CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: disketkosong

PENGALAMAN BERURUSNIAGA di Mudah.com? jom share..

Reply 49# din_atos

toksah cari pasal bro...shipping company mana la dia guna boleh hantar barang dari uk ke msia 48hrs je?? fedex pun blom tentu blh buat..

Kalau org mintak duit guna western union jagn layan...kat oversea org guna paypal/ escrow je... geng2 indon slalu la guna western union.
Selalunya kalau dah bayar guna western union, org tu ambik duit kita xblh track dah org tu...

Selalunya geng2 kulit hitam yg suka buat keje ni... kat forum oversea dah bususk nama malaysia.. sbb org putih mengadu ada scammer malaysia tipu ribu2 dollar duit diorg...walhal geng2 ni yang buat.. tp guna platfrom internet malaysia...

Reply 69# niashoppe

hang dh 'rasmikan' suma tudung tu..br hang nak jual..sapa ndak?
Aku gurau je...lain kali invest la beli mannequin (btui ke dak aku eja ni?).
kalu juai tudung takat beli kepala patung tu pun bapa sen sgt...

azz jual barang kt mudah.com ni..

tudung je pun, murah...

then one day i receive an emel fro ...
azz_azza Post at 21-10-2010 23:40

Geng2 nigeria ni sume negara diorang menipu...korang jangan xtau... takat nak jual burung/ kucing pun diorg blh menipu. Aku biasa meniaga beli/ online ni... memang minat bab2 menatang nih.. so kitorg dok reply e-mail dgn diorg.
Mula2 iklan diorg cam biasa... nak donate haiwan ni sbb xde sape nak jaga. Nak cari tuan br yang baik hati. Nak bg free konon2 ar.. pastu mintak kita antar gambar binatang ni tiap2 bulan lps ambil kononnya nak cx kita jg okay ke tak..

Alih2 dah 2 3 kali e-mail.. mintak duit beribu utk shipping cost. (tiba2 claim menatang ni dr oversea) .. bayar guna western union.

Then mintak duit kononnya..binatang tu sangkut kat kastam, kene bg duit urgent sbb nanti menatang tu mati dok lama sgt tunggu.. ye sgtlah tu... tp alhamdulillah kitorang xbayar sesen pun. Sbb obvious sgt menipunya.

Dulu diorang bnyk guna web adpost, olx, tp sejak tahun ni dah nampak iklan cm gini dalam 'mudah'. So my advise kepada peminat haiwan ni...hati2 la.. jgn suka2 transfer duit ke oversea. Lain la kalua korang kaya xkisah hilang duit...

Post Last Edit by surfin_net82 at 22-10-2010 12:02

Lg satu pengalaman, jual handphone LG chocolate..

Sekali geng nigeria ni taram reply mail teringin nak beli, nak hantar sbgai hadiah besday kat bini dia kat Nigeria.. mintak suruh pos ke Nigeria..

Budus tul sbb harga shipping lagi mahal dari harga brg...dh tu sbb suka sgt menipu org malaysia, ..kita tulis nak jual handphone... dia kata nak beli chocolate... sanggup beli chocolate nak hantar sampai Nigeria sana..logik ke...

Diorg ni bukan reti sgt bahasa inggeris.. sbb nak duit cpt... menipu pun xkene tempat..

Reply 77# azz_azza

Hi azz...I pernah ade interested buyer lebih kurang cam ni....dia introduce as dr. sarah and from scotland and nak beli barang untuk dipost kat anak dia at nigeria...dahle kenal kan diri as dr. satu hal, pastu english tunggang langgang tak macam english macam orang scotland and barang yang saya jual rasenya lg better dia beli sendiri kat uk tuu...then last sekali I dapat e-mail dia camni...

