CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: izzuddin

pengalaman berniaga bazar ramadhan/aidilfitri tahun 2010

Reply 20# affayu
jual baju budak dan aksesori. jualan Alhamdulillah setakat ni boleh tahan esp klu hari Ahad. kdg2 tu ada gak masa yg slow, tgk org dh dpt gaji ke xle..aku ni keje nunggu org dpt gaji/bonus jer mcm kt penang ni 2/9 nnt org gomen lak dpt bonus huhu..

Reply 21# pinkish

la ni ayu dok menega kat Bazaar Ramadan Tesco Lama Sg. Petani. Jual tudung n aksesori...

confirm ke 2/9 nih org gomen dpt bonus,?.. ... . ayu org gomen pun x tau kami dpt ke tak... hehehehhehe....
yg tau gaji 25 hb nih... kiranya cuti merdeka day nanti depa sume pakat p keluar shopping raya rsnya...

Reply 22# affayu
bkn seme org gomen, yg 2hb sept tu utk org penang jer.. 25 ni org gomen gaji ahad tu jualan meletops le yek hehe..bln depan org gomen gaji bape hb?

tuh la cakap, rakyat makin ramai yg susah sekarang....sedang peniaga makin bertambah ramai  ...
totokreturn Post at 20-8-2010 20:59

entah la totok. peniaga bertambah, jumlah pembeli sama. purchasing power makin kecik. tak leh nak tumpukan 1 group customer je. harap2 next week dapat la jualan meningkat. dah la balik kg kena naik flight je ni..

entah la totok. peniaga bertambah, jumlah pembeli sama. purchasing power makin kecik. tak leh na ...
9lives Post at 21-8-2010 14:28

lebih takut dekat2 raya nanti, org dah sebuk beli persiapa raya, yg meniaga pasar ramadhan, termenung jerk la....  purchasing power rakyat dah makin menurun.... dan routine aku tgk ramai orang beli juadan kat tempat2 yg besar dan famous ajerk sekarang cam taman melawati, stadium shah alam, kg. baru... yg pinggir2 nih cam bleh kira berapa org jerk yg dtg beli...

tahun nie ekonomi kot.
cuma kena fokus masa berniagala
maklumla bulan Ramadhan nie banyak dugaannya

Follow Us
Reply 16# pinkish

sian ko kan...tapak owg amik..kalau aku ati kering skett...mau aku nk gak tapak tuh....sapa cepat dia nyer...yg salah penganjur tuh..so dialah yg kena pike nak kasik kat owg tuh tapak lain...

cuma ati aku lum kering betul nak niaga...aku hengat nk niaga baju kaftan, kian batik, ngan baju kanak2...ko agak2 ok tak....

lebih takut dekat2 raya nanti, org dah sebuk beli persiapa raya, yg meniaga pasar ramadhan, ...
totokreturn Post at 21-8-2010 14:44

aku baru jer terpikir nak tanya kat sini pasal jualan pasar ramadhan ni..

mmg selalu pegi pasar stadium shah alam pon..

yg menjadi kemusykilan sekarang.. rasanya ada 2-3 gerai yg dah stop meniaga... agak mengejutkan laa... dan mengecewakan sbb dalam 2 kedai yg tutup tu kira favourite gak - gerai bubur cha cha dengan gerai putu bambu...

gerai bubur cha cha tu haritu borak ngan dia... katanya first time bukak kat stadium... tapi bubur dia mmg marvelous laa... tu suka beli... tapi start last week hari apa ntah tak ingat.. diorang dah stop niaga, try beli kat gerai lain... tak marvelous cam gerai tu punya .. sob sob

gerai putu bambu lagi pelik... rasanya first week je kot derang niaga, pastu dah tutup.. dahlaa amik 2 tapak... pelik gak.. sbb gerai putu bukan supposed to be ramai peminat ke? tambah pulak derang je yg jual putu... now dah tutup... dah takdalaa putu bambu kat stadium tu... sedih betol laa...

rasanyaa last year takdala camni pon tak? mmg teruk ek jualan pasar ramadhan tahun ni?

aku baru jer terpikir nak tanya kat sini pasal jualan pasar ramadhan ni..

