CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watie_na

kalau hubby sudah tiada, korang kawin lain tak?

bekas kakak ipar slps cerai ngn abg aku masa tu umo dia muda lg br 30thn. anak 2 gurls. pastu x kawen dh sampai skang umo dia dh 38 thn. x tau la serik ke apa. kalo tgk orgnya lawa jgk, kulit putih melepak. mula dulu ada gak dgr dia nk kawen lg tp mak dia x bg. (anak sedara aku tu yg bgtau..hihii). apa yg aku tgk life dia pas cerai ngn abg aku jd lebih baik. kerjaya lebih bagus, blh beli umah & kereta. siap blh g melancong oversea lg. ntah kalo dia masih lg tgg abg aku yg jenis bkn somi bert/jwb @#%* apa agaknya jd.

(posted by mobile)

kalo hb meninggal dulu..mungkin x kawen lagi kot..almaklum lah..saham da turun pastu nak kena kenal hati budi pulak tu...mana tahu nanti terjumpa yang kaki mengikis harta @ yang menyusahkan lagi hidup aku..

kalo yg berkerjaya okey lar sbb ada omnthly income. tapi kesian pada yang menjadi surirumah sepenuh masa...life dorg totally changed biler hubby meninggal tiba-tiba. anak-anak kecil lagik.

Jodoh pertemuan di tangan tuhan, tak leh nak menidakkan takdir Allah.

Walau ditolak macamana pun, kalau dah itu yang dinamakan jodoh kita, maka itulah dia.

Aku tak boleh nak cakap aku tak nak kawen bila suami aku dah meninggal nanti. Dimasa akan datang, tak tau siapa yang akan pergi dulu. entah2 aku yang pergi dulu, laki aku kawen lain, wahhhhhh.

Reply  JDT

sekarang awal lagi .. karang ada orang melamar .. susah nak menolak .. he,,he,, ...
tuakang Post at 7-5-2011 18:22

aduhai sayang, harap2 takde la orang sudi melamar...wakaka...

apa kan daya kita cuma mampu merancang...selebihnya Tuhan maha mengetahuii..orang kata setiap insan perlukan teman untuk bergantung dan inginkan perhatian, lebih2 lagi wanita...kalau muda2 lagi la...nak juga berpasangan untuk dia teruskan hidup...tapi kena pandai2 memilih la yek x gitu..

Reply 2# salma_masyal

kalau kita kawin lain, kita akn jumpa suami kita yg baru ni, xkn jumpa dh suami pertama...sedeh kn??   

Nanti suami pertama untung bersedap sedapan dengan pelbagai bidadari yang sungguh jelita di sorga...umpama bujang kembali

Follow Us
aku selalu fikir, sedihnya kalau nyawa yang dipinjam x panjang. apa jadi ngan anak2 aku yang aktif2 ni. mampu ka laki aku jaga sorang2? kalau dia kawin lain, boleh ke bini baru dia bersabar ngan anak2 aku.

Reply 124# JDT

jangan cakap gitu .. jodoh kan x dapat meramal .. mungkin ia datang esok .. rusa .. bulan depan ,,, tahun depan .. or akan datang juga .. he,,he,, mungkin dia salah seorang dari kawan rapat u ker.. saudara ker.. kawan lama ker.. kekasih lama ker..

Reply 127# watie_na

buat la undang undang .. mak tiri x blh rotan anak .. kalau mak tiri rotan anak .. si suami kena tumbuk + penampar kasi sama bini baru tu ..

sedeynyer.....

sy xkan kawin lain...sy nak jumpe smula suami sy di syurga......insya allah.....

Reply  JDT

jangan cakap gitu .. jodoh kan x dapat meramal .. mungkin ia datang esok .. rus ...
tuakang Post at 14-5-2011 18:27

iyolah...iyolah.....tapi saya tak nak bina kenangan baru bersama orang baru....kawan rapat perempuan dan ex-bf pun dah tak ensem lagi, boroi & botak..tak sudi den...wakakka...

Reply 131# JDT

macam itu la handsome .. sebab nampak lebih matang ma..

susah nak ckp sbb ajal maut jodoh pertemuan semua di tangan tuhan,,,terima seadanya,,,kdg2 ckp taknak kawin lg tp bile dh berjumpe dgn seseorang yg buatkan kite jatuh cinta, cmner???

TIDAK!!sebab nya..haku takut anak2 haku di apa-apa kan(kalo dpt somi x elok perangai nya)

tidak kot..
takut salah pilih,
fuh menyesal tak sudah..
lagipun takut somi baru tak tau malu,
muka tebal mau kongsi harta yg me ada sebelum kahwin tu

lagipun me bukan muda pun nak kahwin banyak kali

susah jugak nak decide kan...mcm2 yg ada dlm fikiran bila
nak memulakan semula hidup baru bersama orang baru...

masa bercinta sumer indah, di alam perkahiwnan lain pulak
jadinya.....

Reply 2# salma_masyal

betul2...sy setuju...

mummy sy dulu x penah kawin lpas daddy meninggal..tp bf tu ade laa...kitorg adik bradik knal....dia baik tp x tau nape x jdik kawin ngan mummy...tp mummy sy pon da meninggal jgak....

al-fatihah utk mymummy and daddy

Tak sanggup rasanya.....
Sayang sgt kat hubby....!!!!
Bila pikir je dh sebak....
Tak sanggup kehilangan hubby....

alhamdulillah ramai yg setia kat sini..mudah2an jodoh anda semua berpanjangan hingga ke syurga....aaaminn