CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3561|Reply: 14

PERKONGSIAN CERITA SERAM

Edited by tieyrai_83 at 24-8-2022 10:53 AM

SALAM & SELAMAT SIANG..
ni thread baru saya untuk berkongsi pengalaman atau cerita tentang makhluk halus yang saya pernah alami sendiri atau cerita dari orang2 terdekat..

hari ni saya nak cerita kejadian yang saya alami sendiri pada hari ahad hari tu..

setiap ahad saya & adik2 saya memang akan keluar ambik angin setelah kami penat bekerja even x turun kereta just round2 area terdekat je lah, kalau rasa boring round naik kereta kami stop la memane shopping compleks kat kl or shah alam..kadang2 naik genting...yang mane dekat je lah..kalau nk jln jauh kene ambik cuti lak kan...sambil ambik angin sambil cari port nk beli makanan ..mcm tu lah kehidupan kami 3 dara pinggitan ..

al kisahnye AHAD  hr tu petang kami keluar round2 area sini je, nk gi jauh macam x sesuai lak sebab hari macam nak hujan..then kami saje round kat area ukay perdana..tengok rumah siti nurhaliza then pusing2 kat area tu je lah, lepas tu duk pusing2 tengok kawasan adik saya selaku driver tersesat masuk kat kubur islam..kat situ area apartment macam x sangka lak ada kubur kat situ..then kitaorg tegur la kubur tu , eh ?kenapa semua tanah merah je lagi?then adik saya cakap maybe ni kawasan kubur baru buat..tapi saya tengok banyak dah batu nisan..kalau baru knp banyak sgt...pastu duk sembang2 la kan sambil nk keluar area tu, takutnye sape yang duk apartment ni kalau bukak tingkap malam2 kang nampak kubur silap haribulan nampk ia ( ghost ), pastu kat sebelah kubur tu ada satu rumah kecik maybe rumah penggali kubur...then dia tegur lagi, " tengok sane ada ayam sekor " kami semua tengok.."dh nape nk tunjuk ayam tu?"dlm hati ingat ape la tadi...rupanya maksud adik saya kalau ayam, kucing, katak and lain2 tu tanda nya ada benda tu...time tu gak kami bukak radio la kan...and kami siap nyanyi2 lagi...macam lama je kan nk pusing kereta kat kubur tu? saya pun baru perasan ni..

bila dah keluar area ukay perdana tu kami masuk mrr2 , tiba2 saya rasa macam kereta tu duk goyang2, saya buat x reti lagi maybe adik saya bawak gelong ke ape kan...then kereta goyang lagi..saya tanya adik saya "kenapa kereta ni duk goyang2 ni?"...dorang berdua diam je..then saya tanya lagi, "kome , x rasa ke kereta ni goyang?" goyang tu memang kuat sangat , macam ada orang goyang, time tu lak nak masuk maghrib dah...then adik saya selaku co pilot pun bersuara.." sebebarnya adik rasa kereta ni berat sangat belah seat belakang dia.." saya pun mengiyakan gak...adik saya yang co pilot ni ada belaja la sikit2 untuk bawak benda yang menumpang tu keluar..so dia baca ape yang patut dengan niat nak hantar kat tempat sekian-sekian..

on the way nak hantar benda tu , kami cakap dengan benda tu ' duduk diam2 ye, kita bawak jalan2 jap nanti dah sampai area tersebut kamu turun ye" ..kereta dah x goyang dah cuma rasa berat je...u olls tau tau benda tu duk mane ?of course la sebelah saya...dalam perjalan tu lak tetibe keluar lagu best lak, memula saya terikut nyanyi..the adik saya yang co pilot tu tego " amboi berani lak nyanyi macam xde ape berlaku ek?then kitaorg gelak je lah...pas 2 minit adik saya yang selaku driver lak nyanyi..ate giler ke kome benda tu kan ada lagi, kalau kite hepi2 kang dia x nak turun lak...then kami tutup radio...

tiba2 kaki saya rasa meremang..ahhh sudahh..apekehel la pulak ni..saya cakap kat adik saya..then adik saya cakap dia pegang kaki sebab x nak turun la tu..pastu dada saya lak rasa berat and susah nak nafas..adik saya cakap maybe dia peluk sbb x nak turun..adik saya ni memang berani punye orang..then dia ajar saya baca ape yang patut..pas baca dada saya dah lega...and sempat lagi adik saya ngacau saya dia kata nanti dah sampai tempat tu saya kene turun bukak kan pintu untuk benda tu keluar...i say "what????' perlu ke???adik saya cakap yes perlu...

dah nak sampai tempat tu adik saya cakap "x pe adik keluar bukak kan sebab ada benda nak kene baca lagi" lega hati den ..kawasan ni banyak hutan and ada sungai, dia takut saya salah baca kang yang lain lak menumpang...

sampai tempat tu adik saya terus turun and bukak pintu...adik saya cakap dia ada dengar benda jatuh kat sungai tu 'gulp gulp gulp"lebih kurang macam tu la...

pas adik saya naik kereta, kereta tu dah ringan and dah boleh bergerka laju macam biasa...tapi....saya ni memang suka menegur...kat sebelah sungai tu ada rumah...kat atas pagar rumah tu ada sekor kucing besar duk pandang kitaorag..then saya tegur.."eh, ada kucing comel la...."

p/s : jangan tegur sebarangan
      : jangan menyayi or pasang lagu kuat2 or terlebih heppy

sekian

Rate

1

memang jenis yang suka taip titik2 ... gini eh? jujur bertanya sebab rimas

hyie replied at 24-8-2022 01:10 PM
memang jenis yang suka taip titik2 ... gini eh? jujur bertanya sebab rimas

haah...memang style kite macam tu..........................................