mmg selalu pegi pas ...
cyra Post at 23-8-2010 16:57

dari pengalaman saya pernah berniaga di stadium shah alam dulu.
pada saya sebenarnya ada kesilapan dari pihak majlis bandaraya.
mereka open terlalu besar sehingga 300 - 400 tapak kepada penjual.
penjual terlalu ramai dan persaingan terlalu sengit.
mereka tak control item2 yang dijual. sebagai contoh terlalu banyak
gerai menjual nasi kerabu tetapi tiada gerai menjual nasi laauk pauk..
air minuman juga begitu... kesian kepada penjual. tapak pasar malam
sekseyn 13 indah kabar dari rupa..
peniaga yang boleh survive hanya peniaga yang menjual nasi kerabu,
roti bom. roti john dan stik bbq dan makanan2 bermasak disitu sahaja...

dari pengalaman saya pernah berniaga di stadium shah alam dulu.
pada saya sebenarnya ada kesila ...
elle_gogo Post at 24-8-2010 09:02

hmm.. betolla kot... tahun ni yang perasan byk laksa.. laksa kuala kangsar laa, laksa utara laa, laksa penang laa...

pastu semalam dah jumpa balek bubur cha cha yg sedap tu.. rupanya derang bukak lambat.. kol 5 - 5:30 camtu baru bukak... huhuhu

putu bambu still tak nampak, patutnya bandaraya ada bagi tapak laa lagi untuk putu piring ke pulak... barulaa variety sket... tapi ntah2 takda org pon apply utk putu piring.. hehe

haih... tringin pulak nak makan putu piring... mana ntah nak carik... haritu beli kat pasar ttdi, tak sedap... gula melaka dia banyak sgt...

Reply 30# cyra

kalaula semua rakyat mesia mcm cyra,tiap2 hari beli food kat bazaar ramadhan,bertambah byk lah pendapatan peniaga2 utk raya nih....

Reply  cyra

kalaula semua rakyat mesia mcm cyra,tiap2 hari beli food kat bazaar ramadhan,berta ...
reesadora Post at 24-8-2010 13:42

hahaha... dengan perut tgh memboyot nih, dgn balek kerja nak layan anak dara yg tengah lasak macam ragam tu lagik, dengan hubby yg takdak kat rumah sampai lewat malamnya lagik.. haih... tak koseer saya nak masak untuk berbuka... untuk sahur jelaa yg mampu..

tak pernah singgah lagi bazaar stadium,..selalu tengok dari highway je...

taun ni memang kureng sgt...mukin sbb rega brg2 dah naik kot...

adik zura ada gak niaga kat bazar ramadan kat nusa perintis..jualan oklah gak..tp nak dpt 300-400 payah naa....sbb nya..ramai sgt peniaga...mukin pelangan pn  x taw nak beli tg mana satu..

tapi kalau ari mula2 posa dorang beli n rasa, i kalau sedap dorang mesti beli lg.

lepas abis waktu niaga, selalunya dorang ni akan tukar2 makanan n minuman...banyak sgt yg dpat..tp..ada peniaga yg kitar semula jualan dorang...contoh cam epok2, paw sambal, kuih2 yg dibagi tu semua yg kitar semula..kalau nasi lemak bungkus yg ada ikan, ikan goreng ntah bila punya..(ni yg kita dpt dr peniaga2 yg tukar mkanan)

adik zura jual x banyak, takut x abis...lg pn ari2 dia tukar menu, pelanggan siap order lg..
paling popular dia jual SIPUT SEDUT MASAK LEMAK CILI API...tp susah nk dpt siput ni...ramai pelanggan dok tanya2..

xbaiklah cam tu...

apa yg tak baik tu???...pelanggan yg tanya siput babi tu ke>>

Reply 36# mancismana?

alamak salah tu...bukan pasal tu....lupa nak cancel...aduyaiii

btw "xbaik cam tu" merujuk pd peniaga yg suka jual kuih recycle

apa yg tak baik tu???...pelanggan yg tanya siput babi tu ke>>
mancismana? Post at 26-8-2010 15:23

bukan siput babi ya sayang...tp siput sedut...cot..cot cot

Post Last Edit by keeah at 30-8-2010 14:42

alhamdullilah...bazaar ramadan keeah semakin rancak 2 minggu terakhir ini...tak menang tangan...

p/s...apa apa pun Solat Dhuha dan selalu berdoa dipermudahkan rezeki

12
Return to list New