CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dinosour_27

Himpunan Kisah Seram Ku-Page 47-Siapakah Yang Di Swimming Pool Itu

Reply  ea208964

kat terowong mane?entah2 jeepers creepers tak?boleh la try risik kat situ n ...
sw00sh Post at 16-8-2010 08:48

bia betul  jeepers creepers ade kt mesia..aku tgk cite tu pn da mimpi 2 hari..hmy3:

Misterinya cerita TT... {:2_78:}

Reply  billionman78

billionman ...kayu ni agaknya yg noadabegau pakai tak ...ingt tak tred ...
ea208964 Post at 16-8-2010 14:57

haha,tak sangka boleh berkait dgn thread nodabega tu plak....tapi mmg x mustahil..nama pun bod mps..antara benang pun ada sambungan

Reply 74# havovasta

ada.. nanti aku citer ape yang pnah aku dengar and jumpe.. skang bz sket .. tunguuuuu.. hahaha

Reply 73# ea208964

InsyaAllah.. doa2 kan la.. nanti dah confirm sum aku jemput.. hahaha

Reply 89# Vokuro

Bro. dalam islam kita wajib mmpercayai alam ghaib.. and kita sendiri tak tau macamana alam ghaib tu kecuali orang yang dibuka hijabnya.. mungkin ada cerita yang direka dan mungkin ada yang bnar.. so kita sebagai manusia bolh lah baca sekadar mengambil iktibar atau kalau rasa tak leh percaya baca sekadar hiburan.. tak salah pun.. hahaha.. cheers.. nak kata tahyul atau tipu.. tak boleh gak.. mungkin benar terjadi.. karang kalau kita cakap tahyul berdosa pulak sebab kita mnafikan yang bnar.. just take it as something that is nice to read.. macam tengok katun or wayang.. kita tau tak btul tapi just untuk seronok2.. tak payah la bnda macamni nak gaduh2 nak heboh2 semata nak tegakkan apa yang tak pasti.. kita sam2 tak tau.. hahahaha.. dah la.. jangan pikir2 sangat.. kalau btul ada.. adalah.. aku pun tak pnah tngok.. mungkin just crita2 untuk hiburan..

Follow Us
Reply 83# ea208964

kiranya pak juragan ni Dato Tamar Jalis versi moden la kot.. hahaha.. malas nak taip2 pakai kertas bagai.. skarang guna forum jer.. hahaha.. opssss.. termengumpat plak.. sorry pak juragan., hahaha

Reply  ea208964

kiranya pak juragan ni Dato Tamar Jalis versi moden la kot.. hahaha.. mala ...
dinosour_27 Post at 16-8-2010 16:24

sekali baca aku ingat tamar jalis dapat pangkat dato',baca dua kali baru aku faham datuk tamar jalis

haaaa.. ni untuk havovasta.. aku ade cita masa aku kat UiTM lendu ni dulu.. hahaha.. tapi tak ingat la pnah citer ke tak kat cari ni.. kalau pernah.. mitak tolong Mod delete je la ok..

ceritanya macam ni.. aku ni mase muda2 dulu.. dalam 19-21 taun memang la nakal and keras kepala.. mak ngan abah aku memang pning kpala la ngan aku.. so kalau macam cuti sem ke.. aku suke balik lambat2 ke kg and balik paling awal ke u.. macam orang cakap aku ni tukang tutup pintu uitm mase balik kg and tukang bukak pagar la.. hahaha

so nak dijadikan citer.. ade la 1 cuti sem ni.. aku balik awal kira2 5 ari la gak dari tarikh sepatutnya.. sebab masa tu dah confirm bilik dok bilik and asrama yang sama.. so kunci tu memang aku ada la.. masa tu aku dok block N kalau tak silap.. masa tu kitorang 1st batch yang rasmikan bilik tu..

malam tu dalam kul * aku kuar la pg makan kat taman kat depan tu.. taman ape eh .. aku pun dah lupa dah nama dia.. so lepas makan2 nak masuk balik la sebab boring sorang2 kan.. ingat nak balik bilik men game jer.. mase balik dalam kul 10 tu.. aku kira ada dalam 3-4 bilik jer yang aku nampak ada lampu.. mungkin dak sabah srawak yang tak balik.. or yang ade program kot.. aku wat bodo jer la.. so aku pun balik bilik.. salin2 pakaian.. tibe2 dengar macam ade majlis hariijadi.. mcee siap cakap mari kita nyanyikan lagu selamat hari jadi pada.. nama aku tak dengar sangat.. tapi srrious aku tak tipu.. memang clar.. siap ada suara orang2 ramai macam tengah sronok2 ktawa2 happy2..

