CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantu_chot

24/09/2010_22:30 ..::aku putus cinta::..

Post Last Edit by hantu_chot at 31-10-2010 23:05

nanti lah sambung balik....

Reply 177# hantu_chot

syg u jgk..

Reply 176# hantu_chot

chot...lil paham mksd tersirat tu...tq chot...wpon mula2 xphm gak...bkn otak sastera...lambat la pickup.

Reply  hantu_chot

chot...lil paham mksd tersirat tu...tq chot...wpon mula2 xphm gak...bkn  ...
lil_sparky Post at 1-11-2010 13:07

aku pun bukan budak sastera sblm ni.lebih pada teknikal.tapi belasah jer..ngaaa...

chot, lil pon dh jd mcm yang laen gak...tertunggu2 cite chot mcm cite chinta...hehe

best2..i like

Follow Us
ni thread novel ke?

Reply 188# chenta_dewi

bkn ni thread cerekarama..klh rating drama nur kasih..

ini thread mslh sebenar...realiti!!!!

saya mengikuti cita TT dari stat sampai now..coz sy pon  br clsh..memang perit ..
hofefully happy ending, coz dpn kte too many dugaan which we do not expect how it is becoming...
so have to accept the qada....

TT gen tunggu hang sambung lekaih

nak taw pesal pompuan tu gerek sgt??

Post Last Edit by hantu_chot at 4-11-2010 23:41

salam

dah brapa hari aku tak dpt nak update2 kat sini.sbb tuntutan keja yg terpaksa aku tunaikan dulu.skarang ni baru dpt rehat sikit.dan keadaan aku tenang semula.dlm keadaan tenang aku termenung sejenak, baru aku dpt ingat semula,setiap kejadian.sblm memori aku hanyut tenggelam dgn memori akan dtg.

sampai umah persinggahan[umh ni-umah pakcik mrk.bersebelahan dgn hospt.dari tingkap hosp boleh nampak].adik beradik yg tadi dan abah semua ada kat situ.tunggu makanan.kami makan bersama.dan kemudian adik beradik+abah pulang ke kampung pulak.sbb nak sediakan tempat mak yg khas.sbb mak dia dah boleh keluar esoknya[hari ni lah].hantu_chot Post at 31-10-2010 17:22

30/10/2010

sblm abah si dia pulang ke kg, abah singgah sekejap ke hospital menjenguk mak dan along.along pulang ke rumah persinggahan utk berehat.sambil menemani kak long makan, kak long mengulang semula kejadian di mana sewaktu kejadian tersebut, along ketika itu berada di jalan yg sama dan tidak jauh dari tempat kemalangan tersebut.mendengar pesanan dari org kg yg mengenali mrk, along berlari mendapatkan mak di tempat kejadian.paling menyayatkan hati, apabila melihat si mak masih lagi tersepit dicelah van yg remuk rapat menghimpit badan si ibu.org kg yg mengerumuni tergamam sehingga tidak sedar utk membuat apa2 tindakan bantuan segera sementara menunggu pihak ambulans dan bomba datang.mungkin kerana terkejut.tapi along anak kandungnya, hati anak mana yg sanggup melihat ibunya tersepit sebegitu lama tanpa bantuan.dgn kudrat seorg wanita, along cuba tuk mengeluarkan si mak,sambil berbual dgn si mak bagi memastikan mak tidak pengsan dan memeriksa keadaan anggota badan yg mana tidak boleh bergerak.baru lah ada tindakan dari pihak sekeliling.

mendengar cerita along dimeja mkn, sebenarnya membantutkan selera makan along.aku tak nak along berenti makan.jadi aku bangun amik pinggan dan makan lagi, sekadar menjamah sahaja.sbb masa along bercerita, air matanya bergenang.dan aku pulak dpt rasakan paru2 aku pun penuh dgn air,mungkin ini kerana sebak.si dia masih di dlm bilik, mandi dan solat.setelah si dia siap.giliran aku pulak menggunakan bilik utk mandi dan solat.aku tdo dgn along  dan anak2 dihadapan tv.si dia pulak dah bersiap tuk pergi ke hospital.aku nak ikut sama,tapi si dia tak benarkan.takpelah aku pun dah ngantuk sgt, dan si dia pun mungkin ingin bersendirian di sisi mak tercinta.lagipun aku temankan along dan anak2nya.sbb abg long berkerja.

