CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ipes2

Mari Share Kisah2 Pendek Yg Pelik/Seram/Unik Dari Serata Dunia

annehuda replied at 11-2-2022 03:44 PM
I ada beberapa certot i nak share masa i kat matriks

Certot 1

ha ha awak terus melukut di bilik orang lain ye haha
tapi besar la bilik awak, ada 4 katil singles. lebih2 lagi 2 org je penduduk

betul eh nampak tombol terbuka? eeeii ngeri lah kalau gitu
sy memang terkenal penakut. if wife takde, akn berkubu dgn bantal kiri kanan dan kunci semua pintu
juga akan kunci kucing dalam bilik paksa menemankan

annehuda replied at 11-2-2022 04:08 PM
Certot 2

ok kejadian ni pun kat matriks tu jugak.

i see.. ilmu pukau
busuk betul M tuh
M diculik oleh siapa agaknya

dibawah is cerita my sister

Edited by ipes2 at 14-2-2022 02:09 AM

cerita dari kakak.. (baju hijau)

ini cerita dari kakak saya
dia memang terer
gi sek menegah sains pengkalan chepa
time tu, berapa kerat je sekolah sains pon
dia eventually buat dentistry jadi dentist dan dilantik jadi one of the people yg interview dentists utk diambil kerja oleh kkm

masa dia di smspc tu, dia dok sebilik dengan few other girls lah
skolah asrama
dia cerita, depa came across this one girl diantara mereka tu
girl ini pendiam, duduk asrama kat tingkat 2 ke 3.. lupa
pemalu dan elak2 orang selalu
juga kadang2 nampak takut2
tak share hal2 atau issue2 dia dgn org lain

depa jugak dapati this girl nampak macam terganggu
kalau tak silap, dia pernah tetiba jadi macam over2 takut nya

only after lama dah dok smspc tu yg dia mula mengaku rahsia dia

sebenarnya, sejak awal2 datang ke smspc ni, dia sentiasa nampak ada seorang wanita berpakaian baju hijau, ie satu set hijau
dia nampak diwaktu senja dan malam2 sahaja
dan rambut panjang mengurai
lama2 dia perasan, bahawa org lain tak nampak wanita ini
so, jika depa buat hal hal social dalam bilik asrama ramai2, eg main terup lah yg sy boleh agak, maka this girl akan join2 tetapi wanita baju hijau itu akan ada lah dipersekitaran nya

budak pompuan ni bercerita lagi, bahawa bila mereka beramai2 borak2 joke2 ke apa, wanita ini akan ada lah diantara mereka, atau duduk2 somewhere, tetapi tidak bercakap dan hanya pandang pada dia dan tersenyum, dgn rambut mengurai ngurai mcm ditiup angin

ini lah sebabnya dia nmpk muka terkejut, muka takut2, anxious dan sebagainya.. kerana dia nampak wanita ini
..dan semasa dia bercerita ni, dia kata, dan sekarang ni tu ha wanita tu, tengah duduk diatas bingkai tingkap bilik kita sambil senyum dan rambut dua mengurai2 ditiup angin malam dari luar

ipes2 replied at 10-2-2022 11:12 PM
waahhh sgt best cerita ini
baru tahu ada benda2 gini

Tu la..dahsyat...
Ada yg korbankan suami atau isteri. Kena jaga mcmtu jugak la..letak dlm frozen coffin tu..pastu tkleh kawin lain smpai bila2.

Sorry mod dr ipes2.
Bz dgn menjahit.
Ni baru lega sikit..boleh rileks..
Smlm adik2 mai pulak..

annehuda replied at 11-2-2022 03:44 PM
I ada beberapa certot i nak share masa i kat matriks

Certot 1

Mesti matrik kat pongsu seribu..

Hihi..

Edited by ipes2 at 14-2-2022 02:06 AM

Ni kisah tak seram, misteri sikit

Dulu..sorg tok menakan suami saya ni "perawat"..
Tktau la islamik ka dak ...tp bila suami cerita..mmg kami rasakan arwah ni bukan perawat islam..tp rwtn dia ada guna khadma..wallahua'lam

Masa ni saya tk kawin lg dgn suami.
Famili dia rajin gak la p jmpa tok menakan tu..dok amik ayaq penerang hati la apa la
Ntah la suami pun tktau sgt..sbb parents dia tk cerita sgt apa lg tujuan depa p.
Masa dr dia kecik smpai remaja la..kerap jugak p.

Dia rwt..dgr guna ayat Alquran..masa mai ayat alQuran tu..kuat baca..pastu diam kumat kamit.
Nnti dia ada satu keris ka batu..akn rendam dlm ayaq. Nnti dia akn mula berubat.
Duit nk bg ( seikhlas hati)kena selit ada selai kain kuning.
Mmg dia dok pakai warna kuning utk merawat.
Dia tkkan sentuh duit tu.

