CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watie_na

kalau hubby sudah tiada, korang kawin lain tak?

Erm patutla ramai jande kat Malaysia. hehe

Kalu masih muda dlm 20an or 30an or awal 40an , nak kahwin lain pun taqk pe , ok je. Jgn diseksa diri . Kalu tak kisah semua tu maka ok je hidup tanpa kahwin lagi.
kalu dah berusia , nak msuk separuh abad , pd pandangan diri sendiri le , elok je tumpu pada anak dan beribadah. Ada jugak dah tua nafsu masih membuak so eloklaj jugak diikhtiarkan bersuami dari jadi benda2 tak baik kemudian hari.
Apa pun terpulang pd diri. Tepuik dada tanya selera. Ada yg terpaksa kahwin lagi sbb nak cari tpt bergantung dan macam2 sebab lagi le.

Reply 2# salma_masyal

Takut2 nanti bila suami dah jumpa bidadari, anda ditinggalkan.  So mcmana?

Reply 43# nolya

xmungkin kita akan ditinggalkan mcmtu..insyaAllah kalau dua2 ditakdirkan ke syurga...mmg btl suami kita akan dikurniakn para bidadari yg cantik, tp kecintaan utama suami tetap pd kita, kalau kita isteri pertama..kita akan mendapat gelaran "ainul mardhiah"..suami akan melihat kitalah yg tercantik dan paling tinggi kecintaannya terhadap kita, insyaAllah..

Pernah bincang2 benda ni dgn hubby.  What I told him:

1- Kalo saya mati dulu, it's up to him kalo dia nak kawin lagi.  Saya tak boleh kawal apa yg dia nak buat setelah saya mati. Tapi, cari perempuan yg boleh jadi ibu tiri yg kalo bukan sebaik, tapi, lebih baik dari saya.  Utamakan anak2.  Saya tengok mata hubby merah menahan sedih.

2 - Kalo dia pergi dulu, saya susah atau takkan kawin lain.  Sebab:
a - malas nak start all over again dalam mengenali pasangan kita.  Pasangan baru mungkin dah ada anak2 sendiri (seperti mana saya), susah nak satukan 2 keluarga dari background yg berbeza2.  Takut nanti lagi byk masalah.
b - Saya rasa hubby adalah yg terbaik utk saya.  Tak mungkin saya akan dapat cari penggantinya lagi.
3- nak tumpukan perhatian utk anak2.

ermm.. sedih sngt baca thread ni...
sngt2 sedih.. btul2 menyentuh perasaan.. sy belum kahwin lagi... tp dah bertunang.. penah jg tnya soalan ni pada tunang.. mcmana kalo saya mati dulu sebelum dia..
dia xsuka sy tnya mcm tu.. sbb dia xleh bygkan kalo hidup tanpa saya..

dia ckp xnak kawin lg.. sbb nk jg n besarkan anak supaya anak itu hanya kenal saya seorang sebagai ibunya.. nk menumpukan seluruh masanya pada anak hasil cinta kami..
sedih rasanya.. kata2 itu mmg buat sy terharu sngt.. jd insyaallah.. sekiranya suami sy takde lagi.. sy taknak kawin lg.. sbb sy rs x sngup tuk terima laki lain lg.. bg sy dia lah yang terbaik dan sy tak boleh bayangkan hidup sy nnt macamana kalo die dah takde tuk jaga sy..

ermmm... btul2 down dah mood pagi ni nak buat keje.. bergenang da mata ni...
harap2 jodoh panjang dgn bakal husband...
saya nak jaga dia sampai akhir hayat saya.. xnak die pegi meninggalkan saya saat saya amat perlukan dia.. if diberi peluang.. kami nak mati bersama..insyaallah di syurga bersama... kalo xdpt..biarlah saya pergi dulu... sy tak sangup menangisi pemergian suami tersayang...

http://www.nitab-dihatiku.blogspot.com (sudi2 melawat blog sy n leave comment ya)

