
                                Marking                           Pace
                                Aggression                      Acceleration
                               Strength
                               Bravery
                               Heading

Full Backs               Work Rate                        Determination
                              Stamina                            Strength
                              Teamwork                         Crossing
                              Decisions                          Dribbling
                              Positioning
                              Acceleration

Defensive Midfielders   Tackling                       Pace
                                    Strength                     Passing
                                    Aggression                  Acceleration
                                    Marking                       Determination
                                    Stamina                       Concentration
                                    Work Rate                   Creativity
                                    Team Work
                                    Decisions

Attacking Midfielders   Decisions                  Stamina
                                   Creativity                  Teamwork
                                   Passing                     Flair
                                   Off the Ball                Long Shots
                                   Technique                  Pace
                                   Finishing                   Acceleration
                                   Work Rate

Wide Midfielders        Crossing                    Finishing
                                 Creativity                    Long Shots
                                 Dribbling                     Team Work
                                 Pace                           Work Rate
                                 Acceleration                 Off the Ball
                                 Tackling
                                 Balance
                                 Technique
                                 Passing

Centre Forwards (FS)    Creativity               Team Work
                                       Flair                      Balance
                                       Finishing               Long Shots
                                       Off the Ball            Anticipation
                                       Dribbling               Crossing
                                       Passing
                                       Technique
                                       Pace
                                       Acceleration

Strikers (TM)                  Finishing                 Pace
                                       Off the Ball             Aggression
                                       Jumping                 Acceleration
                                       Heading                 Strength
                                       Anticipation            Long Shots
                                       Tecnique

*FS=fast striker,
TM=target man,

Rate

1

everything that you post here was so important to me man....GOOD JOB....appreciate it....!!!

1.  Last nite aku main...guna tactics yg aku download 4-3-3 ......thats so CRAP !!! Aku menang   1-0 jer lawan SWANSEA......and than lawan ROMA main home kalah 3-2.....wats wrong with my tactics??

2.  Ko boleh tolong aku tweaks tactic yg aku gune tu??? Boleh??? Ptg nanti aku paste kt thread....

3. OR kau ada any suggestion tactic untuk team THE BLUES aku???? I mean opinion kau jer bro....PLZ....i need win !!! To be a JOSE MOURINHO successor kt FOOTBALL MANGER 2010 aku....heheheh

aku guna 4-2-1-1 (4 defender,2 winger, 1 midfielder center, 1 attacker midfieder ngan 2 striker).. so far ok je.. siap blasah Barcelona 5-1..

aku nak tanya, asal bila kau dpt offer job dari Nation,bila accept job, dia masih mcmtu juga...
lepas da accpet, mesti ade 'Holand want you bla bla' [accpet offer] [reject offer], da dekat 7 kali offer still xley jadi manager Holland..ngan Argentina pun camtu gak..

ade sesapa ley tolong?

everything that you post here was so important to me man....GOOD JOB....appreciate it....!!!

1.   ...
baksamakmu Post at 24-7-2010 11:49

it's ok bro. just sharing with others.

pasal taktik ko mana yg dpt aku bantu aku cuba bantu. ko tepek jer nanti taktik dan jgn lupa player yg ko guna untuk taktik ko tu sekali. tapi jgn ko main2 sampai tensen dahlah. masa aku mula2 main siri fm( dulu cm) aku pernah bengang dgn game nie sampai berbulan2 aku x usik. Bengang punya pasal. Pastu aku baca tips2 dan camne nak susun taktik dan penerangan ttg attribute penting bg setiap posisi pemain. baru start main balik. kalo aku ade pe info2 lg aku tepek kat sini. hehe boleh dpt tacang dr mod naen.

Post Last Edit by AMDTurion at 24-7-2010 15:20
aku guna 4-2-1-1 (4 defender,2 winger, 1 midfielder center, 1 attacker midfieder ngan 2 striker).. s ...
syam87 Post at 24-7-2010 14:47

aku ingat mungkin 'game bug' tu bro. Ape version FM10 ko? 10.3 ker? Biasanya kalo mcm tu mmg ada bug. Itu yg diorg cakap kat forum SI lah. kalo nak cuba, uninstall game ko pastu install baru balik. kalo ko rajinlah.

Hehe boleh tahan. Ish kasi sharelah taktik ko tu. Kasi tempek gambar kat sini.

Reply 37# syam87

bro..pinjam tektik???