Suka baca tulisan adik..titik² tu biasalah..bagi aku biasalah tu,yg naik menyampah kalau takde koma,takde noktah..yihhhhhhhhhh sangattt

stars83 replied at 31-8-2022 12:43 PM
Suka baca tulisan adik..titik² tu biasalah..bagi aku biasalah tu,yg naik menyampah kalau takde koma ...

hehehee..tq sudi baca cerita saya..

seronok baca cerita drp pengalaman sebenar..thanks

Follow Us
Edited by ciksom at 9-9-2022 09:58 PM

Saya tak tau pengalaman ni seram ke tak.
Saya pernah lalu jalan felda yg banyak kelapa sawit.saya drive seorang.saya drive tak laju dlm 80kmj je.

1.pernah nampak seorang perempuan tepi jalan tapi saya nampak sampai paras pinggang.perempuan tu pakai baju macam makyong. Dia tengok je saya. Tapi saya nak cepat. Jadi tak sempat nak tengok lama.

2. Jalan sama hari lain. Jalan tu straight je. Ada sebuah kereta kat belakang saya high beam pada saya.banyak kali. Saya tengok jln tu straigt je.kalau nak potong keteta saya.lepas tu dia potong laju sangat .terus tinggalkan kereta saya jauh dibelakang. Lepas tu saya baru saya perasan kat sebelah luar kereta saya saya nampak macam ada kain putih yg berkibar. Saya rasa kak pon la. Saya tak nampak penuh sbb saya rasa benda tu terbang kat atas kereta saya. Terkejut juga.bila dah sampai dlm 1km benda tu hilang. Saya selalu beritahu jangan tunjuk muka yg hodoh depan saya. Saya tak suka.
Tapi saya cuak juga la hari tu.

Rate

1

sangbara2020 replied at 9-9-2022 04:24 PM
seronok baca cerita drp pengalaman sebenar..thanks

sama2, tp kite x reti sgt nk menulis ala2 penulis novel seram tu kan, main hantam saja la labu..hahhaha...
apepun terima kasih sudi membaca ...

Robertgreen replied at 8-9-2022 07:43 PM
Thnaks for sharing this info.. TellCulvers.com

sama2..terima kasih jugak

ciksom replied at 9-9-2022 09:49 PM
Saya tak tau pengalaman ni seram ke tak.
Saya pernah lalu jalan felda yg banyak kelapa sawit.saya dr ...

seram bila kite imagine citer ni..lg2 saya ni mmg suka imagine bukan2 pastu terbawak2 smp kesudah....hahahha
tq sudi share kat sini

tieyrai_83 replied at 15-9-2022 01:27 PM
sama2, tp kite x reti sgt nk menulis ala2 penulis novel seram tu kan, main hantam saja la labu..ha ...

kalau ada lagi taq la saya...mmg suka bc cerita drp pengalaman org

sangbara2020 replied at 19-9-2022 11:23 AM
kalau ada lagi taq la saya...mmg suka bc cerita drp pengalaman org

boleh, no problem...

Aku pernah kena kacau manja2..time tu tgh solat..dah tahiyat akhir..tetiba dengar bunyi org pulas music box aku 2 kali pusing camtu..pastu keluar la muzik dari music box aku tu..terhenti jap bacaan tahiyat aku coz terkejut Aku sorang je dlm bilik time tu

shop_girl replied at 19-9-2022 04:54 PM
Aku pernah kena kacau manja2..time tu tgh solat..dah tahiyat akhir..tetiba dengar bunyi org pulas mu ...

sama la kite, penah kene cuit time solat , boleh baca citer saya kat thread GANGUAN DI OFFICE.

Edited by tieyrai_83 at 20-9-2022 10:57 AM

salam semua...

hari ni saya nak cerita pengalaman saya merayap di jalan gombak lama...jalan nak ke bentong tu..situ ramai penduduk orang asli kalau x silap la..orang melayu pun ada...
kami memang suka merayap malam2 ambik angin kat sini sebab sini sejuk and udara segar kan...

jalan tu kecik je, jalan kawasan kampung kan , sebelah jalan ada rumah penduduk situ and kedai makan..xde la sepanjang jalan tu ada rumah & kedai..in certain part je..

bila sampai kat jalan yang ada kedai kat tepi jalan tu saya tengok kedai tu meriah..masih ramai penduduk kat situ lepak2 makan .waktu time tu dalam kul 9-11 malam..saya pun dah lupa dh waktu betul2 kul brape...
mulut saya ni memang suka menegur.. dah cuba tahan tapi mulut ni automatik tau nak tego..sis pun x paham kenapa, hahahhaha...
korang tau kan anjing HUSKY? besar and lawa...warna kelabu..saya nampak anjing tu berdiri tegap kat sebelah sorang lelaki tua..time tu lak saya bukak tingkap kereta sebab kata nak ambik angin kan..
kalau fikir logik kEnapa la anjing tu duk dekat dalam kedai makan tu, kalau kite org melayu mesti x suka kan anjing kat kedai makan melayu..bila kereta saya lalu anjing tu tajam tengok saya...dia perhati je saya...saya pun perhati la dia balik..hahhaha..then saya tegur "tengok tu..ada anjing besar la kat kedai tu..cantik anjing tu.. 'adik saya yang dua orang tu diam je...hahhaha...dalam hati deme mesti sumpah seranah aku kan..hahhahaha...

then adik saya cakap dorang x nampak ape2 pun kat kedai tu..

saya pun baca la ayat pendinding diri x mo dia ikut saya balik nanti kan...

THE END
#sangbara2020