CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21888|Reply: 111

PENGALAMAN BERURUSNIAGA di Mudah.com? jom share..

Post Last Edit by ctredzuan at 12-10-2010 18:23

Salam...
bila terbaca kat satu thread pasal ayam kukus ni, terpanggil pulak aku nak mendedahkan penipuan yang secara tak sedar mmg berlaku kat Mudah.com...maksud aku bukan pihak pengurusan Mudah.com yang menipu org..tapi org2 yang menggunakan kemudahan laman web tersebut untuk menjual barang2 yang mmg dah tak boleh pakai lagi kepada org ramai...tapi promo kan main lagi..atau promo harga dlm web lain, tapi bila bersemuka sendiri harga jadi lain pulak...
aku bukak thread ni bkn apa, supaya org lain tak tertipu dengan peniaga2 menipu ni..sebab laki aku dah banyak kali kena tapi tak serik2 jgk...jenuh dah aku bebel kat dia takyah beli brg dr mudah.com...kalau nak beli better beli dari personal blog peniaga tu..at least kat situ ada la sikit ketelusannya...sebab aku sendiri selalu je beli belah online..alhamdulillah setakat ni belum la kena tipu lagi...
kalau sape2 ada pengalaman, jgn la malu2 nak share sini..sekurang2nya kita dpt mengelak lebih ramai org daripada menjadi mangsa..termasuklah laki ku itu...huhuhu

ramai yang review..tapi takde ke yg nak repons?

TT
cubalah listkan brg apa yg dijual slalu tipu..saya tak penah pon beli,sbb kadang tanya tak pnah respon...)

alamak baru cadang nak beli laptop kat situ....

pengalaman sbg pembeli:

ct pnh kena tipu beli jaket adidas dia kata ori rm150, sedangkan ianya brg china, pastu pnh terbeli stylus pen utk pda dopod, dia kata ori rm60 satu, rupanya yg paling cikai tak ori, rm15 shj satu. kedua2 brg chinese yg jual

pengalaman sbg peniaga:

hubby ct pernah jual motorbot fiber sekali dgn enjin kat mudah.my, dpt respon bertalu2, tp alhamdulillah brp buyer yg jujur, kos bot sebiji tu rm15k, dia datang ke kelantan berurusan dgn kami, byr cash dan kos dia bawa balik kami tanggung rm200 dgn van kayu. alhamdulillah lps jual takda ragam, buyer siap jemput lg kalau nak ke pulau redang bgtau je kalau nak naik bot ke sana ke mari free, dia akan ambil di jeti

Follow Us
aku biasa jual beli brg komputer. kat forum lowyat (garage sales) dan jugak mudah.my.

smua transaksi aku ialah COD (cash on delivery). so far tk penah lg kena tipu.
biasanya kitorg jumpa kat lokasi2 sesuai. lom pernah lg aku beli cara pos. kalo brg tu kat negeri lain, penah mintak kwn kat perak tolong belikan (COD) pastu poskan kat aku. aku sndiri pernah belikan brg utk kwn aku, n pos kat dia.

bg aku, mudah.my tu lebih tinggi risiko kena tipu.
kalau forum lowyat, kat situ bleh repot n komen pasal penjual/pembeli. even bleh komen pasal barang yg dijual.

pernah beli ps2 kat mudah...selamat je dapat...

pastu nak beli enpon kene tipu rm 450..wang dah send brg tak dapat
masih simpan lagi sms dan data2 budak tu ....
geram ya amat...
dah report admin mudah tapi takleh tulung apa
ada member bagitau budak tu jual enpon kat lowyat juga
sekali aku cari dah delete thread

seriiiikkkkkkkkkkkk

bahaya gak eh...senang citer beli brg satu tpt,blh tgk sndiri....

Post Last Edit by azzam at 12-10-2010 22:29

Saya pun ada jual brg gaks dkt Mudah,baju, vespa,cd.etc.. tempat bagus untuk belajar meniaga  online ..setakat ni no hal dgn customer ...apa2 hal deaL SAMPAI PUASHATI!!JANGAN MUDAH TERPEDAYA AND KELABU MATA HEH..
KESIMPULANNYA ; COD  LAGI BAGUSS..

aku pn dah byk kali beli barang dari mudah.... setakat nie tak pernah kena tipu lagi sbb semuanya COD... tgk barang dulu, dah puas hati baru bayar... sebagai penjual pun pernah... ramai yang respon... tak sampai sehari barang dah terjual...

