CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 190047|Reply: 1192

Himpunan Kisah Seram Ku-Page 47-Siapakah Yang Di Swimming Pool Itu

Post Last Edit by dinosour_27 at 12-10-2011 01:51

Salam pada semua..

Ini kisah aku sendiri yang terjadi dalam tahun 2002. Pada masa tu aku masih lagi study di UiTM Lendu, Melaka. Aku ni pulak jenis yang tak betah nak dok satu tempat, maksudnya duduk terperuk kat hostel ke ape ke, mesti nak keluar. Aku tak kisah la dapat keluar sorang ke ramai2 janji aku keluar dari UiTM tu. Hahaha.. Sape2 belajar sana confirm tau macamane boringnye tempat tu la kan.

So nak dijadikan cerita, satu malam tu aku keluar la pergi ke melaka. Oleh kerana takde sape yang nak ikut and aku lebih suka keluar sorang2 sebab kalau keluar ramai2 mesti kecoh.. aku jenis tak suke carik pasal kalau bukan benda tu datang sendiri. so round2 punye round dah abis bandar Melaka tu aku pusing.. aku pun berenti la kat bus stand melaka, dulu bus stand Melaka dekat sebelah Hang Tuah Mall.. berdepan dengan bus stand tuh ade taxi stand dan kat situ ade banyak kedai makan. So aku pun dok la kat satu table bawah pokok jauh dari orang ramai. Dah orde makan minum sume aku pun dok la layan wrestling kat tv kat kedai tuh.

Tibe2.. Assalamualaikum.. ade orang bagi salam kat aku.. bile aku toleh ade sorang lelaki pangkat pakcik atau atok la.. lbih kurang 50an macamtu bagi salam kat aku.. aku ingat lagi.. muka bersih.. pakai baju batik jawa kaler coklat tuh ngan pakai kopiah jawa.. seluar slack kaki besar ngan selipar capal.. aku pun jawap la salam dia. kemudian dia mintak izin untuk duduk. aku pade mulanya macam keberatan la sebab aku malas nak layan2 kalau orang nak jual cincin2 ke batu2 ape ni.. aku kurang percaya benda2 ni sumer.. (mintak maaf la kalau ade yang terasa tapi hakikatnye tu pendapat aku la)

Tapi disebabkan mak bapak aku tak pernah ajar untuk kuang hajo aku jemput la dia duduk.. same tu aku offer la dia nak minum ape.. dia kata takpela cuma nak lepas lelah. pastu aku tak tanye ape.. aku just senyum and tengok wrestling tu balik.. tiba2 pakcik tu boleh cakap.. adik ni keluar malam2 sorang2 ni cari ape? tak takut ker? aku sengih jer.. takde carik per cik.. saje jer bosan dok kat uitm tu.. ni kuar amik angin malam.. lagipun nak masuk sekarang tak boleh.. tunggula pagi nanti bari balik.. nak takut ape.. ramai orang ni.. ahaha..

Kemudian dia balas balik.. bukan ape.. sekarang ni banyak jenayah.. lagipun sorang2 keluar.. kan bahaya.. aku cakap balik kat pakcik tu.. takde la pakcik.. saya keluar saya pg tmpt2 banyak orang bukan dok dalam hutan. hahaha.. pastu dia senyum jer.. kemudian aku tanye la kat dia.. pakcik dari mane nak ke mana? malam2 ni.. pakcik keje ape?

Pastu dia bagi jawapan yang memeningkan kepala.. aku ingat lagi.. jawapannye begini.. dari mana nak kemana tak perlu ditanya.. asal masih jejaknya kaki ke bumi.. biar kemana pun kita mengembara.. asal dijunjung ugama dituruti..
lepas tu aku dah taknak tanye lagi la sebab aku rasa pakcik tu macam orang tak betul ker atau orang alim2.. so sape la aku ni nak bual2 karang dibukak semua hujah2 aku yang tambah pening.

So selepas setengah jam macamtu.. dia pun bangun.. dia cakap terima kasih sebab tumpangkan pakcik duduk buat melepas lelah.. aku cakap.. eh takpelah pak cik ni pun bukan kerusi saya.. pakcik tu senyum.. selepas tu dia salam nak blah.. bila aku lepaskan salam aku ade 3 benda dalam tangan aku.. aku tengok pastu aku tanye kat pakcik tu.. ape benda ni..

dia kata.

1. misai harimau mati beragan (macam misai kucing tapi panjang dan keras)- ini boleh buat orang gerun pada kita.. (respect atau gerun) memula aku tak tau mati beragan tu ape.. ingat mati berangan.. rupanya mati sendiri atau mati tua. ni pun lepas refer kat orang2.
2. teras kayu (macam kayu biase bentuk macam dadu tapi besar - kaler hitam berkilat ) - ini boleh wat pendinding. kalau buat cincin jangan sekali2 bergaduh dengan orang.. kalau tak, tumbuk muke orang boleh pecah.. cukupla kalau digenggam semasa menumbuk itupun sekiranya dalam keadaan darurat..
3. buluh tumpat (buluh kecik yang takde rongga didalam- lebih kurang 3cm) - tak ingat ape khasiat..

aku tanye la nak watpe benda ni sume.. dia cakap cuma hadiah dari dia kerana aku tak macam orang lain yang memandang dia dengan hina.. aku cakap takkan la diorang pandang macam tu.. dia balas balik.. pakcik tak memandang dari luaran tapi dari hati.. dia leh nampak kot hati orang macamane.. hahaha.. nasib baik aku tak kutuk.. mau kene penampau..

