CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pejai_arts

Kisah seram rasukan di bukit larut..

aku pernah check in sini...dgn family aku time aku umo 14 gitu la...
mmg angker....

oohhh aku pong ada pengalaman  kat bukit larut ni. sampai kawan aku ajak aku p lg pong.. ...
dyea Post at 18-8-2010 22:32

citer la dyea...

Post Last Edit by pu3_rania at 19-8-2010 08:28

Bagus cara TT bercerita coz dia bercerita dgn  penuh keikhlasan sebab tu ake terasa keseraman bila baca cerita TT ni
Bila tengok gambar bunglow tu teringat yg aku pernah tinggal kat bunglow mcm ni di Seremban semasa Pak Su jadi pegawai JKR di sana
Itu pun setiap kali musim cuti sekolah panjang Pak Su akan ambil aku tinggal di rumah dia
Memang seram kalau tinggal seorang kat rumah mcm tu
Dapur nun jauh kat belakang di pisah dari rumah induk.Almaklumlah rumah zaman kolonial British kiranya dah berzaman rumah tu so itu yg menyebabkan keadaan rumah2 tu nampak  menyeramkan

aku dah byk kali naik bukit larut..buat photoshoot...

cume sekali jer aku tido kat banglo besar...yg dekat jambatan gantung tuh..
3hari 2mlm..tp x adalah apa2 terjadi..cume masa mlm..klau masuk toilet dia...aduhaii...
senak jer rase..dan ade 1 mlm tu..kabus putih masuk dlm rumah..tak boleh nmpk ape2..
dlm 5min ilang...

best citer TT... seram..

Reply 41# berusjamban
cerita la kat cni..... sama2 berkongsi cerita...

Follow Us
Reply 44# jAck666
Pasal kabus tu memang satu fenomena sebab bukan setakat kat luar jer yang kabus tebal sampai tak boleh nampak benda jauh, dalam banglo tu pon berkabus... bila mulut kita bercakap, 'asap' akan kluar dari mulut macam dok main snow plak

oo kabus tu ke.. btw sebelum kita org nak tunggu jip utk balik, memang ada tiba-tiba je kabus lalu tempat kami berkumpul.. memang tebal la, orang yg jarak dlm 5 meter pun dah tak nampak.. waktu ni ada org pesan jangan bergerak, semua duduk diam.. takut nanti 'sesat' x jumpa orang yg lain.. tapi aku rasa tu kabus biasa ja.. sebab sejuk dan nyaman..   

banyak kali pergi memang selalu ada ja kabus ni, sebab kalau tgk dari taiping pun, puncak bukit larut ni memang selalu tutup awan..

Reply 48# pejai_arts

Bagi aku fenomena kabus tu sebab masa tu blum penah merasa snow/winter at oversea. So bila kabus tebal dan mulut berasap bila bercakap tu yang kita orang jadi jakun jap

best nyer ader kabus

tapi masa aku naik dulu
tak ade lah rase sejuk sgt
setakat rase dingin jek
time panas kot masa tuh

Kalau muda lagi bole la try, jalan dia curam banget, sebab tu only 4x4 jer yang lepas panjat.

...
bronches Post at 18-8-2010 23:53

hehe alamk..takut gak..mau tercabut lutut aku kang..

iols muda lg..xpe..iols try k..

Post Last Edit by dyea at 29-8-2010 22:05

Reply 42# siputsedut

humm...
saya tinggal kt rumah Rehat Bukit Larut. dua malam.  bawah skit dari Rumah Beringin
yang menghadap titi gantung.
mula2 sampai dah rasa lain dah.. dah la pergi berdua je ( asalnya berenam). kat tgh2 hutan lak tu .
jiran paling dekat pong Beringin je. dekat3 pong kalau menjerit belom tentu Banglo Beringin  boleh dengar. Tapi tawakkal je la..
Rumah kitorg tinggal tu.. bilik 4. setiap bilik ada bilik air yg agak besar. Dengan sliding door yang panjang tanpa ada langsir.
Phewww...memamg kitorg tak berani nak toleh menikmati pemandangan luar lama2 waktu malam... takut ternampak bukan2. tp pemandangan dari anjung tu memamg cantik la..bole nampak gemerlap cahaya pekan taiping n laut n rumah api.

Malam pertama,
ok lagi..kitorg masuk rumah sebelom maghrib. Kitorg make sure sumer pintu bilik tertutup kemas. kitorg pilih bilik paling depan sekali.
malam yang ni ok lagi...lps maghrib je kitorg baca yassin. buat pendinding. kitorg bwk al-quran . mmg dah prepare awal2 sbb dah tau nk masuk hutan n takut jadi apa2. saya baca kat ruang tamu and kawan saya baca kat bilik. tak de apa3 yang terjadi.. cuma ada bunyi sumthing yang pelik. bunyi orang memasak. tp bukan dari rumah tu. bunyi orang yang memasak dengan sesungguh hatinya ..yang kong keng ..kong keng ..bunyi sudip  berlaga ngan kuali. nak kata bunyi dari rumah beringin. jarak tak memungkin kan kitorg dengar apa2 dari rumah beringin. n bunyi ni waktu malam je. n ketara antara jam 10-12 mlm n 4-5 pg. n mana ada lg rumah lain dekat2 tu. Rumah tEmpinis jauh ke bawah..memang takkan nampak dari situ. n satu lagi rumah rehat bukit hajau...jauh lg ke atas.

nanti sambung lagi..

