CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21203|Reply: 135

Bila budak2 hingusan pun dah mengidam blackberry...

apa kene dengan budak2 muda skarang ni
perangai mengalahkan orang korporat..

aku tak tahulah korang
tapi aku rasa lemas n rimas bila tengok
budak2...umo baru2 boleh mengundi..
dah demand....malu nak bawak motor..malu nak bawak kancil
mintak honda city kalau nak g U
mintak pulak blackberry

wat d hell?
aku rasa diorang ni nampak tua sangat dari usia sebenar?
masa orang pakai i phone...smua puj pakat2 nak beli iphone
apa keperluan nak pakai i phone masa umur2 macam ni

aku luahkan status bertapa aku meluat dengan sikap mcm ni
ramai pulak dlm fren list yang terasa pedasnya
katanya..aku cemburu
mak ayah aku tak belikan...

ini bukan soal mak ayah belikan atau tidak
ini soal kehendak dalam diri anda sendiri?
kenapa anda mengidam benda2 begitu pasa usia muda?
perlu sgt nak cek emel setiap 2 minit?
perlu sangat nak tengok muvi kt fon?? kunun2 mcm bz sangat ke..slalu nek aeroplane ke sana ke sini?
aku boleh terima benda2 mcm games..gps...
tapi yalah..

hmmm
rasanya tak lama..
kalau anak2 baru masuk darjah 1 pun
mak ayah dah belikan blackberry sorang satu

*** suka tengok student laki bawak keta proton saga lama...banding daripada bawak vios ke hapa...sebab tengok pun tau mak ayah yang belikan...buat apa nak berlagak?

Rate

1

yg aku perasan, budak2 sekarang ni la, benda2 ni la yg dimintak kat mak bapak. sedangkan tak perlu...

* blackberry/iphone
* kereta. biasanya honda jazz atau suzuki swift. taknak myvi/savvy.
* laptop
* kamera DSLR

4 ni la yg paling kerap & jelas bagi aku. kadang2 tu benda tu bukan perlu pun. cuma trend. in. cuba tengok kat facebook tu la kan. status semua pakat2 update via blackberry, update via iphone. facebook ni pengaruhnya memang besar jugak. (dakyah yahudi kah? fikirkan). sbb budak2 ni selalu/senang nak ketagih update status. takkan nak 24hrs depan pc, kan? apa kelas kalau update status via mobile web je. nak la nampak 'kelas' sikit. up to date kononnya. padahal mungkin saja nak menunjuk & ketagihan.

budak2 lain mungkin la mula2 tu takde keinginan terhadap benda tu. tapi bila bukak je facebook, tengok kawan2 dia semua pakat update status via blackberry/iphone, mungkin la dia terfikir, eh senangnya. lepas tu tengok pulak kawan2 yg bercerita pasal BBM, atau pape application, dia rasa tersisih. lama2, keinginan tu ada. lama2 lagi, keinginan tu jadi meluap2.

lagi satu pasal DSLR. entah la, aku rasa camera biasa2 pun boleh amek gambar cantik (yg penting bukannya alat, tapi kita yg menggunakan alat tu bagaimana). kawan2 ada, dia pun nak ada. lgpun benda tu dah jadi trend sekarang. macam ramai2 dah mula pakai DSLR.

budak2 ni memang senang terpengaruh. tengok kawan2 ada, dia pun nak ada. takut disisihkan. ataupun jenis yg memang suka menunjuk2. yg mak bapak pulak ikutkan jelah, manjakan sangat anak2 tu. padahal membazir je. nak kena bayar bil (BIS contohnya), kena maintainance kereta, beli lens baru, semuanya pakai duit mak bapak jugak. entah2, guna duit pinjaman/ptptn. patut guna untuk belajar, pergi pulak beli gadgets yg tak perlu. membazir sungguh la. kalau guna duit sendiri atau yg dah bekerja tu takpe la. aku cakap ni pasal yg still bergantung kat mak bapak 100%, pastu pulak mak bapaknya bukan la mewah sangat.