aku pun ingat ada la sape2 buat birthday party ke ape kr.. aku kuar la sebab aku plik sape je buat bday party sebab aku rase tak ramai yang balik.. staff ker.. so aku kuar dari bilik aku turun la bawah.. kat parking dpan blok N tu.. aku tengok sumer gelap.. and suara2 tu rupana datang dari dining hall yang kat tengah tu.. padahal gelap jer.. ahhaha.. yang pelik aku tak rase seram.. mungkin sbab masa tu awal lagi.. or sebab diorang tengah wat bday party.. so takkan nak kaco aku kot.. hahahha

aku pun masuk bilik.. tapi tak lama pastu dalam 10 minit aku dah takda dengar ape2.. rupnyr diorang pun ade sambut bday party eh.. gile ah.. tapi memang jelas mcee tu cakap and suara orang tengah bual2 happy2..

so kalau ada sape2 dengar lagi.. pg la kot2 diorang bagi kek ker.. hahahahah

Reply 108# sw00sh

hahaha.. tula pasal.. salah eja plak.. puasa2 ni slow sket.. haahaha.. ko baca gak kr SBDJ tu swoosh.. best tuh siri tu.. dulu aku kalau baca sering terbayang2 apa yang dia citer.. pastu malam2 takut.. hahaha.. padan muka.. tapi cara penceritaan dia tu.. kalau tak btul pun or direka2 memang la tamar jalis tu hebat.. sebab memang real.. tapi kalau real la.. dia tu memang berani la.. hahahah

Post Last Edit by juragan_malam at 16-8-2010 17:07

Reply 70# dinosour_27

ramai orang kat kg aku.. pontian johor terserempak dengan kelawar sebesar manusia.. dikatakan bentuknya menyerupai kelawar tapi tinggi seperti lelaki dewasa berkepak seperti kelawar.

itu JETRAY...

ape jetray tu bro? okan pari ker? tak pnah dgar pun... citer la sket kot2 boleh kongsi pengetahuan kat sini.. berminat gak nak tau..

Reply 111# juragan_malam

jetray yg hat mcm kelawar+pari tu ker...mcm dlm cite ben 10 plak..(aiseh kantoi tgk ben 10, bkn aku aa anak2 jiran aku hehehe ..

Post Last Edit by havovasta at 16-8-2010 19:10

Reply 112# dinosour_27

bob psl kes blok N tu mmg blok tu blkg die utan kan..siap diorg ckp org kg lendu bela lembu kt situ n pnah aku nmpk 2 3 ekor lembu tu memalam lepak kt bawah blok tu hehehe..so psl taman depan uitm tu taman dimensi..yeahh mmg situ port..bob aku dh igt dh ko sape.siut lu hahaha psl blik lu dlu lu dok ngn buaye kan? bgus la mmg angker blek tu psl ko port men gem buaye lak ngn aktibiti die..hehe skli jejak kasihan la plak

anyway psl kes kt blok D (dang anum), bdk2 snior ppoan (blok tu asl ppuan tp pnah jd blok laki latter on psl mase blok ni jd blok laki aku pnah la tgl kt blok ni, skg ni xtawu blok laki ke ppuan) pnah ckp kt area tasik, sebleum di buat asrama baru ade 'sepasang adek beradek'..mende ni si ppuan name die dayang yg hat laki lak aku lupe name die..nnti kalau aku korek2 mber2 aku cite blk..so port n rumah die mmg kt tasek tu..dlu tasek tu mmg terbiar, xterjage n kotor, dlu mmg gelap situ..kalau jln kt situ lepas kelas mlm mmg angker..siap leh port romen2 lagi.pnah la pak gard name mak som kejo couple nk romen situ..so kesah psl si dayang ni ble dh buat blok baru yakni blok2 ppuan sekeliling tasek tu mgamuk la die..so mase mule2 bdk2 ppoan pindah situ klu kne histeria mmg ppuan tu akan jd name die 'dayang'.kalu tanye je mesti die ckp name die dayang..xkisah la ppuan mane pung..mesti name die dayang..so klau ustat tanye kanape die kaco die ckp korg dh rosakkan tmpt aku, pastu aku nk cr adek aku..mcm tu la psl aku pun dengo dr senior2 yg cite..

pastu bbalek pd kesah kt blok D ni, akak2 senior pnah ckp si dayang ni kalau time azan subuh musti dengo soare die mendayu2 mcm fullow azan tu..yg ni bkan takat akak kt blok D ni je ckp tp kire blok yg dekat ngn masjid n tasek tu smue ckp pnah terdengo..aku nk describe mcm mane die fullo azan tu xbape nk reti skit..tu la kesahnye serba sedikit wat mase ni..aku xtawu la bob @ dinosor kalau ko pnah dengo..kt lap lepas cafe baru kt umah rehat tu pun diorg ckp pnah makan nyawa psl ade sorg mamat moto meninggal layan lap kt situ..mase batch aku pun ade 2 3 eksiden jgk kt lap tu...  tp xmati la...