Follow Us
tidaaak, sbb sy nk setia....sbbkan ada hadis pnah bgtaw psl ni...kalau suami kita meninggal, n kita  ...
salma_masyal Post at 4-10-2010 09:06

pernah baca gak..
tp tak semestinya ko tak kawin lain nnti kat akhirat ko still dijodohkan dgn suami ko..
depend pada amal ibadat korang jugak..
misal kata ko masuk neraka, laki ko masuk syurga, nanti laki ko akan dapat jodoh yg selayaknya utk dia kat syurga..
bila ko keluar neraka pun, x semestinya ko akan dpt laki ko semula..
ko akan dpt jodoh yg layak utk ko..

aku masa baca artikel ni sedih jugak..
tp kena faham lah kita ni kat dunia sebagai khalifah Tuhan..
kehidupan dunia n akhirat tu lain..
aku selalu beranggapan kat akhirat nanti ada perasaan lg happy drpd berdamping dgn suami, sebab masa tu kekasih kita Allah tu lagi dekat dengan kita...
kan itu yang kita tunggu2kan selama idup kt dunia ni...

saya nak tnya sikit la kat wanita2 ...

ni kes kalo husband mati kan? camne kalo kes husband mati and korang xsempat nak ada anak lagi... korang kahwin lagi ke or terus setia kat suami...??

http://www.nitab-dihatiku.blogspot.com

saya nak tnya sikit la kat wanita2 ...

ni kes kalo husband mati kan? camne kalo kes husband mati and korang xsempat nak ada anak lagi... korang kahwin lagi ke or terus setia kat suami...??

http://www.nitab-dihatiku.blogspot.com

kalay ade jodoh i kawin. kalau takde jodoh, i tak kawin.
sepulnuar Post at 5-10-2010 20:21

i agree

adik aku kematian suami masa dia umur 25thn..anak2 masih kecik masa tu ..yg sulung umur 2thn dan bongsu umur 8bln...bayangkanlah camner dia hadapi..tp alhamdulillah berkat dorongan kami sekeluarga dia boleh survive....walaupun dia hanyalah seorang suri rumah....

sampai sekang ni dia tak kawin2 lagi walaupun ada org masuk minang dia..alasan dia, dia dah bahagia ngan kehidupan dia kini..anak2 pun dah beso..jd nya memang dia tak terfikir nak kawin lain lagi...

so kalo jd kat aku pun INSYAALLAH aku akan ikut jejak adik aku.....biarlah aku tak kawin asalkan aku bahagia bersama anak2 aku...

bagusnya wanita2 di sini, setia pada suami
cam mana ngan wanita2 yang suami hampeh....

Reply 47# sevenoctober

betul tu...sebab tula tanggungjwb suami isteri untuk meraih keredhaan Allah..bykkn berdoa, moga sama2 dpt msuk syurga..insyaAllah..

xde ker jawapan yg akan kawin lg biler suami mati dulu...?semua yg xnk jer....alhamdulillah

kalau laki pendek umur masa kami dalam kasih sayang
kecintaan hidup aman damai, tidak sampai hati nak cari penganti..

tapi kalau perangai cam hampeh.. cari penganti rasanya,
mana tau perkahwinan kali ke dua bawak bahagia...

sedih la pulak..huhuh....kalu sye entah le rasanye tak kwin kot..baik sye mati dlu ..tak leh hidup tnpa hubby...myb susah nk jmpe org sebaik dia dlm dunia nie...baik sgt2 dn penyabar...tak leh tak de dia...

susah nak ckp perkara mcm ni..skrg mungkin bole nak agak2 tpi bila dah betul2 terjadi mungkin kita akan berubah hati...

x kawin lain dah..cukup la..hhuu
takut nanti kena maki, xtau nak hargai istri...huhu...xmoh dah..huhuh...

tumpang lalu.....

insyaallah ...rasanya setiap insan di muka bumi ini akan mencuba menjadi
sesetia yang mungkin demi janji yang pernah dilafazkan dan kasih sayang
yang pernah dilayari bersama ketika hayat dikandung badan...
tetapi jodoh pertemuan dan ajal semuanya di tangan yang maha Esa...
hanya Allah sahaja yang maha mengetahui....
jadi saya tak boleh nak cakap lg samaada saya akan berkahwin  lagi atau
tidak