CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantu_chot

24/09/2010_22:30 ..::aku putus cinta::..

kenapa aku plak yg macam nak nanges ni...

26/10/2010_12:26pm

aku tipon adik pompuan dia yg sedang jaga mak si dia kat sana.kami tak byk bercakap.sbb aku tau adik dia sedang menahan rasa sebak.dan aku tak nak memaksa dia tuk bercerita lagi,memandangkan aku sudah mengetahui keadaan sblm ni.

acik : mak mcm tu lah kak ****
syg : bila nak operate
acik : esok, kaki kiri mak kena bedah semula
syg : acik dah makan?
acik : blum
syg : yg lain kat mana?
acik : yg lain dtg kejap lagi
syg : acik takde kuliah hari ni?
acik : ada...tapi tak boleh nak study.duk teringat kat mak..
syg : sabar lah.nanti kak *** dtg dgn angah ujung minggu ni.
acik : kesian kat mak
syg : sabar lah

kami teruskan perbualan mengenai keadaan mak dia.aku tau adik dia tgh menangis.dlm masa yg sama.aku pun tertitis jugak air mata aku.kawan2 aku ofis aku ternampak tadi.dan mrk ingat, aku tension pasal keja.masing2 tak berani tegur aku. [wei..bukan lah aku sedih pasal hal lain.. ish lah..]

aku follow citer ko mcm citer novel...
sdey la...bertabah ye... chot
aku pon mengalaminye jugek...  
tp bg aku...nasib ko lbey baik....

aku follow citer ko mcm citer novel...
sdey la...bertabah ye... chot
aku pon mengalaminye jugek... ...
imsonaif Post at 26-10-2010 12:52

thanks imsonaif.aku rasa bersalah jugak.sbb sikap aku sambil lewa yg tak menghubungi langsung si dia minggu lepas.walhal dia sedang mengharungi saat getir kesedihan family dia.aku tak tau apa yg dia tanggung masa tue.dan dia pun mcm takde semangat nak cerita kat aku.jadi aku rasa sedih yg amat sgt.tadi aku telefon family aku kat kg,mengenai mak si dia.mak ayah aku terkejut jugak lah.abg angah aku pun,byk gak bagi nasihat dan petua2 yg pernah abg angah aku lalui zaman besinya dulu.abg angah aku pun pernah mengalami cedera parah,yg melibatkan besi di dlm tubuh beliau.petua ini yg aku cuba nak bawak utk mak dia nanti.sekadar berusaha je lah.segalanya berserah kpd Allah...

26/10/2010_2:17pm_aku call si dia

syg : abg dah makan?
abg : blum lagi.syg dah?
syg : dah makan dah,knp tak nak makan lagi
abg : takde selera nak makan,lagi pun tak lapar lagi
syg : abg kat mana ni?tgh rehat lagi ke?
abg : abg kat surau,petang sikit lah baru makan

hmmm...sedih mengenangkan nasib mereka seisi keluarga.aku hanya mampu berdoa.semoga semuanya berlalu dgn baik...

Reply 125# hantu_chot

pempuan mmg cpt memaafkan btol x?tp chot masih dlm keadaan bertuah...sbb laki msh syg kn chot...
mcm kami n lain2 ni... non-hado!!!

Reply  hantu_chot

pempuan mmg cpt memaafkan btol x?tp chot masih dlm keadaan bertuah...sbb laki  ...
imsonaif Post at 26-10-2010 21:31

aku harap andai ada jodoh.aku kekal bahagia.setiap hubungan mmg ada pasang surutnya.tapi aku manusia biasa.soal jodoh dan masa depan aku,aku serah kan pada yg ESA.aku pun masih tak pasti,apa yg akan terjadi selepas ini.semua masih samar.tapi si dia masih dlm keadaan bersedih.aku akan cuba bagi semangat pada dia sedaya mana yg aku mampu.mak kandung aku sendiri pun pernah terlantar dua kali di hospital dan aku yg menjaganya sendiri,tak dpt digambarkan perasaan aku masa tue.dengan melihat keadaan mak aku sendiri, aku dpt bayangkan perasaan mrk seisi keluarga.

Follow Us
TT kena tukar tajuk ni.. dari cerita TT, TT belom putus lagi..
bagi aku TT ni orangnya tabah dan penyabar.. susah nak dapat perangai mcm tu..

