CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dinosour_27

Himpunan Kisah Seram Ku-Page 47-Siapakah Yang Di Swimming Pool Itu

Reply 156# ea208964

uiii.. blom.. ahahaha.. ltih woo pose2 ni mngecat.. takat ni baru kitchen ngan hall jer.. tu pun tak cuci lagi.. bilik sumer lom cat.. ada sape2 nak membantu ka.. hahahaha..

Reply 157# havovasta

aku stp kejap.. kumpul duit kawen.. kalau tak kene bebel nanti.. hahaha.. transformers aku dah lbih dari hantaran kawen.. macamane? hahahaha.. mau tak kene bebel.. nanti dah kawen aku start balik., zamir pun aku dah lama tak jumpe.. nanti ape2 hal.. ko sms la aku.. tapi skang aku bz sket.. maybe pas raya kot aku free.. ape2 hal sms jer la

Reply 158# seeri_7843

ye ke.. tasik tu banyak orang bunuh diri? tak tau plak.. tapi kalau malam chap goh meh ke ape ntah.. memang pnuh la ngan kapel2.. smayang kot.. aku pun tak tau.. kadang2 tensen je aku nak balik jem memalam bute.. leh ker edit tajuk jer.. ok gak.. malas gak nak bukak benang banyak2 nanti leceh nak check satu2 hehehehe.. nanti akan difikrkan tajuk..

Reply  dinosour_27

menara yayasan selangor......mlm2 try lepak kat padang utara blakang a&w ...
juragan_malam Post at 19-8-2010 23:25

mana tau 3 beradik ? muka ada iras2 ker...??? ntah2 kut 3 best fren jerrr....

dino..die nak main cak cak dgn awk kot??
nasib baik dah masuk lif tuh xde jadi pape kat dlm lif tuh kan?
pnah member cite ade skali die nak balik dr opis mlm tu..masuk lif die nmpak ade pompuan rambut panjang dukung anak..bau hanyir semacam..tapi mel nye member nih lagi antu dr antu so die buat tak reti jela..dah biasa kekdahnye...

Dah tuka tajuk thread.. ok tak.. ke nampak macam skema.. huhuhu.. ape2 jerla.. janji aku leh share cerita aku..

Nak tanye kat kengkawan.. sape pnah masuk taman negara pahang.. ak baru first time masuk taun lepas bulan 7.. and aku ade pengalaman ngeri nak citer.. hehehehe.. atas kebodohan diri sendiri..

Ceritanya begini.. taun lepas bulan 7 company aku ade buat macam kem la kat taman negara.. aku tak pergi sebab aku malas nak join.. tapi on the 2nd night.. ade la sorang kawan aku tipon.. diorang nak mintak bantuan bawak benda2 yang tertinggal and beli beberapa items.. aku ni memang suke jalan2 and tak kisah la nak drive jauh2.. so aku pun setuju.. time tu kul 10pm.. aku cakap la tunggu la aku sampai dalam kul 2-3 pagi.. member aku mule2 macam tak bagi and agak keberatan nak bagi aku datang malam tu.. tapi aku still insist..

yang aku ni plak punye la bodoh.. sebab teruja nak pg jenjalan and nak pg sana.. sanggup tu call tunang tanya nak ikut ker tak buat teman.. nasib dia ikut.. kalau tak keras aku sorang2 kat taman negara tu.. aku pun tak tau taman negara tu macamane.. dah nama hutan simpan mesti la jauh ke dalam kan.. tapi tak sangka la plak 80km dari jalan masuk ke hutan tuh.. sumpah aku ingat 10-20 km jer dari jalan bsar..

so pas carik sumer items yang diorang nak.. dah isi minyak.. check air sume.. aku amik la gf aku.. aku janji dia temankan aku jer.. nak tido2 la.. huhuhu.. so kitorang bertolak dari kl kul 1 macamtu.. sampai la ke jalan nak masuk taman negara tu.. aku jumpe 2 road block.. 2nd road block tu btul2 kat jambatan sebelum nak belok kiri masuk taman negara..

kat situ la aku start menyesal sebab nak gak pg malam tu.. sebab ape.. mase polis tu tanya.. aku cakap la nak pg taman negara.. antar barang.. aku tengok muka dia berubah.. pastu siap bagitau.. hati2 lagi.. aku pun ngan bodo nyer tanye.. nape encik.. ada ape2 ker.. dia pun mungkin sebab taknak takutkan aku.. dia cakap.. takde ape la.. cume hati2 la.. kan dalam hutan tuh.. aku pun jalan jer la masuk.. mase tu dah kul 2 pagi kalau tak silap..

