CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantu_chot

24/09/2010_22:30 ..::aku putus cinta::..

thumbs up utk tt yg update kisah idup u since 2010, akak doakn smga awk dtemukan jodoh yg blh love you till the end of your life and accept you seadanya..don't worry psl your age, adik akak older than u and still single and enjoying life, so akak paham jgk lah mcm mna ur feeling..smoga perkara yg baik2 saja will happen to you..

ardy replied at 15-11-2016 09:56 AM
Tamat baca.

Tapi tetap nak tahu status si dia dgn yang sorang lagi tu (lupa dh tp cerita dia las ...

thanks ardy sudi lepak thread ni hehehehe

si dia tu aku tak tahu dah apa status dia sekarang ni... memang totally lost contact
walaupun aku kadang2 terjumpa juga kawan2 dia.. mereka tak kan petik nama dia
hanya tanya khabar aku je sekarang ni...

pasal crt tu... ada story sikit... tak silap aku bulan lepas lah...
ada benda aku minta tolong dia... memang kelako weh...
nanti lah aku update kat sini... tak bawak pulak hp tu hari ni

apa apa pun thank you ardy doakan utk aku
semoga doa ko di makbulkan... Amin Amin Amin

dibs replied at 15-11-2016 04:16 PM
thumbs up utk tt yg update kisah idup u since 2010, akak doakn smga awk dtemukan jodoh yg blh love y ...

thanks kak dib

kadang2 kan kak.. bila saya baca balik memang rasa nak ketawa pun ada...
tapi part dgn arwah abah tu... memang without fail air mata chot akan mengalir...
dari situ ada kekuatan balik... kalau baca semua sekali.. emosi chot ada turun naik nya...
kekadang lemah sgt... kekadang bekeng sgt... kekadang jadi bahan lawak jer..

ada juga abang2 kat tempat kerja ni.. otai otai lama ni bercerita... sama point yg akak
ckp kan tu... don't worry age is just a number... so chill je lah..
kalau ada jodoh ok... takde pun ok.. mak masih ada lagi...

thank you kak dib.. doakan kebahagian chot.. tak kiralah samada bahagia
bersama suami atau tanpa suami.. janji bahagia till jannah...

chot buat apa skarang update lah something

hantu_chot replied at 14-11-2016 10:51 AM
putus cinta memang menyedihkan
pandai pandai lah nak hiburkan diri tu balik ye
ingat Tuhan masih ...

Thank nasihat

forumcari777 replied at 22-11-2016 04:00 PM

hai forumcari777

thanks singgah... sekarang ni kerja je mcm biasa
sambil tu "look around" juga di media social
yang ada nak minta aku jadi bini nombor dua dia...
hmmmm....
tak layak ke aku nak ada cinta sejati lagi kat dunia ni?

Follow Us
hantu_chot replied at 6-12-2010 11:55 AM
29/11/2010

aku pulang dari kerja seperti biasa.sedang aku naik ke tingkat atas rumah aku.menerima ...

tiga hari lepas... genap enam tahun abah tiada di sisi ku lagi...sedihnya Allah je yg tahu
di waktu begini lah pada enam tahun lepas abah melepaskan lelah abah yang terakhir..

Ya Allah... rindu nya hati anak mu ini abah.... sampai hati abah pegi tinggalkan anak ini

Abah tahu tak selama enam tahun ni... anak ini di rundung rasa bersalah

di bulan november 2010 itu anak mu ini sibuk memikirkan perihal lelaki yang tidak

pernah menjaga anak mu ini dari kecil pun... tetapi Abah yg bekerja keras

siang dan malam, hujang dan panas, menahan lapar, memerah keringat

untuk membesarkan anak ini... tidak di ketahui pun anak ini yang abah

sedang menghitung hari hari terakhir... yang berakhir di 30 november 2010

Allah

Allah

Allah

andai ku tahu... pastinya anak mu ini di sisi mu sentiasa abah... RINDU SEDIH KECEWA

Bila baca cerita chot ni saya rasa boleh relate dengan cerita saya sendiri..banyak benda yg sama..selama ni saya SR sahaja..baru sekarang terbuka hati nak luahkan perasaan.

Harap chot xmarah guna ruang ni untuk saya cerita sikit pasal saya.

