CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4414|Reply: 8

Gardening Books Buku-buku

diharap dapat share info tentang buku-buku yang anda ada...boleh pinjam atau beli kalau poket mampu

Buku yang saya ada

Reply 2# aishah

wah bestnya kalo dapat beli buku nih..

Reply 3# spiderlily

Terbaru dalam koleksi...dibeli dari bookshop di Australlia...memang bagus buku pasal Adenium ni...dapat kenal species dan hibrid..banyak foto..siap kaler lagi..

Juga terbaru dalam koleksi..juga dibeli dari bookshop di Australia...aku pemilik 460 dari seluruh dunia...semua foto kaler...memang best!

Ni plak kitab pasal penyakit...terbitan MARDI..masa aku ambil buku ni dan nak pergi bayar...staf MARDI sound kat aku...buku ni mahal bang! RM70 ..Ye saya tao! Memang saya nak beli..

Cerita banyak pasal orkid luar negara....best gak le...aku beli sebab bosan masa tunggu adik aku yang kena masuk besi kat rahang di hospital Klang..

The best kitab orkid aku rasa...sebab cerita dalam suasana iklim tropika...RM70 kalau tak silap...susah nak dapat dah sekarang ni..

Buku paling mahal dalam koleksi aku..dekat 3 ratus....satu satu buku pasal Tillandsia dalam koleksi aku.

Bercerita pasal tanaman Puding, Aglonaema dan Adenium...murah..tapi kurang menarik..foto kurang...

Beli masa aku punya penyakit orkid tahap kronik....hanya tentang local species..

Kitab Dendrobium aku...sebab tu le nampak dah agak lunyai...buku ni juga telah dipinjam oleh sahabat yang tahu menjaga harta yang dipinjam....masa bagi pinjam elok je..bila pulang...ada muka surat yang kembang sebab basah..aku tanya kenapa ni? Dia jawab selamba je...TAK TAHU.....brengset! RM170 harga buku ni.

Kitab paku pakis aku...lebih best sebab bercerita dalam suasana iklim tropika...

Dulu konon2 nak buat koleksi bonsai..tapi putus di tengah jalan..sebab aku bukan orang yang sabar.. ... so buku ni disimpan je le...cuma sekarang aku kembali ke arah bonsai tapi dengan menggunakan pokok Adenium sebagai study plant aku.

Buku terbitan MARDI ni bercerita tentang beberapa tanaman herba yang berpotensi diusahakan secara komersial...lengkap dengan anggaran kos operasi dan kadar keuntungan..

Buku tentang periuk kera ni dihadiahkan oleh Dato' Oman masa dia pergi buat 'lawatan rasmi' ke Indonesia...memang menarik! Cuma bahasanya dalam Indon le..tapi masih boleh difahami..

Beli sebab nak tahu lebih pasal Organic Gardening/Farming.... tapi bercerita dalam suasana luar negara...tapi masih ada bahan2 yang boleh diperolehi di Malaysia juga.

Apesal aku beli buku ni? :0 .. buku ni aku beli sebab nak menambah ilmu dalam bidang pengurutan.. dan juga tambah ilmu tentang penggunaan herba...

The Savage Garden: Buku ni rasanya susah dah nak dapat kat pasaran Malaysia...dulu masa nak cari buku ni, aku pergi MPH SACC Mall tanya, officer dia search kat komputer dan bagitao ada satu je lagi kat MPH Giant Seksyen 13..apalagi terus je le aku pecut kereta ke sana...rupanya buku ni dah 'dicampak' kat bahagian 30% diskaun..

Aku juga peminat burung..maka masa datang MPH, kebetulan buku ni ada diskaun..aku beli je terus...kalau duit ada juta-juta..maonya aku set up satu taman burung terbesar kat Pahang!

Antara buku terawal aku beli...konon2 nak mendalami teknik penjagaan pokok2 secara indoor..

Buku ni beli masa tengah ada sale....flora and fauna adalah personal interest aku...harga pun murah masa tu..sambar je le ..boleh claim kat LHDN...

Buku ni antara buku yang menarik kandungannya...bercerita tentang sejarah dan jenis2 tanaman di Malaysia...

Reply 4# khairimhd
Banyaknya buku2 ilmiah...saya byk ebook pasal gardening yg didownload je...tapi kalau dpt beli lagi best n semangat sikit nak baca...

Reply 4# khairimhd

wah.. byk nya buku... bestnya..

Follow Us
baru dapat dari Germany...hepi nih

1- Jim Little punye buku

buku dari author  ostrelia..gambo cantik

buku Norman Winter pokok campo2, rega murah rm16 jer lepas convert , dapat diskaun masa beli banyak buku

Reply 7# aishah

beli kt amazon ke?

yes paparazi..dok aim beberapa buku made vijaya tapi harga masih ditahap beku lagi