CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 8249|Reply: 38

pengalaman berniaga bazar ramadhan/aidilfitri tahun 2010

Aku dapat tapak outdoor menjual pakaian
Kesimpulan....
orang ada duit...purchasing power ok cuma.......
cuaca sekarang amat amat teruk.....hujannnnnnnnn ribut.....ada hari bukak 2 jam ajer sebab ujan lebat...anda bagaimana?

smlm adik join 1 bazar kat tpt aku ni....melaka
peniaga lagi ramai dari pembeli...
takde sales pun mlm tadi...
takpe...insyaAllah masih ada masa...
cuaca mmg ya..sgt tidak best..tapi nak complaint kat sapa ..Allah? huhu..so redha je la...

Aku pun, thn ni ambik 2 tempat, 1 tempat 2 tapak, tak boleh nak buka langsung kalo hari hujan...

tapi alhamdulillah jika buka ada sale..harap2 akan bertambah bagus drp hari ke hari..
jika cuaca berterusan hujan, sakit gak nak cover duit sewa tapak..

hujan awal2 puasa ni ok lagi..mari kita doa pertengahan ramadhan nanti cuaca terbaik untuk peniaga2 dapat duit raya..

saya putar lagi halim...
wang besar..wang besar..wang besar

tahun ni insyaallah ok kot...
cuma x nak set target besar2...takut kuciwa

hahaha...semalam ramai kawan2 yang berniaga call....ramai koochiwa....takpe...kalau ada rezeki untuk kita memang ada...kalau tak...itu sudah takdir...at least kita dah try

Follow Us
Sale semlm OK, w/p tak capai target..boleh bukak 2 jam aje..pastu trus hujan turun dgn lebat, angin kuat..

basah tudung aku..

salam,
ayu pun ada amik1 tapak bazaar kt kg... so far Alhamdulillah hari pertama ngan kedua sales ok la jugk walupun x capai target.. hari ketiga slow skit tp stil ada sales...
maybe minggu dpn InsyaAllah sales ok kot... kan mggu dpn da gaji.. harap2x la kan..

cuaca pun x tentu... kalau hujan xpa, jgn angin ribut sudah.. tu yg takut tuh... hujan nanti leh benti.. kalau angin sekali dia mai abis jatuh kepala patung.....

aku amik tapak bazar ramadhan kt uptown bdr perda, bkt mertajam. tp hari pertama pergi sgguh mengecewakan bila ada org len dok tapak aku. bila check dgn penganjur derang dh wat kesilapan rupanya sbb berlaku pertindihan 2 org dlm satu tapak. walopun aku mendaftar dulu utk tapak tu tp org tu xmo mengalah nk dok situ gak dgn alasan derang dh lama meniaga kt uptown tu plus kwn2 dia yg niaga keliling tu usha aku mcm nk telan jer..so, aku pun mengalah jelah dan ambik duit aku balik. belum rezeki aku agaknya..pasti ada hikmah yg Allah nk beri..

pinkish...dia x bagi tapak lain ker?

Reply 10# sinarfm
dia nk bagi tapak lain tapi hujung dunia dn xde org meniaga kt situ..kedudukan agak gelap plk tu. disbbkan aku niaga dgn anak2 aku jer, takut plk nk dok situ. lgpun aku dh xde mood bila terjadi mcm tu.

takper pinkish..ko gi cari tapak lain jer la.lagi senang kalu dah ada member yg niaga.Selit kat sebelah dia jer atau tumpang ngan dia...boleh gak tu...

Reply 12# sinarfm
skrg ni aku niaga sabtu dn ahad je lah.mgkin dkt nk raya nak nyelit je kt mana2 tumpang niaga sekejap2 hehe

salam,
ayu pun ada amik1 tapak bazaar kt kg... so far Alhamdulillah hari pertama ngan kedua sales o ...
affayu Post at 19-8-2010 11:50

boleh pulak mcm tu ye. tak mo mengalah lak. takpe la. ada la hikmah dia tu. lgpun cuaca tak menentu skrg ni. asyik nak ribut petir je. den dapat meniaga dlm kem sewa murah walaupun org tak ramai sgt. almaklum skrg ni tentera tengah operasi. alhamdulillah lah. lepas sewa tapak and untung dpt jugak walaupun tak banyak.

sonok nye dgr korang nyer citer psl meniaga...hakass mmg ader cite2 nak niaga camnih...tapi ati cam tak kuat jer...:cry:

Reply 15# hakass009

akupun x kuat sbnrnya tp ku kuat2kan jugak..bukan sekali dua aku menangis dgn mcm2 ujian ms meniaga ni..kdg2 org buli, yg tarik muka masam bila kita ramai customer dr dia pun ada..malah kdg2 aku x leh tidur bila kenangkan semua tu.
ms org amik tapak aku hari tu pun aku lari masuk kete jap sbb airmata aku dh meleleh sampai anak aku kata, mak ni mcm tu pun nk nangis, termalu aku jap hehe

niaga bulan posa sekarang ramai kawan yg mengeluh walau hari panas, jualan tak memberangsangkan, maybe sebab ramai tak berduit dek barang2 harga mahal sekarang sedang gaji takat tuh jugak....

kalu tgk kat pasar ramadan yg besa nih... byk tapak dah mulai kosong sebab peniaga tak larata tanggug risiko terusan berniaga makan modal.... makin teruk berniaga bulan posa tahun nih....

niaga bulan posa sekarang ramai kawan yg mengeluh walau hari panas, jualan tak memberangsangkan, may ...
totokreturn Post at 20-8-2010 20:27

ada banyak faktor jugak yang buat bazaar ramadhan tahun ni tak menjadi. 1 faktor duit (raya dah dekat tapi gaji bulan ni nak beli baju raya, guna untuk balik kampung) 2. faktor cuaca (tahun ni la nina pulak. so mendung and hujan je la jwbnya. yg meniaga uptown2 seantero pun teruk gak sale kot) 3. banyak sgt bazaar ramadhan yang bukak. (kalau tengok thread bazaar ramadhan berderet je.) Bila pengguna dah terlampau banyak pilihan diorang mesti utamakan masa nak pegi and balik + duit yang nak dikeluarkan utk beli makanan. Dah tu time2 camni pulak lah harga petrol naik, gula naik, gas naik. Camne nak untung?

ada banyak faktor jugak yang buat bazaar ramadhan tahun ni tak menjadi. 1 faktor duit (ray ...
9lives Post at 20-8-2010 20:48

tuh la cakap, rakyat makin ramai yg susah sekarang....sedang peniaga makin bertambah ramai dek desakan hidup.... nampak gayanya ramai la peniaga tahun nih tak beraya la jawabnya....

Reply  hakass009

akupun x kuat sbnrnya tp ku kuat2kan jugak..bukan sekali dua aku menangis dgn m ...
pinkish Post at 20-8-2010 17:43

pinkish jual barang apa yer? ala kat bazaar yg ayu nega pun sama gak.. hari ke-5 terus xdak sales.. takut gak... risau la jugak.. tunggu weekend ni la kot, kot2x sales ok.. dgr kata org keja bank dpt bonus ari ahad nih...

12Next
Return to list New