CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10391|Reply: 90

'Anda Model Ke Nak Bising-bising Baju Raya Online Tak Sama Dengan Iklan?' - Michael Ang

Pengarah dan penerbit terkenal, Michael Ang menyuarakan pandangan mengenai tabiat segelintir pihak yang sering mengeluh mengenai pakaian yang dibeli secara atas talian kerana dikatakan tidak sama seperti apa yang ditunjukkan di dalam iklan.

Menurut Michael, kebanyakkan iklan-iklan pakaian ini hanya menunjukkan sisi cantiknya sahaja dan sebagai pembeli, kita harus bijak menilai.

IG Michael

Pandangan tersebut disuarakan oleh penyanyi lagu Cinta Dan Propa itu menerusi sebuah hantaran yang dimuat naik pada Selasa.

Dalam pada itu, Michael turut merasakan cara terbaik untuk membeli pakaian baharu adalah dengan mencuba dan merasai sendiri agar ianya dapat memenuhi kepuasan.

Melihat di ruangan komen, rata-rata netizen turut menyatakan pandangan yang sama dan berharap agar tabiat seperti ini dapat dihentikan.

Isu melibatkan pembelian pakaian secara atas talian ini sering kali terjadi bila menjelang Hari Raya Aidilfitri.

Jadi, ukur baju di badan sendiri. Jadilah pengguna yang bijak menilai.

Sumber: Media Hiburan

Anyway aku beli baju kurung raya kat satu butik online ni ... Tak sangka sgt fit to size dgn apa yg di iklankan ... Beli satu test utk aku ...then aku pakai best .. aku beli another pair kat mak aku plak ... Puas hati ... Sgt ...

Betullah apa heshe cakap
Ms ko tgk kat iklan, sah2 la depa hire model yg body BMI pun perfect.sbb nak jual baju kan.
Tp dah kalo body sendiri pun BMI pun dlm range obesiti, bawak2 la sedar diri
Kalo yg terlebih panjang ke,pi la alter ke tailor
Kalo cerewet sgt, pi je beli kain sendiri pastu tailor made la ko siap bespoke segala.

adelea replied at 28-4-2022 06:37 PM
Anyway aku beli baju kurung raya kat satu butik online ni ... Tak sangka sgt fit to size dgn apa yg  ...

Butik apa sis? Mind to share?

Akak aku kabor yg untuk photoshot ni baju yg dorang guna bukan baju yg dijual ya, mmg tempah khas untuk bagi nampak terletak. Tu belum lagi guna sepit baju & pin untuk adjust cutting bila buat photoshoot

Jap, tahun ni leyanarahmanu bukan nama sebenar ada buat drama baju x sampai lagi ke?

Apa yg aku tgk kt tiktok baju tu ngam je dgn saiz bdn. Tp ada lapisan luar tu  yg belah tek yg besar.itu je. Bila belah tek tu besar jd terkeluar lah. Jadi gelembung. Tu yg nmpak pelik

Si ponen ni pun ada je nk mencapub. Dok diam tak bole ke.

Sendoooooo

Follow Us
Ckp pasal baju sabela tnpa gosok buat hal lg thn ni. Mmg buduh sapa jadi ejen ds  kena maki dgn cust baju tak siap

Acik kalo baju online nih, shein saja yg acik pecaya measurement chartnye. Lelain mmg haku sangsi. Baju raya mmg idok le nak beli online. Kalo tgk kat website, cari je kat mana physical store dia and pi try sebelum beli. Jgn cari nahas

Xde mslh pun if nak komplen baju yg dibeli xsama dgn yg diiklan. Sbb tu klau food packaging, diorg selalu ltk disclaimer 'for display only'... Mmg consumer boleh pertikai if tak dpt sama mcm yg diiklan. Ikut mamat ni, kedai boleh buat suka hati lah, dpt baju jahitan x ok semua, ukuran xmcm yg diiklan, nanti kedai kata kat customer 'u bukan model'. Low iq betul lah....

