CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Zaheera

JYJ S'case Tour 10 Live In M'sia ~ FAN ACCOUNT

Reply  LuvAngel_Mosh

tak tau ur fb..nanti org godek2 budak cari punya fb,jumpa nanti org add:lov ...
lin0me Post at 18-10-2010 21:59

linome, nk add gak fb ko..td br je add si momo
sile pm ye..maceh

ak tgh spazzing gler kt utube

credit :
muun Post at 18-10-2010 22:37

gigih nye uols....tgh nk lyn sgale fancam yg ade...

Reply  LuvAngel_Mosh

n takde sape ke nak tepek fan acct utk vip yer setting huhu..curious nak tau ader tak org pluk jea oppa huhu
afyss Post at 18-10-2010 22:44

ade ke yg bernsb bek dpt pelok?
me nye kwn yg seat vip smpai bengang2 marah, sbb tngkp gmba x smpai 1 saat dh kne kuar..RM800 cm x berbaloi jaa

linome, nk add gak fb ko..td br je add si momo  
sile pm ye..maceh
re_re Post at 18-10-2010 22:46

errr..re_re..org tak tau apa org dah buat kat acc fb tu,tp kalau seach guna email or nama,memang tak kluar pun..privasi kalah artis re_re tolong pm email k..nanti org add

baru abis edit video mase diorg sampai ngan balik... terpaksa diedit atas sebab2 keselamatan hahahha... tgh upload kat utube nanti tepek kat sini...

Reply 1334# afyss

tp mmg nmpk sgt kan our boyz tu kepenatan...
JJ n JS pon cam dh xde mood jer..
mesti derg penat giler...
dh la abih jer rehearsal trus nek stage...
cpt gilerz derg ni siap...
tkr bju je kotttt...
mekap dlm plane siap2 kotttt!!!

rugi plak rs nye x snap sebrg 2 pic derg...
tp tu la...leh plak lpe nk bwk cam...
tkt hp cikai ni x lalu den nk tgok gmbr nye...
tp tse x sempat kne ujan pon...
btol2 bwh bumbung diri, trus jer ade rintik2...
but then mbe time tse kt dlm kottt bru ujan lbt...

Follow Us
actually me xde stu pun korg yer FB
tlg add me name FB afyda..hehe
afyss Post at 18-10-2010 22:34

uols la add...carik hydenamy..me mlm nie sibuk meng'komen' sajork...hehe

Reply 1338# muun

muun!!tenkiu!!penat aku carik yg good quality untuk aayyy girl nie...

ade ke yg bernsb bek dpt pelok?
me nye kwn yg seat vip smpai bengang2 marah, sbb tngkp gmba x s ...
re_re Post at 18-10-2010 22:49

tue la..nak tau ape jadi kat vip punye....nk tunggu hide punye FA...

Satu soalan, adakah aku bersedia nak tulis pengalaman ni?.Pagi-pagi bangun tidur, aku dah sakit seluruh badan. Hasil dari kegilaansemalam. Kaki aku sakit giler akibat ketegangan otot di betis kaki kanan. Niterjadi ketika di Hilton Double Tree dan kesannya sampai pagi ni. Situasi: naiktangga bergerak untuk ke lif naik ke tingkat sepuluh dan puff….. otot betissakit bagaikan nak putus. Nasib baik masa tu aku masih dapat berjalan. Jalandalam kesakitan dengan harapan aku dapat bertemu dengan JYJ depan mata. Masa turasa nak menangis. Tapi tahan sebab ramai sangat orang ditambah pula masa tu mydear
friend ada di sebelah. Macam mananak menangis depan dia?

Ok, mulakan karangan dengan ketibaan aku di stadium. Tiba distadium pukul 12 tengahari. Masih belum sarapan dan semestinya belum makantengahari.
Nasib baik ketika di BTS, akusempat singgah di 7 eleven dan beli sandwich tuna. Tak lama selepas aku sampaiJessica pun sampai dengan baju merah menyalanya… hahah.. sama je kita ni kan.Meronda sana sini macam orang gila. Bagi dia Starbuck’s Mocha frappucino tandaKhuntorian ^^ Berjalan lagi untuk bertemu dengan Mai, Jue dan Yazmin. Sessiambil gambar bersama tiket VIP dan bergossip buat dosa bermula. 15 minit kemudiankami beredar. Tak sanggup nak sakitkan hati orang lain yang beratur kat situdengan tiket VIP kami (gelak setan).