TT kena tukar tajuk ni.. dari cerita TT, TT belom putus lagi..
bagi aku TT ni orangnya tabah dan p ...
memetz Post at 27-10-2010 03:10

kita biasa dgr...setiap kesabaran ada batasnya.dari tahap kesabaran boleh terbinanya ketabahan [aku rasa lah].tapi aku pun sedang melihat tahap kesabaran aku sendiri, akan bertahan selama mana.semua nya aku serahkan kpd qada & qadir jer.skarang ni aku follow je jalan idup yg ada skarang ni.

"dari tahap kesabaran boleh terbinanya ketabahan"

akak setuju dgn ayat tu..chot mmg seorang yg tabah & penyabar...betul2 berjiwa lembut...tp akak tahu sabar manusia ada batasannya...bertahan selagi mampu

Post Last Edit by hantu_chot at 27-10-2010 12:40

akak setuju dgn ayat tu..chot mmg seorang yg tabah & penyabar...betul2 berjiwa lembut...tp akak tahu sabar manusia ada batasannya...bertahan selagi mampu yt79 Post at 27-10-2010 11:56

betul kak.kesabaran manusia ada batasnya.dlm dunia ni,bukan manusia,flora dan fauna je yg bertapak,syaitan dgn jin pun berkampung skali.kalo lah ada hasutan dari mana2 anasir luar.kekadang tu terbabas jugak kesabaran ni.apa2 pun kena beringat cepat lah.mcm akak ckp tadi... selagi chot mampu.thanks kak....

akak setuju dgn ayat tu..chot mmg seorang yg ta ...
yt79 Post at 27-10-2010 11:56

alamak kak.chot terlepas pandang.chot berjiwa lembut ka?hahaha malunya.tapi sayang, luaran ku keras..

Haddab bin Khalid al-Azdi dan Syaiban bin Farrukh menuturkan kepada kami, semuanya dari jalan Sulaiman bin al-Mughirah, sedangkan lafaznya adalah milik Syaiban. Mereka berkata: Sulaiman menuturkan kepada kami. Dia berkata: Tsabit menuturkan kepada kami dari Abdurrahman bin Abi Laila dari Shuhaib radhiyallahu’anhu, dia berkata: Rasulullah shallallahu ‘alaihi wa sallam bersabda, “Sungguh mengagumkan urusan seorang mukmin. Sesungguhnya semua urusannya adalah baik. Dan hal itu tidak akan diperoleh kecuali oleh seorang mukmin. Apabila dia mendapatkan kesenangan, maka dia bersyukur. Maka hal itu merupakan kebaikan baginya. Dan apabila dia tertimpa kesusahan maka dia bersabar. Maka itu juga merupakan kebaikan baginya.” (HR. Muslim dalam kitab az-Zuhd wa ar-Raqa’iq)

alamak kak.chot terlepas pandang.chot berjiwa lembut ka?hahaha malunya.tapi sayang, luaran ...
hantu_chot Post at 27-10-2010 12:46

sbelum ni akak SR je dlm ni...kesimpulan yg akak dpt dr apa yg chot tulis..chot mmg seorg yg baik..luaran keras x semestinya dalaman keras jg...

sbelum ni akak SR je dlm ni...kesimpulan yg akak dpt dr apa yg chot tulis..chot mmg seorg yg bai ...
yt79 Post at 27-10-2010 14:13

ish takde lah kak.. segala puji pujian hanya Allah sahaja.chot ni pun makhluk ciptaan Dia jugak.biasa jer chot ni.kekadang tue terbabas jugak.hahaha...

sem0ga bertabah hantu ch0t ( nick kamu menak0tkan aku)

Haddab bin Khalid al-Azdi dan Syaiban bin Farrukh menuturkan kepada kami, semuanya dari jalan Sulaim ...
my_bad Post at 27-10-2010 12:50

InsyaAllah, semoga kita sama-sama dapat renungkan. Mari kita terus bersyukur dengan nikmat kurniaan Allah dan terus sabar menghadapai ujianNya.

sem0ga bertabah hantu ch0t  ( nick kamu menak0tkan aku)
yixin Post at 27-10-2010 15:12

hahahaha.makan yixin..hehehe.terima kasih xin.ko nak takut nak panggil yg depan,ko panggil yg belakang punya nama. (,")

perghhh beshlahh citer hang mcm gen berada kt lokasi kejadian jah.. gud pandai olah citer..