Satu hari..tok menakan tu sakit.
Dia p ziarah..mcmna ntah waktu tu suami sorg ja dgn arwah dlm bilik wad tu.

Dia ckp..nak dak amal satu ayat ni. Kalau amal..nnti suami boleh rwt org.
Dia suruh suami salin.

Alhamdulillah suami tk amal.
Suami ada ramai kwn org arab kat kampus..dia bg la kat student arab tu..
Student arab tu ckp..ni bukan ayat Alquran ni.

Suami simpan kertas tu smpai kami kawin.
Dia tnjuk.
Saya tgk..mmg pelik la.
Sbb lain dr susunan ayat alquran..tp sekali imbas..mmg nmpak mcm dr surah2..atau zikir.

Alhamdulillah suami pun jenih bc Alquran..kira budak baik..jd tk buat la benda ni.

Kami bakaq la kertas tu.

Saya usik suami, kalau dak ka..dah jd perawat dah... Tkmau la saya kawin dgn dia..hahaha

Rate

1

Follow Us
raihaneem replied at 13-2-2022 09:58 AM
Ni kisah tak seram, misteri sikit

Dulu..sorg tok menakan suami saya ni "perawat"..

itu tentu ayat2 sihir untuk seru golongan2 jinn agar datang dan membantu
boleh belajar tidak boleh di amal
tak diturunkan ye ayat2 itu
kalau tak, boleh awak seru2 pelbagai jinn
(tapi yg selalu datang hanyalah ghouls ka kan, ie jinn yg bermuka buruk yg kita org melayu kata ''hantu'' tu kan)
nanti raihaneem boleh kawan / nampak ghouls tu

ipes2 replied at 14-2-2022 02:25 AM
itu tentu ayat2 sihir untuk seru golongan2 jinn agar datang dan membantu
boleh belajar tidak boleh ...

Dlm ramai2 org..awat la dia pilih suami..hihi..

Tktau la sapa lg yg dia perturun lg. Mesti dia nk turunkan jugak kat sapa2.
Betoi tu dr ipes
Ayat yg arwah bg tu..mesti ayat panggil khadam.

raihaneem replied at 14-2-2022 03:21 PM
Dlm ramai2 org..awat la dia pilih suami..hihi..

Tktau la sapa lg yg dia perturun lg. Mesti dia nk ...

haaa mesti org tu suka pada hubby awak
tu ygdia offer

bukan senang utk dapatkan jin utk bantu kita, itu sebab selalu di perturunkan kepada sanak saudara
eg toyol, harimau jadian, hantu raya dan byk lagi dikampung2 sana
tetapi ini semua salah lah sbb Allah tidak mahu kita minta bantuan dari jinn
nnt jinn itu kan menjadi lebihsombong

ipes2 replied at 6-2-2022 05:02 PM
..sambung...

Walaupun mimpi dah stopped, dia ni still nak sangat tahu di mana tdmpat ini, betul ke  ...

menarik kisah ni...tapi kenapa timeline diaorg berbeza ya...org tu mimpi msti malam kan..tapi tuan rumah jumpa time magrib...apa kaitan org tu dgn tuan rumah...

raihaneem replied at 31-1-2022 05:54 AM
Benda2 mengelirukan..sat muncul...sat tk muncul,.

Cerkon seterusnya..

Dulu kalau pegi camping sekolah tak pernah terpikir pasal kalau kena kira budak2 apa maksud terkurang or terlebih.. i mean tak terpikir bab mistik la.. punya la naif hahaha.. yg tau just jgn suluh lampu kt atas pokok, kalau period jgn buang merata2.. kita ni pi camping lebih kod nak cuci mata je, time tulah dpt join abg2 senior hensem2 geng pengakap jaga kita junior2 ni koh koh koh

sarah_ary2 replied at 31-1-2022 05:21 PM
My first hand experience sewaktu bekerja di bank bertempat di sebuah menara di Kl. My bank guna dala ...

MO ke sis?

jiwakacau06 replied at 20-2-2022 10:54 AM
menarik kisah ni...tapi kenapa timeline diaorg berbeza ya...org tu mimpi msti malam kan..tapi tuan ...

ye memang tidak ada parallel in terms of time tidur dan time dimana allegedly dia pi ketuk rumah orang itu
mungkin memang begitu ie mungkin masa dia mimpi itu bukanlah masa ''dia'' pergi ganggu org itu
(whoah.. Eunice ni tengah membantai jalan depan rumah sy ni.. ngeri bunyinya.. sy nk kuar solat Asr jap lagi nih.. surau dekat jah)

cerita ini dalam Berita Harian, sy baca late 1980s.

tapi agak seram dan unik kes nyer

fefeeling replied at 20-2-2022 10:02 PM
Dulu kalau pegi camping sekolah tak pernah terpikir pasal kalau kena kira budak2 apa maksud terkur ...

