CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantu_chot

24/09/2010_22:30 ..::aku putus cinta::..

ehehhe iyelahh tu betui ngat lah huhu.. papepong semoga tabah hadapi ujian neh.. mgkn dise ...
genchi Post at 28-10-2010 08:02

InsyaAllah.semoga semua nya selamat.aku pulak rasa tak sabar nak tunggu hari sabtu ni.kalo aku sendiri rasa mcm tu.anak kandung dia ntah apa lah rasa perasaan agaknya.malam tadi, aku rasa tak sedap badan.mata ngantuk betul.lepas gosok baju keja,aku pun landing siap2 dah.try tipon si dia.hp dia off.pelik gak.telefon gak byk kali.tak dpt2.mmg kompom tipon dia off.aku rasa batery dia kong agaknya.sambil2 call tu,aku dah terlelap.aku rasa dah sejam tdo,ada call masuk.nombor lain,tak kenal pun.

27/10/2010_12:00am [sekitar waktu ini]

abg : Assalammualaikum
syg : Waalaikummussalam [mamai]
abg : nama cik ni ******** ******* binti ******** ke?[menyamar suara]
syg : ye.knp?[sapa pulak ni?]
abg : ok, saya **** **** bin ***** dari taman [tempat tinggal dia skarng],skarang ni saya nak tanya cik,cik ni dah makan ke blum?
syg : [hampeh dia ni...ingat sapa tadi] loh, tipon dari mana ni?
abg : tgh ronda2 tadi, tetiba jumpa pulak telefon sapa punya ntah ,dibiar2kan kat tepi jalan.abg pun amik duit syiling call lah syg.
syg : [iye lah tue... ckp je lah pakai public] hp knp? batery kong ke?
abg : hehehehe, haah batery kong.cik ******** tak menjawab soalan saya tadi.
syg : oh ya! saya terlupa.. saya tak makan lagi encik.malas pulak hari ni,takde selera.esok je lah makan
abg : oh begitu.hehehehe...rindu lah nak jumpa sayang
syg : semalam dah jumpa dah.
abg : dah lama kita tak berbaik2 mcm ni.rindu lah keadaan dulu
syg : takpelah.lupakan lah hal lepas.nanti ujung minggu ni kan kita nak balik sama.
abg : iyelah.tak sabar nak balik jumpa mak.
abg : takpelah syg tdo lah dulu.sori kacau
syg : abg balik lah dulu.cas telefon tue.makan kat umah
abg : itulah balik nak masak nasik lah.nak ajak org tu makan dah lewat,kang ada pulak muka yg tersembam tdo dlm pinggan nasik goreng paprik nanti.hahahahahaha
syg : woi!.. hehehehe
abg : k lah. love u syg.bye Assalammualaikum
syg : orait. love u 2.bye Waalaikummussalam

nmpknyee dah nmpk bnga2 kasih mule mekar semula ye?? ehehe..

kdg2 kita manusia kene wat clp baru kita dpt belajar.. mgkn cik abg chot dah buat clp n tuhan cpt2 bg dia pengjaran.. mgkn jodoh kowang maseh ada.. jgn la pth ati chot.. mgkn dia tuk chot.. jgn sia2kan ape yg di impikan slama neh.. try your besh ok

da bleh masuk writer's room dah thread ni..

Reply 142# hantu_chot

wahhh TT.. dah makin baik kan? esok2 kenduri kawin jemput kitorang tau.

anyway, harap semuanya dipermudahkan.. especially keadaan bakal mak mertua u tu, utk hubungan TT dgn BF pun terus ke jinjang pelamin.. lelaki ni ego tinggi melangit. dah terantuk baru la nak sedar diri. so kene aware la tang ni k.