Reply  siputsedut

humm...
saya tinggal kt rumah Rehat Bukit Larut. dua malam.  bawah skit dari  ...
dyea Post at 29-8-2010 22:03

errr lagik2? malam kedua camaner? oke?

errr lagik2? malam kedua camaner? oke?
siputsedut Post at 29-8-2010 22:11

Sambung lg..bunyi memasak tu macam jauh. bukan dari dekat2 rumah.mcm dari hutan je. ye la mana lg ..

ok mlm kedua

petang tu kitorg tumpang jip staff TM utk ke puncak bukit larut utk tengok sunset. kt puncak tu ada stesen Telekom yang asalnya bekas kediaman J.W.W Birch.
masa kat puncak tu, staff TM tu tanya kitorg " mana lagi kwn2 yg lain?". Kitorang cakap la.."kitorg datang berdua je". Diorg terdiam sekejap. Pastu staff yang lain menyampuk " diorg ni ada ilmu silat ni". Kitorg dah rasa mcm ada sumthing dari nada diorg ckp tu.   Staff tadi tanya kitorg lagi " Macam mana rumah tu, ok tak?" Kitorang cakap la. alhamdulillah,pakcik setakat ni ok lagi". Pastu yg sorg lg menyampuk."tak ada apa3 kot".

Malam tu masa hantar kitorg, pakcik staff tM dua org tu jenguk masuk rumah kitorg jap. tgk3 kan  keadaan rumah. n siap pesan, tak payah la bukak tV, tv indon byk citer hantu.  Kat ats bukit tu walaupun dekat ngan Pemancar, tp TV indon yg dpt signal lbh kuat. n pesan lagi kat kitorg jangan lah bukak sliding door tu malam3.

Lps je pakcik tu blah kitong makan2,  tu kitorg dengar lg bunyi org memasak. n malam tu pinggan pong kitorg tak berani nak cuci. rasa x selesa nak berlama3 kt ruang tamu. terus je masuk bilik n tutup pintu...Lps solat saya rasa malas la plak nak baca yassin. so saya baca beberapa surah3 pendek yg saya hafal je. kwn saya plak, lps solat dia bukak yassin. baru je sikit dia baca...GEDEGANG!!!! bunyi pintu kena hempas. Pintu dalam rumah tu. saya yang dah nak pejam mata terus tak jadi tidur. bukak al-quran. ulang baca ayat qursi. Walaupun hafal ayat qursi, tp bukak gak al-quran, takut tersalah baca dengan keadaan macam tu. lps tu dengar lg bunyi orang berjalan. n sekejap3 bunyi lak orang berlari.  Di luar bilik kitorg tu. Rasa nak balik rumah time tu jugak.

Sambung lg..bunyi memasak tu macam jauh. bukan dari dekat2 rumah.mcm dari hutan je. ye la  ...
dyea Post at 29-8-2010 23:31

hahah...aah..kalu dok kat mrsm tuh pong dapat channel indon...

skeriiiii...pastuh ape jadik??? uols keluar takkk tgk?

Post Last Edit by dyea at 29-8-2010 23:37

Kitorg dah tak tercakap apa dah. tak tahu nak g mana. tak tahu nk mintak tlg ngan sapa. kwn saya tu habiskan jugak bc yassin.  even dah abis baca tu pun still lg ada lg bunyi org berlari. kitorg tertidur dengan mulut terkumat kamit baca ayat ayat qursi2. nasib baik gak bole lelap. tak tahu la mcm mana klu lnsung tak bole lelap. tarik selimut perlahan hahhaha tersedar tgh malam  lansung beb tak berani nak bukak mata hahhaha. n sekali lg pagi3 buta kitorg dengar bunyi orang memasak dengan happynya.

Esok tu..bila dah turun dari bukit larut, baru la kitorg buka cerita masing3. masa kt ats tu mmg kitorg tak sebut lnsung pasal menda3 yg kitorg dengar tu. kwn saya lagi kesian, dia tak bole tidur, sbb malam tu dia denagr  pintu rumah ( dekat ngan pintu bilik n sliding door) kena ketuk n tendang. saya pengsan time tu. nasib baik la "menda" tak kacau smpai ke bilik.  n setakat bunyi2 je. agaknya sbb pendinding jugak kot

so tu je la cerita nya..tak de la hebat sgt pengalaman kitorang. tp buat kitorg yang agak penakut ni, sorry la utk second time. tak sanggup rsnya.

hahah...aah..kalu dok kat mrsm tuh pong dapat channel indon...

skeriiiii...pas ...
siputsedut Post at 29-8-2010 23:34

of coz la tidak tidak tidak . buat3 tak tahu je. maunya pengsan terus klu tgk ngan mata kepala sdiri. agaknya sbb mlm kedua tu kitong masuk rumah dah mlm. n baca yassin pong kt bilik jer. tak buat dah kat ruang tamu sekali macam mlm first.

Eh siput, tak ada apa3 cerita ke yang awak dengar sepanjang duk kt taiping tu..?

of coz la tidak tidak tidak . buat3 tak tahu je. maunya pengsan terus klu tgk ngan mata kepala s ...
dyea Post at 29-8-2010 23:42

ooo yer ker...tp still..seram tuuuu...

errr saye ni jenis tak dibukakan mata dan hati dengan mende2 mistik...pengalaman kawan2 ade la..pengalaman sendiri tak de kot...

Reply 59# siputsedut

house mate saya..pegi a month after, pegi by group ramai3. yg group lelaki stay kt rumah kitorg tgal tu...n perempaun rumah beringin.

n  diorg ni jenis berani..lepak3 baring3 n tidur kat anjung tu je..n mlm tu diorg ternampak 'anak ponti" kt ats pokok besar. n pokok basar tu menhadap bilik yg kitorg tgal . n that nightjugak ,  dua buaian berayun kt taman tu  dengan sendirinya. nak kata angin, ayunan tu tak sekata plak