CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: darthery

[MERGED] Lagenda Makhluk Mitos Dan Misteri: Naga

Reply 35# manganini

..
ni mesti naga betina..
kat opis aku jantan..

naga bora tu apa?
sekngucing Post at 13-10-2010 18:49

Spesis ular tedung juga.

naga yg masih wujud hingga skg

dragonfly

Kalau tengok, mat saleh punya dragon lambang kerosakan, kemusnahan..Orang timur pula terutama Cina, lambang kekuatan, kehebatan dan kemakmuran.....

Reply 15# sekngucing

baruh?? lu orang melaka ka?

satu dunia percaya wujudnya naga...mat saleh pun sama tapi takde bukti atau fosil pun..

**TT....jalan temenggung tu kampung batu hampar ker??
danedzya Post at 13-10-2010 20:48

bukan.. jalan temenggong tu bukan kg batu hampar... cume bersebelah batu hampar n Berata.... tu ar kalau orang2 kat are situ kebanyakkannyer mesti tau cite2 nie.. ye la orang2 tua/lama mesti ade citekan....

tpi aku tgk kebanyakkan lagenda naga nie byk kat negeri johor.... tpi x tau lah...

p/s: terharu gile bile tgk ramai yg repond kat thread ni!! tq atas sokongan korunk!! nie yg nk buat thread baru nih! hehehehe{:2_66:}

Follow Us
pada pendapat aku, naga ni wujud kot..tapi bukan sejenis haiwan di alam manusia la..lebih kepada haiwan misteri..macam kat alam manusia ni ade haiwan, tak mustahil kat alam ghaib pun ade haiwan ghaib kan.. just pendapat semata2 la, takde bukti pun..

tapi kan lepas baca post2 kat atas, banyak cakap pasal ular bertapa..macam ular ni ade akal macam manusia plak.. ke berlaku secara semulajadi lumrah ular??

kalau baca thread yang pak Tanggo tu (pasal Mahsuri), die ade cite jumpa naga putih,.. naga tu macam makhluk yang hanya menyamar bila duk di alam manusia (pada pendapat aku)..

bese ar tu ja... name pon thread mitos n lagenda ye dak? mesti ar bende2 yg pelik2 n xdpt diprovekan dari segi ilmiah/sains n penemuan bukti lagi... huhuh

mungkin juga naga nie makhluk dalam alam ghaib/ alam jin.. yelakan, kalau manusia ada haiwan peliharaan mcm kucing, hamster ke ape ke.. jin pon mesti ar ade haiwan peliharaan dieorng gak kan.... mungkin naga nie tergolong dlm haiwan liar dalam alam jin nih.. mcm kita harimau n buaya lah.... {:2_65:}.. pasal akal tu rasenyer laa (haha) itu mungkin naluri ar cam ular bersalin kulit gak... hehehe agak je ar.. {:2_70:}

ahahah aku pun tak tau la camne ular pon leh bertapa

cerita tok nenek kekdahnye kan...

aku ada kwan lahir tahun naga...dia mmg bangga lahir tahun naga

dia salu ckp jgn memain dgn dia nanti dia sembur api..huhu

abis tu sian la orang lahir taun babi huhuhu... seb baik aku tahun rimau ngaum! lol

Post Last Edit by manganini at 14-10-2010 16:37
aku ada kwan lahir tahun naga...dia mmg bangga lahir tahun naga

dia salu ckp jgn memain dgn dia n ...
Cruz_Hateluv Post at 14-10-2010 14:37

orang cina suka lahir/beranak tahun naga.. sebab tahun naga ni kira baik n briliant gitew bagi diorang..

kalau tahun rimau, semua akan pakat merancang taknak mengandung..especially pompuan lahir tahun rimau, akan direject mak mertua..coz takut rimau tu 'makan' laki dia

orang cina suka lahir/beranak tahun naga.. sebab tahun naga ni kira baik n briliant gitew bagi ...
manganini Post at 14-10-2010 16:35

hahaha.. seb baik aku lelaki... kire lelaki taun harimau nie ok ke? lol off topik lak.. erk Bagi orng2 Cina, Naga tu lambang Maharaja... so sape2 lahir tahun naga tu dianggap bertuah ar...

tpi lagi bertuah klu dpt jumpe naga.. cheee

Nak mencelah gak, dulu masa kecik aku selalu dgr kisah pasal Naga Tasik Chini dari datuk nenek aku.
Ikut lagenda kunun²nye, Naga Tasik Chini ni 2 bersaudara.
Tp akhirnya bermusuhan ( tak ingat la pasal ape... ).
Satu stay kat Tasik Chini, satu lagi dah bawak diri ke mana ntah...

Reply 53# darthery

laki tahun rimau biasanya garang.. macam pakcik aku..memang garang..time dia muda dia pernah baling lembing kat atuk aku, nasib baik tak kena.. tu mak aku cerita la.. tapi tak semestinya..

anda pula bagaimana?heheeehe

saya x garang.. tapi sayang penyayang~ cewah ahahahahaha adoi abis tu sape ahir tahun kamping tu camne? mesti takut air hahaha.... lalala adoi

Nak mencelah gak, dulu masa kecik aku selalu dgr kisah pasal Naga Tasik Chini dari datuk nenek aku.
...
Bella_Lun@ Post at 14-10-2010 17:16

ni info yg aku baru tau huhu.. baru je tgk cite Magika minggu lepas... best tul part M. Nasir nyanyi lagu Naga Tasik Chini

"Nak ke mana kamu bertiga, jangan sampai bangunkan naga".. ayat tu je sampai ke sudah ahaha

saya x garang.. tapi sayang penyayang~ cewah ahahahahaha adoi abis tu sape ahir tahun kamping tu cam ...
darthery Post at 14-10-2010 17:40

tahun kambing..err tak sure lak..ehehe

ni mak aku cakap la, coz mak aku cina

tahun rimau - garang
tahun naga - baik, bertuah
tahun monyet - nakal
tahun ayam - murah rezeki, tak kacau org, tapi awas kalau dikacau
tahun babi - kuat tido, malas
tahun tikus - suka mencuri
tahun ular - penipu (pembelit)

peringatan: sekadar hiburan saja..jangan percaya hokay..
ahh sudah sudahh..off topik sudahh..ampun mod

Reply 38# cecari

jadi salah lar yea? hahaha......pasal nabi Muhammad nampak malaikat berupa burung maser dapat wahyu tu saya dengar dari ustazah saya dulu maser skola rendah......mungkin saya salah ingat kot.

kalau tak silap saya garuda ngan phoenix ialah dua makhluk mitos yang berlainan

garuda=burung besar yang bawak bencana
phoenix=burung api dari syurga

tak silap saya dulu ader thread pasal burung phoenix atau cenderawasih siap ngan gambarnye lagi cumer yang realnye beratus kali lagi kecik ngan cumer berbulu emas,xde api

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Saya percaya setiap lagenda mesti ader puncanya cuma kalau benda tu panjang sejengkal mungkin beratus jengkal ......jadi makhluk seperti naga mungkin wujud....

kalo cenderawasih(phoenix) wujud, naga mungkin wujud gak cumer mungkin diperbesarkan.......kawan aku ...
shahaizat Post at 13-10-2010 05:24 PM

mak aku pernah nampak burung besarrrr sgt (garuda kot??) masa waktu bulan penuh bulan puasa..
masa burung tu lalu, mak aku kata mmg gelap gelita terus
kepak dia besar sgt sampai mak aku leh dengar bunyi kepek kepek burung tu mengepak...
aku cakap kat mak aku, "tah2 yg mak nampak tuu malaikat jibril kot?"