CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2636|Reply: 1

Balas #1 pabitah\ catat

Balas #1 pabitah\ catat

pabitah ko ni org muar ke...kalau betul ko ni keturunan daeng pabitah...kita ni kira satu keturunan sebab daeng ahmad adalah moyang aku....aku ada salasilah keturunan n hikayat daeng ahmad yang membawa diri dari sulawesi ke padang mor dengan periuk besar(kapal layar bugis)...kalau ko pernah pergi pt pinang seribu kat jalan temenggung ahmad tu ada umah batu lama putih...tu umah moyang aku....
Salam saudara mara Bugis semua. Saya bukan orang Muar tp ada keluarga disana. Saya dilahirkan dan dibesarkan diJB, sekarang nih bekerja diKuala Lumpur. Saya nak tanya tentang saudara yang ada moyang kat Parit Pinang Seribu tu, atuk sedara saya orang kampung tu juga, maybe kite ada kaitan pesaudaraan. Atuk sedara saya tu nama nya Haji Dollah, dia ni dengarnya boleh mengubat orang sakit menggunakan doa dan ayat2 Al Quran. Isteri kedua ( yang pertama meninggal ) orang Kelantan. Antara anak Hj Dollah ni ada yang bernama Jalil ( dipanggil "Alil"). Haji Dollah nih selalu keTanah Suci Makkah, dan allahyarham sentiasa berpakaian serba putih. Antara adik beradik Haji Dollah ni ialah Biah Hj Salleh dan Ahmad. Saya tak pasti kalau mereka tiga beradik ni se ibu dan se ayah. Kami sekeluarga memang 100% Bugis. O ya, rumah Haji Dollah nih berdekatan dengan tanda jalan "sekolah" diParit Pinang Seribu, Jalan Temenggong Ahmad. Tanda jalan tu depan rumah Biah Hj Salleh. Atuk2 sebelah mak dan ayah saya diKota Tinggi.

Assalamualaikum dan salam sejahtera.
Bagi yang ada berkait dgn Daeng Pabitah dan juga Daeng Ahmad (Wak Minah), kita adalah dalam satu keluarga besar dan berterusan.  Saya memperkenalkan susurgalur saya dari Daeng Pabitah - Khatib Muhammad - Muhammad Yusuf - Yahya -Abd Majid dan sebagainya.