CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7122|Reply: 13

Lelaki lain menggatal dengan bini korang

Aku nak tanya para suami dan bf... kalau ada lelaki lain dok flirt2 dgn partner korang kat fb korang rasa marah tak?

Contohnya, bini/gf korang tu ada friends dgn kawan2 sekolah/universiti dia dulu, pastu adalah jugak jumpa buat reunion bagai.
pastu dlm fb yg member laki dok citer seronok dapat jumpa makwe lama, dapat amik gambar sesama, pastu nak plan pi dating bagai... semua tu seloroh jer, tapi entah la, aku kadang2 rasa macam tak sesuwei jer.

What do you guys think?

Bini aku mmg kaki fb..pasal malas nak marah laa aku elak baca fb dia..

errrrr

maknanya bini/gf tu ada daya penarik yang buat org suka nak dekat, kenal n mesra... so kalau nk dikira... suami or bf kpd bini/gf tu beruntung le sbb dpt wanita disenangi org ramai... yg penting nasihat bini/gf jgn terlalu sonok dgn suasana tu... zmn skrg beb... bahaya kalau tak jaga betul2... takut terlepas... hargailah bini/gf walaupun di mata kita mcm tak sempurna tp di hati org lain... mereka berkenan banget....

adeh teruknya... bertepuk sebelah tgn x kan berbunyi. kalo si bini atau gf tu x bg greenlight x kan la laki tu menggatal cenggitu sekali..

hmm bini sendiri pun da x leh caya zaman skang ni.. susah2... btw x rugi pun kalo x de bini spt di atas...

otai_g posted on 8-8-2012 03:49 PM
adeh teruknya... bertepuk sebelah tgn x kan berbunyi. kalo si bini atau gf tu x bg greenlight x kan  ...

Betoi Betoi Betoi !!!!

Follow Us
Ha ha ha ... kalau dah nak menggatal sangat, ape leh laki buat ... lagi marah lagi menjadi ... kalau si jantan nak sangat bekas orang, amik ler ... tak ke mana pun idup ni ... . Main PS3 lagi best ....

nak share kisah aku....(ni kesah benar ye...bukan rekaan..kalau tak caya bleh tanya bini aku..)

masa kejadian sekitar taun 2006 (baru lepas kawin)
tmpt kejadian..sebuah kedai runcit..
aku dgn bini beli brg dapur...
semasa beratur nak bayar (ada dua line)...
aku duk blakang bini aku...line sebelah tu adalah sorang mamat ni duk usha2 bini aku...
usha sambil sengih2 gatal....mula2 aku tak kisah sgt setakat pandang2 je kan.....
alih2 sampai kat kaunter dia boleh ckp ... "eeee cunnyer...geram aku tengok..." sambil acah tangan konon2 nak cubit pipi bini aku...
apa lagi...secara automatik tangan aku cekik leher mamat tu dari blakang.......aku heret keluar kedai....dan belasah cukup2...sampai lembik.... itupun mujur org ramai tolong sabarkan....
sambil beredar aku sempatlah bagi kata2 ni...."lain kali, kalau nak ngurat bini org, tunggu laki dia mati dulu..."...
yg tak bestnya.....tangan akupun berdarah gak...sebab kena gigi dia....tak taulah berapa btg gigi mamat tu patah....

zulka posted on 23-8-2012 03:33 PM
nak share kisah aku....(ni kesah benar ye...bukan rekaan..kalau tak caya bleh tanya bini aku..)

m ...

sembang berdentum dentam ko ni. hahahaha

cik_kiah posted on 18-8-2010 03:05 AM
errrrr

awat? kena tang batang hidung seniri kaa?

ni kisah sebelum aku n wife kawen dulu. kisah ni dah 13tahun lamanya.

aku n awek aku (belum jadi tunang pun lagi masa tu) masa tu duk la kat terminal bas. Aku pi la tandas sat. Bila aku dah setel urusan ketandasan...aku sampai je kat awek aku tu...kat tangan dia ada sekeping kertas. Dia tunjuklah kat aku...aku nengok pada kertas tu ada pencil sketching muka iras2 muka dia...sambil sengih2 awek aku kasi tau...ada sorang mamat muda dari kitorang kasik...rupanya mamat seni tu dari tadi duk ushar kat awek aku sampai dia sempat lagi sketch muka awek aku. Aku pun senyum jelah kat mamat tu bila dia pandang kat kitoang. Awek aku cakap la...mamat tu sempat puji cakap yg dia tu lawo. Awek aku pulak puji la sketching mamat tu lawo..sketching jee...bukan lukisan potret punnn...Dalam ati rasa gak jeles...sebab aku ni pun pandai melukis muka orang dan banyak kali gak lukis potret muka awek aku...tapi pesal tak puji pun lukisan aku? huuuuuu...mujur skang dah jadik bini aku.

insiden2 lelaki lain cuba nak menggatal dengan bini aku tak berenti setakat tu je. Memandangkan aku ni kerja salu berjauhan dari isteri n anak2...masa wife aku kat maktab...org ingat dia tu anak dara..until satu hari tu aku pick up dia balik dari abes maktab..barulah ada sorang mamat yang berkenan dari jauh kat wife aku tahu yg 'awek' yg dia duk ushar dari jauh tu dah berstatus bini orang...frust mamat tu (ni kawan wife aku la citer kat dia).

pastu masa wife aku memula start ngajar kat sekolah....disebabkan kekadang wife aku usung anak aku (masa tu anak sorang je baru) time petang ko-korekkulum di skeolah....ramai yang sangka wife aku ni janda anak sorang...sebab tak pernah nampak muka sang suami yg selalu takde. Sampaikan ada sorang org dari PPD tu siap offer kat wife aku nak jadikan calon bininya yg kedua! murka betul aku masa tu...tapi rilek...sabar..bukan salah bini aku pun. Since dari tu..wife aku mmg akan ajak aku join sekali kalau ada functions sekolah...bini aku pulak risau takut cikgucikgi muda yg bujang ngorat aku...haha....aku tambah2 je tu.

Then jiran2,...masa aku memula duduk kawasan perumahan baru dulu...semer orang ingatkan bini aku ni seken wife aku...sebab aku hanya maujud di rumah dua minggu...pastu dua minggu takde...pi offshore. haha.

abangbikerz posted on 23-8-2012 11:29 PM
sembang berdentum dentam ko ni. hahahaha

apa masalah ko? kalau tak caya duk dendiam... takyah nak quote2 posting aku k..

LakiMillenieum replied at 21-7-2010 02:45 PM
Bini aku mmg kaki fb..pasal malas nak marah laa aku elak baca fb dia..

Baiknye ko ni

Hakak pun kaki FB.. suka update status and selfie tu wajib!

Lelaki memang ada je yang comment kat status Hakak tu.. tapi kalau comment tu berbaur puji2an memang siap lah kena PM dengan husband. Banyak dah jadi macam tu sebab dorang sendiri PM Hakak tanya siapa 'mamat'yang PM dorang tu..