CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: dauswq

Taksub sains punca sejarah dipinggir - Khoo Kay Kim

dulu aku pernah risau jugak...sebab orang no. 1 pakar sejarah negara adalah bangsa cina. takut diput ...
tecito Post at 25-8-2010 23:22

Prof Khoo Kay Kim ni la salah seorang yg tidak bersikap Ultra Kiasu..krn apa?..krn dia benar2 faham sejarah Malaysia..dia benar2 faham apa yg terkandung didalam Perlembagaan Negara dan dia benar2 faham apa isu yg sensitif dan apa isu yg tidak sensitif.

AN cukup hormat pada beliau walaupun dia berbangsa Cina..

orang melayu je yg ingat sejarah sebab mereka berdiri pada sejarah yg betul, sejarah tak berguna pada orang cina pun sebab mereka walaupun tau takkan berdiri pada sejarah yg betul, itulah agenda mereka tak kira mana pihak2 pun

nak salahkan siapa,dah kita corakkan macam tu,dapat A sejarah xde makna kalu Sains dapat E,tapi kalu dapat E sejarah n dapat A Sains,memang bagus

nak salahkan siapa,dah kita corakkan macam tu,dapat A sejarah xde makna kalu Sains dapat E,tapi kalu ...
xpdckelate Post at 26-8-2010 10:18

sapa kata tak de mana sejarah dpt A nak biasiswa JPA sejarah wajib A tak silap saya..
bagi saya sejarah ni tak semestinya belajar akt sekolah kat ruamh pung boleh..
duduk dgn anak-anak boleh cerita sejarah kemerdekaan...yg kat dlm buku banyak yg dah diubah..
boleh cita ttg sirah rasullullah tu kan sejarah islam...boleh cita ttg kitamasa kecil-kecil dulu
tukan sejarah keluarga dan nak lebih terperinci carikan buklu-buku dia tak da masa nak baca
kita baca dan story kat depa. sapa itu alkhwarizmi, siapa ibnu sina, ttg alhambra, banyak weh
nak tak nak je. kadang kesian gak kat budak-budak ni jadi lab rat.nak memuaskan hati semua org.
so buat nonformal education di rumah, dlm kereta anywhere anytime...

Reply 64# arasham

realitinya begitulah,berapa kerat sangat nak bercerita pasal sejarah skang ni,semua sibuk bercakap pasal teknologi...kalu tanya pasal sejarah,berapa orang yang bleh menjawab dengan betul??

Reply  arasham

realitinya begitulah,berapa kerat sangat nak bercerita pasal sejarah skang  ...
xpdckelate Post at 26-8-2010 10:32

agaknya tu sbb ank saya dpt jadi pelajar terbaik SPM sejarah kat sekolah dia kut
bagi saya sejarah tu penting sbb kejayaan hari ini hasil dari perjuangan semalam.
kegagalan hari ini pun hasil dari kesilapan semlm dan bila kita renungkan sejarah yg lalu
kita dpt memperbaiki diri...

Follow Us