31/10/2010

aku tak sedar kul brapa aku terlelap mlm tadi.aku sedar2 dah subuh.aku dgr along tgh mandi.aku bangun slow2, bimbang kalo anak kecil terjaga.aku pegi ke bilik air sebelah utk berwuduk, melintas bilik sebelah terpandangkan si dia sedang solat.[kul brapa dia balik?].selesai minum.aku terlelap semula sebelah anak2 along.along dan si dia ke hospital semula.tgh nyenyak aku tertdo.tiba2 aku terdengar bunyi hp berdering kuat.gelabah aku tercari2 hp yg bingit tu, aku takut anak kecil terjaga.rupanya hp si dia, tertinggal.dan aku tgk panggilan dari si salah nombor lagi.

syg : [hmmm..]
syg : Hello
s.nombor : hmm hello.mana dia?
syg : [aku dgr bunyi keta masuk pagar]...jap!

aku keluar bagi hp pd si dia.[time ni muka aku mmg masam,mungkin terganggu tdo dan sakit hati pun ye.-apa lah pompuan tu nak lagi.tak paham aku]

abg : hello
..............
abg : hello
.............
abg : apesal diam jer[sambil tunjuk hp pd aku]
syg : mana lah syg tau.tadi dia nak ckp dgn abg
abg : helloo
.............
abg : arrrggghhh [putuskan talian]
abg : dah lah, jgn pikir bukan2.abg mana tau dia nak apa.tadi dia diam jer
syg : iyelah..sbb syg yg angkat.dia bengang la kot, syg ada dgn abg skarang ni
abg : biarlah dia.letih lah nak layan
syg : smlm budak tu ada dtg hospt lawat mak tak?
abg : takde
syg : [pendek je jawapan, ada la tue.argghh lantaklah-ada aku kisah?]
abg : dah la tue.syg mandi cepat.kang anak bangun.
syg : takpe dia dah jaga dah ni.baik je dia tak nangis

si dia terus menelefon along.sbb anak bongsu along masih menyusu badan.sekejap je along dah sampai.bila along dah sampai,aku pun mandi cepat.sbb dgr cite, mak boleh keluar,tapi mesti dgn ambulans.dgn keadaan kaki mak yg masih lagi byk besi2 terpacak keluar dari kedua batang kaki mak.mak tak boleh dibawa dgn kenderaan biasa selain ambulans.kami semua bersiap dan berkemas,kerna rumah persinggahan itu tidak akan digunakan lagi selepas ini.mak si dia gembira dpt keluar.tetapi setiap hari akan ada sorang jururawat yg akan dtg kerumah utk membersihkan dan mengubati kaki mak.di dlm wad, tinggal aku dgn mak si dia shj berdua.along dan si dia,sedang menguruskan mengenai ambulans yg akan membawa mak pulang.ketika itu, doktor pakar hadir utk memberi rumusan segala perubatan mrk sblm ini.mak si dia ingin membuang air besar.tapi dia segan kalo aku yg menukarkan pampersnya,kerna along shj yg biasa melakukannya.aku bukan tak biasa buat keja tu.masa arwah opah aku dulu pun,aku yg menjaganya sehingga akhir hayat arwah opah.disbbkan ambulans sedang menanti, nak tak nak mak si dia terpaksa redha bagi membenarkan aku utk menukarkan pampersnya.mungkin agak lama mrk menunggu di bawah.along naik ke atas.along "lah,knp tak ckp".aku"takpe,dah nak siap"dan membantu mak menyalin pakaian hospital.mak si dia agak malu dgn aku.tak berhenti2 dari mulut mak si dia menyatakan yg dia sudah menyusahkan aku.aku tak rasa susah pun.biasa je...