Rate

1

apa kene dengan budak2 muda skarang ni
perangai mengalahkan orang korporat..

aku tak tahulah kor ...
Duta lover Post at 21-9-2010 06:13 PM

Pesal yek aku rs topik yg ko bukak ni mcm best jer...

nanti aku bg pendapat aku...ada gak pengalaman berdepan dgn topik yg dibukak oleh TT ni..

bebudak skang mana reti bersyukur
masing2 nak menunjuk
aku teringat zaman aku dulu..
ada sorg member lelaki bawak besi buruk (kereta) ke sana kemari
siap bonet diikat ngan rantai besi

bebudak skarang lempang 100 kali pon tetap tak sedar diri jugak..
trend masa kini kekdahnya...

iols mmg anti budak remaja hoccayyy!!!
choi jah diorang nih

Follow Us
mmm..

aku nak share la pengalaman aku, masa mula2 start sem diploma ni, ayah aku belikan la laptop, acer, harga, rm1800.00 je, tp complete la semua, aku tak pergi pilih pon laptop ni, ayah aku yang pergi pilih and belikan, aku dok rumah je, aku memang bawak laptop pergi kelas hari2, sebab benda ni keperluan.......tp ade 1 masa, penghinaan jugak la kot...ayat dia mcm ni "TUE LA, SAPE SURUH BELI LAPTOP MURAH, LAIN KALI BELI LAPTOP MCM AKU NI".....sedih gile aku time tue, aku terus teringat mak ayah aku kat umah.......aku tak  merungut pon parents aku belikan laptop ni, aku terima je, tp yang menghina tue, beragak la, aku sound balik, janji aku jaga baik2, aku guna baik2, sebab ni harta mak ayah aku, aku cuma diberi pinjam je.........

aku tak suka jenis budak2 mcm ni, berlawan2, menunjuk2....ape la makhluk2 jenis mcm ni dapat? bangga ke weh ? kalau hasil titik peluh sendiri, aku tak kisah, ade patot la aku jeles, tp ini????? semua hasil poket titik peluh mak bapak, pernah ke budak2 mcm ni fikir, macamane susah mak bapak kerja cari duit nak bagi anak2 makan, budak2 jenis mcm ni memang tak akan pernah fikir la....sikit pon tak, sebab bagi budak2 peel gini, ape yang dia nak, mesti dapat... lagi 1 perangai tak semenggah budak ni, dia tak boleh orang beli barang sama dengan dia, kalau ada je budak beli barang sama dengan dia, mula la membebel2, ngumpat ngata keji semua la keluar......ey!!!! barang tue, dicipta bukan untuk kau sorang la !!!! tak ada cop khas name kau pon kat barang tue!!!!!!!!!!!!

ni orang pakai blackberry, sibuk nak jugak blackberry, sanggup mintak duit mak ayah, akak, paksa2 akak bagi duit.....aku tengokkkan je, lepas tu, dengar plak sorang budak kelas ni beli kamera nikon.......yang tgh top tue, adoii!!! dia pon sibuk nak jugak......dah tue, terus google gambar nikon ni, upload dalam FB, cakap dia dah beli, bukan main megah lagi......aku pelik, ape ade dengan benda2 ni? style? gaya? kemegahan...??? ntah la, aku tak paham dengan orang2 jenis mcm ni, aku tak boleh la join budak2 jenis mcm ni, sebab aku rasa rimas + menyampah dengan orang2 mcm ni..

tipu la kalau aku tak teringin nak pakai blackberry tu, tipu la kalau aku tak teringin nak pakai handphone canggih2, tp sumpah aku tak heran pon dengan kamera nikon tu, sebab aku bukan suka amek gmbr2 pakai kamera mcm tu......dah la besar, gedabak, nak bawak kehulu kehilir mcm orang ape je kadang2 aku tengok, pastu sensitif, jatuh sikit mula la macam2 masalah....( ni pandangan masing2 kan ? ), tp kalau yang ade kamera jenis mcm ni, pandai buat bisnes, amek pic orang kawin ke, ape ke, buat duit dengan kamera ni...ok, aku respek!!!! lagi2 kalau budak2 muda remaja......