thanks kpd genchi, hardeyboyz, aladin dan kawan2 yg lain.buat masa ni alhamdulilah.. cuaca skarang damai,redup dan ceria.moga2 semuanya kembali sedia kala,terutamanya mak si dia.walaupun aku blum ada apa2 kaitan lagi dgn family si dia.tapi aku sgt rapat dgn mereka.nak tau sbb apa aku suka?sbb adik beradik dia seimbang.5 laki dan 5 pompuan.jadi aku dpt merasa adik pompuan dan kakak, yg mana sblm ni aku tak pernah rasa, kerna adik beradik aku semuanya lelaki.aku puteri tunggal dlm family aku sendiri.bila aku balik kg family si dia.semua ada...lengkap! mak si dia pulak,mmg pandai masak.sbb tu mrk pernah ada kedai makan kat kg mereka.soal jodoh dan perkahwinan, aku sendiri tak berani nak jamin dan komen.sbb skarang ni ada perkara yg lebih penting utk didahulukan.semoga mak dia cepat sihat.

aku rasa semua org dlm dunia ni mempunyai ego masing2, cuma berbeza tahap shj.selain si dia.aku pun punya ego aku sendiri.ego aku ni kekadang tu, mmg kering betul hati aku dibuatnya.kalo dlm otak aku dah ter 'print' perkataan LANTAKLAH..hmm habis lah.mmg lantaklah jadinye.so bagi mengelak utk memproses perkataan lantak tu keluar.aku kalo boleh sedaya upaya,mengkaji dulu mana salah silap, boleh kah di backspace, delete , save-'no' atau sebagainya.seperti jugak merajuk.aku susah nak dpt rajuk.tapi kalo skali dah merajuk, agak makan masa nak diperbaiki semula.maksud aku.aku tak suka merajuk byk2 kali atau pun hal remeh temeh.bila keadaan memaksa ianya terjadi, bukan senang utk dibaik pulih, kalo tak betul atau kukuh alasannya. aku rasa ini mmg perangai buruk aku sendiri.

sama2.. kita memasing hada keburukan n kebaikan.. tak perlu rasanya kita ungkit keburkan owang sedangkan kita jua ada keburukan yg kta tak nmpk.. sapalahh kita nak menghukum orang lain.. sdgkn diri sndri pong carca marba.. papehal pong waktu2 camne mmg dugaan maha berat tuk sepasang kekasih yg ingin mendirikan masjid.. yelahh kita nak buat mende baik setan lagik sonot menghasut..msti kene kuatkan semangat dan jgn mudah terpedaya dgn bisikan setan.. anggap itu sumer mainan setan tuk gagalkan kita.. percayalahh lepas kwen nnt smer mende yg timbul masa sblm kawen ilang begitu aja bagai tak pnh wujud.. sungguhnya dugaan yg tuhan beri sbb kita akan memikul satu tanggungjwb yg berat bila dah berkawin .. tuk kita jdk lbh bersedia dan brpkir rasional tuk satu2 kptsan kelak insyaAllah..

Follow Us

sama2.. kita memasing hada keburukan n kebaikan.. tak perlu rasanya kita ungkit keburkan owang sedan ...
genchi Post at 28-10-2010 11:28

betul gen.dlm erti kata lain,mcm trial exam sblm bertemu exam sebenar.risau jugak dihati ni, past tau tidak.nak melalui hari2 mendatang nanti.tapi sekurang-kurangnya, pengalaman yg ada tu boleh lah diguna pakai sekira berlakunya ujian atau kuiz.tinggal lagi dua hari nak balik kampung.

28/10/2010_13:00 [aku tipon dia]

syg : salam.abg watpe bz ke?
abg : salam.kat ofis, baru setel keja sikit tadi.
syg : abg tak gi makan?
abg : tak kot.sbb pagi tadi makan nasik lemak banyak.syg tak gi makan.
syg : nak pegi lah ni.tunggu kawan jap,dah waktu rehat ni, duk ofis je ke
abg : lepak surau kot.ptg sikit lah makan.kalo lapo.
syg : knp skarang ni,waktu makan terabur jer.. dulu pantang jumpa.
abg : ntah byk keja kot.kenyang lagi pun
syg : [iye la tue... mesti dia takde selera lagi.] takpelah, gi lah rehat dulu.
abg : ok lah.abg pun nak gi naik surau.
syg : orait boiii..
abg : bye, love u.
syg : love u 2, Assalammualaikum
abg : waalaikummussalam...

ok lah kawan aku dah dtg..