setelah siap mak dibawa oleh jururawat mengikut laluan khas menuju ke ambulans sambil ditemani along.aku dan si dia, mengikut laluan biasa.akhirnya aku hanya sempat melihat ambulans berlalu pergi dgn laju.aku tak sempat nak bersalaman dgn mak si dia.[takpelah nanti aku telefon je lah].kemudian aku nampak abah si dia bergegas utk mendapatkan kereta nya, untuk mengikut ambulans tersebut.aku pun tak dpt berbual lama, si dia bersalaman dan peluk cium abahnya.aku bersalaman dgn abah si dia sambil menyelit sagu hati yg aku termampu.si abah berlari jauh dari aku.mcm tak sudi nak berckp dgn aku.[eh! knp dgn pakcik ni]. si dia berlari mendapatkan abahnya.mereka berbual sebentar,dan akhirnya si abah masuk ke dlm kereta dan memandu laju menuju belakang ambulans.aku hanya memandang dari jauh.sambil menunggu si dia dtg pd aku.along terlebih dahulu menyapa aku, dan mengajak kami makan dahulu sblm bertolak pulang.kerna si dia ada perkara urgent di tempat kejanya.kami bertiga makan di cafe hospital.siap makan,kami pun bergerak pulang.bersalaman dgn along dan memandu perlahan keluar dari hospital.

masih di dlm kawasan pekan yg berhampiran dgn hospital tersebut.cermin hadapan kereta aku pecah,retak beribu.terkena lantunan kecil yg hinggap di cermin kereta aku,ntah dari mana dtgnya batu tue,tetiba jer terpelanting.[Ya Allah dah lah tempat org,hari ahad pulak tu...]

abg : pecah pulak
syg : takpe lah bang, drive slow2, jgn sampai terhentak2 sudah.kang berderai ke muka kita pulak ni.
abg : syg pakai spec.. lindung sikit mata. [si dia sudah berkaca mata ketika itu]
syg : kat mana nak cari ni.kedai byk tutup hari ahad
abg : takpe kita tanya org2 kat sini.

selepas tanya ramai org kat situ.akhirnya dpt satu kedai yg hampir tutup kerana half day.kami pun memandu perlahan ke kedai tue.pintu kedai alat ganti tu dah tutup separuh pintu dah.dgn menyatakan kami nak pulang jauh,apek tu pun setuju.baik2 org sini.sambil menunggu mekanik siap memasang cermin.si dia duduk di sisi aku.

abg : sabar ye syg.. semua ni dugaan
syg : iyelah..benda nak jadi.takpelah
abg : nasib baik ada kedai ni
syg : harap2 semua ok.

selesai dpt cermin kereta baru.si dia memandu masuk ke highway dgn kadar selamat dan berhati2.perjalanan kami memakan masa 4 jam.dlm perjalanan tersebut mcm2 perkara yg kami bualkan.apa saja yg kami temui di perjalanan,pasti jadi bahan bicara utk menghilangkan ngantuk dan penat.

abg : byk keta tampal bendera kelantan
syg : haah.kelantan menang semalam
[ketika ini ada beberapa motor besar berkonvoi di seberang jalan-byk jugaklah]
syg : fuyooooo [saje nak senaman mulut dan mata]
abg : apa kata lepas ni kita balik kampung naik moto pulak nak syg? abg naik sebijik, syg naik sebijik
syg : ok gak tu bang.pastu tu race, sapa yg sampai dulu nak.
abg : orait.no hal punya.gerenti abg tapau hahahaha.
syg : helloo... tgk orglah beb.
abg : abg tak boleh tgk.sbb sedang memandu ni.kena tgk jalan dihadapan.hahahaha
syg : hampeh...
abg : kita kena terus gi tempat keja abg dulu boleh tak?
syg : knp?
abg : abg ada keja sikit.kalo kita tak pecah kereta tadi,mungkin sempat hantar syg balik umah dulu
syg : takpelah ikut abglah.syg lepak surau sekitar tu lah nanti.
abg : nanti dah siap,abg bgtau ye.
syg : abg
abg : apa
syg : knp abah tadi,mcm tak nak ckp dgn syg jer.dgn abg dia ckp pulak syg tgk dari jauh.
abg : abg tgk abah nak menangis.itu yg abg kejar abah.
syg : abah ok ke?knp nangis
abg : abah sedih, byk benda dia kena buat skarang ni.fikiran dia serabut agaknya
syg : takpe.along kan ada
abg : tu lah.tapi abah terharu kot, mak cite dlm ambulans tadi kat abah,sblm abah turun amik keta.
syg : pasal syg tolong mak tadi ke?
abg : iye lah kot.
syg : alahai nak segan apa.syg dah biasa lah dulu dgn arwah opah.
abg : terima kasih syg... [sambil gengam tangan aku]
syg : sama2.jgn pikir sgt lah
abg : selamat ulang tahun perkenalan kita sayang....