laaarr cuci mata dgn menengok2 abg pengakapa rupanya
sy dulu mrsmpc.. yg girls kelas kitorang suka tgk rasanya geng2 polis hutan yg really tough yg sebelah mrsm tu
mereka selalu terlibat dlm hal2 students mrsm

ye lah.. bilang students mlm2 adalah utk make sure tak hilang
jika terlebih, lagi lah ngeri dan pernah terjadi pada some

ipes2 replied at 20-2-2022 11:53 PM
laaarr cuci mata dgn menengok2 abg pengakapa rupanya
sy dulu mrsmpc.. yg girls kelas kitorang suka ...

lebih xpe..jgn kurang...kurang nnt jd pnjg crta ..ada kna cari semula...

ipes2 replied at 3-2-2022 04:52 PM
Wow real scary bila baca.
Yg budak2 duduk atas lemari kaki juntai2 tu really seram  bg sy.
Pandai  ...

iyerrr....sampai skrg saya ingat lembaga tu juntai kaki...cantik je macam ikut urutan mak, anak pangkat kakak dan anak kecik...rumah tok tu arwah suka simpan gambar gambar moyang , nyayie semua so semua gambar hitam putih..entahlah org org dulu ni maybe ada pelindung ke apa ke xtaulah but dedua atok rajin baca quran and takde masalah pun masa passed away or cerita pelik so mybe kebetulan je.

ni saya tgh stress pasal vaksin lepak bod mps jap, ada lagi satu citer baru ingat ni from mak saya.

Masa zaman anak dara mak saya ni selalu ulang alik singapore masa tu xde masalah apa pun keluar masuk singapore ni, memandangkan arwah nenek yg saya panggil nani ni mak kepada my mama ni...dia balikla kg kat singapore..rumah dia dekat dengan kubur kristian. Satu malam tu mak saya ni tido lah dengan nenek dia yg sy panggil dadi..haih pening jugak nama nama ni...so bila tengah sedap tido tu tiba tiba mak saya nampak lembaga hitam nak cekek nenek dia. Mak saya pun jerit!!! sekuat hati ...and lembaga tu hilang...so nenek ni mcm rileks je dia suh dah dah sambung tido...and again lembaga tu datang lagi and nak terkam mak saya pulak. Jerit sekali lagi and selepas tu semua tak boleh tido..hmm itu je la citernya hehehe..maybe hantu tu give up nak continue sbb citer sampai tu je...hehehe

Then, masa kecik kecik ni citer mak saya lagi, duduk kat kuarters goverment masa ni arwah nana, atok la . nana tu bahasa Hindi..kerja dgn british ke apa..as secretary something like that , belakang rumah ada pokok biji saga....satu malam tu atap rumah macam ada org hentak hentak..kuat sangat...arwah atok sy yg saya panggil nana ni dari India northern so kepercayaan dia nak halau hantu kena bogel. hahahah ye arwah nana panjat bumbung and bogel...i xtau la...nasib i belum dilahirkan lagi kat dunia..so xtau apa jadi dgn hantu tu samaada dia pengsan atau trauma nak jadi hantu.

Also ada jugak kisah yg tak berapa nak seram pun....saya pernah la kena check in kat satu hotel ni...hotel ni dah dibeli j-corp so dah tak ramai dah org org yg stay usually event company atau gov sectors...saya duduk 1 week.  Setiap hari kalau nak masuk bilik mesti saya rasa seram sejuk ...corridor ke bilik tu memang panjang...and rasa mmg tak best, seriau pun ada...and hari pertama tak boleh tido. Setiap hari bfr tido bukak tv and usually kat malaysia end program tv station akan ada bacaaan bacaan so sy bukakla sampai ke pagi. I think i agak berani jugakla..sbb survive tido lama but yes xtaula nape x terpikir nak cabut but mmg rasa lain machiaammm

Rate

1

Ada siapa2 sini keje bank? Masa awal masuk keje mesti kena pegi training kt area bangi sana kan? Mak aku pnah cite, masa zaman dia dulu 90an, area tu memang tempat bank2 punya training centre (now still ada but mostly dah renovated jd helok sket).. ada satu centre utk satu bank yg fofuler kt msia ni, dia punya hostel agak keras.. and ada 1 particular room yg management dah lock tak bagi sapa2 stay situ.. but bilik kiri & kanan masih boleh pakai so siapa yg stay bilik sebelah still leh dgr bunyi2.. kau bayangkan training 3-4 malam nak kena stay, memang bertabah jelah staff time tu

Rate

1

[A w a k   p u n   n a m p a k   d i a   j u g a  k e ?]
(ini diceritakan oleh seorang wanita semasa beliau remaja; dari USA)

Satu pagi awal2 lagi, emak saya telah keluar kerana hantar kami adik beradik ke sekolah. Ini adalah winter, dan masa ini di tambah se-jam (nota: sebagaimana di negara2 barat 4 musim di mana musim dinginnya masih sangat gelap, jadi, pukul 5paginya ditukar menjadi pukul 6pagi). Kerana kami tinggal jauh dari sekolah dan jalan nya jalan kampung tengah hutan, emak kami selalu keluar awal2 lagi.