aku ingat nak masuk ke daam tu dalam setengah jam ker.. dalam 1-=20 km ke.. rupenye kalau tak silap aku.. 87 km masuk ke hutan.. bayang la baper dalam tempat tu.. awal2 ade la umah.. dah sampai tgh2 aku jumpe ade sebijik jer umah.. tu pun dah gelap.. orang yang tinggal kat situ mesti berani gile la..

so dah dalam 1 jam perjalanan tu.. awek aku dah start ngantuk.. nak tido dulu.. aku cakap tido la.. oh ya.. mase on the way tu tak de jumpe langsung orang or sape2 la guna jalan tu.. kecuali aku sket lagi nak terlanggar lembu tengah buat perhimpunan haram.. masa tu aku dah sampai part yangjalan berliku2 and ada pokok buluh besar tu.. aku dari awal2 lagi dah tutup tingap sume.. pasang radio slow2..

tibe2 aku nampak 1 kaki.. kaki jer.. sebesar pokik kelapa and itam sangat.. mula2 aku ingat pokok.. tu aku wat bodo jer.. tapi bile aku tengok kali kedia.. memang kaki.. btul2 sebelah kanan kete aku.. mase tu jalan dah kecik dah.. muat 1 keter je lebih kurang.. kiri kanan semak samun.. dah la jalan tanah merah banyak lubang.. so takleh bawak laju..

tibe2 gf aku tanye lambat lagi ke nak sampai.. aku cakap kejap lagi.. aku tak citer pun ape aku nampak.. sebab dia ni penakut.. karang dia yang labih2 susah plak.. so aku jalan slow2 elak becak tu aku nampak sebelah lagi kaki.. ish sket nyer tinggi benda tu.. tapi aku takde la nak berenti tengok ke atas.. tapi nasib la dia tunjuk kaki jer.. yang bestnyer.. dah lepas dari tu.. aku nampak ade beberapa pokok pisang kat tpi2 tu.. and masa tu aku memang pasang lampu high beam.. aku nampak terseli antara pokok2 pisang tu.. pompuan ke laki aku tak tau.. tapi rambut panjang sampai kaki.. pakai baju putih.. tapi dia membelakangi aku.. nasib tak pusing depan.. takde la aku nampak muka dia.. dalam ati aku dah tersentap sangat2.. nasib mase tu awek aku ade.. kalau aku sorang harus ditumpang kan.. aku doa la jangan la dia naik ke terbang ke sebelah aku.. nanti awek aku nampak.. susah.. aku nak control keter lagi.. na control dia lagi.. karang smua masuk semak karang.. tapi alhamduLillah la.. sampai ker resort tu.. takde ape2 kejadian berlaku.. aku sampai dah kul 4 pagi.. citer kat kawan aku.. trus dia suh masuk tido.. dah ade bilik untuk aku.. gf aku tido ngan dia..

so esok tgahari aku balik bertiga ngan kawan aku tu.. so aku citer la ngan dia siap tunjuk tempat mane aku nampak sume.. time tu baru la gf aku tau.. and dia mati2 marah aku sebab tak bagitau.. aku cakap la aku bagitau nanti bukan makin ok.. nanti dia makin takut plak.. huhuhu.. tapi sumpah tu la pertama dan terahir aku masuk taman negara malam2.. kalau ramai2 takpe.. ni 2 orang.. ngan pompuan lak tuh.. huhuhu..

Rate

1

Follow Us
fuh berani betul kamu nih..

bukan berani.. bodo la bro.. main redah je.. kalau ape2 jadi kat aku ke gf aku malam tu..memang salah aku pun.. heheheh.. nasib baik takde ape.. tapi serious.. aku tak pnah pg taman negara tu.. so aku memang tak sangka kedalaman dia sampai 87 km.. jauh tu.. aku ingat 10-20km jer..

eh.. dah kene bold ke tajuk thread aku.. thanx mod.. nak tanye la.. ape maksud ikan tu? hehehe.. maaf.. orang baru