Kami berjalan kembali ke pintu utama tempat masuk pemegangtiket VIP.
Jumpa warga forum CARI yanglain. Ada yang baru pertama kali jumpa dan ada yang dah pernah jumpa masa SS2.Mereka semua SANGAT cool~!
Sambung borakcam tak ingat dosa.
Rasa macam ada masukkamera ntah tv mana. Sempat gelakkan aksi cute JC dan geng menhafal laguChajatta.
Pukul 3pm ++ pintu masukdibuka. Aku dan Jess masuk lambat sikit. Lambat or awal tu tak pentingmemandangkan tiket kami bernombor. Bila melihat orang di barisan VIP mulaberkurangan, aku dan Jess mula masuk barisan. Terasa macam air menitik dariatas. Hujan kah? Lantak… aku dah nak masuk ni. Bukak beg siap-siap untukdiperiksa. Aku bawak beg pack untuk laptop. Dalam tu ada kakak aku punya DSLR.Hati dugun-dugun risau jika DSLR tu tidak dibenarkan bawa masuk. Tapi mungkinmata pakcik RELA tu dah berpinar akibat melihat beg yg banyak, jadi dia hanya tengokbeg aku dengan sekilas pandang. Misi menyeludup DSLR masuk ke stadium telahberjaya~!

Masuk ke dalam stadium. Stadium hampir-hampir telah dipenuhidengan peminat. Tempat duduk kami di barisan yg ke sepuluh. Barisan J, nombor24 dan 25. Tak kisah la. Janji kami masih dapat bertemu dengan JYJ secaradekat. Ye ke?. Sebelah aku ada seorang perempuan melayu juga. Datang ke tiketVIP seorang diri. Sempat meroyan sikit-sikit dengan dia. Fazz namanya. Sangatcun. Banyak cerita yang dikongsi.

Bila showcase bermula, aku secara perlahan-lahanmengeluarkan DSLR. Member sebelah menyebelah berikan kerjasama. Pufff… JYJkeluar. Dorang nyanyi lagu apa eh masa tu? Makcik ni dah lupa pulak. Akibatterlalu taksub nak ambil gambar punya pasal. Set kan
‘continuous stutter’. Dah la kamera tu berat,bila dia start shut je, bergoyang-goyang tangan aku. Tambahan pula aku lapardan dahaga melampau. Bertambah gigil la. Keputusannya? Takde satu pun gambaryang lawa-lawa. Rasa geram gak. Ni la akibat tak cukup latihan. Seharusnyalepas pinjam tu, aku kena berlatih kaw-kaw macam mana nak gunakan kamera capnaga ni. Ni tak. Cuma berlatih satu hari sebelum. Bagi aku dapat shut dan ok.Sebenarnya untuk gambar yang lebih baik, kena pandai setting. Menyesal taksudah. Gambar-gambar aku mmg sepsis untuk tong sampai. Sedih giler. Jadi tolongjangan harapkan gambar-gambar super HQ dari aku. Aku dah nak nangis ni.. sob~

Pengalam masa showcase tu sama je macam pengalaman korang.Malas nak buat cerita lebih lanjut. Muka masing-masing memang macam heaven.Dulu aku benci dengan muka Jaejoong tapi……….. muka ia la yang aku dok zoom.Walaupun gambar cam hape, tapi aku gembira sebab dapat tengok dia secaralangsung. Bukan di TV, bukan di Youtube. Yang pasti masa lagu akhir
tu, Junsu ada tenung kamera aku. Siappoint-point lagi. Masalahnya………. Gambar masa tu semua kabur. Akibat aku joindia melompat. Hishhhh… >.< geram dengan diri sendiri. Nak moyan, nak amikgambar, nak lompat… sumer nak!
Tamak!!

Showcase tamat. Apa? 45 minit je?

Bersambung~

Rate

1

baru abis edit video mase diorg sampai ngan balik... terpaksa diedit atas sebab2 keselamatan hahahha ...
miss_mulan77 Post at 18-10-2010 22:54

mulan, bideo kat epot tue eh..yg time derang sampi tue...hehehe...tempek eh...mmg tunggu bideo mulan nie

MC keluar dan bagitau kami yang kami berpeluang untukmenghadiri sessi mengambil gambar bersama JYJ. Tapi kami harus ke Hilton DoubleTree. Masing-masing kabur. Tak tahu tempat tu termasuk aku. Tanya VIP yanglain. Sama je. Dorang pun tak tahu. Nasib baik line member cari kat luar tahutempat tu.