Saya pun kerap bercinta putus bercinta lagi dan putus lagi..baru2 ni saya putus tunang

Si dia datang dalam hidup semasa saya menolak semua cinta yang hadir kerana kecewa dengan cinta lalu. Tapi si dia hadir bagi pengharapan yang tinggi dan saya akhirnya membuka pintu hati dan menerima cinta dia. Kami kemudiannya bertunang dan merancang untuk berkahwin. Pertunangan dan perancangan perkahwinan semuanya adalah idea si dia. Si dia bersungguh2 memikat hati saya dan bersikap jujur bahawa si dia mmg jujur mencintai saya. Saya mengikut rentak dia kerana percaya dia mencintai saya dan saya dari hari ke hari semakin percaya dan menaruh hati pada dia. Tapi, segalanya berubah, si dia kemudiaannya memutuskan pertunangan 2 bulan sebelum tarikh perkahwinan kami. Kami hanya sempat bertunang selama 3 minggu. Si dia berubah selepas pertunangan tersebut. Cakap dengan kasar, tidak benarkan saya contact dan byk lg benda yang seperti menunjukkan si dia seperti tidak mencintai saya langsung.

Saya sangat keliru selepas pertunangan kami. Sikap si dia membuatkan saya bingung. Saya akhirnya nekad untuk pergi berjumpa untuk berbincang dan memujuk si dia yang tinggal nun jauh di selatan. Tapi sedihnya, bukan senyuman yg saya dapat tapi makian dan dihalau pulang. Masih boleh terbayang bagaimana saya dihalau si dia.

Bertambah sedih lagi, keluarga si dia yang saya hormati selama ini kerana bapa nya seorang imam juga turut memaki saya. Bapanya memaki saya dengan mengatakan saya seorang perempuan xbaik kerana tidak malu merayu anaknya. Katanya "anak aku xmahu ko lg, ko xmalu ke pergi cari dan merayu". Pelik saya, semasa meminang semuanya indah dan keluarga saya menyambut keluarga si dia dengan baik tapi bila hendak putus, satu pun ahli keluarga si dia tidak mahu datang ke rumah saya. Kata bapanya, "sudah cakap dalam telefon, nak apa lagi". Untuk pengetahuan, saya sudah tiada ayah, maka saya rasa bapa si dia yang sememangnya dari awal lg suka merendahkan keluarga saya mengambil kesempatan atas keadaan ini. Walaupun kalau jika diukur dari segi sekufu, keluarga saya jauh lebih senang dari mereka, tapi saya bukan memandang harta keluarga. Si dia bekerjaya dan seorang yang cukup serba serbi di mata saya. Perkenalan saya dengan si dia sebenarnya pun melalui kakaknya yang merupakan rakan sekerja saya dan hubungan kami direstui. Sebelum ini, hubungan saya dan keluarga nya baik.

Eh panjang plak cerita saya..saya sekarang cuba untuk move on dan melupakan si dia. Saya terima dengan redha si dia bukan jodoh saya. Tapi bila umur kita sudah di penghujung 20an dan ramai org tahu bahawa kita merancang untuk berkahwin. alhamdulillah kad belum edar. kalau tidak, lagi haru saya nak explain pada orang. Agak sukar juga saya melaluinya.

Utk chot, mari kita sama2 doa moga Allah temukan kita dengan orang yg ikhlas dan jujur sygkan kita. Dan sebelum waktu itu tiba, moga Allah kuatkan dan tabahkan hati kita. Amin.

Sekali lagi, saya minta maaf menumpang meluahkan perasaan di sini.

pinkumoo replied at 6-12-2016 06:17 PM
Bila baca cerita chot ni saya rasa boleh relate dengan cerita saya sendiri..banyak benda yg sama..se ...

Salam

hai pinkumoo
takziah aku ucapkan mengenai berita itu. semoga ko tabahlah menghadapi dugaan ini.
Husnuzon pada Allah... ada sebabnya perjalanannya begitu. cuba bayang sekiranya ko tetap kahwin juga dgn dia
ko dah boleh agak apa yg family dia buat pada ko sekiranya ada masalah antara korang berdua.
pastinya ko juga lah yg kena halau nanti.. ko juga lah yg asbabnya nanti...
so ini lah di namakan jodoh... Rahsia Allah siapa yang tahu. bersabar dan berdoa

cuma dah menjadi mentaliti rakyat 'melayu' bila putus tunang tu dah mcm bercerai talak tiga impaknya
walhal pertunangan itu adalah tempoh perkenalan antara pasangan masing2
samada sesuai ke tidak utk di teruskan ke alam perkahwinan.
kalau dah tak sesuai tu putus lah cara baik... kalau bercouple boleh pulak putus cakap elok2.. siap boleh berkawan lagi kan?
so apa salahnya putus tunang pun kita buat cara baik... melayu ni ada adab dan peradabannya yg tak menyalahi Islam lagi.
dlm perkahwinan pun diizinkan bercerai sekiranya memudaratkan..
wahai kawan.. tunggu hikmah nya nanti.. aku doakan yg terbaik utk ko.. ko pun doakan yg terbaik juga utk aku
sep sket...

