CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: unekspekted

Untold History : Abdullah Munshi Yang Disalah Erti

ntah.. x salah pun... kite je perasan terlebih arab dari arab

aku perasan terlebih muslim dari arab.

"perasan" jee... tapi tak brape muslim pun..

perasan pun bagus juga, langkah langkah ke muslim sejati musti ada. ada yg jenih langsung tak dak perasan muslim. perasan mat salleh lagi ada la. rupa pun dah nampak perasan ala ala barat la konon. aurat jgng tanya la. selamba aje bukak sana sini.

perasan macam baguss pun tak gune jugak.. pakai serban syok sendiri rase mcm ala2 ahli syorga.. tpi, hati busok.. prasan rase2 bleh tau timbang dosa pahale orng lain - mne masuk syorga, mne masuk nerake dia dah tau dulu

perrhhhhh...

perasan bagus tu bagus untuk diri sendiri, sekurang kurangnya dia nak buat amal jugak. pakai serban tu kan bagus, sunnah nabi. apa yg salahnya. mentaliti orang hari ni. timbang dosa pahala tu kan memang nabi dan Allah dah sebut dalam quran dan hadis. jika buat dosa begini begini , begini begini lah balasanya. Allah dah berjanjipun. ko tak percaya dengan janji Allah ke ? Allah berjanji dengan kita, kalau kita buat kebaikan begini begini, kita dapat balasan begini begini, kalau buat dosa begini begini, dapat balasan yg setimpal begini begini. sapa kita nak pertikai hukum ?

Buat baik, masuk syurga, buat jahat, masuk nuraka.

apa masalah dengan timbang dosa pahala. kalu dah, mansuhkan hukum fikah, jangan belajar tauhid pada Allah.

Aku boleh pakai seluar pendak dedah aurat, aku dapat dosa buka aurat. ko nampak aku, ko tegur aku kata jngn buka aurat, Nabi kata jika dedah aurat pahala solat akan ditolak, ko cakap macam tu kat aku ko dapat pahala. aku yg terima teguran ko dapat pahala juga, aku tetap pakai seluar pendek, dapat dosa lagi.

kan dah tau dulu tu dosa pahala masuk nuraka ka syurga.

ko cakap macam tak pernah belajar agama ler .....

Follow Us
timbang pahale dosa utk diri sendiri = bukan nak tmbang dosa pahale orng mane msuk syorga  mne masuk nerake

tak salah kalau tegur orang. takkan tegur orang disalah erti sebagai timbang dosa pahala orang.
Kalau macam tu habislah amanat nabi kita supaya suruh pesan memesan.

menegur tanpa berpikir pun tak gune jugak.. sket2 hukum kapir, sket2 masuk nerake..

jika org berpandangan begitu apa nak dikata. kalau dah tak suka, buat lah apa pun yg elok, tetap orang akan serongkan pandangan.
tahukah anda bila masa org menegur tu berfikir dan bila masa org yg menegur tak berfikir. keh keh keh ....... org yg menegur dengan niat tak baik pun berfikir dulu sblm menegur. inikan pula org yg menegur dengan noat baik, mestilah berfikir.

apa salahnya sikit sikit hukum. sikit sikit kafir. ada yg langsung tak hiraukan hukum hingga kehidupan macam orang kafir. baik lagi mereka yg asyik asyik hukum, asyik asyik hukum. mereka hidup dengan hukum yg Tuhan mereka tentukan dari mereka yg hidup dengan tidak berhukum.

kalau dah kafir tu memang le masuk nuraka. bagi satu hujah mengatakan kafir tu masuk syurga kalau ada. setiap apa yg hukum tentukan adalah zahirnya. Allah juga yg mengetahui batinya. kalau dah hidup debelengu dosa, tak ke masuk nuraka adanya.

menegur utk membentuk, bagus.. tpi menegur sebab dengki, baek tak payah... pas tu menghukum org plak kafir laa.. mcm sesat sangat laa..  pakai ayat2 yg cantek bunga bahase pulak bahasenye.. bunyi mcm skolah agama tinggi.. tapi... mppphhhssshhhh

sebenarnya apa yang ko anti sangat dengan teguran tu ? aku masih samar.
Macam mana ko tafsirkan sifat dengki seseorang tu ? aku dengki pada siapa ?
guna bahasa bunga yg cantik tak semestinya sekolah agama tinggi perlu buat bari boleh, yang sekolah sastera tinggi pun boleh

dari awal aku posting ko dah mencelah dengan kata2 sini seperti ada yg sersumbat dalam hati ko tu pasal aku. aku masih samar ni. blurr.... tak nampak apa yg ko jaki dengan aku pon tak tau.

BTW, aku tak dengaki pada sesiapa. kalau aku dengki, dah lama keluar nick baru dengan iklan minyak kelapa dara pasal ko sana sini dalam forum ni.

soklan terakhir, macam mana ko tafsirkan dengki tu pada seseorang.

soklan seken akhir, aku kafirkan sapa dalam neh ?

Post Last Edit by capiloton at 9-10-2010 14:00

bila aku baca post2 uneks ni.. teringat highlander07 dulu..
mula2 ramai penyokong dia..
tapi atas sebab2 tertentu, ramai hantam dia balik, n trus dia menghilangkan diri..  

tapi yg ni lagi teruk..
info dia cuma setakat copy paste dari buku2 sejarah jer..
tapi attitude.. umang aii..

geng2 HO7 dulu cari info lagi mantap, siap astral projection @ meraga sukma..
windu pulak aku zaman HO7 dulu..
aku, CZ n aizverus ler yg bawak dia ke forum cari ni, asalnya dari forum topix, dia guna ID - ibnu sina..
ramai org respek kat HO7, siap panggil tuan lagi.. {:1_137:}

Reply 53# capiloton

thread highlander tu buat aku jadi takut...tapi lama2 baca banyak mengarut aje mamat ni...
mana dia pergi skang? atau masih wujud di cari ini dengan ID baru?

Reply 53# capiloton

ouihss.. minat cite 'ghaib' rupenyeee... bleh kawn dgn jin ni (klu bleh nampak laa)

Reply 53# capiloton

carik info pakai 'google' yg ajaib tu ker??? heheeeheheheheee

Abdullah Munsi. Ibrahim Munsi. ape lagi??

akhirnya ianya hanay sebuah sejarah...yg sedang dilupakan...???

menatang ape munshi2 ni???

menatang ape munshi2 ni???
zaharulasriq_94 Post at 27-12-2010 00:54

eeeiii.. bodo nyerr..