_______________________________________________________________________________________________________
Hello seller,
   Thanks for the mail, I'm from Scotland But i want to Buy it for my kid in Nigeria i will pay for the shipping charges,You will ship the item via EMS Speed post Office  and i will pay through Bank to Bank Transfer,so get back to me with the below information

Name of Account Holder :
Name of Bank:
Account Number:
Branch:
Email Address :
Price:
Your contact Number:

This is the shipping information
Name-    Emmanuel Omofuma                                       
Address-  43 Trans Road,U.I
City-         IBadan                             
State-       OYO
Country-   Nigeria
Zip Code- 20001
Phone no-2348074369653

I awaits your reply

Thanks,

Sarah.
______________________________________________________________________________________________________

Then bile google byk dah report kes camni and suruh careful, terus reply kat Dr. Sarah Smith sengal cakap I'm not interested selling to you and please respect mudah.com.my as good platform to trade goods for Malaysians. Terus nigerian sengal ni x balas...

Post Last Edit by surfin_net82 at 22-10-2010 12:30

Bila sy tulih org Nigeria menipu..jgn ingat xde org Melayu yang menipu...

Ada saudara saya nak beli PSP..dh bayar beratus, brg haram xdapat...  bygkan kalau satu deal si penipu tu boleh dapat beratus sehari.. Sdgkan org yang gaji Rm1500 kene keje 20+ hari, sehari keje gaji dalam br dapat rm40- 50 je.

Diorg ni senang2 je dapat duit. Iklankan sana sini nak jual handphone n mcm2 lagi... Kalu report kat polis takat boleh report je..
Si penipu terlepas..

Ni nama org yang menipu tu...

Shah- 017-7658817 (Shahril Aril). <shahril_aril1978@yahoo.com>

Cina penipu pun ada juga...pun menipu jual PSP juga. Kesian saudara saya kempunan PSP..hmmm...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pesanan sy kepada buyer...kalau nak buat bayaran, mintak no account atas nama si pengiklan. Kadang2 yang penipu ni mintak bayaran dibayar kepada account nama org lain, so lps tu kita xboleh track data peribadi dia. Cara mudah nak cx data org adalah melalui nama di account bank..susah nak tipu kalau nak buka acoount bank kan.. Kadang2 empunya account pun xtau org menipu guna nama account dia.. stgh tu dah mmg rakan subahat cuma buat2 xtau je..

Yang dah penah kene tipu tu..jgn lah berdendam sgt..anggap je tu 'kifarah' utk gaji korang bulan tu... mmg perit.. tp nak buat camne..

Rate

1

Follow Us
Reply 85# jemir1st
ooo mmg betul la tu rasanya, die suh azz post via post msia then die wat bank to bnk tranfer...

mmg depa rasa nk menipu la ni.. tp guna byk nama... takpela, pengajaran utk azz gk lepas ni kena karefull la... seb baik azz tarik balik barang tu... n dah jual kt org lain pon...

Reply 83# surfin_net82

rupanya gini erk, pelbagai gaya depa nk menipu, ygg azz ni org tu english nye bagus, tp xtau la bgs sgt ke tak or azz nye english tunggang langgang so azz rasa org tu bgs

Reply 86# surfin_net82

Takpe...org makan gaji kalau buat keje bebetul walaupun dapat duit sikit akan rase byk coz duit berkat. Yang menipu nipu ni insyallah takkan kaya punyale. Dahle kat dunia x tenang...kat akhirat pun ade balasannya nanti.. Pengajarannya kalau nak buat early deposit bank in and beli secara postage...buat untuk barang2x yg less rm100 jela..At least kalau x dpt x le rasa rugi sgt..and brang memahal make sure buat COD...

Reply  MrsJohn

tumpang tanya, induction cooker tu nak jual berapa RM?
funz_universe Post at 22-10-2010 10:32 AM

nyempat je kan...pls check ur pm ye..tq

Bila sy tulih org Nigeria menipu..jgn ingat xde org Melayu yang menipu...