maybe sebab mak aku selalu cakap, kite ni pakai ikut kemampuan, terima je la ape yang kita dapat seadanya, tp berusaha la mantapkan hidup, kalau pergi shopping2., beli ape yang perlu je, kan tak membazir....hahah!!! i love my mom!!!!

p/s : budak yang aku citer tue, LELAKI,

Rate

1

kenapa?
sebab dorang ni generasi Y.
dorang sangat demanding...
gaji nak besar dan pangkat mesti tinggi dalam usia yang muda...
dalam kepala otak dorang fikir hal duit aje.
sebab tu dorang ni gak lah berniaga dalam usia yang sangat muda..tengoklah sape yang jual2 barang kat blog dan low yat tu..
dorang nak duit lebih...
dan gen Y adalah paling banyak berhutang..ingat tak dulu ade survey kat malaysia menunjukkan orang muda paling byk berhutang kad kredit?
dorang tech savvy...
teknologi dan gen Y tak dapat dipisahkan...
dorang tau ape perkembangan gadget2 terbaru..
untuk memenuhi sifat ni dorang perlukan duit..
dan ape yang paling hot masa sekarang,iaitu BB dan iphone..
dan banyak company gadget target dorang utk memasarkan produk macam sony,apple dan lain2.
mereka membesar sewaktu orang berlumba2 nak mencipta teknologi baru..
sekarang ni bape kerat aje tengok TV?tgk vc kat youtube,boring2 pegi download movie,gosip2 pun kat forum maya.
mereka terdedah pada teknologi...
aku main game prince of persia yang kat komputer waktu umur 4 tahun
reti guna intenet waktu umur 10
reti guna hp waktu umur 14
ade hp sendiri waktu 15
dorang nak cepat aje..xmau lambat...
dan BB mempercepatkan pergerakan dan update...
dengan twitter lagi dan formspring...
memandangkan nak sangat cepat semua benda kalau boleh nak cepat,makan megi masak 2 minit,loan approve dalam 24 jam,5 minit bersenam
dan mereka sangat2 materialistik...

aku baru je boleh mengundi tahun ni...dan aku tergolong dalam generasi ni...
so aku assume ko cakap pasal aku..
aku mmg suka teknologi tapi tak bermakna aku tarah harta mak ayah aku semata2 nak dapatkan brg terbaru..
aku usaha sendiri,aku berlapar sendiri.

Rate

1

dan ya...sebagai student IPT laptop tu sangat penting...
ape yang membezakan ialah pilihan dia,nak acer atau macbook pro?

macam aku cakap tadi
aku sendiri perlukan laptop
aku perlukan kereta...

diorang persoalkan...aku cakap diorang guna gadjet
tapi mak ayah aku belikan aku keta
(perodua kancil 2nd hand)

masalahnya dkat sini
aku nak menekankan soal keperluan
aku ada kereta
aku guna kereta tu sbb aku rasa bas kat U aku ni tak efisien
n aku gunakan kereta tu sbb bond aku dgn family sgt kuat
aku nak senang balik melaka

tapi...ada certain benda yang aku harap remaja zaman sekarang
tetapkan had masing2
sebagai contoh
kalau mak ayah kita kaya n mampu belikan kita helicopter
perlu ke kita demand helicopter bila masuk uni
supaya senang nak balik umah tiap2 minggu
sedangkan status kita hanya sebagai student
bukan perdana menteri
tak kejar masa pun

apa salahnya bukak facebook guna laptop?
rasanya sekarang kemudahan internet mmg tip top
kalau takda streamyx pun mesti dah ada broadband

anyway..DSLR tu dah mcm laptop plak
hehe.....bole dikatakan 1 dlm 10 org student kt uni ada DSLR
(aku berani bagi ratio ni)

setuju dengan apa yang TT cakap, walaupun ai duduk dalam kelompok manusia yang di-highlight oleh TT nak tegur, kang dicop jeles, so diam je la

budak2 skang bergaya je lebih......