so pastu aku pun buat tak tau benda2 tu.. aku masuk kan kat dalam pauch bag aku.. 2 minggu pastu baru aku teringat aku ade barang2 tu.. aku try la nak tunjuk kat member aku ni.. sebab bile aku citer kat diorang aku jumpe pakcik special ni diorang tak percaya.. tapi puas aku geledah dalam tuh.. tak jumpe2.. last2 diorang cop aku penipu.. hampeh.. malam tu aku mimpi.. takde jumpe sape2 cume aku mimpi suara sbijik macam pakcik tu.. tapi bunyi suara dia macam menderam.. macam bunyi harimau atau kucing mase nak bergaduh tu..

barang diberi seikhlas hati, dibuang jangan dihina jangan, hadiah diberi kembali lagi, ditunggu hari kemudian nanti,

pastu aku tak ingat ape.. yang aku ingat perkataan ni sebab aku tersedar on the spot mase tu angin kuat sangat.. aku dok tingkat 3 block N yang mengadap ke hutan tuh.. angin memang kuat waktu tu jam 3.30 pagi lebih kurang. then aku trus tulis ape yang aku mimpi.. sebab tu aku leh ingat lagi ape yang dicakapkan..

so nak tanye kat sini pade sape2 yang tau.. siapakah pakcik itu.. aku sampai sekarang terpikir2 pasal pakcik tu.. orang ke.. atau makhluk lain.. mungkin salah satu sebab benda2 tu hilang aku tak jaga bebaik kot.. kadang2 aku campak jer pauchbag aku tu.. kadang2 kene langkah.. kadang2 tido terimpit bawah badan aku.. kalau takat masuk toilet tu aku selambe jer.. mungkin kot sebab tu benda tu pulang balik.. tapi nak percaya sangat pun aku tak la jugak.. kadang2 aku pikir tercicir jer.. mungkin sebab aku cari benda tu yang terbawak daam mimpi tuh..

tulah salah satu benda plik yang pernah aku alami..

Rate

2

pakcik tu kecik hati kot...dia amik balik brg tu..
tapi menariklah situasi ni...
harap2 sape yang tau boleh tolong jelaskan.

Mungkin la kot.. alaaaa.. time tu aku baru umur 20-21.. hehehe budak2 menah lagi.. mane la tau ape2 pasal benda ni.. kepala gonjol lagi la time tu katakan.. hahaha

aku kureng sket kalau org bagi benda2 mcm tu
takut ntah apa benda pendamping/jin yg menjaga benda2 tu
karang tak pasal2 kau dapat 'kawan' @ diturunkan ilmu yg salah

kalau org alim yg jumpa kita dia tak kan bagi apa2 barang
selaunya dia bagi nasihat utk menyedarkan kita/menunjukkan kebesaran Allah
tak ada barang/makhluk yg berkuasa melainkan Allah

tu la pasal.. aku amik jer la tapi tak pernah la aku nak gune ke.. dah orang bagi.. aku amik je.. actually aku ni jenis yang tak baper kisah pasal benda2 mistik ni.. hehehe.. nampak ke dengar ke aku wat bodo jer.. janji aku takut pada yang 1 jer..

so mungkin la sebab aku tak beriya2 nak jaga or suke benda tu dia amik balik kot.. mungkin sebab salah bagi kat orang macam aku.. hahaha.. dah la aku sembahyang wajib pun rongak2.. mungkin tak sesuai bagi aku..

so kalau sekarang pun.. aku banyak bergantung pada ayat2 Al Quran.. ayat kursi, 3 kul, and paling penting ape yang arwah atok lelaki aku turun kan pada aku.. Al fatihah.. huhuhu

xtau ler nk ckp  takut khurafat jer benda tue... klu ayat Quran leh caya lagik..

Follow Us
hmmm.. tulah.. gaya dia cakap tu pun wat aku plik.. apsal bunyi dia macam pantun.. hahaha.. tapi aku tak tau la orang betul ker otang tak btul ker alien ke dia tuh.. dia banyak tersenyum dan ayat2 percakapan dia buat kita pning..

mmg style mentera mcm pantun kan?

mmg style mentera mcm pantun kan?

bro ko dak lendu eh?? u got PM

Rujuklah pada yang pakar dalam bidang ni.....lepas itu ada dtg lg tak org tua tu dlm mimpi TT?

mati beragan tuh mati senirik ek
aku ingat mati beragan tuh mati kempunan

aku pun ingat mti beragan tu mati kempunan..thanks TT,aku x tau pun kalau x bace post ni

die ader nak turunkan something kat kau kot...xkanla org main suke2 bagi jerkan..hurmm...pelik2..

wah sungguh misteri kisah ni...

isk! misteri betol cite TT ni.

tak tau la dia nak turunkan ke dia nak buang saka ke.. tapi aku tak pernah beranggapan buruk pada dia.. sebab aku tak rase ade perbezaan ape2 pun mase tu.. tak tau la kalau ade tapi aku tak perasan.. lagipun aku kurang sket percaya benda2 ni.. ape2 pun sampai sekarang aku takde dah jumpe benda2 tu atau ade mimpi2 macamtu.. cuma bakal istri aku sekarang ni memang lemah smangat.. kadang2 petang2 atau senja2 tibe2 muke dia berubah and mata dia macam putih meracau.. aku seram gak tapi nak tak nak orang yang aku sayang gak.. aku lempang jer laju2 same tu baca ayat kursi.. 3 kul.. alfatihah.. pastu pegang muka dia tenung mata dia balik.. alhamdulillah selalunya dia ok balik.. cume dia macam sesak nafas pastu tak ingat pae yang berlaku.. dah 2-3 kali gak la jadi.. harap2 tak makin truk la..

nak denga tak citer aku mase kcik2.. citer yang tak la baper seram tapi mengubah banyak tentang diri aku.. huhuhu

silekan tt

ok.. jap lagi aku sambung ok.. mau ngeteh kejap.. arini balik lambat sket kot..