CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jingga007

Kaunter Pertanyaan.Report.Cadangan.Apa-Apa Sahaja.Semua DISINI.

Reply 180# mijot

thank u. will do that later k. ku pun perasan sgt byk yg di stick nya itu ;)

mijot posted on 8-2-2012 04:20 PM
mod tolong delete thread2 berikut :
http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=631931&extra=page% ...

salam..mamajiah nak letak gmbr lain..dah upload tapi dia suh refresh..camner tu?

Mohon pertolongan daripada pihak momod...boleh semak tak masalah tepek video utube kat tret penulisan ini...saya dah cuba macam video still keluar masalah seperti dibawah ini....

sellie003 posted on 28-8-2012 10:25 PM
Mohon pertolongan daripada pihak momod...boleh semak tak masalah tepek video utube kat tret penulisa ...

maaf ya sellie...kalau tak salahjaza la... kat area atas masa wat komen reply tu ada icon youtube... so klik je kat situ dan paste je  link video yg nak ditepek tu..... or cuba tnya member lain yg biasa tepek video manatau depa ada cara lebih baik dan pantas serta cepat....

Follow Us
Jaza2008 posted on 16-9-2012 01:09 AM
maaf ya sellie...kalau tak salahjaza la... kat area atas masa wat komen reply tu ada icon youtube. ...

Terima kasih Jaza,

Saya dah boleh atasi masalah tu...saya igt memula masalah tret penulisan tak boleh terima video utube...tp utube tuh yg problem...tp cuma pelik aje...video kat utube boleh jek mainkn...tp bila nak link copy paste dlm penulisan, utube tak beri kerjasama...video utube tu keluar error...tp ok...dah settle...

P/S Awat lambtnya reply...jenuh saya tunggu... mohon maaf juga, saya ni baru balik kursus...baru on9 cari nih...

sellie003 posted on 21-9-2012 09:58 AM
Terima kasih Jaza,

Saya dah boleh atasi masalah tu...saya igt memula masalah tret penulisan tak ...

sory la lmbat reply..sbb saya pun jenuh gak nak masuk sini...brukband tak konsisten lak....hehe..
ok la settle masalah...thanks.

Jaza2008 posted on 28-9-2012 12:18 AM
sory la lmbat reply..sbb saya pun jenuh gak nak masuk sini...brukband tak konsisten lak....hehe..
...

Tak apa...sy cuma nak bgtau....

Cuma sy musykil sikit pasal cari versi baru nih ..nak tanya ler jika tau....kenapa ya kalu saya pakai avvy gif tuh langsung tak bergerak...statik macm tuh jek...ada limit ke tuh wat gif nak jadikn avvy...?

Saya suka lg yg lama......maaf

aku ni dah tulis 7 buku,tahun ni keluar lagi dua buku..jadi 9.

aku ingat nak buka thread tips penulisan,soal jawab dan sebagainya agar porumer yg minat menulis boleh belajau menulis buku.

aku takkan hidup 1000 tahun dan tak mampu tulis 1000 buku,jadi apa salahnya aku ajar makcik2/pakcik2  dalam porum yang minat menulis buku tp x taw caranya?

banyak perkara aku nak kongsi dalam porum tp bila ada kisah lampau di mana aku wujudkan  kultus usahawan pakaian didik porumer bisnes pakaian dan ramai dpt manfaat.Ada yg dah ada kedai sendiri dan kaya raya,syukur ilmu manfaat dapat dikongsi dengan ramai manusia sbb aku taw majoriti Melayu kat siniNamun ada momod gila stalker banned aku..sampai aku pun malas nak menjenguk board usahawan...ntah apa jadi dgn thread tu aku pun x taw...

kawan aku sinar pun dah lama ghaib,mgkin sibuk kira wang...

hidup kita hanya sementara,aku harap walaupun aku mati,semua thread aku masih hidup dan dimanfaatkan oleh manusia sampailah kiamat...

tengoklah thread aku,kelas bahasa arab,dah 10,000 views..sambil melawak dan ajar porumer bahasa arab...

http://mforum.cari.com.my/forum. ... &extra=page%3D2

aku taw,dlm porum ni ghamai sgt Melayu hasad dengki,kedekut ilmu dan tak senang duduk jk thread aku dapat banyak views..mereka akan carai jalan banned aku....

ada sorang porumer cakap,aku perlu jadi silent riders je dalam porum cari..bgmana aku nak jadi silent rider sdgkan niat aku masuk porum mencari ilmu dan berkongsi ilmu...

sebusuk2 dan sejahat aku pun,mod bersara Medangmru aku ziarah bila dia masuk spital.wlupun aku ni keje x tentu siang dan malam.Isnin kat KL,selasa kat Bangkok,rabu kat Singapura...

aku sibuk siang malam bukan nak kumpul harta,tp aku mahu belajar erti kehidupan..dengan cara bisnes ,aku dapat ke sana sini.dengan bisnes aku kenal ghamai org,dr penyapu sampah hinggalah Menteri...

aku join byk porum..dr porum Warez yg kena block SKMM sampailah porum arab yg mungkin korang x join sbb buta bahasa arab...

tp porum Cari plg byk buat masalah...

aku yakin Melayu itu hebat tp mereka lebih byk gunakan kepala lutut berbanding kepala atas.sbb tu  mereka kurang maju berbanding Cina...