lepas tu aku tertdo...hehehehehe

TT gen tunggu hang sambung lekaih

nak taw pesal pompuan tu gerek sgt??
genchi Post at 4-11-2010 10:59

mmg gerek seh! ... aku rasa mmg dia ada dtg kat hospital tue.cuma aku je yg tak kenal.kalo tidak,knp dia call hp si dia pagi ahad tue.

Post Last Edit by hantu_chot at 5-11-2010 12:32

31/10/2010_16:45_surau yg berhampiran tempat keja si dia

aku baru sampai dari kampung.terus hantar dia ke tempat keja.sbb ada keja urgent dia kena buat.so aku pun nak menunaikan solat2 aku yg tertangguh tadi.masuk2 surau jer.ada seorang laki sedang nyenyak tdo kat surau pompuan ni.aku jadi pelik.ini surau pompuan.knp begitu slumber si adam ni menidurkan dirinya di sini.aku tawakal je lah.aku solat mcm biasa,beg dgn laptop aku letak kat depan sejadah aku.mcm tdo mati je mamat ni.sampai selesai solat aku pun,si adam ni tak bangun2 lagi.penat betul agaknya.lantak dia lah.aku masih lagi bertelekung, dan bukak laptop jap.tuk update kat thread ni.sambil tunggu si dia siapkeja.

{alamak...mamat tu dah bangun.. aku stop jap...nak cabut lari...}

aku pun berpindah ke surau lain.surau pejabat si dia.dia masih lagi buat kejanya.aku dah mengantuk dan terlelap.terdengar hp berdering.sidia selesai kerjanya.kami makan di kedai makan yg biasa kami kunjungi.akhirnya kami pulang ke rumah masing.menerima panggilan lewat malam dari dia.

abg/syg: salam
abg : syg thanks utk segala2nya
syg : sama2.takde apa lah abg.
syg : kita tdo ye.kita kena rehat
abg : ok.thanks.bye Assalammualaikum
syg : orait.Waalaikummussalam

01/11/2010_8.30_pejabat

reminder hp aku berbunyi "besday MF" [aik.ada lagi reminder ni?].MF adalah abang angkat aku pd thn 2005.aku dan MF pernah dikenenkan oleh rakan2 kerja.walaupun panggilan dia kpd aku 'adik' dan aku menggelarkan dirinya 'angah' kami amat rapat.seluruh tempat kerja aku tahu hubungan rapat kami.kami sering berdua seperti adik beradik.hati kami pernah berputik bunga cinta.tapi aku kurang pasti tentang kesuburan bunga cinta tue.sbb aku sendiri masih lagi tak matang.yg aku tahu,aku enjoy mengusik ramai org.aku suka pergi keja pakai seluar dan kemeja.jarang skali aku pakai baju kurung.kalo hari jumaat,tetiba rasa nak pakai baju kurung.time tu aku mmg tak boleh nak usik org lain lagi.melainkan aku yg kena usik lagi.hahahaha kenangan kat tempat keja lama.