Kami dah banyak kali beli barang kat mudah.com, seperti camera dah 3 biji dah beli. Radio kereta pun dah 2 kali juga lah, so far tak pernah jadi apa-apa. Maybe sebab kami beli barang, tengok, bila dah puas hati baru bayar straight ke penjual tu.

aiden dll
yelah kan,moral of the story, tgk dulu barang tu...sbb tak dijamin elok @ tidak..mostly barang dlm murah used items,so kena hati2...

pernah gak beli spoiler keta dari mudah.
beli secara terus COD
katanya standard saiz keta boleh masuk.
tapi bila bw blk umah test psg x muat plak saiz x sama.
bila pulangkan blk dia dah x mau.
memang x halalkanlah duit tu dunia akhirat.

hubby B mmg suke sgt la menjual n membeli dr mudah..
terbaru jual laptop...
yg beli pun banyak gak hp 2nd...tapi semuanya COD...

cume bebaru nih adik lelaki B beli grafikkad..yg ni die suh B tlg transfer kan duit..so buat je lah kiter..alih2 tanya dah dapt brg lum? sampai sekrg dah dekat 2 bulan xde bekas haram...
mmg dah kena tipu...
so nasihatnya..kalo dgn mudah better COD
nak nak lagi brg sprt laptop, hfon...

Kami dah banyak kali beli barang kat mudah.com, seperti camera dah 3 biji dah beli. Radio kereta pun ...
aiden Post at 13-10-2010 08:55

kalo COD mmg confirm la kite leh tgk barang kan...so puas hati baru bayar..

setaat hari ni okla.

beli gondola 2nd hand hand - tp tip top mcm baru

pengalaman sebagai pembeli...

penah sekali kena tipu masa beli handbag, tggu beberapa hari xsampai handbag yang dijanjikan.hati dah lain macam try call ladies tu. hah!!!!...off hp...try punyer try...xpenah dapat..duit dah transfer nih...
nasib baik akal panjang..melalui no akaun + nama penuh, mintak tolong kakak ipar yg kebetulan keje dkt bank.

mintak tolong trace no telefon dan alamat... mungkin Allah nk tolong, dapat cakap dgn dat ladies..pastu wat alasan hp ilang.
saya cakap direct jek if saya xdpt handbag by this week, saya akan wat sesuatu sebab semua maklumat dia ada pada saya.

Mungkin dia takut ke apa, esok nya saya dapat handbag tu.tp memang menipu la...dlm iklan tulis LIKE NEW tp handbag tu macam beg plastik sampah.lebih baik pakai beg plastik..totally teruk sgt.

Pengalaman sebagai penjual...

Semalam ader sorang nih, nak beli set comforter wedding english cotton dan suruh pos lalu bus express ke ipoh. saya xtau mazhab mane yg dia pakai...dia sms saya kalau bus express tu dah bergerak then bagi maklumat bus dan driver tu baru nak bank in..hati saya dah rasa lain macam..tapi saya nk tolong dia sebab adik dia nak kawin dlm tempoh terdekat.

kebetulan husband keje petang.saya mintak tolong dia cari kan bus express ke ipoh masa tu jugak, then dia dpt cari. driver tu charge rm25 utk set comforter tuh..husband saya dengan baik hati pun pegi bayar that cost.

saya inform si pembeli harga dan detail bus tu dh bergerak ke ipoh..guest wat??dia boleh cakap mahal sgt.oleh itu urusniaga dibatalkan. dlm ati dah cuak nih, set comforter tu dah ader dlm bus express tu, dia wat kelakar jadah ape nih. terus saya mintak phone no. driver tu then call driver tu. mintak tolong driver hold dulu set comforter.

Sekali lagi, Allah nk tolong saya, saya dpt balik set comforter. Sekiranya bus tu dah bergerak, senang2 si polan tu dpt set comforter wedding saya percuma...bukan harga jadi ukuran tapi perangai xsemengah tu.

oleh itu, berhati2 la wahai pengguna mudah, tetapi bukan semua orang xjujur..

so far saya menjual di sana, alhamdulilah...tak pernha lagi kena tipu cuma one time pembeli dari tawau tershort bayar postage...but then i halalkan...myself yg salah bagi quote...

membeli pun prefer COD....

cuma nor nasihatkan kalau mana2 jualbeli yang hanya letak email tu baik counter check...google...sebab ada baca few kena tipu dengan cara yang sama dan orang yg sama....

kalau diaornag letak email...google email tu cari link yang berguna.....

husband saya pernah kene tipu, dia beli camera stand RM250... sampai ke hari ni x dapat dah nak masuk dua tahun dah... penipu punya melayu..