CahayaAina Post at 28-10-2010 12:38

knp cahaya? sedih betul tue....cahaya baca semua dari awal ke?

Reply 142# hantu_chot

waaaa....dh nk berbaik ea.

sy dh 2bulan lebey xbaik2 lg ngan si dia. xtaw la ada harapan ke x. skrg cuma nk diam je..slow2 nk lupakan dia.

Hadapi dengan senyuman
Semua yang terjadi
Biar terjadi .
Hadapi dengan tenang jiwa
Semua... Kan baik baik saja

Reply  hantu_chot

waaaa....dh nk berbaik ea.

sy dh 2bulan lebey xbaik2 lg ngan si dia.  ...
lil_sparky Post at 28-10-2010 13:44

lil dah dua bulan lebey tak berdamai lagi ye. xpelah sambil2 nak tunggu tu,lil fokus kpd perkara lain dulu.mcm lil ckp tadi, kalo ada atau tidak jodoh selepas ini, kita tunggu je lah.berfikiran terbuka dan positif.aku ni pun, belum tentu jodoh kami.mungkin jugak dgn org lain,mungkin jugak bersama.aku buat masa ni, aku follow je apa yg ada kat depan ni.

tadi terpandang calendar.ada coretan pada 31/10/2010 adalah tarikh kami mula couple.coretan tu aku buat pd tahun lepas.mmg kebetulan agaknya. hari jadi dia 31/03/7x dan hari jadi aku 30/04/8x.semua hujung2 bulan jer.

aku masih ingat tarikh keramat itu
sekarang dah kiamat
2/9

huhu

aku masih ingat tarikh keramat itu
sekarang dah kiamat
2/9

huhu
my_bad Post at 28-10-2010 15:40

uit.jgn ckp mcm tue.kita blum kiamat lagi. {:1_134:}
apa yg terjadi pada  tarikh keramat itu?

knp cahaya? sedih betul tue....cahaya baca semua dari awal ke?
hantu_chot Post at 28-10-2010 01:41 PM

adoi tetiap ari bukk thread ni wahai TT,. cume jrng nk mengomen jerr,.!~
sikap sabr cik TT insya'Allah akan berbaloi,. trust me!!

uit.jgn ckp mcm tue.kita blum kiamat lagi.  
apa yg terjadi pada  tarikh keramat ...
hantu_chot Post at 28-10-2010 16:32

tarikh tula aku mula ber"couple" dgn ex aku....
huhu

adoi tetiap ari bukk thread ni wahai TT,. cume jrng nk mengomen jerr,.!~
sikap sabr cik T ...
CahayaAina Post at 28-10-2010 16:51

wah!! tak sangka ada pembaca setia.apa2 pun terima kasih byk,kerna sudi membaca luahan perasaan aku.aku suka menulis,sbb aku mmg susah nak berkongsi secara lisan dgn rakan2 aku, itu pun dgn org2 yg tertentu sahaja.hanya yg rapat,iaitu org yg sekepala dgn aku.yg betul2 dah masak perangai aku,supaya diaorg boleh tau sbb apa aku bertindak begitu dan begini.dan aku tak perlu cerita terlalu detail.sekadar bagi point.kawan2 aku sendiri pun akan bukak thread ini,tuk update cite aku.bila berjumpa hanya sekadar bertanya.. "amacam ok?" aku akan jawap.. "okeeyyyy!!!"

tarikh tula aku mula ber"couple" dgn ex aku....
huhu
my_bad Post at 28-10-2010 20:18

ye ke.. takpelah maintain je.nanti adalah tarikh keramat yg baru tuk ko.aku pun baru ada tarikh trial jer ni.blum ada tarikh kompom lagi.mudah mudahan semua ok.esok nak balik kampung....

tarikh keramat den 7 , 9 dan 11.. heheheh

tarikh keramat den 7 , 9 dan 11.. heheheh
hardeyboyz Post at 29-10-2010 09:02

kompom kau kawin 7 hb september 2011.tahun dopan yo? hahahaha