Pagi itu sangat gelap pekat dan jalan hutan itu macam biasa, masih sunyi. Hanya lampu suluhan kereta emak sahaja yang menerangi jalan. Adik beradik dekat kerusi  belakang agaknya sedang tidur.

Masih tiada orang lain di jalan se awal begini, dan kami terpaksa berhenti di satu lampu merah. Semasa menunggu lampu bertukar menjadi hijau, tiba-tiba berlalu kelibat seorang lelaki melintas di hadapan kereta kami. Walaupun cepat, tetapi saya sempat ingat orang tadi sangat cerah seolah bersinar- sinar, dan dia seolah lutcahaya! Saya tersedak! Sangat terkejut, kerana dia seolah-olah melintas tiba2 sahaja. Walaupun tersedak, saya tidak berkata apa2.. saya kira saya seorang sahaja yang terlihat lembaga itu.. sehinggalah bila beberapa waktu telah berlalu.. apabila sambil memandu, emak berkata dengan berbisik perlahan: ''Awak pun nampak dia juga ke?''

Certot 3

ok ni pengalaman i masa kt uni pulak. kejadian ni masa di tahun 3, i duduk di sebuah flatlet 16 bilik 2 tingkat. yg specialnye kolej kediaman i ni, asrama belah perempuan memang open atas bukit, berbanding ngan asrama lelaki dipagari pokok-pokok gitu jadi terlindung la skit. Ha ni pun ada kisahnye ni.  senior aku cerita, tahun 1980an dulu, asrama lelaki tu dulunya asrama perempuan.  nk dijadikan citer, masa tu ada sorg student india perempuan mati gantung diri, dahle bilik dia sebelah bilik warden plak tu. lepas tu kecohla kes orang kene kacau especially time minggu exam kat asrama perempuan tu, senior aku cerita hantu student tu kalau nampak je tingkap bilik terbukak tak tutup ngan langsir nanti muncullah dia depan tingkap. sejak tu pihak pengurusan buat pertukaran asrama, sbb tu asrama aku skrang ni jadi open, nak keluar asrama kena pakai tudungla senang citer.

ok balik plak pada flat aku ni.  majoriti kami yang duduk dalam flatlet tu memang rapatla.  kakak-kakak senior pun sempoi, masing-masing sekepala. termasuk bestie aku pun sorang duduk situ. memang kami ni rapat sampailah satu malam tu, kami ramai-ramai kene pukau huhuhu. bestie aku duduk bilik paling hujung tingkat 2, tepi dia tu pintu kecemasan pastu ada balkoni dan tangga kecemasan sekali. aku pulak bilik tingkat 2 jugak betul-betul sebelah bilik air hadap tangga nak turun ke tingkat 1.  masa kejadian malam tu, bestie aku ni malam-malam suka gayut ngan bf kt balkoni tu, entah macam mana malam tu dia LUPA nak kunci pintu kecemasan tu.  kebetulan sesangat, malam tu semua penghuni flatlet aku tu masuk tido awal pada waktu yang sama.  

Macam mana aku leh cakap kitorang kene pukau, sebab bilik yang kene masuk tu adalah bilik akak yang selang sebilik je dari aku.  akak tu sorang je yg tak kunci bilik.  yang hilang adalah tabung syiling dia dan handphone yang betul-betul sebelah muka dia je. korang bayang eh hp sebelah muka orang amek mcm tu je pastu kitorang semua pagi tu memang tak solat subuh la, siap ada yang terlepas kelas pagi tu. semua orang tido mati.  memang kecoh la hari tu dan paling kesian akak tu la sebab hp hilang. nasib baik la die takde laptop tapi ada pc je kalau tak mau jugak kene rembat tu.  ngeri jugak bila fikir balik tapi alhamdulillah la aku terfikir nak pasang selak walaupun sbnrnye warden tak kasi

Rate

1

annehuda replied at 3-3-2022 12:28 PM
Certot 3

ok ni pengalaman i masa kt uni pulak. kejadian ni masa di tahun 3, i duduk di sebuah flatl ...

nasib baik kena pukau sahaja, dan tidak ada gangguan sexual
berani ya kakak tu tido tak kunci pintu
kalau sy, semua benda sy kunci
apa2 mungkin salah bestie awak sebab lupa kunci pintu yg awak semua selalu kunci
(tapi patutnya pintu kecemasan takleh la dikunci)