CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bangcak

Tafsirkan Mimpi

798. Mimpi melihat sebuah kolam : Alamat untung dalam usaha.
799. Mimpi melihat kolam airnya jernih : Alamat usaha yang sukses dan menguntungkan
bangcak Post at 24-9-2010 06:56

oh gitu ke?? selalu sangat mimpi air nie.. tu yg konpius tu.. harap benarla sukses.. huhhuu

ni yg aku dpt dr buku tafsir mimpi-muhammad ibnu sirinSUNGAI
sungai yg lemah alirannya- kehidupan yg baik bg manusia
memutuskn aliran sungai yg mengalir- memutuskn hubungn dgn prmpuan yg ada hub mahram
memindah sungai- mati dn meninggalkan seorg prempuan
menyiram sesuatu dr sungai-beroleh kebaikan
sungai mengalir di kebunnya-jika bujang akn kwin, jika ada istri akn mengndung
minum air sungai yg twar-dpt kejayaan hidup..air pahit- sakit
sungai yg dibendung airnya hinga airnya terbenam dlm bendungan- berhasil mempunyai ank
lihat benda hanyut di sungai-suatu kebaikan dn mndpt sesuatu yg baik dlm mncari rezeki

banyak nye tafsiran..tapi tak tau aku mimpi yg mana satu..huhu aku mimpi sungai kat kampung aku melimpah naik ke tebing n jalanraya.. tapi org kampung tak kisah je, tetap seronok mcm ada festival air gitu.. merapu je mimpi aku nih

aku bermimpi kena kacau
pastu aku azan
dgn izinNya makluk itu berhenti mengacau
aku pun terjaga d ...
bronok Post at 24-9-2010 11:04

itu tanda gangguan.. maybe jin or syaitan.. hehe aku tau sikit2 bab mimpi ni..coz dah banyak khatam benang MPS..

Reply  bangcak

now tlg tapsir mimpi aku lak.aku pnah mimpi dpt ayat quran drpd arwah nenek aku.tp dia suruh aku sampai'n ayt quran tu kpd 2org.x smpt aku nk tnya sp 2org tu,aku terus t'jg dr mimpi..aku cr jgk surah n ayat yg dia bg tu,mmg ada dlm quran..yg m'jd tnda tnya siapakah 2 org t'sebut???
razi85 Post at 24-9-2010 10:24

mimpi ko macam ada sumthing laa.. tapi aku tak tau apa..huhu

tapi kat benang mana ntah aku baca, ada yg kata:
kalau mimpi sebab ko asyik terpikir2 benda tu di siang hari - takde maksud, cuma mainan tido.
kalau mimpi yg sama berulang2 - ada makna mimpi tu
kalau mimpi before subuh, then bila subuh terjaga -  kemungkinan mimpi tu pun ada alamatnya
kalau mimpi selepas subuh, sampai tak sedar subuh atau terlewat subuh - tu gangguan syaitan coz syaitan tu sajer jer tak kasi kita bangun subuh..wallahualam..

anda yg mana satu??

dulu lara pernah mimpi husband hadiahkan lara seekor anak anjing warna putih.comel.
tapi lara tak nak.lara suh husband letak dalam sangkar.husband paksa gak lara ambil tapi lara tetap tak nak amik...rupa2nya itu petanda lara dapat 'madu'...heee...heeee

Reply 40# bangcak

hahaha..giloss. .ko nih kalo dilayan maunye overdose kt cn..huhuhhu..ada lak episod2 yea..ko ingt drama ke hape??

Reply 43# manganini

aku mimpi nih taun 2006,bln posa,beberapa hari slps nenek aku m'nggl n 2,3 ari sblm abg aku kmbli ke rahmatullah..waktu slps aku solat subuh..coz ms 2 aku dh solat subuh,n t'tdo..humm..ntahla..ape yg aku tau ayt n surah yg diberi 2 mmg wujud dlm quran..

Follow Us
nk blk tanya my wife kot2 dia ada pnah mimpi dapat hanjing putih ker x...mintak2 ada la....ahakss....

da terlajak masuk thread ni. Saye nak tanye cket la. Kalo kiter selalu mimpi hantu ape maknenye ye? ke sb saye ni terlampau penakut?

Saye selalu mimpi kan pontianak, pochong etc. Takut sgt dlm mimpi tuh. Tp saye tak pnh nmpk pun benda2 tu kalo di luar mimpi. Hanya nmpak dlm mimpi jer.

Pastu, saye penah termimpi kan kanak-kanak (saye da kawin) Satu lagi, mimpi air ketumban pecah (saye xde anak lg)

Yang asben plak, banyak kali mimpi saye bersalin (tp saye xberanak-beranak jgak :p)

So, sape yang pandai tolong tafsir kan boleh. Saye mcm rase ni mimpi buruk. Macam ader sesuatu je. Bila saye mimpi benda2 mcm tuh, saye jd mcm termengah2 tau. Mcm saye jumpe betul-betul la, takut!!

oowhhh...i ade jugak dengar psl mimpi patah gigi tu.. tp org-org tua kate.. kalo patah gigi atas..sedare2 yg lebih tua dr kite ade yg nk meninggal..kalo gigi bawah..yg sedare yg lagi muda pulak.. huhuh..ntahle..kate org2 tua dahulu kala..

