CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: allsparks

Kisah aku dan Che Pon... update 7th Encounter pada 17/09/2010

Reply 194# ea208964

Salam,
ye lah Ea, kalau jadik carpet terbang, memang best..minyak pun jimat, takde traffic jam...best!..

Reply 193# allsparks

spark, ko pelajar UTP ek?..(wild guess jer)...

Reply 208# ctsueraya

ayoyo...cik pon tu pandai cari makan..dan cik pon tu tak mengenal bangsa kekdahnya....

teringat pesan kat sorang cikgu yenil ni..bangsa india jugak..dia kata kalau balik malam, jgn bawak daging sekali...ni lah sebab dia agaknya...

aku ada sorang anak buah lelaki yg mmg hati kering....
kalau dia balik kg masa cuti semester..
hob ...
monreyes Post at 28-8-2010 10:38

wish dapat jadik org mcm ni...tak takut kat cik pon..

Reply 217# rozzelle

rozelle, kena tindih ni selalunya masa separa sedar...kita tutup mata tapi nampak sekeliling, badan tak dapat digerakkan..terasa berat atas badan...bila dah bukak mata & boleh gerak-gerak tu, maknanya event kena tindih dah habis...

mana si allsparks yg bukak thread nih? aku dah siap mimpi hantu semlm. pastu masa nak tido rasa cam  ...
rozzelle Post at 29-8-2010 10:56

sabarlah cik.. saya kemengongan skang. insyallah update malam nehh

Follow Us
go go allsparks.... sila hapdet citer secepat mungkinss.... citer TT mmg best +lucu+serammm

tea sebenarnya tidak laa kerap terserempak dengan2 makhluk2 alus ni.. yang paling latest tea terserempak masa tahun lepas... masa tu tea keje shift di sebuah kompeni di pantai timur... nak buat macamana, tpaksa sbb ada inspection kan...

biasa tea abis shift kol 8 pagi - 8 malam or 8 malam - 8 pagi... tapi kebetulan ari tu, kawan tea on the next shift kebetulan MC... so, sepatut abis keje kol 8.30 mlm++ tea tpaksa balik dalam kol 3 pagi camtu, cam extended hour la, dapat rehat kejap between that...

dari site ke parking lot ada kena jalan dalam 300 meter & keadaan sangat sunyi sepi... site tempat tea keje tu mmg dah ade history, even org2 lelaki pun ade sampai histeria sbb kena kacau... cuma tea blom penah kena kacau lagi... masa tengah jalan2 tu dah rasa lain macam & sejuk & sepiiii sangat2.....

then tea buat2 keras semangat + letih punye pasal so tea gagahkan jugak balik umah... umah tea ke tempat keje tea dalam 25 km... masa half way jalan tu, tiba2 ada sorang pompuan pakai jubah kaler kelabu (or jubah putih yang dah buruk camtu) berambut panjang tahan keta tea... masa tu tea dah kecut perut.. "alamakkk,, ape bende nieeee... kenapa tahan keta aku lakkkk..." rasa nak nangis pun ade.... sbb mmg takde keta lain lalu lalang time tu...

then bila tea wat dono & drive menten 60 km/hr je, minah tu tetiba lintas jalan sambil melihat ke arah tea + menyeringai... "oh.. sh*t..." bentak hati tea, memandangkan mende tu cam nak langgar keta tea, tea pun elak ke lane kanan... tangan dah seram sejuk aje.+ rasa numb aje pegang steering... since dah lepas, rasa lega sket... tiba2 ter tengok kat side mirror lak, alaaa... menda tu followw laaa pulakkk..... demn.... nak nangis pun ade time tu, sbb tea sengsorang... kat rumah pun sengsorang sbb adik time tu ada keje kat kuantan, so, tak balik laa minggu tu....  

masa tu tea dah rasa melayang2 aje... bukan mak lampir tu aje melayang2.. huhuhu... so, tea still menten speed 60 km.hr even benda tu kejar, sbb tea tanak ada kemalangan ke ape2.... then, utk elak dari usha menda tu, tea pun tekan butang tutup side mirror, fuhhh... then dekat cermin pandang belakang pun tea halakan ke atas....

sampai umah... stil rasa seram sejuk lagi+ cuaca rasa sejuk cam ais.... tea pun baca "bismillahitawakkaltu alallah..." n tea bukak pintu keta + bukak kunci umah... masa nak masuk umah tu, tea bagi salam kuat gilerrr sampai gogar umahhh & baca ayat kursi ape2... bila dah tutup pintu & kunci, tiba2 rasa panass & warm aje + lega... masuk bilik tea terus mandi + amek wudhu.... pas solat subuh, baru tea dapat tido....
sekian citerku yang serba ringkas...