Reply 8# tabasco

kalau kau dapatkan semua tu dengan usaha sendiri...aku ucapkan tahnniah dan syabas,
aku sendiri akan kagum dengan kau, sebab aku tau macamane penat lelahnya usaha nak dapatkan sesuatu dengan kerja keras diri sendiri......aku lebih suka golongan yang mcm ni, dari golongan yang suka mintak2 dengan mak bapak, dah la mintak2, berlagak plak tue!!!!!!! yang ni aku anti...

kalau golongan yang aku anti ni, sikit pon aku tak jeles ok!!

Reply 14# kaishi

haah aku memang tak mintak mak ayah...
ipod,hp dan prepaid aku beli sendiri...
laptop aje aku mintak tlg belikan...
sebab kesedaran aku pada kesusahan mencari duit lebih tiggi waktu aku masuk uni...
sejak tu aku mula cuba kurangkan perbelanjaan guna duit mak ayah..
nk mintak dorang tlg topup pun aku segan...

lantak le diorang nak beli ape pun .. duit diorang .. reta diorang .. hutang diorang ... ko nak peduli hapeee ....
tak de nyer diorang nak pancit kete ko pun ... x luak idup ko ..... bio aje la ..... tak puas ati? pegi la beli sendiri!

Reply 15# tabasco

ekceli takda salahnya pun mintak mak ayah belikan laptop
tapi specs laptop tu satu hal
sila survey harga laptop
ada laptop yang harga 8 ke 10 ribu ..
as a student, perlu ke kita demand laptop yang mencecah 10k?
commonla....2 to 3 k is gud enuff kan?

aku tak salahkan mak ayah
ada orang cakap...kalau mak ayah dah bagi, ambil jela...
the thing is..betul ke mak ayah bagi tanpa kita demand and desak?

HOBI lain...kalau mmg hobi menangkap gambar...passionate gile suke amik gambar
aku tak terkejut budak tu bli DSLR ..
tapi...bila budak yang kita mmg kenal..mmg jenis suka tangkap gambo diri sendiri guna hp
pun nak bli DSLR sbb tgh trend...something is wrong kat situ

aku kalau boleh tak nak pakai blackberry ka, iphone ka...apa jadah suma tu
nanti kat rumah pun depa soh check mail bagai....

ak naik scooter jer pergi kelas
biarpun mampu bawa keta tapi segan nk  bwa
sbb member naik motor atau bas jer pergi kelas
motif tmpt ak berlainan dgn ipta korg, x ada saper berlagak pkai blackberry,
laptop mahal3, atau keta honda jazz bagai,

keinginan tinggi dan taste tinggi bebudak jaman skunk buatkan depa terlalu matured dari usia sbnr.. dan paleng pntg depa nmpk lebih TUA dari usia sebenar.. percaya ke tidak?? cuba la tgk kekanak pd jaman2 lampau 80 - 90 an tu.. aktif bermain... tiap2 ptg kuar main .. kuarkan peluh dpt tingkatkan stamina.. pstu susah nak jumpe yg gemok gedempol smer slim n fit jahhh...

dan tgk lak bebudak skunk yg terlalu maju dgn teknologi dan katanya bijak neh... tiap2 ari berdepan dgn laptop pesbuku psp mangkuk hayun dan sebagainya... bdn dah mcm owang branak lapan... memuda dah pki spek.. ishhh byklahh perbezaan dgn bebudak dulu...

teknologi mmg baguih dok ada... tp berpada2lah menggunakannya... pd anak2 ibubapak la kene men peranan camne nak hadkan aktibiti berteknologi jahh spanjang masa.. ni skolah rendah dah ksk hp.. bila dah kengkawan tu mulalah 3gp sana 3gp sini... sndri la pk baik ka tak baik???

Rate

1