emm.. teruskan ekk.. gen terpaku dpn pc baca citer hang.. huhu ciannyaaa mak dia truk beno eksiden tu.. eksiden cemana?? kene langgar kete ke?? bape umo maknye??

dlm keadaan camnehlahh boipren hang bleh sedar sapa yg ada disisi dia saat dia kesedihan yg mampu menangis bersama2 hang tgk la lepas neh camne sikap dia..

mana taw ada hikmah disebalik kejadian.. mgkn dia trasa insap kan?? kdg2 manusia neh byk wat clp.. sapalah kta juga manusia bese nak menghukum... all the best

Post Last Edit by hantu_chot at 27-10-2010 19:53
perghhh beshlahh citer hang mcm gen berada kt lokasi kejadian jah.. gud pandai olah citer..

emm.. ...
genchi Post at 27-10-2010 16:27

thanks gen.sbb sudi baca masalah aku.pengolahan cerita tu mungkin krn, setiap apa yg berlaku aku terus update dgn cepat dlm thread ni.aku dah anggap thread ni,mcm diary elektronik aku dah.so cerita yg masih fresh di upload dgn istiqamah nye, menampakkan jalan cerita itu seperti hidup didepan mata pembaca [chewah! betul ke apa yg aku ckp ni?].sbb adakalanya aku previous balik posting2 aku,supaya aku boleh ingat balik, dgn apa yg tlh aku laku kan utk diri aku.

27/10/2010_1.00pm

aku call dia...

syg : salam
abg : salam
syg : abg watpe? kat mana?
abg : kat surau, tgh rehat
syg : abg dah makan?
abg : blum lagi.syg dah makan?
syg : baru nak cari makanan
abg : mak dah masuk bilik bedah ni
syg : baru lagi ke?
abg : tak, dari tadi lagi.
abg : abg rasa nak lari jer balik, pegi kat dia
syg : takpe bang.lagi tiga hari jer.nanti kita balik ye.
abg : insyaAllah..
syg : mcm ni, sabtu abg keja half day kan?syg hantar abg pegi keja sabtu tu.abg packing terus barang abg tinggalkan dlm keta syg siap2,
syg : .nanti tengahari syg amik abg balik keja.kita terus lah naik highway.cepat sikit kot mcm tue.kita singgah makan+solat kat mana2 perhentian nanti.
syg : mcm mana ok?
abg : boleh ke?boleh jer...
syg : ok jer..tarak hal
abg : terima kasih byk2 syg.
syg : takde mendelah...ok lah syg nak gi makan.bye/salam
abg : terima kasih.bye/salam

mak dia mmg agak parah jugak.mak si dia memandu van, dilanggar dgn sebuah kereta yg dipandu seorang berbangsa cina dan membawa dua org penumpang berbangsa cina jugak.tiga org cina tu, dia mengaku salah lah.kerana,pemandu mrk ketika itu sedang betulkan radio,dan stering yg dipegang menjadi senget.kereta cina tersebut makan jalan mak dia.mak si dia dah nampak keta depan tuju ke arah dia dan cuba mengelak sehingga turun ke tanah di tepi jalan tar,tapi kereta yg dipandu pemandu cina tu,tetap tuju kearah dia dgn laju.dan akhirnya mak si dia tak dpt mengelak lagi dgn rempuhan tue yg sgt kuat.mak si dia tersepit dia celah tempat duduk hadapan kenderaan dan dashboard+stering.pihak bomba terpaksa memotong bahagian hadapan van,utk membelah sepitan mak si dia di dlm van tersebut.dashboard dan stering yg menyebabkan kedua belah tangannya patah dua.pedal minyak,clash dan break yg menyebabkan kaki2 nya patah empat.

thanks gen.sbb sudi baca masalah aku.pengolahan cerita tu mungkin krn, setiap apa yg berlaku aku ...
hantu_chot Post at 27-10-2010 19:10

ehehhe iyelahh tu betui ngat lah huhu.. papepong semoga tabah hadapi ujian neh.. mgkn disebalik mak dia eksiden beri boipren hang satu keinsafan yg paleng besar dlm idopnya kerna pernh berniat membuang chot dulu

semoga mak dia lekas smbh n mampu hadapi operation tu.. huhuh.. keep on writing ur diary here.. n semoga smuanya berakhir dgn bahagian insyaAllah..