CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dinosour_27

Himpunan Kisah Seram Ku-Page 47-Siapakah Yang Di Swimming Pool Itu

Reply 53# juragan_malam

btol btol btol.. hahahah.. gaya uoin dan ipin la plak..

orang dulu2 makan sumer fresh.. nak masak rebung ke..lemak pucuk ubi ke.. gulai nangka ke.. prghhh teringat mase kcik2 la.. ikut tok pompuan ptik pucuk ubi.. aku ikut jer.. mane sampai.. hahahaha.. amik pucuk paku la.. memang selera abis la.. suma fresh.. tu yang diorang umur panjang2.. zaman skarang 20 lbih pun dah ade kencing manis, darah tinggi, ape2 la.. hahaha..

lagipun udara segar yang diorang hirup hari2 tu.. bayang la.. macamane rasenye bangun pagi kat kg ngan bangun pagi kat kl.. orang sane hidu udara fresh tak ingat.. bau embun lagi.. kite bau asap ekzos.. ade bau 2t shell la.. petronas la.. mane tak cepat kong.. hahahaha

huh.........aku la yg cakap tu..
juragan_malam Post at 12-8-2010 00:51

yupp..tahu saje je nak test ..mana tahu 'bukan' juragan yg tulis ..

mujur mengaku ..

Reply 61# dinosour_27

salam pagi ..

tu lah kan .. udara mmg tercemar - makanan tak menyihatkan ..kurang pergerakan  - semer nak  mende senang  je ..berjalan kaki  klu boleh nak 2-3 langkah terus sampai .. yg dulu2 nak pegi sekolah naik basikal sampai berbatu-batu .. kita pulak klu boleh nak dihantar sampai depan pintu kelas terus ..

betul tu ea.. macam aku gak.. hahaha.. kalau boleh nak carik parkingyang btul2 depan pintu shopping complex ke mane2 la.. malas nak jalan jejauh.. hahahahah

Reply 64# dinosour_27

bab ni untung jadi org pompuan ...nnti 'drebar' hantar sampai depan pintu masuk ..then yg drive tu beredar cari parking ... lps tu janji nak jumpa kat mana ..

wah dah masuk crita lain pulak niee.

Follow Us
hahaha.. stended la.. kadang2 trmasuk topic lain.. nak tanye.. korang pnah tak dengar kisah kelawar besar.. sebesar manusia.. kisah ni jadi kat kg aku dulu.. ramai orang heboh.. katanya orang salah menuntut ilmu..

salam dinosour ..

hehehe-- mcm posting auditor lak masuk2 komen cete OT ... sori lah

apalagi dinosour ..cete lah psl kelawar man tu ..

menariknye cite dinosour ni..... sambung la lagi cite psl kelawar tu

ok. citer nyer macamne.. pada taun 2000-2002 macamtu kot.. kalau tak silap.. ramai orang kat kg aku.. pontian johor terserempak dengan kelawar sebesar manusia.. dikatakan bentuknya menyerupai kelawar tapi tinggi seperti lelaki dewasa berkepak seperti kelawar. terdapat beberapa pengakuan dari orang2 tua yang baru pulang dari laut yang disakat. seorang pakcik ni menceritakan yang dia telah terjatuh dari motosikal kerana terlalu terkejut apabila dia pulang ke rumah pada jam 3 pagi dan ternampak makhluk ini bertenggek di atas bumbung rumah dia seperti gargoyle pastu terbang..

terdapat juga cerita yang seorang mamat yang beru pulang dari memancing, jatuh motorsikal kerana dilanggar oleh makhluk tersebut.

masa tu cerita ni amat panas di sana. cume tak tersebar ke luar atau sengaja ditutup. setelah agak2 sebulan cerita ini senyap sendiri. tak tau la dah kene tangkap atau dah abis tempoh dia test ilmu tu.. tapi aritu aku baca citer pasal mister makhluk kat karak tu. diorang kata makhluk tu seperti kelawar besar.. adakah ianya bersangkut paut? adakah ilmu yang boleh menukar rupa manusia kepada makhluk seperti itu atau sememangnye makhluk itu wujud??

ok. citer nyer macamne.. pada taun 2000-2002 macamtu kot.. kalau tak silap.. ramai orang kat kg aku.. pontian johor terserempak dengan kelawar sebesar manusia.. dikatakan bentuknya menyerupai kelawar tapi tinggi seperti lelaki dewasa berkepak seperti kelawar. terdapat beberapa pengakuan dari orang2 tua yang baru pulang dari laut yang disakat. seorang pakcik ni menceritakan yang dia telah terjatuh dari motosikal kerana terlalu terkejut apabila dia pulang ke rumah pada jam 3 pagi dan ternampak makhluk ini bertenggek di atas bumbung rumah dia seperti gargoyle pastu terbang..