Lepas keluar je kami bertemu dengan member cari yang lain.Aku, Jess, Mai, Yazmin dan Jue bergerak dalam satu kumpulan. Ops… lagi sorangsape? Motip aku lupaaaaaaaaaaaaaaaa?! *lempang diri sendiri* naik LRT danbertukar naik Putra pulak. Satu pengalaman. Dah hampir 8 tahun aku tak pernahnaik benda-benda ni. Sejak aku berkereta la.. haha ^^. Sampai ke Ampang Parkkami cari dulu hotel kejadah haram tu. Lepas jumpa kami patah balik ke McD yangberdekatan. Makan cam orang giler kebulur 5 tahun tak makan. Aku minum duacawan besar. Jumlah air yang masuk masa tu 44oz. Dah pukul 6.30pm kami mulabergerak. Di hotel tu dah penuh dengan manusia berbaju merah dan baju yanglain-lain juga.
Security mulamenjalankan tugas yang cam sialan. Organizer pun sama bertugas cam chilakak.Dorang baget kita organize sendiri, control diri sendiri dan lain-lain. Whatthe f*ck? Macam mana kami nak control diri sendiri sedangkan kami berpeluangberjumpa dengan JYJ. Waktu-waktu macam ni seharusnya kami beraksi cam berukkelaparan la kan. Apa yang dia jangka? Kami sopan ala ala wanita melayu, cina,Jepun terakhir ka? My arse~!

Disebabkan dia suruh kumpulkan 10 orang dan aku dan Jessdapat jumpa member-member row J yang lain, maka kami dok jerit-jerit dengan pakcikguard dengan harapan mereka membenarkan kami masuk.
Hampir 15 minit kami dok jerit-jerit.Macam-macam bahasa keluar. Jess dengan bahasa inggeris nya, aku dengan bahasamelayu dan kantonis nya. The other dengan bahasa mandarin nya. Akhirnya kamidapat masuk. Gembira cam otak dah hilang skru. Jerit sket. Kena marah pulak.Malu sendiri.

Menuju ke escalator. Time ni la kaki aku mula nak sakit.Giler kaw kaw punya sakit. Tapi tahan jek. Naik lif zooommmm…. Tingkatsepuluh.
Mereka arahkan kami masuk ke satubilik. Padat cam tin sardine.
Air Condcam sial. Signal telefon pun macam sial. Ni hotel tahun berapa? Tahun 1900 ke?Tunggu lagi…. Aku rasa tengok JYJ dengan masa kami menunggu tu mmg jauh bezabetul. Dapat tgk JYJ 1 jam, yang lain-lain tu menungggggggggggguuuuuuuuuuuuuuusaje.

Kemudian mereka mula panggil pemegang tiket VIP barisan J.Aku dan mereka yang lain-lain pun mula bangun.
Beratur untuk bertemu JYJ. Dlm hati aku dok fikir, ni la masanya utkjumpa dorang. Maybe 1 atau 2 minit pun jadi la. Tiba di bilik tempatberlangsungnya PC JYJ. Cik cik abang yg super kacak tu dah menunggu. Rasa nakmenjerit. Tapi kami dikerah oleh security dan organizer yg super perasan tusupaya mempercepatkan langkah.
Masa tuaku rasa ada dalam 30 orang dalam satu gambar. JYJ berdiri cam sial kat ataspentas, bodyguard berdiri depan dorang kat bawah pentas macam super mak paksegala sial dan kami 30 ++ ni berdiri di bawah pentas berhimpit-himpit cam sialjuga. Snap snap.. siap. Ok, kami dihalau keluar cam lembu. Eh, dah habis? Taksempat nak hold hand ke hape? Damn~ Hanya sempat hi hi dan bye bye je? Ohtidak~~~ Aku bayar RM 800 bukan untuk ini~! Tiba-tiba aku cemburu dengan VIPSingapore. Sekurang-kurangnya mereka dapat bersalaman. Skinship adalah misiterpenting bagi peminat cam aku. Tapi gagal dan aku kecewa.

Kami semua beredar ke parking lot. Ni saja tempat untukpergi ke lobby. Tapi aku tak berganjak. WTF! Ni je? Mana leh. Borak ngan pakguard. Dia cakap JYJ akan keluar melalui lobby. Aku tak percaya. Tak mungkindorang akan menempuh lobby yg ramai orang tu. Lagipun ada dua kereta ToyotaAlphard yg tinted kaw kaw landing baik je kat parking lot tu. Alasan? Harus JYJkeluar lalu sini kan? Aku dan Jess menunggu lagi dengan harapan intunasi kamibetul.
Call Jue kat bawah, Tanya adaapa2 van or kereta yg mencurigakan ada kat bawah ke. Tapi Jue kata tak ada tapibanyak kereta polis kat situ. Jadi kami kuatkan semangat kata ya, JYJ keluarikut sini. Masa tu fans dah tak banyak. Dalam 30 ++ saja. Jadi tak berapapadat.