Reply 7# yenil95

i pon penah mimpi lebih kurang macam ni..mimpi gigi atas sume retak menunggu nk gugur ja. pastu dlm tahun tu..  arwah datuk i meninggal, then arwah makcik i....then arwah nenek i...ajal maut di tangan Allah..

err semalam mimpi ngeri..mimpi iols bunuh orang...secara kejam..iols dan team iols yang ala2 komando bom bangunan tuh sampai hancur..then bile iols patah balik ke tpt tuh..iols tgk ramai orang dok nangis..

pastuh iols nk larik..pergi ke airport..iols ingt lagi..iols mintak visa vietnam...then tetibe tak jadik..sbb ade pembelot dlm team iols tu

hari sebelumnye mimpi ular sawa...

hari sebelumnya iols mimpi sorang forumer ni bukak benang psl iols

Reply  manganini

aku mimpi nih taun 2006,bln posa,beberapa hari slps nenek aku m'nggl n 2, ...
razi85 Post at 24-9-2010 16:05

mcm menarik je mimpi ko nih.. surah apa yg diberi tu? ingat tak? haiii...manalah tukang tafsir mimpi ni tak masuk benang lagi....huhu

da terlajak masuk thread ni. Saye nak tanye cket la. Kalo kiter selalu mimpi hantu ape maknenye ye?  ...
suri_ati Post at 24-9-2010 17:12

tanda gangguan tu suri.. kene basuh kaki dan baca banyak pendinding diri seblom tdo.. aku penah tanya soklan ni dulu kat benang ilah..

mimpi beranak or mengandung pun biasanya tak berapa elok.. gangguan jugak tak silap.. tapi meybe jugak suri asyik terpikir2 nak anak, tu yang selalu mimpi beranak kut??

alahai mana tukang tafsir mimpi ni tak apply job lagi ke.. terpaksa lak aku jadi penafsir mimpi temporary yg tak bertauliah..

entahlah... coba gi kedai org jual buku2 agama... rasanya dlm al-kuliyah tv3 tu ada sorang ustaz tu keluar buku tasiran mimpi... mana taw ada jawapan dlm tu

Reply 48# suri_ati

cik suri..hehe gigih mencari tadi akhirnya jumpa yg ni.. lebih kurang sama kot..i copy paste la eh, senang nak baca.. credit to benang ilahkhatibrani..

salam ilah n forumers lain...dan selamat berpuasa  berbuka apa hari ni? hehe..

nak tanya..manga kekadang time dalam tido tiba2 terasa pelik, berdebar2 dan rasa takut...  tapi takder lak mimpi hantu, mimpi biasa2 jek..  rasa mcm dah bangun, tp sebenarnya masih tdo.. nak bangun , tp rasa takleh bangun...tapi takder la rasa kena tindih ke apa.. .. sebab rasa takut, manga baca la kursi ulang2 kali (dalam tido, tak sedar lagi).. rasa susah je nak baca kursi tu...  pastu time cuba nak bangun tapi tak dapat tu, terasa mcm bunyi angin menderu2 kat telinga... lepas ulang kursi berkali2, baru manga boleh bangun.. lepas bangun mesti kepala rasa pening..
so..itu maksudnya gangguan ke atau takde apa2 sebenarnya.. ?

salam manganini..

ini juga salah satu drpd gangguan tidur....

bila rasa berdebar begini....dah agak payah tidur.....
kalau masuk dlm bilik air ..ingat yek masuk kaki kiri keluar kaki kanan....baca doa masuk dan keluar bilik air

bangun dr tidur ..amik wudhu'
selepas tu kembali ditempat tidur...baring duduk dan.angkat tangan seperti berdoa..kearah kiblat..

dan baca ayatul kursi ....dengn tenang dan kalau tak leh tenang cuba pejamkan mata...setelah itu baca ayatul kursi. dengan 9 wakaf....setelah habis..niat untuk melindungi diri drpd gangguan syaitan dan iblis....selepas itu tiup sekeliling  insya-Allah terpelihara tidurmu sehingga subuh...

bab masuk kaki kiri n keluar kaki kanan tu memang berkesan laa.. sebab seblom ni memang tak begitu ambil serius sangat pasal kaki mana..

hari sebelumnya iols mimpi sorang forumer ni bukak benang psl iols
siputsedut Post at 24-9-2010 18:48

ape nick porumer yg bukak benang pasal sipot tu? habang iqbal ey?

Reply 58# bangcak

errr jap...ni MN sapo ni...nanges motipp ckp benang tu psl iols...errrrrmmmm..tak ramai porumer tau name sebenar iols...meh kite narrow down kan pencarian....

tak...ni iols mimpi lain punye...iols mimpi ade porumer bukak benang ala2 priki-afaf...pastuh iols adelah afaf nya..mohetippp???

semalam mimpi iols lari dengan kawan sekolah iols yang the kacakest..sepanjang mimpi tuh keje weols berlari sajorkkkk..tak pahammmmm