aku mahu setiap Melayu yg lepak kat board penulisan ni mampu menulis sekurangnya 10 buku.bila mati,itulah pahala kita dapat selepas mati...

aku ni bercita2 tulis 100 buku termasuk buku ilmiah dan novel,tp x taw la sempat ke tidak..umo baru 38 tahun,mcm2 penyakit

dan masalah...entah dapat tidak merasa sihat dan umo panjang mcm Tun Dr Mahathir...umo 87 pun masih ligat bekerja siang dan malam...

aku ni suka membaca berbanding menulis...tp sebab nak sebarkan ilmu,aku menulis juga..kalu sibuk sangat,2,3 bulan sepatah haram aku x menulis,hanya menulis diari dan buku hutang...

tp aku harap ghamai porumer berjaya tulis buku,novel,cerpen,skrip dll.

masa aku buat kursus di BERNAMA KL,ada 5 pegawai JUSA.Majoriti pegawai kerajaan yang ada degree,master sampailah PHD tp xda sorang pun berjaya menulis walaupun 1 buku...

depa pun terperanjat tengok aku yg 'selekeh' pakai seluar jeans lusuh dan tshirt dibeli dr Australia...

bila aku tanya bahasa terbalik kanma paa,xda sorang pun boleh jawab.....(makan apa )

korang ni tengok aku selekeh,aku boleh cakap 6 bahasa..korang pakai kot dan blazzer,hampeh sebuah buku pun belum tulis...

bagi aku,hidup ini perkongsian dan ghamai sangat tauke kaya raya dalam board usahawan marah benau bila aku kongsi ilmu bisnes.

aku nak tengok Melayu kaya raya dan hebat cam bangsa Cina...jika tiada modal nak bisnes,tulis buku 3 buah setahun pun boleh dapat  20K setahun....dari melalak dalam porum xda hasil,baik menulis buku,ada gak pekdah...

terserah pihak momod nak terima ke x cadangan aku..tp aku bukan xdak keje..aku byk keje...kdg2 org lain menulis bg aku.kdg2 aku tulis sendiri...

aku taw ribuan Melayu lepak board ni sama ada suka2.....saja2 dan mcm2 lg sebab musabab...

alangkah ruginya kita hidup puluhan tahun tp satu buku pun tak tulis sdgkan ia boleh menjadi kebanggaan anak cucu kita...

cicit ke 10 kita akan datang gantung buku dalam frame dan tunjuk kepada org ramai yg datang ke rumah..itu buku tulisan moyang aku ke 10....

mungkin aku akan ke penjara setahun....jadi sebelum aku masuk penjara,aku nak manfaatkan sisa-sisa hidup ini untuk berkongsi..manalah taw,aku mati dalam penjara,siapa tahu?

banyak pula aku mengomel sambil mata menjeling Kabhi Kushi Kabi Gam TV2.........................

GuaAnakMelaka posted on 25-10-2012 12:04 AM
aku ni dah tulis 7 buku,tahun ni keluar lagi dua buku..jadi 9.

aku ingat nak buka thread tips pen ...

panjangnya mengomel ...

maka cadangan nya ialah?

jingga007 posted on 30-10-2012 04:13 AM
panjangnya mengomel ...

maka cadangan nya ialah?

laaa....xkan x faham??

nak tanya..boleh tak penulis yang letak karya ini dalam forum ni, letak dalam website lain jugak. mana tau kalau tak boleh ker

aishah9121 posted on 14-11-2012 11:37 AM
nak tanya..boleh tak penulis yang letak karya ini dalam forum ni, letak dalam website lain jugak. ma ...

boleh aje. cuma klu nk letak dekat forum... letak kasi penuh...
jgn letak separuh then suruh smbg baca dkt belog

unless klu tulisan itu nk dibukukan or something , ok itu kami faham

saya minat puisi dan sajak! tgk nie http://bit.ly/UJCTXe

Salam, newbie nak tumpang tanya

Boleh tak nak post cerita yg sudah dibukukan? Buku tu hasil tulisan sendiri [op kos nama pena yg tak de kena mengena dengan username].

Aku mahu menulis 100 buku :

100 X 200 muka surat :

20,000 muka surat!

PERGH..BERASAP KEPALA AKU NAK SIAPKAN!!!!!!!!!!!!!

Assalamualaikum...

Saya nak tanya... dah cuba cari jawapan pada soalan saya ini dalam mana-mana benang sticky, tapi tak jumpa, atau saya yang tak perasan.

Yang ada gambar 'ikan' kat sebelah tajuk benang  apa maksudnya ya? Bila saya point cursor saya kat 'ikan' tu nampak perkataan 'increased'.

Nak tahu apa maksudnya.

Terima kasih.

Last edited by aylanins on 14-8-2013 11:46 PM

GuaAnakMelaka posted on 11-6-2013 02:13 AM
Aku mahu menulis 100 buku :

100 X 200 muka surat :

eh kalo uols minat nk menulis novel...try anta kat syarikat penerbitan baru..diaorg tgh cari penulis baru...
info bole thru fb https://www.facebook.com/#!/pages/Suri-Novel/1435692273310042
iols pon dpt info dari one of my fren jgk nih
yang iols tau...syarikat nih mmg print buku2 dari karya seni ngn kaki novel
try laa uols..mana tau kann

jingga007 posted on 30-10-2012 04:13 AM
panjangnya mengomel ...

maka cadangan nya ialah?

comel