Reply 125# dinosour_27

sama je ngn ktorg selalu p amcorp mall sbb laki aku pun giler transformers. tapi dah lama x beli byk jenguk je sbb dah penuh cabinet xtau nak letak mana lagi.mmg best kat situ mcm2 ada rambang mata

hmmm.. kalau dah minat.. nak wat macamane kan? cakap la ape pun.. buat bodo jer.. hahahaha

Reply 166# dinosour_27

giler dlm nye nak menyampai masuk ke hutan tu..dahla ko masuk time2 mlm lak tu.mmg logiklah kalo berjumpa ngn benda2 xdiingini tu alangkan aku aritu p kenduri kawin kawan baik aku kat rengit pun laki aku dah ngamuk jauh rupanya.dah sampai tapi nak menyampai ke jln besar umh dia pun makan 25 km jugak ghupenya

hahaha.. tu la pasal.. jauh.. takpe la.. kalau tak macamtu.. takde la aku tau baper jauh nak masuk dalam tuh.. hahaha.. 87km tak silap aku.. nanti tanya kalau ada orang2 dok kat area2 situ yang join forum ni.. sebab aku tengok signboard dia 87km

aku dulu pernah gak sekali masuk tmn negara
tapi aku ikut jln air
rasa nk patah pinggang beb sbb duk lama dlm sampan panjang tuh
sewa banglo kat situ 3 hari 2 mlm kot
tak kene sakat pon ngan antu
tp kene kacau ngan monyet
da nama pon monyet
2 kali plak tuh....jahat btol la monyet tmn negara nih:@
sekali tuh aku kene kejar ngan ketua derang....
sampai tersungkur tergolek aku jatuh sbb mencicit lari
sekali lagik dia redah masuk bilik anak dara kitorg
sib baik dia tak bawak larik baju ke hapa
bila kita halau dia sergah kita balik
rasa cam nk trajang jek
pas tu aku serik nk bukak tingkap
tutup la 24 jam selama dok kat bilik tuh

Reply 174# seeri_7843

kalau ikut jalan air naik ikut mane eh.. macam best.. baper tambang.. nanti turun kat jeti tu eh.. tu la.. tak tau tapi main redah.. padan muke.. kalau pancit ke keter aku tengah2 malam tu.. memang tido dalam utan la jawabnyer.. hehehehe

alamak....sorry la dino
aku tak ingat kat mana jeti dia....da lama dah
10 thn lepas.....tambang plak abg aku yg uruskan
aku tinggal naik jek
tapi kalau naik sampan aku agak dlm 3 jam kot

Reply 1# dinosour_27

salam.. setau kita la kan.. dulu buluh tumpat tu arwah pakcik ada apungkan kat
dlam air.. lepas tu dia mandikan baby nie.. masa tu dia kata kalo jatuh pun x patah
gaknye buluh tu khasiat dia kebal kot... minta maaf   eh kalo salah tolong betulkan
nak tanya pun pakcik kita dah arwah.. ..

Reply 177# syasyamimiaiman

so baby yg dah dimandikan dgn air buluh tumpat tu ..tak sakit lah klu dia  main kasar skrg yea...bahaya gak tu ... sbb nnti dia main kasar dgn budak2 lain dia tak rasa sakit ..so tu jadi kes terlebey gurau sampai kawan sakit tu ... tak boleh salahkan dia sbb dia pon tak rasa sakit kan ..

Reply 178# ea208964

ermmm.. nk kata dia x de rasa sakit x gak.. pasal pernah terjatuh luka kat dahi.
tp cepat la luka tu bertaup.. cuma bila dia besar dia lebih suka dng ilmu mempertahankan diri...
lasak pun bole tahan.. tp sampai skang kita still heran kenapa dia dimandikan ngan air buluh apong
tu, coz ank2 buah yg lain x de plak kena mandi air tu....

Post Last Edit by ea208964 at 20-8-2010 16:45

Reply 179# syasyamimiaiman

agaknya pakcik tu ada kelebihan untuk tguk samada kebaikan yg diberikan pada baby tu boleh dikawal dgn sebaiknya bila dewasa nnti  ... kdg2 org2 tua buat sesuatu bersebab ..kita yg tak tahu ... klu tak takan baby tu sorang je yg dipilhkn

segalanya mungkin jika diizinkn Allah Swt

* smlm baru terbaca kisah air jampi spesel tuk jadi kuat dari buku Shadows of the Prophet: Martial Arts and Sufi Mysticism By D. S. Farrer