Rate

1

tea sebenarnya tidak laa kerap terserempak dengan2 makhluk2 alus ni.. yang paling latest tea terse ...
green~tea Post at 30-8-2010 18:19

adoi...dah tahap menyeringai tu yang tak tahan tu...gagah gak ko ye..kalau aku dah tak tau la camner nak buat
    sikit baik la keta baru, side mirror auto, kalau keta lama, kene tolak ngan tangan, lagi la sedih nak kene mengadap muka tu. Kalau buka tingkap kang dia masuk tumpang la pulak..

Reply 229# jai09

Bukan gagah benar jai, time tu pun kaki rasa sejuk tekan pedal minyak pun xrasa.. Rasa numb (takkan kena kencing manis lak tetiba, huhuhu)+ sejuk.. Hampir2 tea naikkan speed, tp nasib baik cepat sedar, maybe menatang ni nak suh aku eksiden, so aku takleh kalah...

Mane allsparks niehh? Kate nak hapdet pas terawih.. Ke wat 21 rakaat or lepak kedai kopi ngn rakan2 terawih? Huhu

Reply  allsparks

spark, ko pelajar UTP ek?..(wild guess jer)...
yenil95 Post at 30-8-2010 09:18

ex-utp... good guess.

percaya gak org belah2 barat ni dgn sihir kan?....
agaknya tengok tempat jugak kot...
yenil95 Post at 30-8-2010 01:14

Percaya... depa percaya ada hantu baik ada hantu jahat, Yang baik tu macam jelmaan orang yang mati yang kita sayang, yang jahat tu err.. dari org jahat la gamaknya.

Reply  ea208964

Salam,
ye lah Ea, kalau jadik carpet terbang, memang best..minyak pun jimat, ta ...
yenil95 Post at 30-8-2010 01:17

yenil, ea.

free memang la free cuma aku tak leh la pulak nak tetapkan destinasi mana aku nak pergi kan? hahahaha

tea sebenarnya tidak laa kerap terserempak dengan2 makhluk2 alus ni.. yang paling latest tea terse ...
green~tea Post at 30-8-2010 18:19

adoi..gila seram nih! aku kekadang balik kg tgh2 mlm tu tinjau2 gak kat luar kot ternampak..takde le plak..of course bukan aku yg drive..kalau aku drive tengok depan je la..kau siap ngelak lagi..

waa..sume cite best2..tepek lah lg ekk

*iols bookmark sini dlu*

seram siot pengalaman tea td
boleh plak akak pon tu folo lama2 kan
respek ar kat tea psl leh tenangkan diri smpi masuk dlm umah
kalau saye mau speed x hengat
huhuhu

Reply 159# twins

kat felda aii xpnh lagi dgr citer cik Pon...(kalu cite tu xsampai ke tinge aii, wallahua'lam la )
dan harapnye kekal lah begitu..he....
kalu hantu raye ade le dgr..sbb jiran ade bela...aiyarkkkkk!!

Reply 238# pearl.silver

Nanti share lah kisah hantu raye... Mmg best lah kan layan kisah ni... Especially musim2 nak dekat raye nihhh...

fuh! penat merempit...

aku pon nak tumpang cite pasal cik pon ni. kisah ni berlaku di Melaka dan makcik aku sendiri yg mengalaminye.
mase tu anak die yg sulong & 2 org lg cousin aku ni baru lepas kene sunat siangnya. jadi malam tu makcik aku ni jaga lah dorg ni sambil tangan ni dok mengait2.

Tetibe tgh dok mengait2 tu makcik aku ni dengar bunyi mcm kucing tgh mengeram. tau tak bunyi die camne? mcm kucing tgh makan pastu ade kucing lain dtg nak kacau pastu kucing tu mcm mengeram nak selamatkan mknn die. ha! gitu lah bunyi dia..
Jadi makcik aku ni pun buat bodoh je lah sbb die pikir kucing kat luar tu.. Pastu bunyi tu makin menjadi-jadi & makcik aku ni peliklah.

Dia pun nak menjengah ke luar tp cepat2 dia dihalang oleh mak mertua dia. Terkejut dia sbb tetibe mak mertua dia muncul. Seingat dia mak mertua dia mmg dah lama dalam bilik so mesti lah dah tido kan?! Pastu mak mertua dia ckp tu cik pon kat luar tu sbb dia bau darah budak2 ni yg baru lepas sunat.. Apa lg terkejut lah makcik aku ni terus die cepat2 peluk anak dia & cousin2 aku tu.

Tak lame cik pon ni bertukar sore teros mengilai. Sore cik pon tu mengilai fuh bole tercabut segala bulu2 roma ni.. Mak mertua makcik aku ni terus terkumat kamit membace surah2 dan hembus kat tangan dia yg dia genggam kan biji hitam. Dah siap baca2 tu terus mak mertua makcik aku ni keluar rumah & campak kan lada hitam tu keluar sambil pekik Allahuakbar. Pastu dah tak dengar lg dah sore2 cik pon ni dtg lg ganggu mereka sampai lah makcik aku ni terlelap sampai ke subuh...

Sekian cerita ku ini yg telah di ceritakan oleh makcik ku sendiri....

Rate

1