Ada saudara saya nak be ...
surfin_net82 Post at 22-10-2010 11:58 AM

sy x berani nk bank in duit dulu br dpt brg. Takut jadi mcm sedara awk la. Better self-collect lg selamat. klu through lelong.c.m lbh selamat guna safe-trade utk pembeli n penjual dok berjauhan

Reply  din_atos

toksah cari pasal bro...shipping company mana la dia guna boleh hantar bar ...
surfin_net82 Post at 22-10-2010 11:23 AM

tula, da bajet mesti org negro yg menipu ni. memburukkan nama malaysia lg.

org negro nigeria ni mmg sial n gampang
suka menipu abis mudah .com dia masuk
email n ckp nk bg duit laa nk beli
belakang harammmmmmmmmm

regards

me ade ltak ad kt mudah utk jual brg ni..tp yg email bminat utk bli smua dr oversea..UK lah, US lah, ...
dyani Post at 14-10-2010 14:13

aku pun sama gak...
iklan nak jual keta kat mudah. 2 org mamat dari UK ni beria2 kata nak beli. mintak Paypal ID gak... tp disebabkan depa beria sangat aku jadi takut..apsal lak beria nak beli keta 2nd hand dari msia. bukan kat sana lagi murah ke keta? ada sapa2 yg penah kena curi duit dari akaun paypal tak? pls share experience..

Reply 94# heidi04

tu la..diorg beriya2 kn nk bli..plik gak rase...tu yg xbrani nk layan tu walaupn diorg suh bg je brp hrga..siap ade yg ckp dier nk bli bg pihak company lah, utk hadiah kt hubby lah..huhu
btul2..sape2 ade tau kes2 kna tipu paypal @ yg sama waktu ngn dier,sila la share.. =)

aku buat bisnes sewa2 rumah utk student. sebelum nie, aku provide internet kat setiap rumah.
tapi servis streamyx tak berapa nak elok, aku decide terminate semua akaun streamyx kat setiap rumah2 tu.
bila dikumpul2, ada la dekat 80 bijik modem dan router. terasa mcm nak jual kat mudah.my tapi risau kalau rosak. tapi sebelum terminate akaun, semuanya ok.
aku beli modem tu dlm rm80 satu. semua jenama d-link. kalo aku jual rm30-rm40 sebijik, ok tak? mgkn nak jual bundle terus.

Boleh jual. Cuma sejak akhir2 ni, agak lambat nak masukkan iklan kat mudah mungkin ramai sangat user kot.
Rasanya ada orang yang gagal masukkan iklan mungkin sebab barang atau gambar yang digunakan. Biasanya kalau gagal masukkan iklan, mudah akan beri sebab.

Salam,

Saya pernah gak jual barang2 esp computers kat mudah ni. memang mudah la sangat2 dpt buyers. Alhamdulillah setakat ni takde la komplen. Cuma nak jual projector lambat sikit la respon nya. Pernah gak sekali dulu nak jual komputer ada la sorang dari afrika ni nak beli komputer and harga yang ditawarkan memang lebih mahal dr harga yg saya jual. teruja gak la masa tu dah la nak pakai duit. tapi macam mana ntah terasa nak check background org tu and taip la no akaun yg dia bagi kat google. Tup2 tengok ramai yg kena tipu. So kepada penjual2 and bakal penjual kat mudah, kalau dpt email untuk barang2 yang dijual tu most probably it's a spam. Esp kalau email dia start dgn dear seller, coz benda ni dia hantar in bulk kat semua email. Untuk mengelakkan ditipu baik cod je. lagipun sebagai penjual ktia pun nak pembeli puas hati gak dengan barang yang dibeli. Lgpun mana la tau pembeli tu menipu barang rosak sedangkan kita check ok je. So kalau dua-dua puas hati jual/beli je la.

selain mudah.com n lelong.com..apalagi website yg macam ni??

boleh share link?

aku tak pernah beli kat muday.my tapi selalunya aku beli online kat lelong.com.my (camera da aksesori kamera) dan lowyat.net (barangan komputer, PSP dan pakaian) sumernyer pos tak pernah COD, alhamdulillah setakat nie sumernye ok.