CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nadiswake

MPV Baru Yang Murah @ MPV Mahal yg 2nd - advice plisss..

ade sesapa boleh bg tahu harga sekarang (2012) Innova & Exora? saya pun tgh survey2 nak beli MPV ni... tapi tak tahu nak beli yg mana..... Ada member boleh carikan Estima second below 100k tapi takut plak maintenance dia tinggi nnti.... pls advise. tq
tapikan Innova tu rupa tak lawa sgt kan? bontot beso a.k.a kembang setaman.

haha.. meh sini owner innova nak kasi review.. time aku nak beli pun.. byk gak list mpv aku.. tp kita bandingkan kedua2 model ni.. innova dan exora.. kira aku banding jujur ni.. takde tipu2.. kalo sedia menerima innova dengan kelebihan dan keburukan.. beli lah innova..

kalo sedia menerima kelebihan dan keburukan exora.. beli lah exora.. ni based on exora 1.6cps.. time aku test drive cfe tak keluaq lagi..

Design :  Exora : Cantek - Innova : Huduh..
Handling : Exora : Superb - Innova : Stedi
Pickup : Exora : Slow - Innova : Stedi
Top-End : Dedua MPV Tak Boleh Blah.. lari mcm siput..
Final Gear Ratio : Exora : Cantek - Innova : Tinggi sikit..
Interior : Exora : Too Plastik - Innova : Cantekk woorr
Engines : Exora : Unknown - Innova : Reliable ( keta aku 5 tahun tukar minyak aje.. )
Aircond : Exora : Sejuk Beku - Innova : Sejuk tapi tak beku la.. ni bukan peti ais.. hahah
Features : Exora : Berlambak2 Features - Innova : Takde features pun.. kedekut betoi
Fuel Consumption : Exora - Unknown - Innova : 1 liter = 10km .. biasa je kot.
Reliable : Exora : Off couse not.. jangan mara aaa - Innova : Mesti Reliable.. toyota ma..
Space : Exora : Spacious - Innova : Spacious gak.. cuma dr segi spec.. innova kecik sikit drpd exora.
SecondHand Value : Exora : Mcm proton la  - Innova : Lambat gila turun harga..setahun turun 2-3 ribu je..
Suspension : Exora : Sedap woo - Innova : bumpy sikit.. adoih..

apa lagi haa..

Price : Exora : Murah maa  - Innova : Mahai sikit.

kenapa aku beli innova..

first.. time aku beli.. aku letak deposit bosar.. aku buat loan 60% je drpd harga keta.. so aku nak secure kan duit deposit aku tu.. aku kena cari la model yg lambat jatuh harga.. so kalo aku nak jual pun.. at least aku dapat duit deposit tu balik.. atau lebih.. ( jadi mcm previous vios aku dulu.. lepas jual dpt byk ribu gak.. at least kurang la rugi tu.. )

kedua.. pasai reliable la.. tahan lasak.. tak buat perangai dan confident utk long distance.. so far umo innova aku dah 5 tahun.. satu rosak pun takde.. cuma tukar minyak enjin .. tukar minyak gearbox.. tukar tayar.. itu je.. sorry.. renew insurans ngan roadtax...

walaupun rupanya huduh.. tp innova ni ada penarik daripada segi lain.. tu aku la.. lain org lain kriteria pemilihan keta.. sesetengah nak lawa.. tak kesah harga ngan space.. setengah org nak brand.. tp tak kesah reliable ke tidak.. terpulang la.

Rate

1

Dua2 mpv tu pun aku suka.

sebenarnya exora pun good mpv.. semua mpv ada kelebihan dan kekurangan..

cuma cari yg mana kita kekurangan atau kelebihan yg kita mampu terima.. kita beli aje..

kalo aku ka.. aku takkan kompromi bila masuk bab reliable.. selawa mana keta pun.. kalo tak reliable.. mmg aku tak ambik.. tp kalo huduh.. tp reliable.. saya musti pilley.. sebab apa??
sebab aku takde duit maa.. kalo duit aku berkepuk pun.. aku takkan habiskan kat keta.. hehe

salam..
ambe sebelum beli MPV, ada bbrp aspek yang ambe ambil peduli.

1. kuasa penyejukan (aircon)
2. Keselesaan ruang row-3
3. mampu-milik

ambe survey:
Grand Livina 1.6
1-aircon sampai row ke 2 sahaja..tiada utk row 3
2-row-3 sempit utk orang dewasa
3-mampu milik..okla

Chery Eastar 2.4
1.aircon row 2 kat tempat letak kaki, memang tak leh terima.
2-row-3 okla
3-mampu milik..okla, tapi bab roadtax tu agak terbeban..

Exora
1. aircon atas bumbung, sampai row-3..okla
2. row-3 ok, bapa mertua yg berketinggian 6kaki still bleh duduk dgn selesa
3. mampu milik: okla..

Naza Citra
1. aircon depan sahaja
2. row-3 sempit
3. mampu milik: okla

alza
1. aircon depan sahaja
2. row-3 : utk kanak-kanak ok..
3. mampu milik: okla

toyota innova
1.aircon sama macam exora, atas bumbung sampai row-3
2. row-3: ok, terbaik
3. mampu milik..ermm kurang skit.

toyata wish,honda stream dan yang lebih mahal darinya, dah direject awal2 lagi atas faktor mampu-milik tidak cemerlang.

dihujung pencarian, ambe pilih exora..setelah membaca dari review pengguna sebenar, bukan dari 'kata orang'...

wallahu'alam
insankecil Post at 13-8-2010 12:06

pilihan yg tepat & terbaikk!!!