aku tak prasa la ko sape.. abih ko pecah nama aku kat uitm.. hahaha.. memang aku dok ngan buaya.. terer tak dinosour tinggal sebilik ngan buaya.. buaya tu plak.. nama je buaya penakut yang amat.. hahaha.. aku tak tau mane dia skarang.. lost contact.. memang pun.. yang ada dayang.. kat tasik.. utan blakang tu tmpat tinggal ketua kg ngan panlima dia.. ada orang cakap muka ktua kg tu sebesar dulang.. tak dapat disahkan..

tapi sepanjang dok sana.. adala beberapa pengalaman misteri yang aku lalui.. nanti sambung lagi.. dah nak buka pose dah ni.. hahahha

Reply 113# havovasta

hahahhaha....................kadang2 layan best gak.....
nice stories bro.....teruskan berjuang!

hahaha.. ceis.. aku ye ye ingat jetray tu betul2.. rupenye katun ben 10.. hahahah.. nasib baik bukan macam starscream.. kan bentuk dia macam kelawar... udah masuk transformers plak dah..

hmmm.. salam sumer.. slamat pagi.. pagi2 ni la tak leh nak tido.. apsal ntah.. aku dari kul 3 pagi tadi tak leh tido.. tibe2 terngiang2 bacaan doa.. pastu terngiang2 99 nama Allah.. sampai la pagi ni.. malam tadi malam ganjil ke eh? lailatulkadar ke.. sampai la pagi ni takleh tido..

tiba2 terasa diri ni kecil lemah sangat.. ada ke ape2 yang terasa seperti yang aku rasa..

salam.. dua 3 arini aku bz ngan umah baru aku.. bukan umah baru la.. umah second tapi baru bli ngn orang.. so aku ngan tunang aku ngah penat mengecat la.. pastu masing2 membayangkan ape nak hias la.. ye la first time ade umah sendiri.. selalu nak hias pikir umah orang.. nak watper kan..

so dalam2 mengecat ni.. aku teringat yang aku nak mintak sape2 yang ada ilmu tu nak buat pagar skit.. kalau tak aku ingat nak wat kenduri doa selamat jer.. panggil orang wat makan2 and baca yasin.. ade sape2 leh bagi idea.. which one is better..

teringat pasal umah ni.. ade la kaum kerabat aku dulu.. kerabat jauh la.. dok kat Kebun Teh Johor.. kene ganggu ngan toyol.. bukan dia la.. anak dia actually.. setiap malam.. anak dia yang memang dilatih tidor sendiri ni akan ketawa terkekek2.. macam ade orang tengah main ngan dia.. masa tu dalam kul 2-3 pagi.. so si wife ni akan bangun la tengok and then takde la fikir bukan2 dia tidor kan la balik.. lepas beberapa kali jadi macam tu.. si wife dah start cuak.. dia bagitau kat husband dia.. and diorang plan la..

1 malam tu.. diorang dengar balik anak diorang ketawa2.. dalam kul 2 macam tu.. so diorang pg intai kat pintu.. semenjak diorang dah pakat nak tengok diorang tak tutup rapat pintu tu dah.. memudahkan diorang mengintai.. so bile diorang intai.. diorang nampak toyol tengah main2 ngan anak diorang.. toyol ni lari2 keliling anak diorang yang umur setaun tuh.. pastuh toyol tu terbenam atas lantai.. tinggal kepala jer.. pastu pusing2 keliling anak diorang.. yang bini dia ni dah menggigil semacam..

datang husband dia.. masuk.. dengan menjerit Allah Huakbar trus disepak kepala toyol tu.. terpelanting ke dinding terus hilang.. semenjak tu diorang buat bacaan yasin 7 malam berturut2 pastu dah takde dah..

so aku rasa.. aku nak gak la buat ape2 yang patut kat umah ni.. kalau ada sape2 yang kenal2 ustaz atau sapa2 yang boleh tolong tu.. tolong2 la inform ok.. huhuhu.. taknak la nanti aku jadi macam tu.. naye jer.. hahahah

salam.. dua 3 arini aku bz ngan umah baru aku.. bukan umah baru la.. umah second tapi baru bli ngn o ...
dinosour_27 Post at 17-8-2010 07:11

seramnya...toyol da ade geng sepermainan ke..