sebenarnya aku sangat memerlukan perkongsian cerita dari reader yg lain juga di sini
untuk aku timpa pengalaman dari mereka.... berkongsi pandangan mereka
kot kot lah ada jodoh yg membaca ke kan? hahahahaha
so pinkumo.. all the best for you

-ChoT-

forumcari777 replied at 22-11-2016 04:00 PM

hai forumcari777

sekarang ni sedang kerja lah.. hehehehe
kerja mcm biasa...seperti dahulu...
tapi sedikit berbeza dari segi waktu
dulu teringin nak kerja shift..
now.. dah dpt pun working hour mcm tu..
best juga.. paling best kerja malam...
banyak benda boleh baca di malam hari
lebih tenang dan aman...

mengenai jodoh.. ada juga masuk dlm website
berbayar sebagai agen pencari jodoh..kita ikhtiar lah kan
segalanya dari Allah juga.. menanti dengan sabar
disamping menunggu persiapkan diri lah apa2 yg patut
"membaca lah... jangan berhenti membaca..."

@hantu_chot

Jangan lupa mencuba di baitulmuslim dot com

forumcari777 replied at 4-1-2017 08:28 AM
@hantu_chot

memang dh register dalam web site tu pun.

hantu_chot replied at 8-1-2017 01:15 AM
memang dh register dalam web site tu pun.

paid member tak? saya dulu pon register dalam tu. Alhamdulillah lepas dah bertemu jodoh, saya tak renew dah. Tapi cabaran dalam mencari jodoh kaedah online ni memang thrill dan banyak pahit manisnya. Tapi yang penting jangan putus asa cepat sangat.

forumcari777 replied at 9-1-2017 07:43 AM
paid member tak? saya dulu pon register dalam tu. Alhamdulillah lepas dah bertemu jodoh, saya tak  ...

yup ahli premium
still valid untill... tak ingat bila
ada seorang dua yg sedang bertaaruf sekarang
segalanya berserah pada Allah

dalam pada itu ada juga  kenalan rapat
dari zaman si dia dulu tu....
maksudnya seseorang yg aku kenal di online
ketika aku sedang bergaduh dgn si dia dan syarifah suatu ketika dulu.

kami masih berkawan kerana dia memang mengikuti perkembangan aku.

@hantu_chot

saya nak share sket pasal BM ni, berdasarkan perjalanan saya bertemu jodoh di sana. Harap awak bila dah ada list of candidate nak jumpa, jumpa sekali 2 jer dulu dan jangan melarat sampai dating, bercinta, dating, bercinta buang masa. Jumpa family  dan kenal latar belakang family terus. Kalau suka tengok persekitaran rumah keluarga, tengok pulak cara komunikasi family dia, yelah sebab kot ada jodoh nanti awak nak balik jugak rumah family dia kan? Jadi peringkat awal2 ni lah yang penting, jangan cepat jatuh cinta dulu dengan calon, perkenan sket selebihnya family dia dulu awak kena tengok.

Semoga berjaya dalam misi pencarian, saya dulu ngam2 dalam setahun juga lepas tu renew baru jumpa ngan wife skarang. anak pon dah 2 dah ngan yang baru ni hehe

(sorry menjawab soklan kat sini sbb dah tutup dah thread tuh, kena pi Space awak nak cari tempat jwb soklan awak tadi: no tak keje in oil n gas lah, also bukan regular penderma darah.. pitam pitam pon bila doctors nak amik darah sy).

ipes2 replied at 18-1-2017 04:13 AM
(sorry menjawab soklan kat sini sbb dah tutup dah thread tuh, kena pi Space awak nak cari tempat j ...

alamak tak faham lah pulak

forumcari777 replied at 16-1-2017 10:12 AM
@hantu_chot

calon yg ada ni. sorang tu saya dah ckp awal. saya tak nak pindah tempat dia. tinggal seorang lagi... yg seorang ni msg satu dua.... agak slow, mungkin saya jarang open BM. dan saya tak pernah jumpa lagi mana mana calon di BM. perbualan pun tidak menghayalkan... lebih kearah nak design rumahtangga tu mcm mana nanti. dia tinggal mana kerja mana dan sebagai...

tahniah pada awak
amin amin amin
ikhtiar

hantu_chot replied at 21-1-2017 03:57 AM
alamak tak faham lah pulak

hmmm i got the wrong guy rasanya
no worries
ignore je
sorry for the confusion

hantu_chot replied at 21-1-2017 04:02 AM
calon yg ada ni. sorang tu saya dah ckp awal. saya tak nak pindah tempat dia. tinggal seorang lagi ...

jangan terlalu slow dalam action ya. sbb mostly perempuan takut istilah perigi cari timba atau istilah nampak macam desperado. bagi saya tak asalkan jangan keterlaluan dan nampak gelojoh teramat. ingat, papepun islam ajar kesederhanaan