tapi hubungan aku terputus.apabila dia hilang sebulan tanpa khabar berita.kawan2 ofis pun tertanya2.semua bertanya pada aku.aku mmg tak tau pape.sbb aku sendiri tak dpt menghubungi beliau.kehilangan MF dikejutkan setelah kehadiran kepingan kad jemputan kawin ringkas dari MF.sebilangan pekerja mengucapkan tahniah kpd aku,kerna mrk tidak mengetahui nama sebenar aku, yg mereka kenal nama penuh MF shj.aku pula hanya gelaran CHOT shj.tapi pd mrk yg tahu, ramai yg terkejut.siapa kah gelarannya nama gadis di sisi nama MF.ketika itu,aku down.tinggal beberapa hari shj tarikh majlis ketika menerima kad photostate tersebut.hampir separuh staf yg tidak menghadiri majlis tersebut.dan aku hanya duduk ditepi pantai pd hari pernikahannya.

ketika itu aku jadi keliru.[knp dgn aku ni?knp aku jadi sentap bila dia kawin.tapi kalo iye pun dia nak kawin,knp tak nak cite awal2.bukan aku kesah pun-tapi iye ke aku tak kesah?.ke aku sedih-dah tu apa aku buat kat sini-knp aku rasa sedih pulak ni?] aaaarrrrggghhh..dah knp dgn ko ni chot.ah lantaklah.tiga hari selepas majlis perkahwinan MF.aku dpt tawaran kerja di sekitar daerah itu jugak.aku jadi teruja sbb gajilebih dr tmpt yg aku keja waktu itu.dan yg paling penting,aku tak nak tgk muka MF lagi.setelah sebulan dia menghilang sehingga waktu itu,aku tidak bersemuka dgn MF lagi.dihari terakhir aku di ofis tu.angah munculsemula setelah habis cuti kawin beliau.aku bersalaman dgn semua org.dan angah org terakhir utk mengucapkan salam perpisahan.

adik : angah, mintak maaf dunia akhirat.halalkan segalanya.
angah : knp ni?tetiba jer.adik marah kat angah ke?
adik : takde lah.
angah : ada cerita disebalik perkahwinan angah tue.angah pun terkejut jugak
adik : stop.adik tak berminat nak dgr kisah kawin angah.
angah : dah tu, knp ckp mcm org nak pergi je ni
adik : mmg nak pergi pun.hari ni adik last kat sini
angah : haaa?
adik : adik tak nak keja kat sini lagi
angah : knp ni?tak kan marah kat angah sampai nak berenti keja.nanti angah cerita knp...
adik : tak payah.aku mmg tak berminat lagi nak keja kat sini lagi.sakit mata aku tgk ko hari2 kat sini.aku tak nak tgk muka ko lagi.

[wah best betul dpt ckp mcm ni.walaupun aku dpt offer job baru pada mulanya.tapi aku guna pakai reason tu,kononnya bawak diri.mmg timing chantek masa tu.].esoknya mmg aku dah tak keja kat situ.dan angah percaya dgn kata2 aku.angah hantar msg kat aku. "angah rasa bersalah,kerna masalah kita, adik berenti keja.adik kat mana skarang ni?adik balik kampung ke?".aku tak reply pun.dlm masa yg sama aku seronok.setahun kemudian,aku dpt khabar berita.angah dikurniakan anak perempuan.yg menjadi isu bualan.nama anak angah adalah nama penuh aku berbinti kan nama penuhnya.contoh... CHOT binti MF.nama kami sebaris.fuh! tak sangka dia namakan anak dia dgn nama aku.apa yg terjadi sebenarnya dgn perkahwinan mrk dulu.dulu aku mmg malas nak dgr.arrrgghh.. lantak lah.kenangan lama.

so.. wish je lah mcm biasa.tiap2 tahun aku tak pernah lupa wish besday dia.sama jugak ucapan besday dia kpd aku.dgn nombor baru aku membuat ucapan.

adik : selamat hari jadi.moga dipanjangkan umur dan dimurahkan rezeki.kekal abadi hingga ke akhir hayat.
angah : terima kasih.sapa ni ye.
adik : (,")
angah : adik ye.adik kan?
adik :adik mana?
angah : adik angah yg angah syg dan rindu.angah kenal simbol ni (,").
adik : iye.selamat hari jadi ngah
angah : terima kasih adik.bini angah pun tak wish lagi.lupa la tue.
adik : balik keja nanti adalah kejutan tu.tunggu lah balik nanti.
angah : adik kat mana skarang ni?
adik : adalah kat malaysia jugak
angah : adik sihat?
adik : sihat.
angah : facebook adik apa?
adik : cari lah sendiri.
angah : nama penuh adik ye.nama anak pompuan angah,angah letak nama adik
adik : tau
angah : iye.mesti budak ofis lama bagitau kot.so skarang ni mcm mana?sihat?dah kahwin ke?
adik : semua ok.takpe lah angah.ada keja byk hari ni.adik buat keja dulu.selamat hari jadi.bye.Assalammualaikum
angah : terima kasih adik.angah tahu adik marah dgn angah lagi.bye.Assalammualaikum
adik : <no reply>