Jeng…….. pemandu kereta naga tu dah keluar. Masa tu adaorganizer pun keluar. Dia kata JYJ akan keluar ikut sini. Jangan beraksiketerlaluan sangat. Kalo kami nak amil gambar ke hape ke silakan, tapi janganganggu perjalanan dorang. Aku ngan Jess moyan. Happy sebab kata hati kamibetul. Kereta dah park depan pintu tu betul-betul. Kami peminat ni menunggu jela. Aku dah hold kamera naga siap-siap. Ada few girls sibuk nak bagi hadiahdengan JYJ. Disebabkan itu maka security pun bersikap lebih protective sebabtakut minah ni teroverrrrrrrrrrr sampai nak tarik-tarik JYJ plak ke hape ke.Lebih kurang setengah jam kemudia JYJ keluar.

Kesemuanya pakai shade. Masa dorang lalu tu aku sempat jerit“Jaejoong, thanks for coming to Malaysia~!” Sebelum Jaejoong masuk, dia sempatwat thumb up sambil senyum senget tanpa tengok ke arah aku. Tapi aku baget diadengar je la. Bila kesemua mereka dah masuk van naga tu, aku beredar ke tepivan tu plak. Lambai je la. Sebab tak nampak apa-apa pun.
Van beredar. Aku moyan sebab tak dapat tangkapgambar dorang yg best2. Cuma dapat tengok je. Tak pe la. Tu pun dah cukup. 6sec yg berharga ^^.

Turun lif. Sempat usha fancam orang lain. Mabeles tul fancamdorang *nanges*

Aku dan Jess balik ke BTS naik teksi. Pakcik teksi tusporting la pulak.. haha ^^

Minum di ‘Sweetchat’. Hanya boleh take away since dah pukul10pm. Tak dapat moyan dengan lebih lanjut. Bye bye ngan Jess, bayar duitparking RM 10 dan beredar. Sampai rumah dalam pukul 11pm. Load gambar ke pc.3GB… giler babeng tul. Ada 1k ++ gambarnya. Tapi sumer tak guna. Kul 2am tidursebab meroyan dulu pasal benda lain (Jo Kwon and J-Lim singing "Endless Love" + SHINeemenang Inki).

Tido…………………… ZZZZzzzzZZZ

Pengalaman yg meletihkan. Keseronokkan yg singkat,kesengsaraan yg panjang. Aku kerja pun tak sepenat macam ni~!

Ni pun rasanya sikit je dari whole story dalam otak aku. Aku terpaksa cut few part yg dirasakan tidak patut untuk aku kongsi. Tapi serious la, aku tatau apa perasaan Jess, tapi bagi aku.......... aku kecewa sikit dengan RM 800 for nothing.

Sekian.

p/s: Kak bel, saya demand kacang lebey sket utk mengubat hati parah jiwa lara neh. Gambar tarap tong sampah akan diupload sebentar lagik~

Rate

1

ni antara yg dah dikecilkan saiznyer. kalo tak gambo sampai 1mb lebih... wuwuwuw~

Rate

1

Only the arrival & departure at KLIA Malaysia

cr miss_mulan77@cariforum

Rate

1

alamak... apsal posting aku bersambung-sambung word nye? *ketuk paler sendirik*

Reply 1347# amyhisashi

me da add da
approve me erk hehe...

Reply  muun

muun!!tenkiu!!penat aku carik yg good quality untuk aayyy girl nie...
amyhisashi Post at 18-10-2010 23:15

ak ni gud quality ker, bad quality ker... sumer pn ak donlod...pas tgk kalu rse bad bebeno... delete jek

Reply 1354# miss_mulan77

arrgghh... fancam dr ngko yg ak tggu2 kn
sumer fancam ngko pn ak tggu

Reply  LuvAngel_Mosh

best yer korg g antar diorg blik
me tgk korg yer vid jeajong siap amik gif ...
afyss Post at 18-10-2010 22:44

hi afyss
i yg bkn hardcore cassie pn terhegeh2 nk stalk kt epot (sbb dr ketagih dr ukiss)
nmpk dpn mate, cam tetibe nk jd cassie
kne berusaha gigih tuh

momo, nk vids dorg~

Reply 1352# HideGulz

motipp aku pun rase penat same masa baca FA ko nieh....
800 amik gambar bodo2 tue jer....pastu gamba2 tue g mane???x dpt kat korang ke??