terdapat juga cerita yang seorang mamat yang beru pulang dari memancing, jatuh motorsikal kerana dilanggar oleh makhluk tersebut.

masa tu cerita ni amat panas di sana. cume tak tersebar ke luar atau sengaja ditutup. setelah agak2 sebulan cerita ini senyap sendiri. tak tau la dah kene tangkap atau dah abis tempoh dia test ilmu tu.. tapi aritu aku baca citer pasal mister makhluk kat karak tu. diorang kata makhluk tu seperti kelawar besar.. adakah ianya bersangkut paut? adakah ilmu yang boleh menukar rupa manusia kepada makhluk seperti itu atau sememangnye makhluk itu wujud??

sori kalau susah nak baca.. ni taip mase dalam kursus kawen ni. lambatnyer nak abis.. huhu.. dah panas dah bontot aku nie. huhuh

wah tahniah ..dino tengh kursus kawen  ke .... tak lama lagilah majlis klu mcm tu yea..

Aha ..bercakap psl karak ...sape forumer tu yg bagi info mmg ada sejenis makhluk yg tinggal kat 'terowong' kat area karak .. mungkin juga berkaitan dgn org yg belajar ilmu salah ...

Reply 72# dinosour_27

bro psl uitm lendu ko xde cite ke? gua mase kt sane ade jgk dengar2 kesah2 jgk..psl dayang kt tasik etc tu..kt blok2 baru sane pung ade jgk dengonye..
wah cgrts bro dh nk kawen nko eh? bdk mane?

Reply 71# dinosour_27

kisah kelawar ni atuk aku pernah citer..tapi ni dah lame la,kat dlm hutan kat sarawak.kes ni aku rasa dlm tahun 50an kot sbb atuk aku pun dah dekat 100 tahun dah umor dia.dia muda2 dulu mmg suke gi memburu.lg pun dia mememang ada lesen senapang utk jaga kebun.
   satu hari tu masa tgh memburu,atuk aku ngan kwn2 dia terserempak ngan kelawar ni,tapi saiz dia takde la sebesar manusia..dia ckp lagi besar sbb masa kelawar tu bukak sayap,boleh cover pokok yg sebesar beberapa pemeluk..diorang pun apalagi,terus tembak la kelawar tu,siap isi peluru beberapa kali.maklumla pakai senapang patah jer.sekali tembak satu peluru je.tapi x mati pun...lepas tu kelawar tu lari.setakat tu je la yg dia citer,aku pun tak tanye sbb aku kecik lagi time tu.

sekarang ni atuk aku dah tak larat,jln pun kena pakai tongkat..tapi aku respek atuk aku sbb dia x pernah kedekut ngan anak cucu,cuma aku terkilan sikit sbb atuk aku ni xnak turunkan ilmu kat aku.muda2 dulu kalau ada 'benda' tu nak mengusik,memang siap kena perambat ngan parang oleh atuk aku.

Reply 73# ea208964

kat terowong mane?entah2 jeepers creepers tak?boleh la try risik kat situ nanti,tangkap gambar,kalau dpt tangkap kelawar tu lagi best

Reply 76# sw00sh

silap bukan terowong ..gua ...

saya ada sorang kawan dok area gunung jerai, pangkat Tok Sheikh. Dia ni penahlah buat macam2 kembara....Dia penah masuk gua kak area Karak dan berjalan dalam tempoh seharian..tembus keluar kat batu caves...kat dalam gua tu..bukan setakat selorong je..tapi bersimpang siur. Kat situlah ada makhluk buas, gigi tajam kalau digigitnya tulang hancur.
satu lagi ada laluan gua dari gunung jerai terus ke Langkawi..mungkin sapa2 yang arif boleh menyelidik.
pintu dan laluan gua ini tidak dapat dilihat oleh mata kasar, hanya mereka yang ada kelebihan dan kebolehan saja yang nampak...ArMantoya
Urban Legend  Karak Hiway

gua ni lah kot tempat bigfoot sesat bersembunyi...dulu kan heboh kisah bigfoot kat hutan pahang...org2 tua yg berilmu ckp bigfoot bersembunyi kat dlm gua kat pahang n diorang ni jugak la yg culik jim thompson saudagar sutera yg hilang kat cameron highland tu

Reply 78# sw00sh

aha ..pernah baca datuk tamar jalis yg cakap jim thompson hilang sebab 'bigfoot' tu marah kes dorang kena halau dari tmpt tu kan ... kiranya jim thompson ni case in  the wrong place at the wrong time

ni mesti peminat sbdj ni...memang datuk tamar jalis ada citer pasal ni dlm buku dia tu...tapi kat forum ni pun ada sorang forumer claim yg dia jumpa sorang pakcik yg bagitau pasal jim thompson kena culik ngan bigfoot..ada kat dlm bod mps ni jugak..tajuk thread tu nama jim thompson saudagar sutera..mcm tu la lebih kurang