1. mmg dh lama tunggu chot...arini2 on9 sbb nk tgk chot dh updte ke lom...smp ngat kot2 pape jd kat chot...hehe...pk bkn2 je

2. buat baik slalu..motip suh wat baik...xtaw..xrugi pon...

1. mmg dh lama tunggu chot...arini2 on9 sbb nk tgk chot dh updte ke lom...smp ngat kot2 pape jd kat  ...
lil_sparky Post at 5-11-2010 13:05

1. terima kasih byk2 kerna ko sudi baca setiap luahan aku kat thread ni.rajin ko bukak hari2 thread ni.takde pape yg menarik pun.tapi aku rasa puas hati sbb dpt luahkan segala yg ada dlm hati dan otak aku.rasa lega sikit, kalo aku dpt menaip keluar segala perasaan aku.

2. betul ko ckp lil... apabila dari dalaman kita berprasangka baik akan menimbulkan perbuatan yang baik dan setiap kebaikan mesti mendapat ganjarannya.tak kira di mana dan bila. [tapi statement ko ni merujuk pada point penceritaan aku yg mana?hehehehe aku hanya menyokong teori ko je tadi.]

3.dan kalo mengikut sejarah idup aku sblm ni.aku tak berapa kecewa sgt sewaktu aku kehilangan MF dulu.kerna ada peristiwa yg lebih sedih dari itu pernah berlaku dlm idup aku.aku pernah kehilangan org yg aku syg buat selama2nya.di waktu kesunyiaan ini kekadang aku teringat sahabat lama yg aku pernah berharap utk menjadi kekasih aku.tapi apakan daya tiada jodoh kami.

lil pon xtaw...cuba tingat sejak zaman skola dl best friend ade pesan buat baik berpada2 kat lil...

lil pon xtaw...cuba tingat sejak zaman skola dl best friend ade pesan buat baik berpada2 kat lil...
lil_sparky Post at 6-11-2010 11:34

buat baik berpada2 tu, mcm menghad niat baik pulak,buat tak berapa nak ikhlas [eh! ye ke?].apa kata kita tukar buat baik pd yg memerlukan.ok kot?.zaman nabi kita dulu pun, semua org baginda berbuat baik.kalo tidak, mcm mana nak berdakwah.[memandai je aku ni]

bila aku kaji balik.aku rasa ini semua berpunca dari paras rupa aku kot.
aku ni bukan lah antara calon yg boleh disenaraikan sbg pompuan cantik.
serba sederhana.tiada tarikan...dan kekecewaan cinta, terlalu biasa pada aku.

rupa paras ni datang dari perangai.... 'cantik' perangai, 'cantik' la rupa paras seseorang tu...

Macam mana nak 'nampak cantik'?

1. Sentiasa berfikiran positif.
2. Sentiasa memuji ciptaan Tuhan.
Contohnya, TT pandang seseorang yang mungkin hodoh.... jangan pandang hodohnya seseorang tu, cuba cari apa yang cantik pada dia. Cuba puji dia dalam hati atau luahkan terus pada dia.
Boleh praktikkan pada semua benda termasukla binatang/pokok2 dsb.

Bersambung.......

rupa paras ni datang dari perangai.... 'cantik' perangai, 'cantik' la rupa paras seseorang tu... ...
azmira81 Post at 6-11-2010 12:58

aku biasa mempraktikkan ketiga2 perkara tu jugak.tapi soal jodoh dan maut ditahan ketentuan Allah.aku berserah je pada qada' dan qadar shj.