Tak tau ujung pangkal, terus nk condemn. Ada terbaca tuan punya badan kata lapisan luar baju bahagian dada tu terlebih gelebeh x fit dgn saiz baju.. bukannya baju tu tak fit saiz badan dia. Sbb baju tu dah ngam2 badan dia.  mgkn kilang salah cantum.

azimodin replied at 29-4-2022 05:55 AM
Akak aku kabor yg untuk photoshot ni baju yg dorang guna bukan baju yg dijual ya, mmg tempah khas un ...

Yup sesetengah gitu mmg ada baju buat utk saiz model tp ada juga model guna baju yg sama je. Model ni biasanya walau tinggi tp cutting badan dorang bersaiz xxs, saiz cup tek pun A . Maka bila dorang pakai baju saiz XS nampak longgar juga cuma korang akan nampak mcm singkat la. Tp bila kita pakai elok je tak singkat.
Tp tak semua pun pakai baju XS ada je model yg guna baju saiz M. Walaupun baju tu besar tp org tinggi bila pakai nampak ok je.
So yg bersaiz normal dan rendang ni jgnlaa ingat bila beli baju tu bila pakai jd sama.
Satu lagi kaler, mmg akan berbeza melainkan depa edit balik bagi sama bebetul ngn baju sebenar. Memang bila amik gambar kaler tu akan lari skit tau, tp boleh je edit kat photoshop ke apa utk bagi sama.
Tp seller selalu bg alasan kaler tu beza sbb lighting bagai.Padahal menda boleh edit kot, kadang tu dorang ni edit melebih2 sampai lari kaler pun ada.
Kat gambar kemain bold kaler dapat kat kita kusam plak.
Cth baju kaler maroon dlm gambar jd merah cili. Baju navy blue tp dlm gambar jd royal blue.

sbb tu iols prefer pegi butik kalau nk beli baju pesen aneh2 ni. kalau setakat baju kurung moden ke kurung kedah ke, berani la beli online

model tak model....
quality kena ada la setanding dengan harga....

adelea: Anyway aku beli baju kurung ra ...

Dan memang kau kedekut nak kau sorang jah yang lawa yach tak mahu share butik apa tu dekkk?

Jangan marah naaa, di hujung2 remdan ni setan akak dah lepas dari ikatan terdengar hasutan untuk gurau kasar dekkkkkk….

ntah laa. for me yg mmg size s ni bila pkai s rasa ketat kat lengan n susah nak pkai klu jenis ade cutting kt pinggang tu. xtau laa dorang expect mcm mana. bukak zip pn nak masukkan baju smpai ke pinggang dah stuck

cmf_premierleag replied at 28-4-2022 07:04 PM
Betullah apa heshe cakap
Ms ko tgk kat iklan, sah2 la depa hire model yg body BMI pun perfect.sbb na ...

kan..sah sah masa nk shoot gambar untuk iklan dah di oter sesuai ngan model2.. di kepit kat belakng.. di pin kiri kanan spy terletak elok... mmg kedai penipu tapi yg beli pon sama bahlol.. p la kedai n fitting..hbis ratusan ringgit tuk baju yg xleh pakai.. iols beli sabella sekali je pastu tobat dah xmo beli...

tapi janganlah jauh sangat expectation vs reality baju dibeli online tu nyahhh.  Adakah konsepnya buyer kena redha sahaja walaupun tak sama seperti diiklan? Tapi yup, aku setujuk sangat, better beli kedai jah, lagi2 baju raya ni, baru boleh test, rasa material semua. Puas hati

blm pernah lg beli bj online
biasa pergi ke butik aje, senang nk cuba okay ke x
dan satu lg material bj sgt penting utk keselesaan

missHaidiD replied at 29-4-2022 06:16 AM
Ckp pasal baju sabela tnpa gosok buat hal lg thn ni. Mmg buduh sapa jadi ejen ds  kena maki dgn cust ...

sabela buat hal knp ?? aku ska jgk baju sabela ni..kain sejuk sikit x perlu gosok..tp raya ni xda pulak nak order kurung sabela..pakai yg lama masi cantik

Sebagai penjual baju, aku takde baju raya
Dah terbiasa 2 tahun pkp pakai apa yang ada je. Yang penting anak2 serba baru
Plus, mahal gila baju skrg